Oda Takımları

Genç Odası Takımları

Yüz yüze eğitimin uzaktan eğitime, çalışma şeklinin uzaktan çalışmaya evirilmesi evleri yaşam alanının dışında çalışma alanlarına da dönüştürür. Bunun yanında birebir görüşmeler, sokakta oynanan oyunlar dijital dünyanın gelişmesi ile sosyal medya platformları üzerine taşınır. Yaşam şeklinin değişmesi evlerde kullanılan eşyalara da yansır. Geçmişte dersler okullarda tamamlanır yatak odaları sadece uyumak için kullanılırken günümüzde bilgisayar oyunlarından kitap okumaya kadar her türlü aktivite için gençler kendi odalarını kullanırlar. Dolayısı ile genç odası sadece birkaç eşyanın bir araya gelmesinden daha fazla anlam içerir. Yeni mobilya modellerinin ortaya çıkması ile çoklu fonksiyona sahip modeller ön plana çıkmıştır. Böylece fonksiyonel olmasının yanında şık ve dinamik dekorasyonu ve ders çalışma alanları ile genç odaları tüm gün sıkılmadan vakit geçirilen alanlara dönüşür. Gençlerin kendi tarzlarına göre seçecekleri mobilyalar göze hitap etmesi ile dikkat çeker.

Sektör genç odası takımı kategorisinde epey yol kat etmiştir. Çok çekmeceli ve raflı çalışma masalarından şifonyer ve komidine kadar her bir ayrıntının birbiri ile uyumu odada geçirilen vakti keyifli hale getir. Ayrıca duvar tabloları, masa lambası ve dekoratif eşyalar estetik görüntüsü ile ortama renk katar. Değişik giysiler, çantalar ve ayakkabılar kullanmaktan hoşlanan gençlerin tercihi aynı zamanda depo olarak kullanılabilecek büyük gardıroplar olurken minimalist tarzı benimseyenlere küçük bir gardırop yeterli olur. Genç odası dekorasyonunun çok kolay bir iş olmadığını kabul etmek gerekir. Uyumanın dışında birçok aktivitenin gerçekleştirildiği odalarda yer alması gereken birçok detay gençler için önemlidir. Uyumanın dışında ders çalışmak alanı olarak da kullanılacak odaların dikkati dağıtacak eşyalar ile döşenmemesi önemlidir. Bunun yanında spor aktivitesine olanak sağlayacak alanlar için daha küçük mobilyalar ya da katlanabilir yatak tercih edilebilir.

Her İhtiyaca Uygun Genç Odası Çeşitleri

Genç odası modelleri zengin ürün skalası ile her ihtiyaca uygun tasarlanmıştır. Ranzalı modelden bazalı çeşitlere kullanıcı, ihtiyacına göre seçeceği ürüne karar verir. Kitap okumak için tasarlanmış komidin ve üzerine yerleştirilen okuma lambası, enstrüman ya da özel hobiler için ayrılmış alanlar gençlere günün yoğunluğundan kalan zamanda nefes aldırır. Genç odası takımlarında gardırop, karyola, çalışma masası, komidin, aynalı şifonyer, ranza ve kitaplık bulunur. Yongalam levha, MDF ve sunta malzemeler odaların tasarımında öne çıkar. Griden kırmızıya oldukça zengin bir renk skalası vardır. En çok kullanılan genç odası takımı 3’lü çalışma odası olarak bilinen genç odası takımıdır. Gardırop, kitaplık ve çalışma masasından oluşur. Kullanılan malzemenin sürdürülebilir orman işletmeciliğine destek olan FSC sertifikasına sahip olması doğa dostu ürünlerin kullanılması açısından kıymetlidir. Kullanılan malzeme 1. sınıf melamin yüzeyli longa levhadır. Ürünün TSE ve ISO 9001 sertifikalarına sahip olması ürünün dayanıklı ve kullanışlı olmasının kanıtıdır. Beyaz rengi ile odalara modern ve ferah bir görüntü katarken uzun ömürlü olması da ürünün avantajıdır. Çalışma masası genişliği 90 cm, derinliği 45 cm ve yüksekliği 148 cm’dir. Kitaplık 56x20x170 cm ölçülerinde üretilmiştir.

3 kapaklı olarak tasarlanmış gardırop ise 90x40x170 cm boyutlarındadır. Genç odası mobilya grubu 3’lü olabildiği gibi bazı modellerde gardırop ve karyolanın yanında çalışma masası ve komidin yer alır. Modern tasarımı ile dikkat çeken model sıkıştırılmış yonga levha malzemeden üretilmiştir. Gardırop 173x203x60 cm ölçüleri ile tüm eşyaları toparlayabilecek kapasitededir. Karyola ölçüleri 100x95x195 cm, komidin ölçüleri ise 55x40x46 cm’dir. Komidin tek olarak yatağın yanına konumlandırılır. Ceviz ve beyazın rengi odaya sıcak bir görüntü verir. Başka bir genç odası modeli köşeli gardırop ve yatak başlığıyla şık durur. Yüzeyler mermer desenli, kulplar gold paslanmaz metaldir. Yatak başlığı kumaş kaplıdır. Yerden yüksek olarak tasarlanmış karyola ayaklarının estetik bir görüntüsü vardır. 1. sınıf yonga levha malzemeden üretilmiştir. Köşe genç odası gardırop 92x210x87 cm ölçülerinde 3 kapılı ve 88x210x61 cm ölçülerinde 2 kapılı dolaptan oluşur. Karyolanın genişliği 125x108x206 cm, komidin ise 60x44x47 cm ölçülerinde üretilmiştir. Tekli karyolanın yanında birden fazla gencin yaşadığı evlerde ranzalı modele sıkça rastlanır. 2 katlı ve metal profilden merdivene sahip modeller olduğu gibi bazı modellerde alttan çıkan yavru yatak arkadaş ziyaretlerinde işe yarar. Yavru ranzalı modelde çalışma masası, kitaplık, şifonyer yer alır. Ürünlerde 18 mm suntalam kullanılmıştır. Dolap 160x202x50 cm’dir. Kitaplık ölçüsü 70x140x40 cm, çalışma masası 90x120x55 cm, şifonyer 65x115x45 cm’dir. Ranza 90x190 cm tek kişilik yataklar için uygundur. Yavru yatak ölçüsü ise 80x180 cm’dir.

Genç odası takımları genellikle çok amaçlı kullanılan eşyaların bir araya gelmesinden oluşur. Geçlerin en fazla zaman geçirdiği alan olan genç odaları fonksiyonel mobilyaların yanında her hali ile bıraktığı özgür alanlar ile dikkat çeker. Odanın tamamı özellikle küçük bir odaysa fazla eşya konduğunda basık durur. Oda takımlarının odaların ölçüsüne göre seçilmesi önemlidir. Aksi takdirde çok sıkışık yerleştirilen mobilyalar kendini gösteremediği gibi kullanımı da kolay olmaz. Genellikle duvar alanlarının mobilya yerleşiminde kullanılması ortada kullanıma açık bir alan oluşturur ki farklı aktivitelerde kullanılabilecek önemli bir alandır. Karyola ve çalışma masasının yanında genç odası dolap, eşyaları ortadan kaldırarak ortalığı derli toplu gösteren bir üründür. 2 kapılı modelinden 4 kapılı modeline kadar genç odalarında kullanılır. 3 kapılı ve country tarzı olan gardırobun bulunduğu takımda dolap ayaklarında ve üzerindeki zarif işçilik ve yerden yüksek olması dikkat çeker. Yatak üzerindeki cibinlik polyester taç süsleri ile şık durur. Pistonlu kapak menteşeleri ve çekmecelerde kullanılan çift açılı ray sistemi kullanım kolaylığı sağlar. Dolap içinde yer alan askılı bölümler ve raflar kıyafetleri depolamak için yeterlidir.Genç Odası Takımları Farklı Mobilyalardan Oluşur

Gardırop genişliği 130x213x60 cm, genç odası çalışma masası ölçüsü 120x144x59 cm, karyola ise 110x109x208 cm’dir. Modelde tek çekmeceli 1 adet komidin kullanılmıştır Çalışma masasının altında yer alan tek çekmeceli küçük dolap birçok eşyayı depolamak için idealdir. Yatak başlarında ve ayak uçlarında kullanılan kumaş döşeme renkli görüntüsüyle ortama ferahlık katar. Gardırobun altında yer alan 2 çekmece ve ortadaki buzlu cam görüntüsü çok şık durur. Sürgülü gardırobun yer aldığı genç odası takımında gardırop oldukça geniştir. Çalışma masası takımda yoktur. Onun yerine 2 çekmeceli şifonyer takıma dahil edilmiştir. Komidin, yatak başlığı, şifonyer ve gardırop aynı malzemeden üretilmiştir. 2 çekmeceli şifonyerin üst çekmecesi ledlidir. Ahşap karyolanın yanlarında yer alan desenli deri detayı odaya kaliteli bir görünüm verir. Beyaz ve mavinin bir arada olduğu yalın tasarımı ile dikkat çeken diğer bir takım ise minimal tasarıma sahiptir. Genç odası karyola sırt ve yanlardaki ahşap detay ile küçük bir sedir görünümündedir. 2 çekmeceli, 2 kapılı gardırop, 3 çekmeceli ve raflı şifonyer eşyaların depolanması için idealdir. Karyola yerden yüksek tasarlanmış olup ölçüleri 200x69*100 cm’dir. Gardırop 72x176x47 cm olup dar olmasına rağmen yüksektir. Şifonyer ise 72x76x40 cm ölçülerindedir.

Genç Odası Takımı Kullanıcı Konforunu Düşünür

Ev eşyalarından beklenti fonksiyonel, şık ve konforlu olmasıdır. Küçük odaların fonksiyonel oda takımları ranzalı genç odası olarak da bilinen takımlardır. Hem tek kişilik hem de çok kişilik kullanımlar için tasarlanan modeller kullanıcıya tercih olanağı sunar. Yatağın üstte, çalışma masasının ve gardırobun altta olduğu kompakt tasarımların yanında üstün ranza alt katın karyola ve çalışma masası olduğu modellere de sıkça rastlanır. Bu tip modellerde amaç mümkün olduğu kadar yerden tasarruf etmektir. Bunun yanında katlanabilir akıllı yataklar gündüz duvara doğru katlandığından oldukça geniş bir kullanım alanını kullanıcısına bırakır. Mobilya ölçülerinin odaya göre seçilmesinin yanında konforlu olması da önemlidir. Dolapların rahat yerleşecek kadar yeterli olması, çalışma masasının rahat çalışmaya müsaade edecek kadar geniş olması önemliyken genç odası sandalyesi de ayarlanabilir ve ortopedik olunca uzun vakitler masa başında geçirilen zaman gencin anatomik yapısına zarar vermez. Yatakların altında bulunan kontrplaklar yatağın ranzaya ya da karyolaya düzgün yerleşmesini sağlar.

Genç odası yatakları ergonomik tasarımları ile sağlıklı uyku süresinin yanında gün içindeki aktivitelerin sonunda da kullanıcısına rahat bir uykuyu garantiler. Modern tasarımlarının yanında klasik modelleri ile takımlar kullanıcısının beğenisini kazanır. Önemli beklentilerden olan işlevsellik konusu genç odalarında kendini daha fazla gösterir. Yatak görevi gören ranzanın bütünsel olarak aynı zamanda bir çalışma masası ve gardırop olması gibi bazı modellerin tamamen katlanarak ortada spor yapmaya yetecek yer bırakması gibi birden fazla işlevi bir arada bulundurması da takdir edilesi özelliklerden. Büyük odalarda yatağın hemen karşısına ya da camın önüne konumlandırılan genç odası koltuk modelleri şık ve modern berjerlerin, spor armut koltukların yanında odaya uyum sağlayan şık olduğu kadar gösterişli Josephine koltuk modelleri ile öne çıkar. Yatak odası yanında aynı zamana bir oturma odasına dönüşebilen odalar gençler için ideal çalışma alanı olma konusunda da iddialıdır. Ranzalı modeller birden fazla yatağı ile çok çocuklu aileler için uygunken gençler aynı odayı kardeşleri ile paylaşmanın keyfine varır. Eğlenceli oyunların oynandığı, yaratıcı uğraşlara mekan olan odaların enerjisi ve dinamizmi gençlere ilham verir. Gençlerin ilgi alanlarına göre yerleştirdikleri aksesuarlar yaşam alanını zenginleştirirken hobi köşesi dışında oluşturulan spor köşesi vücut sağlığı için önem taşır. Ders çalışılan, spor yapılabilen, kitap okunan ve müzik dinlenen odalara sahip olmak gençler için kıymetlidir. Sadece 4 duvardan oluşan odalar genç odası takımları sayesinde sıcacık birer yaşam alanlarına dönüşür. Bazı odalar büyük mobilyalara uygunken bazı odalara küçük moduler mobilyalar hayat verir.

Şık Tasarımları ile Genç Odası Takımları

Eşya bir ihtiyaç olmasının yanında görsel zevke de hitap ettiğinde anlam kazanır. İnsanların her birinin kendine özgü zevki vardır. Kimisi mobilyada beyazın duruluğundan hoşlanırken bazılarına siyahın asaleti cazip gelir. Tutulan takımın renkleri sevilen araba markasının görselleri odayı tamamlar. 2 kişilik genç odası takımları arasında yer alan ranza metal profilleri üzerine yerleştirilen ahşap ranza modelleri ile odalara dinamizm katar. Gardırop, karyola ve komidinin olduğu modeller olduğu gibi çalışma masası ve şifonyerin ekli olduğu modeller de kullanıcı beklentilerine uygun olarak tasarlanmıştır. Ölçüleri yatak odasının ölçüsüne göre tedarik edildiğinde hem istenilen oda dizaynına ulaşılır hem de istenilen boş alan elde edilir. Son zamanlarda birbirinden farklı renk ve tasarımlar sektöre dinamizm getirir. Yeni nesil genç odası olarak da tanımlanan akıllı ranza benzeri modeller yerden tasarrufu da garantileyecek çözüm önerileri ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Şehir hayatını getirdiği diğer bir kısıt 1+1 ev tasarımlarının dışında evlerdeki küçük odalardır. Geleneksel yaşam tarzında en büyük odalar ortak kullanım için ayrılırken genç odaları genellikle küçük alanlara sığdırılmaya çalışılır. Bu durumda genç odası kitaplık ve çalışma masasının bir araya getirildiği takımlar yer tasarrufu açısından idealdir. Ayrıca renk olarak açık renkler odayı ferahlatırken gardırop ya da şifonyerde yer alan ayna odaya derinlik kazandırır. 90x120 cm yatak için uygun karyola, 3 ya da 2 kapaklı gardırop ve şifonyer odayı tamamlar.

Eşyaları ortadan kaldırarak sistematik depolamaya uygun dolaplar odaların önemli eşyalarındandır. Eşya kapasitesine göre seçildiğinde hiçbir sıkıntı olmazken daha küçük dolapların verimli kullanımı söz konusu değildir. Çok fazla eşya depolayacak kullanıcıların 3 kapaklı gardırobun yanında bazalı karyola alması da uygun olabilir. Genç odası baza modeller farklı derinlik ve yükseklikleri ile fazla eşyaları depolayabilecek kapasiteye sahiptir. Evde ayrı bir çalışma odası yoksa yatak odasının aynı zamanda çalışma odası olarak değerlendirilmesi iyi bir seçenektir. Bu durumda çalışma masasının da sığabileceği bir oda tasarımı yerinde olur. Hem az yer kaplayan hem de kullanıcı beklentilerini karşılayan bir çalışma masası kullanıcıyı mutlu eder. Konforlu bir masa ve sandalye performans ve sağlıklı duruş açısından önem taşır. Kullanıcının masa ve sandalye seçimini yaparken ergonomik mümkünse ortopedik bir sandalye ve uygun yükseklikte de genişlikte bir masa seçmeye özen göstermesi önemlidir.

Her Bütçeye Uygun Genç Odası Fiyatları

Genç odaları renkli tasarımları, gençlerin arzlarını yansıtan dekorasyonu ve barındırdığı enerji ile ferahlama hissi verir. Küçük bir alana sığmasına rağmen başarılı bir yerleşme planı ve seçilen parçalar ile olduğundan geniş ve ferah görünür. Mümkün olduğunca açık renklerin tercih edilmesi mobilya seçiminin ihtiyaca özel yapılması daha çok çoklu fonksiyona sahip ürünlerin takıma dahil edilmesi bu ortamı sağlayan uygulamalardandır. Ayrıca psikolojik olarak rahatlatarak konsantrasyon sağlayan krem, açık kahve, beyaz gibi renklerin yer aldığı eşyalar odanın ambiyansına katkı sağlar. Bunun yanında açık mavi, gri renkler de gençlerin mental performansına iyi gelen renklerdendir. Bazı modellerde yatak başlığı sade kullanılırken bazı modellerde daha gösterişli modellerin tercih edilmesi diğer mobilyalar ile uyumlu olduğu sürece odaya ayrı bir hava katar.

Ahşap ve beyazın uyumunun yanında gri ve beyazın yumuşak geçiş de odalara genişlik hissi veren durumlardandır. Karyola ve gardırop odaların olmazsa olmaz eşyaları arasında yer alırken, şifonyer, komidin ve çalışma masa ve sandalyesi ihtiyaç göre tercih edilir. Ayrıca farklı renk ve ölçülerdeki koltuk modelleri büyük odalarda şık dururken küçük odalar için tasarlanan armut ya da tekli koltuk modelleri ortama ayrı bir hava katar. Bunun yanında yoğun bir günün sonunda koltuğa oturarak yorgunluk atmak ya da cam kenarına yerleştirilmiş bir koltukta kitap okumak keyif verir. Farklı model ve parça adetleri ile her bütçeye uygun olan genç odası fiyatları eşyaların gruplamasına, malzeme cinsine ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Kullanıcı, zengin ürün skalası ve farklı fonksiyonlara sahip, çoklu kullanıma uygun genç odası takımlarından kendi zevkine, ihtiyacına ve bütçesine uygun modeli bulmakta zorlanmaz. Her bütçeye ve zevke uygun genç odası takımlarına Hepsiburada da yer alan sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Genç Odası Takımı Neler İçerir?

Genç odası takımı içeriği ihtiyaca göre değişkenlik gösterse de gardırop, karyola, çalışma masası, komidin, aynalı şifonyer, ranza ve kitaplık takımda bulunan eşyalardandır.

Hangi Genç Odası Takımı Alınmalı?

Genç odası takım tercihi odanın boyutuna ve kullanıcının ihtiyacına göre değişir. Küçük odalarda gardıroplar ve bazalı karyolalar eşyaların depolanmasında yardımcı olur. Ayrıca katlanabilir yataklar ve çoklu kullanıma uygun eşyalar da küçük odalar için tercih edilebilir. Geniş aileler için ranzalı modeller uygun olurken geniş odalarda çalışma masası ve koltuk işlevsel olur.

Genç Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genç odası alırken; odanın boyutu, kullanıcının ihtiyacı, mobilyanın rengi, çalışma masasının ve sandalyesinin konforlu olması dikkat edilecek konulardandır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Genç Odası Takımları

599 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 599 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?