Li-Ion Akülü Vidalamalar

Li Ion akülü vidalama aletleri hem vidalamaya hem de delme gibi çeşitli işlemleri yapmaya yardımcı oluyor. Hobi amaçlı kullanımlardan profesyonel çalışmalara kadar her anlamda etkili bir performans sağlayan bu aletler, ev işlerinin tamamını kolay hale getiriyor. Elektrik ile çalışan vidalama aletlerinin aksine herhangi bir bağlantı gerektirmeyen akülü aletler, uzun bir kullanım ömrü de sunuyor. Çalışırken güç kesintisi gibi problemler de yaşanmıyor çünkü şarjlı çalışma prensibi sergileyen aletlerin performansı, yalnızca şarjı ile ilişkilendiriliyor. 

Akülü vidalama aletleri şarjlı matkap gibi farklı isimlerle anılsa da temelde aynı aletleri ifade ediyor. Modelden modele değişiklik gösterilse de alet ile birlikte gelen çok sayıdaki uç ve detay, kullanım zenginliğinde büyük rol oynuyor. Delme gibi en pratik işlemlerden sadece uzmanların yapabileceği zorlu işlemlere kadar her süreç, li ion akülü vidalama aleti modelleri ile kolaylaşıyor.

Li Ion Akülü Vidalama Aleti Nedir?

Li ion akülü vidalama aletleri halk arasında şarjlı vidalama gibi isimlerle de biliniyor. Günümüzde en çok kullanılan pil türü olan lityum iyon (li ion), sınırsızca şarj edilebiliyor. Akıllı cep telefonu gibi teknolojik cihazlarda dahi bu pil türü tercih ediliyor. Bu nedenle de li ion aküye sahip vidalama aletleri, her daim bir adım öne çıkıyor.

Hobi amaçlı kullanacaksanız akülü vidalama aletlerini üst düzey tornavidalar olarak değerlendirmeniz mümkün görünüyor. Bir tornavidanın yapabileceği tüm işlemleri tek başına, hiçbir güç harcamadan yapan vidalama aletleri delme ya da sökme gibi tüm işlemleri de gerçekleştirebiliyor. Kompakt yapısı, küçük boyutu, uç zenginliği ve şarjlı olması gibi sayısız avantaja sahip olan çok sayıda li ion akülü vidalama aleti modeli olmakla birlikte bu modellerin her biri ayrı özellikler de barındırıyor.

Li Ion Akülü Vidalama Modelleri

Akülü vidalama aletlerinin modellerine bakıldığında vites, voltaj, amper, devir, darbe gibi pek çok farklı bileşenin olduğu ortaya çıkıyor. Bu değerlerin her biri ayrı güçleri açıklarken satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurları da oluşturuyor. Voltaj sayısı arttıkça aletin gücü de artıyor. Yani profesyonel kullanımlar için voltaj değeri yüksek ürünler tavsiye edilirken hobi amaçlı kullanımlarda büyük voltaj değerleri lüzumsuz sayılıyor. Amper değerleri de tıpkı voltaj değeri gibi bir görünüm sergiliyor çünkü amper seviyesi ne kadar artarsa yakıt hacmi de o kadar artmış oluyor. 

Vites ve devir sayısı, li ion akülü vidalama aletlerinin performanslarını ölçüyor. Vites değiştirebilme olanağı her işlem için manuel olanaklar tanırken devir sayısı da performansı etkileyen bir diğer değişken olarak karşınıza çıkıyor. Yüksek devir hızları aletin yapacağı işlem sayısını artırırken zamandan ve kol gücünden tasarrufu da ortaya koyuyor.

Akülü Vidalama Aleti Fiyatları

Li ion akülü vidalama aletlerinin fiyatları, voltaj ve devir sayısı gibi yukarıdaki değişkenlere bağlı olarak artıyor ya da azalıyor. Bir vidalama aletinin devir kapasitesi ya da voltaj değeri ne kadar yüksekse fiyatı da o denli yükseliyor. Ticari amaçlar için kullanıma sunulan akülü vidalama aletlerinin fiyatları, hobi amaçlı tasarlanan modellere kıyasla daha yüksek olabiliyor. Bunun nedeni, aletin güç kapasitesi ile açıklanıyor.

Akülü vidalama aletlerinin fiyatını etkileyen bir diğer faktör de alet ile birlikte verilen parçalar oluyor. Aletin yanında sunulan uç sayısı kullanımı zenginleştirdiğinden fiyatı da artırabiliyor. Bununla birlikte akülü vidalama aletinin koyulacağı çanta, tasarım boyutunda düşünülmüş detaylar ve markalar, fiyatı etkileyen diğer faktörler arasında yer alıyor. Bazı markalar kalitesini ispat ettiğinden dolayı profesyonel kullanıma hitap ediyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Li On Akülü Vidalama Fiyatları ve Modelleri

3315 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Marka
Toplam 24 / 3315 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003091/60001147