Hayatınızın çoğunu geçirdiğiniz yatağınızın, vücudunuzun dinlenmesi ve iyi bir uyku almanız bakımından oldukça konforlu olması gerekir. Bu yüzden size uygun, doğru olan yatağı seçmek için iyice düşünmeniz, hayatınızın kalitesini belirleyen önemli bir karardır. Yanlış yatak seçimi kas ağrısına, sırtınızın yapısının bozulmasına ve uykusuzluğa neden olabilir. İyi bir yatak mükemmel bir uyku almanızı sağlayarak güne enerji dolu başlamanızı sağlar. Aynı zamanda odanızın stiline yakışan bir yatak dekorasyon açısından da önemlidir. Mobpazar Yatak, tek kişilik ve çift kişilik modelleriyle; ortopedik yaylı yataklar ve visco yataklar olarak Hepsiburada sayfasında yer alıyor.

Yatak Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Genel yatak odası büyüklüğünü dikkate almanız gerekir. Doğru bir şekilde rahatlamak için yatağınızın etrafında makul bir boşluğa sahip olmanız önemli bir noktadır. Bu da uyku kalitenizi artırır.
 • Kendinizi rahat hissetmek için çok fazla alana ihtiyaç duyuyorsanız çift kişilik yatak seçmeniz sizin için idealdir.
 • Yatak boyutları boyunuzdan en az 20 cm daha uzun ve eni de en az 90 cm olmalıdır.
 • Her yatak vücudunuzu sarar ve desteklerken, ağırlığınızdan ve vücut tipinizden çok etkilenir. Kilonuza ve vücut tipinize bağlı olarak, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu ideal hissi ve desteği oluşturmak için belirli bir şilte veya sertliğe ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Yatak yüzeyi omurganızı dik tutmalı ve vücudunuzun her bölgesini desteklemelidir.
 • Bel ve sırt ağrısı gibi tıbbi rahatsızlıklarınız varsa mutlaka ultra ortopedik yatakları tercih etmelisiniz.

Ortopedik Yatağın Faydaları

 • Ortopedik şilteler vücudunuzun dış hatlarına uygundur ve tüm basınç noktalarına en uygun desteği verir. Bu da ağrı biriktirme potansiyelini azaltır.
 • Uyurken vücudunuzun batmasını ve kıvrılmasını önleyerek daha iyi bir duruş sağlar. Böylelikle omurganızdaki stres ve baskıda azalma gerçekleşir.
 • Ortopedik yatak, sırt ağrısı ve ağrıları ve eklem problemleri olanlara daha fazla konfor ve destek sağlar. Ekstra destek, uyku sırasındaki duruşun iyileşmesine yardımcı olur ve sizi rahatsız eden ağrı ve ağrı rahatsızlıkları azaltır.
 • Sağlam bir destek şiltesi sayesinde beraber uyuyan çiftlerden biri yattığı tarafta hareket ettiğinde diğer uyuyanı rahatsız edecek bir dalgalanmaya ve sarsılmaya neden olmaz.

Yatak Temizliği ve Bakımı

Düzenli yatak temizliği, yatak odanızdaki alerjenleri azaltmaya yardımcı olabilir ve yatağınızı yıllarca yeni ve taze tutabilir. Lekelerin kurumasını veya küflenmesini önlemek için en kısa sürede temizlemek oldukça önemlidir.

 • Yatağınızda oluşacak aşınmayı ve yıpranmayı önlemek için 3 veya 6 ayda bir çevirmeniz gerekir.
 • Ucu temizlenmiş bir elektrik süpürgesiyle tozu, ölü deri ve hücreleri gibi benzer diğer atıkları rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Mevsim geçişlerinde yatağınızı çevirirken vakum temizliğini mutlaka yapmalısınız. 
 • Yatakta yer alan ter kalıntıları, toz ve diğer atıklar ile yatak bir süre sonra farklı ve hoş olmayan bir koku üretebilir. Bu kokuyu temizlemek için yatağın üzerine karbonat serpiştirin ve 30 dakika boyunca bekleyin. Ardından elektrik süpürgesiyle temizleyin. Karbonat doğal bir koku gidericidir ve kesinlikle yatakta var olan her türlü kokuyu giderecektir.
 • Sıvı lekeleri öncelikle soğuk ve ıslak bir bez ile silinmeli ve ardından kuru bir bezle yataktaki ıslaklık kurulanmalı. Lekeyi silerken daire şeklinde değil, bastırarak silmeye dikkat edin.
 • Yatak bir kez temizlendikten sonra, yatağın içinde kalan herhangi bir sıvının kuruması için bir süre havalandırılması gerekir. Yatağın içinde sıkışan nem küflenmeye yol açabilir ve bu da çıkarılmasını zorlaştırır. Yatağınızı havalandırmak için ve yatağı daha hızlı kurutması için odanızın penceresini açmalısınız. Aynı zamanda güneş ışığı, yatağınızda bulunan bakterileri yok eder ve yatak üzerinde küflenmeyi önler.

 

 

 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mobpazar Yatak Fiyatları

Marka
Visco Yatak
Yaylı Yatak
Yatak Pedleri / Şilteler
Sünger Yatak
90 x 190 cm
160 x 200 cm
150 x 200 cm
100 x 200 cm
120 x 200 cm
180 x 200 cm
140 x 190 cm
90 x 200 cm
140 x 200 cm
80 x 180 cm
80 x 200 cm
70 x 180 cm
90 x 180 cm
100 x 190 cm
60 x 120 cm
75 x 200 cm
Tek Kişilik
Çift Kişilik
Tek Kişilik Geniş
Çocuk
25 cm
20 cm
22 cm
19 cm
1 cm
21 cm
23 cm
6 cm
Visko
Visko & Yaylı
Yaylı
Bambu
Sünger
Konumseçilmedi
Ebatlar
Toplam 24 / 49 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/511123/mobpazar