Pisuar

Pisuar Modelleri ve Fiyatları

Ayakta kullanılan bir tuvalet çeşidi olan ve umumi tuvaletlerin vazgeçilmez parçalarından biri olan pisuarlar, erkeklerin kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Hijyen konusunda yüksek ölçüde koruma sağlamayı mümkün hale getiren pisuarlar, çoğunlukla kafe ve restoran gibi yerlerin tuvaletlerinde kullanılmaktadır. Sunduğu hijyen imkanlarının yanı sıra şık bir görünüm sergilemesi dolayısıyla sıklıkla tercih edilen bir tuvalet malzemesidir. Pratik bir şekilde temizlenebilmesi ve kolay bir kullanım imkanına sahip olması dolayısıyla umumi tuvaletlerin vazgeçilmez parçalarından biri olan pisuarlar farklı boyutlardaki tasarımlarıyla dar alanlardan geniş alanlara birçok farklı mekana uyum sağlayabilecek niteliklere sahiptir. Umumi tuvaletlerde alafranga tuvaletler çoğunlukla hijyen konusunda yetersiz kalabilmektedir. Bunun yanı sıra gün içerisinde birçok farklı insanın kullandığı bu tuvaletler kimi zaman hoyratça kullanılabilmekte, bu nedenle sıklıkla kırılıp zarar görebilmektedirler. Düzenli olarak parça değişiminin gerçekleştirilmesi gereken alafranga tuvaletler bu nedenle umumi tuvaletler için cazip bir seçenek değildir.

Alaturka tuvaletler ise hijyeni sağlama konusunda yetersizdir ve oldukça konforsuz bir kullanıma sahiptir. Öte yandan alaturka tuvaletlerin temizlik işleminin gerçekleştirilmesi kimi zaman oldukça zahmetli olabilir. Alaturka tuvaletler çoğunlukla güvenli olarak da görülmez. İnsanlar çoğunlukla bu tuvaletlerde telefonlarını ve cüzdanlarını düşürmekte, büyük ölçüde sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu nedenle umumi tuvaletlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan pisuarlar kullanıcılara büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Hem oldukça kolay bir şekilde temizlenebiliyor olması hem güvenli bir kullanım olanağı sunması hem de modern bir görünüme sahip olması nedeniyle pisuar modelleri işletmelerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Pisuarlar kendi içlerinde çeşitlilik gösterebilmektedir. Farklı çeşitlerdeki pisuar modelleri tüm özellikleriyle insanların hayatını kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Pisuar Modelleri

Umumi tuvaletlerin modern dizaynı oldukça önemli bir mesele olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar arasında kullanılacak ürünlerin uzun ömürlülüğü ve pratik bir kullanım imkanına sahip olması önemli bir mesele olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda umumi tuvaletleri dizayn ederken tuvalete yerleştirilecek az sayıdaki alafranga tuvaletin yanında olabildiğince fazla sayıda pisuar kullanılmakta fayda vardır. Pisuarlar az yer kaplayarak olabildiğince fazla ihtiyacın karşılanmasına imkan sağlamaktadırlar. Pisuarlar hem güvenli kullanıma sahip olması hem az yer kaplaması hem de yüksek ölçüde hijyen sağlamaya imkan tanıması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunların yanında pisuarlar da kendi içlerinde çeşitlilik göstermektedirler. Klasik tasarıma sahip pisuarlar her kullanımdan sonra sifona basmayı gerekli kılmaktadırlar. Bunun yanında gelişen teknolojik imkanlar dahilinde tuvaletlere olabildiğince az temas etmeyi mümkün kılacak yenilikler hayatımıza girmektedir. Bu çerçevede fotoselli pisuar modelleri hareket sensörü sayesinde pisuarla olan işin bitmesinin ardından sifonun otomatik olarak çekilmesine imkan sağlamaktadır. Bu sayede sifona dokunma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır; bunun yanında sifon çekme işlemi kişilerin inisiyatifine bırakılmamakta, tuvalette tam hijyenin sağlandığından emin olunmaktadır. Pisuarlar her anlamda modern yaşamın kolaylaştırıcıları arasında yer almaktadır.

Modern yaşam öteki ile birlikte yaşamayı, aynı mekanları paylaşmayı gerekli kıldığı kadar belli oranda hızlı ve seri hareket etmeyi de talep etmektedir. Bu anlamda yabancılarla birlikte yemek yenilen, kahve içilen ve bir arada bulunulan mekanlarda aynı tuvaletleri kullanmak durumunda kalınabilmektedir. Bu gibi durumlarda yaşanabilecek sorunların üstesinden gelebilmek için içinde yaşadığımız çağ belli çözüm önerileriyle karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ortak kullanım alanlarından biri olan tuvaletler büyük ölçüde problemler yaşadığımız bir yer olarak kendisini göstermekteydi. Temizliği düzenli gerçekleştirilmeyen, hijyenden uzak tuvaletler kişiler için konforlu değildi; bunun yanında mekana sığan az sayıdaki alafranga ve alaturka tuvaletler tuvalet önünde uzun kuyrukların oluşmasına sebebiyet vermekteydi. Bu sorunun üstesinden gelmek için tasarlanan pisuarlar hayatlarımızı büyük ölçüde kolaylaştırmıştır. Bir alafranga tuvalet için ayrılan alana ortalama üç pisuar sığdırılabilmekte, bu da tuvalet alanında hızlı ve seri bir şekilde hareket etmeyi mümkün hale getirmektedir. Böylece kahve dükkanında tuvaleti kullanmaya yeltenen kullanıcılar bir sonraki otobüsü kaçırma riskiyle uzun tuvalet kuyruklarında bekleme sorununu yaşamamaktadırlar. Modern sorunlar beraberinde modern çözümleri getirmektedir; bu modern çözümler arasında oldukça işlevsel olanlardan biri de pisuarlardır.

Pisuar Kullanımı

İnsanın kamusal bir varlığa dönüşmesi ve bununla birlikte kol mesafesinin hayatımıza girmesi geniş ölçekte oldukça yakın bir tarihe denk gelmektedir. Kamusal alanda öteki ile fiziki yakınlık kurmak durumunda kalan insan bu durumu idare edebilmek için modern yaşamın koşulları altında belli görgü kurallarını işleme koymuştur. Bunlar arasında kol mesafesi ya da kişiye kalabalıklar içerisinde bakışlardan azade bir mahremiyet sunulması yer alabilir. Bu sınırların ihlal edildiği durumlarda, kişiler birbirilerini rahatsız edecek hadiselere karşı uygar bir biçimde kayıtsız kalmayı alışkanlık haline getirmiştir. Modern insanın geliştirdiği bu savunma mekanizması hayatın birçok alanında kendisini gösterebilmektedir. Pisuar kullanımı çoğu zaman insanlar için rahatsız edici bulunabilmektedir. Kişi, biyolojik gerekliliklerini yerine getirmek üzere kişisel mahremiyet alanı talep edebilir. Ancak bu mahremiyet alanının sağlanması modern koşullar altında yüksek oranda dezavantajlıdır ve ortak yararın sağlanmasının önünde engel teşkil eder. Bu nedenle pisuar kullanımının yarattığı rahatsızlık duygusu, uygar kayıtsızlık ile aşılmaya çalışılır; ve yüksek ölçüde başarı sağlanır. Yan yana ayakta durarak ihtiyaçlarını gideren insanların birbirilerine karşı geliştirdikleri bu kayıtsızlık hali adeta modernliğin başarılı bir temsilidir. Bu nedenle pisuar kullanımı büyük resimde oldukça faydalıdır.

Pisuar kullanımı sırasında kişiler mahremiyet yoksunluğundan şikayet edebilirler; ancak bu rahatsızlığın zaman içerisinde kendiliğinden giderildiği gözlemlenebilir. Çünkü duvarların olmadığı yerde insanlar, birbirilerine konfor alanı sunabilmek için kendi görünmez duvarlarını kendileri örerler. Pisuar kullanımı geniş ölçekte toplumsal yarar sağlar. Pisuar ölçüleri gereğince küçük alanlarda bile yüksek oranda verim sağlanmasını mümkün kılar. Klasik tarzdaki tuvaletler ile en fazla üç kabinin sığdırılabildiği bir yere ona yakın pisuar sığdırmak mümkündür. Bu da çok daha fazla insanın ihtiyaçlarının hızlı ve seri bir şekilde giderilebileceği anlamına gelir. Yan yana konumlandırılmış iki farklı kahve dükkanı olduğu düşünüldüğünde; kullanıcılar sabahları işe giderken bu kahvecilerden kahvelerini alırken tuvalette sıra bekleyip beklemeyeceklerini de hesaba katarak hareket edebilirler. Modern yaşam hızlı bir şekilde hareket etmeyi gerekli kılar. Hızlı ve seri olanlar bu düzen içerisinde kendisine bir yer edinebilirken bu gerçekliğe ayak uyduramayanlar bir noktada tutunmakta zorlanabilirler. Bu nedenle iş yerlerinizin tuvaletlerini dizayn etmeden önce bu detayları gözünüzün önünde bulundurmanızda fayda vardır. Akıp giden teknolojinin ve gelişen imkanların takibi oldukça önemli bir meseledir; göz ardı edildiği durumlarda hoş olmayan durumlar ile karşılaşılabilir. İş yeriniz için uygun pisuar modellerine sayfamız üzerinden göz atabilirsiniz.

Pisuar Bakımı

Pisuar temizliği alafranga ve alaturka tuvaletlere nazaran oldukça kolaydır. Pisuar yüksekliği bir insanın beline gelebilecek ölçüdedir. Bu nedenle temizlik işlemi gerçekleştirilirken eğilmeye ya da ekstra efor sarf etmeye gerek yoktur. Umumi tuvaletlerde pisuar temizliği günde iki ya da gerektiği durumlarda daha fazla kez gerçekleştirilebilir. Tuvaletin yoğunluğuna göre bu oran değişebilir. Diğer tuvaletlerin temizliğinde ne kullanılıyorsa pisuar temizliğinde de aynı malzemeler kullanılabilir. Pisuarla iş bitirildikten sonra tıpkı diğer tuvaletlerde olduğu gibi sifonun çekilmesi gerekir. Ancak fotoselli pisuar modelleri bu işin sensörler yardımı ile otomatik olarak gerçekleştirilmesine imkan sağlamaktadır. Bu sayede pisuarlara dokunmadan sifon çekme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Tuvaletler çoğunlukla salgın hastalıkların yayıldığı bir yer olarak görülebilir; bu alanlarda ne kadar az yere dokunulursa o kadar iyidir. Fotoselli pisuarlar ise neredeyse hiçbir yere dokunmadan tuvaletteki işin halledilmesine imkan tanıyarak güvenli bir kullanım imkanı sağlar. Bunun yanı sıra bazı pisuarlar kapaklı olabilmektedirler. Kapaklı pisuar modelleri sifonun çekildiği sırada zararlı mikropların havaya karışarak solunum yolları aracılığıyla bizi hasta etmesine engel olur. Diğerine göre biraz daha zahmetli bir kullanımı olsa da sunduğu hijyen imkanı neticesinde sıklıkla tercih edilir.

Umumi tuvaletlerde su tasarrufu sağlayabilmek için günümüzde susuz pisuar modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Bu türdeki pisuarlar kullanım sonrasında su harcamayarak su kullanımında büyük ölçüde tasarruf etmeyi sağlar. Kullanıcılar çoğunlukla bunun hijyenik olmadığını düşünseler de oldukça hijyenik bir kullanım imkanına sahiptir. İç yüzeyinin malzemesi ve açısal şekli sıvının olabildiğince süratli bir biçimde deliklere gitmesine imkan sağlamaktadır. Bu nedenle oldukça az bir süre için yüzeyin ıslak kalmakta, bu da yeteri oranda hijyenin sağlanmasına imkan sağlamaktadır. Bu nedenle susuz pisuar kullanımı oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta, her geçen gün kullanımı daha da yaygınlaşmaktadır. Bu türdeki pisuarların bakımını da diğerleri gibi gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli gördüğü zamanlarda tuvaletleri uygun gördüğünüz malzemeler ile temizleyebilirsiniz. Bunun yanında kişisel kullanım dahilinde tercih edilen pisuar modelleri de mevcuttur. Küçük bir çocuğunuz varsa ve sıklıkla seyahate çıkıyorsanız, çocuğunuzun kullanımına uygun taşınabilir pisuar modellerine göz atabilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanım olanağı sunan bu pisuarlar uzun yolların kurtarıcısı olarak görülmektedir. Bu pisuarları yolculuğun sonunda yahut gerektiğinde uygun gördüğünüz bir yere içindeki sıvıyı boşaltarak ve uygun gördüğünüz temizlik malzemeleri ile temizleyerek bakımını gerçekleştirebilirsiniz.

Pisuar Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Pisuar tercihi yaparken ürünü nerede kullanacağınız ve nasıl bir alana sahip olduğunuz oldukça önemli bir meseledir. Pisuar modelleri çoğunlukla benzerlik gösteriyor olsalar da işlev ve özellik bakımından bazı noktalarda ayrılabilmektedirler. Bunlar arasında pisuar ölçüleri önemli bir yer tutabilir. Sahip olduğunuz alanı gözden geçirerek buna uygun pisuar ölçülerini tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu alanda en sık tercih edilen ölçülerden biri 30x25x40 pisuar olarak kendisini gösterse de kendi alanınızın buna uygun olup olmadığı elbette önemli bir kriterdir. Öte yandan işletmenizin yoğunluğu da önemli sayılabilecek bir niteliktir. Eğer gün içerisinde çok sayıda insan bu tuvaletleri kullanmayı talep edecekse olabildiğinde küçük ölçülerdeki pisuarları alana yerleştirerek alandan maksimum verim almak isteyebilirsiniz. Öte yandan kişisel talepleriniz de önemli bir etkendir. Örneğin pisuarların kapaklı olup olmayacağı ya da üstten girişli pisuar modellerinden birini seçip seçmeyeceğiniz sizin kararınıza bağlıdır. Eğer tuvaletinizde hoş ve sade bir görünüm elde etmek ve kullanım açısından da rahatlığa erişmek isterseniz gömme pisar modellerine yönelebilirsiniz. Bu türdeki pisuarlar hem sade görünümleri hem de kullanım açısından sağladığı rahatlık neticesinde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Yeteri kadar alana sahipseniz pisuar takımı modellerine de yönelebilirsiniz.

Pisuar takımı modelleri pisuarlar arasındaki mesafeyi korumayı sağlamak amacıyla separatörler ile birlikte teslim edilen pisuarlara işaret etmektedir. Bu modeldeki pisuarlar hem şık görünmesi ve ortama ferah bir hava kazandırması hem de kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İşletmenizde hijyenin ön planda olmasını istiyorsanız fotoselli pisuar modellerine yönelebilirsiniz. Bu modeldeki ürünlerin sifon çekme işlemini kişilerin insafına bırakmayarak sensörler yardımıyla otomatik olarak gerçekleştirmektedirler. Bunun yanında kapaklı pisuar modelleri de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu modeldeki ürünler her sifon çekme işleminin ardından zararlı partiküllerin havaya karışarak insanlara zarar verme riskini ortadan kaldırmaktadırlar. Bunların yanında, elbette pisuarlar yalnızca işletme sahiplerinin ihtiyaçları olarak sınırlandırılmaz. Küçük bir çocuğunuz varsa ve birlikte sıkça uzun seyahatlere çıkıyorsanız portatif pisuar modelleri sizin ilginizi çekebilecek niteliktedir. Çocuklar genellikle tuvalet eğitimlerinin daha çok başında olmaları sebebiyle uzun süre bekleyemezler. Yol esnasında ise sürekli bir tuvalet bulmak zor olabilmektedir. Bu nedenle portatif pisuarlar çocuklu ailelerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Bu modeldeki ürünler sayesinde aileler konforlu bir yolculuğun tadını çıkarabilmektedirler.

Pisuar Fiyatları

Günümüzde pisuar kullanımı artan bir hızla yaygınlaşmaktadır. Bunun sebepleri arasında oldukça hızlı ve seri hareket etmeye imkan tanıması, temizliği oldukça kolay olması, oldukça az yer kaplaması ve en önemlisi ekonomik anlamda oldukça hesaplı olması yer almaktadır. Pisuarlar alaturka ve alagranga tuvaletlere göre oldukça hesaplı bir kullanım imkanı sunar. Bunun yanında pisuar fiyatları da modeller arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılıklar kesin kriterler etrafında şekillenmese de fiyatlar üzerinde etkili olabilecek birkaç detaydan söz etmekte fayda vardır. Pisuarlar üstten girişli, fotoselli, susuz ve portatif olmak üzere birçok farklı modelde çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu çeşitler fiyatlara da bir şekilde yansımıştır. Örneğin işletmenizde yüksek oranda hijyen sağlamak amacıyla tercih edeceğiniz fotoselli pisuar modelleri diğerlerine göre daha yüksek ücretlendirmelere tabii olabilir. Bunun yanında susuz pisuarlar su kullanımını ortadan kaldırdığı için faturalarda yüksek oranda tasarruf sağlamanıza imkan tanır. Portatif pisuarlar ise tamamen farklı bir alana hitap ettiği için bu karşılaştırma içinde tutulması gereksiz olabilir. Bütün bu kriterler fiyatlandırmalar üzerinde etkili olabilir; ancak bunun yanında pisuarların ölçüleri de fiyatlandırmalar konusunda önemli kriterler arasında yer almaktadır. Buna göre küçük ebatlardaki bir fotoselli pisuarla büyük boyutlardaki standart pisuarlar arasında çok fazla olmasa da bir fiyat farkı olabilir.

Fiyatlandırmalar söz konusu olduğunda kesin sonuçlardan bahsetmek mümkün değildir. Bu nedenle alışveriş yaparken kendi önceliklerinizi ön planda tutmanızda ve buna uygun bir alışveriş deneyimi gerçekleştirmenizde fayda vardır. Alışveriş yaparken önceden planlanmış belli adımları izlemenizde fayda vardır. Öncelikle pisuarı hangi alanda kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Örneğin standart bir müşteri kitlesine sahip bir işletmenin tuvalet tasarımı daha özenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sürekli aynı insanlarla muhatap olan iş yeri sahipleri çoğunlukla bir dostu ağırlar gibi müşterilere yaklaşmaya başlamaktadır. Bu nedenle bu gibi durumlarda pisuar takımı modellerine göz atabilirsiniz. İkinci olarak kişisel talepleriniz göz önünde bulundurulabilir. Pisuarlarınızın açık mı olmasını isterseniz kapaklı mı olmasını? Bu çoğunlukla sizin kişisel tercihlerinize bağlıdır. Kapaklı pisuarlar her sifon çekişinde havaya zararlı mikropların dağılmasını engellerken kapaksız modeller oldukça hızlı ve pratik bir kullanım imkanı sunar. Müşteri kitlenizi gözden geçirerek bu konuda bir tercihte bulunabilirsiniz. Aynı şekilde gömme pisuar modelleri arasında bir tercih yapmak da kişisel tercihlerinize bağlıdır. Çoğunlukla şık ve modern bir görünüm elde etmeye imkan sağlayan bu modeller arasından dilerseniz siz de bir tercihte bulunabilirsiniz. Kriterlerinizi belirledikten sonra elinizde kalan sonuçlar arasında bir fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun olan ürünü kısa bir süre içerisinde belirleyebilirsiniz. Farklı model seçenekleri arasında göz gezdirmek için dilerseniz sayfamızı ziyaret edebilir, hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Pisuar Nasıl Kullanılır?

Pisuarlar ayakta kullanım için uygun olarak tasarlanmaktadır.

Pisuar Ne İşe Yarar?

Pisuar tuvalet ihtiyaçlarının pratik bir şekilde giderilmesi için gereklidir.

Pisuar Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pisuar kullanımı oldukça basittir; kullanım sonrasında, pisuar fotoselli değilse, sifonu çektiğinizden emin olunuz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pisuar Modelleri ve Fiyatları

98 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 98 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?