Özdilek markası perakende ve mağazacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Özdilek; ev tekstili üretimi, gıda ve enerji üretimi, perakende mağazacılık, sağlık merkezleri, kafe ve restoran işletmeciliği, sinema, turizm, online alışveriş sitesi, alışveriş merkezleri gibi birçok alanda çalışmalar sürdürüyor. Özdilek ürünlerine hem yurtiçinde hemde yurtdışında kolayca ulaşılabiliyor. Havlu ve bornoz üretiminde adından sıkça söz ettiren Özdilek markasının ürünleri kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görüyor. Banyo sonrası kurulanmak için bazı kullanıcılar havluyu tercih ederken, bazıları bornozu daha kullanışlı buluyor. Bornoz çeşitleri kullanıcılar cinsiyetine, yaşına ve tasarımına göre farklılaşabilir. Özdilek bornoz takımları kullandığı kumaş malzemesi ile farkını her zaman ortaya koyuyor. Hammaddesinde %100 pamuk kullanılarak üretilen bornoz takımları güncel teknoloji ile işlenerek yapılıyor. Özdilek markası kadınlar, erkekler ve çocuklar için farklı modellerde ve tasarımlarda bornozlar üretiyor. Modeller arasında renk ve desen farklılıkları oluyor. Bunun yanı sıra tam boy, orta boy, kısa boy ve kapüşonlu ya da kapşonsuz gibi farklı tasarım seçenekleri de bulunuyor. Özdilek bornoz takımı setlerinde birden fazla parça oluyor. Bornoz takımları set halinde alınarak tüm aile için tercih edilebiliyor. Bornozlar sade, dantelli veya işleme detaylı olarak tasarlanıyor. Bornoz takımları yaz, kış her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Bornoz takımı setlerinin arasında çiftler için özel olarak tasarlanan modeller de yer alıyor. Renk uyumu yakalanan Özdilek bornoz takımı çift kişilik setlerde kadınlar için olan bornoz nakışlı ve dantelli olurken, erkekler için olan düz ve sade tercih ediliyor. Çocuklar için üretilen bornoz takımlarında da kız çocukları ve erkek çocukları için ayrı ürünler tasarlanıyor. Çizgi film karakterleri ile tasarlanan çocuk bornoz takımları çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor. Kapşonlu bornoz modeli genellikle çocuk bornoz tasarımında tercih ediliyor. Hepsiburada ile tüm özdilek bornoz takımlarına bakabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için online olarak satın alabilirsiniz. 

Özdilek Bornoz Takımı Özellikleri

Bornozlar üretilirken birden çok materyal kullanılıyor. Her materyal kendine has özelliklere sahip oluyor. Dolayısıyla o materyalden üretilen bornozların özellikleri de farklılaşıyor. Özdilek bornoz takımı özellikleri de modeline ve malzemesine göre değişiklik gösteriyor. Bornozlar içeriğinde; pamuk, bambu veya mikrofiber malzeme kullanılabiliyor. Bornoz modellerinin bazıları suyu çok hızlı emiyor. Bazı bornoz modelleri yumuşak dokusu ile kullanıcıya konfor sağlıyor. Bazı bornozlar ise hızlı kuruma özelliği ile kullanıcının zamandan tasarruf etmesine imkan tanıyor. %100 pamuk içeriğine sahip olan bornozlar doğal olduğu için hassas ciltli kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Bu sayede kullanıcıların vücudunda alerjik bir reaksiyon yaşanmıyor. İnsan vücudu için oldukça faydalı olan bambu bornoz setleri suyu hızlıca emiyor ve ekstra yumuşaklık sunuyor. 

Özdilek Bornoz Takımı Modelleri

Ev tekstil ürünlerinden biri olan bornozlar banyo sonrası kurulanmak için sıkça tercih ediliyor. Kullanıcılar kendi zevklerine ve rahatlığına göre Özdilek bornoz takımı modelleri arasından seçimini yapabiliyor. Yaz veya kış mevsimine göre kullanılan bornoz modelleri değişiklik gösteriyor. Çünkü kullanıcılar kışın banyodan çıktığında üşüyebilir. Bu sebeple daha kalın bornozlar ile üşüme engellenir. Yazın ise daha ince olan bornozlar ile kurulanma işlemi gerçekleştirilir. Özdilek bornoz modelleri her sezon yeni trendleri takip ederek ürünler tasarlıyor. Bornoz takımları erkekler, kadınlar ve çocuklar için ayrı olarak üretiliyor. Çocuk bornoz modellerinde çocukların ilgisini çekmek adına renkler ve desenler yoğun olarak kullanılıyor. Böylece ebeveynler çocuklarına banyo yaptırma işlemini daha zevkli hale getirebiliyor. Özdilek lisanslı bornoz takımları çocukların severek takip ettiği çizgi karakterlerden oluşuyor. Erkek çocuklar için Avengers, Mickey Mouse, Spiderman, Superman, Toy Story, Cars, Mcqueen, Batman tasarımını içeren bornozlar üretiliyor. Kız çocuklar için ise bornoz tasarımında genellikle Barbie, Princess World, Jasmine, Niloya, Minnie Mouse, Frozen Magic, Elsa tercih ediliyor. Yetişkinler için olan bornoz modelleri ise rengine ve desenine göre farklılaşıyor. Özdilek bornoz takımı erkek kullanıcılar için sade bir tasarım ve klasik renkler sunuyor. Özdilek bornoz takımı dantelli modeller kadın kullanıcılar için özel olarak üretiliyor. Özdilek bornoz takımı modelleri arasında; çocuk bornoz takımı, aile seti ve hamam takımı gibi birçok seçenek yer alıyor. 

Özdilek Bornoz Seti

Özdilek bornozlar tek başına satın alınabileceği gibi set halinde de tercih edilebiliyor. Özdilek bornoz seti arasında aile seti ve çeyiz seti yer alıyor. Özdilek bornoz takımı aile seti tüm aile bireyleri için uygun olan seçeneklerden oluşuyor. Bu setler kullanıcıların hem havlu hemde bornoz ihtiyacını karşılıyor. Aile setlerinin en küçüğü altı parçadan oluşuyor. Özdilek aile bornoz takımının içerisinde; kadın bornozu, erkek bornozu, kadın ve erkek için ayrı olan iki adet yüz havlusu ve baş havlusu yer alıyor. Uyumlu renklerde tasarlanan Özdilek aile bornoz seti hem kullanıcıların arasında uyum yakalıyor hemde banyoda estetik bir görüntü oluşturuyor. Özdilek bornoz takımı çeyiz setleri uyumlu renklerle kombinlenir. Bu setlerin içerisinde bornozla uyumlu baş havlusu ve terlik de yer alıyor. Özdilek ikili bornoz takımları çiftler için özel olarak tasarlanıyor. Bu setler 4 - 10 arası parçadan oluşuyor. Bu parçalar; bornoz, baş havlusu, el - yüz havlusu, terlik, kese ve lif oluyor. Özdilek bornoz takımı setleri modeline ya da desenine göre farklılaşıyor. Sade tasarımlardan hoşlanan kullanıcılar için minik desenlere sahip olan ve %100 pamuktan oluşan Özdilek Vega bornoz seti tercih edilebilir. Bu setin içeriğinde; bir adet kadın bornozu, bir adet erkek bornozu, iki adet 50 x 100 yüz havlusu ve iki adet 100x150 banyo havlusu var. Daha süslü ve desenli tasarımlardan hoşlanan kullanıcılar için ise Özdilek Emily bornoz seti uygun olabilir. Bu setin içerisindeki kadın ve erkek bornozlarının desenleri aynı ancak renkleri ve bedenleri farklı. 

 • Özdilek Çeyizlik Bornoz Seti

Yeni evlenen çiftler çeyiz alışverişi yapıyor. Bu çeyiz alışverişinin olmazsa olmaz parçalarından biri de bornoz seti oluyor. Evlenen çiftler için özel olarak tasarlanan çeyiz bornoz seti her kullanıcı zevkine hitap eden farklı modellerden oluşuyor. Yeni gelin ve damat adayları için farklı renkte ve desende üretilen bornoz setleri bulunuyor. Bornoz modellerinde en sık tercih edilenler arasında nakış işlemeli bornozlar yer alıyor. Özdilek nakış işlemeli bornozlar geniş bir desen çeşitliliği sunuyor. Banyo sonrası kurulanma ihtiyacını gideren nakış işlemeli bornozlar ile kullanıcılar şık bir görüntüye kavuşuyor. Özdilek güpür detaylı bornozlar da çeyiz setlerinde mutlaka yer alıyor. 

 • Özdilek Aile Bornoz Seti

Yeni evlenen çiftler veya çocuklu aileler Özdilek bornoz takımı aile setini tercih edebiliyor. Aile bornoz setinin içerisinde anne, baba ve çocuk için ayrı ayrı bornoz, havlu ve terlik bulunuyor. Aile bornoz setleri yalnızca çiftler için de tasarlanabilir. Kullanıcılar ihtiyaç doğrultusunda tercihini yapıyor. Bornoz setleri genellikle renk uyumlu olarak tasarlanıyor. 

 • Özdilek Bebek Bornoz Seti

Bebek bornoz seti bebeklerin hassas vücudu için özel olarak tasarlanıyor. Yumuşak dokudaki Özdilek bornoz takımı bebek kullanıcılar için vücuda zarar vermeyen materyallerden üretiliyor. Bebek bornozlarının geneli kapşon içeriyor. Bu sayede ebeveynler bebeklerini banyo sonrası kurularken gem gövdesini hemde başını aynı anda kurulayabiliyor. Bebek bornozlarının %100 pamuk malzemeden üretildiğine dikkat etmek gerekiyor. Aksi bir durumda suyu yeterince emmiyor ve nemli kalıyor. Nemli kalan alan ise bebekte pişiğe neden olabiliyor. 

Özdilek Bornoz Takımı Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Giyilebilir havlu olarak da bilinen bornozlar, banyo sonrası ıslak vücuda temas ettiği için yumuşak olmasına özen gösteriliyor. Bornoz üretilirken önce iplikler sarılıyor daha sonra bu iplikler boyama işlemi ile renklendiriliyor. Son olarak ise dikim işlemi sağlanıyor. Bornoz üretimi yapılırken hidrofil, silikon, enzim ve türbang malzemelerinden yararlanılıyor. Bornoz üretiminde kullanılan hidrofil malzemesi suyun hızlıca emilmesine yardımcı oluyor. Bu sayede kurutma işlemi kolayca sağlanıyor. Bornozun yumuşak dokusu ile silikon malzemesi ile sağlanıyor. Silikon malzeme duş sonrası cildin tahriş olmasını engelliyor. Bornoz üretiminde kullanılan enzim ise bornozun kullanıldıkça tüylenmesini önlüyor. Bu şekilde kullanıcı duş sonrası bornozu giydiğinde tüyler cildine yapışmıyor. Türbang malzemesi ise bornozun dokuma anında yumuşak olmasını sağlıyor. Naylon veya sentetik malzeme kullanılarak üretilen bornozlar cildi tahriş edebiliyor. Kullanıcılar bornoz seçiminde kumaşın pamuklu ya da kadife olmasına dikkat etmesi öneriliyor. 

Özdilek Bornoz Takımı Tasarımları

Özdilek bornoz takımları, soft ve pastel renklerde ya da canlı renklerde birçok farklı seçenekle üretiliyor. Özdilek neon bornoz modelleri kullanıcılara canlılık ve renk katıyor. Özdilek peştemal bornoz modelleri bornozun konforunu peştamalin dokusu ile bir araya getiriyor. Peştemal bornozlar diğer bornozlara kıyasla daha hafif ve nemi tutuyor. Doğa dostu bir ürün olan Özdilek bornoz takımı bambu modeli hassas cilde sahip olan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bambu bornoz takımları antibakteriyel özelliğe sahip. Bu sayede cildi tahriş etmiyor ve alerjik bir belirti göstermiyor. Pamuktan on katı kadar daha yumuşak olan bambu aynı zamanda yüksek emicliğe sahip. By sebeple Özdilek bambu bornoz takımları oldukça ilgi görüyor. 

Özdilek Bornoz Takımı Satın Alırken Hangi Özelliklerine Bakılmalı?

Ciltle duş sonrası direk temas halinde olan bornozların cildin tahrişini önlemesi ve iyi verim alınabilmesi açısından oldukça önemli. Özdilek bornoz takımı satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Bu detaylar aşağıda listeleniyor.

 • Bornozun kalitesi ürünlerin uzun vade kullanılmasını etkiliyor. Polyester, naylon veya sentetik malzemeler kullanılarak üretilen bornozların tercih edilmemesi gerekiyor. Bu ürünler cilde zarar verebiliyor. 
 • Özdilek bornoz modelleri %100 pamuktan üretildiği için diğer bornozlara kıyasla suyu hemen emiyor. Parlak, pürüzsüz ve şık bir görünümü olan Özdilek bornoz takımı kadife modeli iyi bir hediye alternatifi olabilir. Çevre dostu bir ürün olan Özdilek bambu bornoz takımı ise antibakteriyel özelliği ile ilgi görüyor. 
 • Bornozlar boylarına göre farklı modellerde üretiliyor. Tam boy bornozların boyu genellikle 150 cm ve bileklere kadar iniyor. Orta boy bornozlar diz kapakları ile ayak bilekleri arasında bir noktada bitiyor. Kısa boy bornozlar ise dizde ve diz üstünde kalıyor. Kullanıcılar ihtiyacına uygun olan boy seçeneği arasından tercihini yapabiliyor. 
 • Bornozun boyunun mevsime göre seçilmesi öneriliyor. Yaz ayları için kısa boy bornozlar uygun olurken, ilkbahar ve sonbahar ayları için orta boy bornozlar öneriliyor. Kış aylarında tam koruma sağlaması ve soğuktan koruması için uzun boy bornozların kullanılması tavsiye ediliyor. 
 • Özdilek kapşonlu bornozlar çocukların yanı sıra yetişkinler tarafından da tercih edilebiliyor. Saçların kurumasına yardımcı olan kapşonlu bornozlar ile ekstra kullanılan baş havlusu ihtiyacı gideriliyor. 
 • Özdilek kimono tipi bornozlar daha hafif ve dar olarak üretiliyor. Ayrıca kapüşonu da bulunmuyor. Kısa ve orta boy üretilen kimono tipi bornozlar hem kalın hemde ince seçeneklerden oluşuyor. Kalın bornozlar kış mevsimi için uygunluk gösterirken, ince bornozlar yaz aylarında tercih edilebiliyor. 
 • Bornoz satın alım işlemlerinde ihtiyaca yönelik set tercihi yapılıyor. Kullanıcılar kendileri için tekli bornoz setlerini satın alabiliyor. Bu setin içerisinde; bir adet bornoz, bir adet banyo havlusu ve bir adet vücut havlusu yer alıyor. Aile setlerinde ise daha fazla parça ürün bulunuyor. İhtiyaç doğrultusunda bornoz takımı aile setleri de tercih edilebiliyor. Bu sayede ailecek uyumlu bir bornoz setine sahip olunuyor. 

 

Özdilek Bornoz Takımı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Özdilek bornoz takımlarının uzun süre yıpranmadan kullanılabilmesi için doğru şekilde kullanılması gerekiyor. Bunun için de dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Özdilek bornoz takımı kullanırken nelere dikkat etmeli:

 • İnce bornozlar sıkça yıkanabiliyor ve kolayca yıpranmıyor. Ancak bornozların uzun vade kullanılabilmesi için ürünün üzerinde bulunan yıkama talimatlarında dikkat edilmesi gerekiyor. 
 • Ürünün ilk ya da ikinci yıkanmasında yumuşatıcı kullanılması önerilmiyor. Bu şekilde bornozlarda tüylenme ya da tüy dökme problemleri yaşanmıyor. 
 • Bornozların ve havluların diğer çamaşırlarla beraber yıkanması tavsiye ediliyor. Çünkü yalnız ve boş makinede yıkanan bornozlar mekanik çarpmalardan etkilendiği için yıpranıyor. 
 • Bornozun yıkama işleminden sonra makinede bekletilmemesi hemen asılması öneriliyor. 
 • Hassas yapıdaki bornozların yıkanırken deterjanına ve yıkama ayarına dikkat etmek gerekiyor. 
 • Yeni alınan bornozların ilk yıkamasında diğer çamaşırlardan ayrı olarak yıkanması tavsiye ediliyor. Çünkü ilk yıkamada bornoz iplik ya da tüy dökebilir. Ayrıca bornoz ilk yıkamada renk verebiliyor. Ayrı olarak yıkanması diğer çamaşırlara rengin bulaşmasını engelliyor. 
 • Bornozların duştan sonra kurutulması oldukça önemli. Islak kalan bornozlar nem sebebiyle bakteri ya da küf oluşturabiliyor. 
 • Bornozların kırışmaması için katlanmaması asılarak kullanılması tavsiye ediliyor. Asılan bornozlar daha hızlı kuruduğu için nemlenme gibi bir problem yaşatmıyor. 
 • Çamaşır makinesinde yıkanan bornozlar için diğer çamaşırlarda kullanılan deterjanın yarısı kadar bir deterjan kullanılması öneriliyor. Deterjanın gereğinden fazla kullanılması bornozun yapısına zarar verebiliyor. Yapısı bozulan bornozlar yumuşaklığını kaybederek sertleşiyor. 
 • Bornozlar yıkanırken yumuşatıcı kullanılması su emme özelliğini olumsuz etkilediği için tavsiye edilmiyor. Ancak iki ya da üç ayda bir yumuşatıcı ile yıkanması yumuşaklığına pozitif anlamda katkı sağlıyor. 

 

Özdilek Bornoz Takımı Fiyatları

Özdilek bornoz takımı ne kadar sorusunu merak eden kullanıcılar Hepsiburada’dan yardım alabilir. Özdilek bornoz takımı fiyatları sitede artan veya azalan şekilde listelenebilir. Artan şekilde sıralanan fiyatlar arasında kullanıcılar cazip fiyatlı bornoza ulaşabiliyor. Özdilek bornoz fiyatlarını ürünün rengi, tekli ya da set halinde satılması, modeli, deseni ya da malzemesi etkiliyor. Kullanıcılar ihtiyaç doğrultusunda tekli ya da set halindeki bornozları tercih edebiliyor. Set halinde satılan bornozlar daha uygun fiyata gelebiliyor. Ayrıca kullanıcılar bornozlar için fiyat araştırması yaparken fiyat aralığını kendisi de belirleyebiliyor. Sitede yer alan “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmından ya da “Kampanyalar” bölümünden ekonomik fiyatlı bornoz modellerine erişilebiliyor. Kullanıcıların ürün araştırması yaparken bu bölümlere göz gezdirmesi tavsiye ediliyor. İndirim ve kampanyalardan yararlanan kullanıcılar tasarruf ederek bütçesini koruyor. Kullanıcılar beğendikleri ürünleri beğeni listelerine ekleyebilir ya da ürünler için fiyat alarmı kurabiliyor. Fiyat alarmı ürünün fiyatında azalış veya artış olursa kullanıcıyı bilgilendiriyor. Hepsiburada ile Özdilek markası dışında farklı markaların da bornoz modellerine bakabilirsiniz. Bornoz modellerini fiyat ve özellik açısından karşılaştırabilir kendiniz ve sevdikleriniz için en doğru ürünü seçebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Özdilek Bornoz

267 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Tipi
Toplam 48 / 267 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?