Nargile Fiyatları

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan nargile, kafelerde yoğun olarak kullanılıyor olsa da artık evlerde de tercih ediliyor. Evde kullanıma uygun ve uzun ömürlü bir nargileye sahip olmak için bazı önemli detayları göz önünde bulundurmak gerekiyor. 

Nargilenin Genel Parçaları

Nargile parçaları arasında marpuç, ser, lüle, şişe, lüle contası, lüle yatağı, sipsi, baca ve tepsi bulunuyor. Dumanın şişeden ağza ulaşmasını sağlayan marpucun koyun derisinden yapılması büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda marpucun sürekli kullanım halinde ayda iki kez iyi bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Ser ise nargilenin uzun gövdesini oluşturuyor. Bu bölge cam, seramik ya da metal malzemeden yapılabiliyor. Nargilenin tadını düzgün vermesi ve oksitlenme yapmaması için döküm olmasında yarar bulunuyor. Ağırlıklı olarak tekli ser tercih edilirken ikili, üçlü ya da dörtlü modeller de üretiliyor. Her temizleme sonrasında kullanmadan önce serin kurumuş olduğuna özellikle dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda ıslak kaldığında paslanmaya sebep olabileceği için çok sık yıkamamanızda yarar var. 

Kil ya da seramikten yapılan delikli tablaya lüle ismi veriliyor. Tercihen gümüş veya bakır ile de yapılabiliyor. Üstüne koz konulan bu bölüm bir hayli narin olduğu içinde kenarda stoklu olarak fazla miktarda bulundurabilirsiniz. Şişe bölümü ise dumanı filtre eden bölüm oluyor. Büyük boyutlu ve açık renkli şişeler tercih sebebi. Böylece içindeki kiri görmek kolaylaşıyor. Estetik beklentilere göre üstü motifli modeller de tercih edilebiliyor. Baca ve tepsi ise kişisel kullanımda yani ev nargilelerinde ihtiyaç duyulan bir ekipman oluyor. Nargileye takılan renkli ağızlık olan sipsiye ise işletmelerde ihtiyaç duyuluyor. Kişisel nargilenizde sipsi kullanmayabilirsiniz. 

Kullanım Özelliklerine Göre Nargile Çeşitleri

Size uygun bir nargile çeşidi seçerken elbette öncelikli olarak keyif alacağınız bir nargile bulmaya özen göstermelisiniz. Nargilenin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi marpuç oluyor. Bunun yanı sıra çok hafif olan ya da çok parçalı olan nargileler kullanışlı olmayabiliyor. Kafelerde yoğun olarak kullanılan döküm nargileler, başlangıç için tercih edilebilir modeller arasında yer alıyor. Özellikle 50 cm ya da 60 cm boyundaki modelleri tercih edebilirsiniz. 

Cam tipi nargile takımları ise güzel bir içim sunmakla birlikte çok ince oldukları için ufak bir parça kırılması halinde dahi yedek parça sorunu yaşatabiliyor. Bu yüzden kullanırken oldukça dikkatli davranmak gerekiyor. Zamak, pirinç, çelik ya da alüminyum malzemeden üretilen yer tipi nargile takımları ise vidalı ve kilitli sistem olarak ikiye ayrılıyor. Alüminyum olan modelleri kısa ömürlü olduğu için kısa vadeli kullanımlarda tercih edilebiliyor. Farklı bir görselliğe sahip olan zamak nargileler ise vidalı sistemleri sayesinde 2 ya da 3 yıl boyunca kullanılabiliyor. Eğer yüksek sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım arıyorsanız pirinç ve çelik nargileler doğru tercih oluyor.

Bir diğer nargile çeşidi ise masa üstü nargile takımları. Özellikle pirinç ve çelik malzemeden üretilmiş olanları hem keyifli bir içim deneyimi hem de uzun ömürlü kullanım sağlıyor. 

Nargile Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Nargile alırken güzel bir içim, uzun ömürlü kullanım ve sağlamlık arıyorsanız iç borusunun çelik veya bakırdan olmasına, iç boru çapının en az 10 mm olmasına, duman tahliyesinin bulunmasına ve ev kullanımı için 70 cm’den büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra yer tipi takımların marpucunun deri ya da silikon malzemeden yapılmış olması da avantaj sağlıyor. 

Nargilenizin boyutunu belirlerken ise nargileyi nerede kullanacağınıza ve bir yere taşıyıp taşımayacağınıza karar vermelisiniz. Sürekli yanınızda taşıyacağınız bir nargile arıyorsanız daha küçük boyutlardaki nargilelere ya da masa üstü nargilelere yönelebilirsiniz. Bunların yanı sıra nargileyi oluşturan parçaların bazıları nargile setinin içerisinde bulunmuyor olabilir. Bu nedenle nargile takımınızın parçalarını iyi bir şekilde incelemeli ve gerekli durumlarda doğru ilave ekipmanları da edinmelisiniz. Genellikle sipsi ve maşa gibi yardımcı ürünleri nargileden ayrı olarak satın almanız gerekiyor. 

Keyifli bir nargile deneyimi yaşamak için zevkinize ve beklentilerinizi en uygun nargileyi, nargile kategorisini inceleyerek bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Nargile Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 95 ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60003775/18031523