Pisuvar Musluğu

Pisuvar muslukları kullanıcının kişisel temizliğinde ve tuvaletin temizliğinde büyük rol oynar. Pisuvar musluklarının kullanılması hijyeni sürdürür ve özellikle genel kullanıma açık tuvaletlerde çok sağlıklıdır. Pisuvar musluklarının pratik kullanımı için doğru montajlanması önemlidir. Pisuvar montajında, el yatkınlığınız olduğunu düşünmüyorsanız bir tesisat ustası çağırmanız avantajlı olacaktır. Pisuvar musluğu fiyatları, model ve montajlama şekline göre değişiklik gösterir.

Basmalı Pisuvar Musluğu Çeşitleri

Pisuvar musluğu çeşitleri, kullanım ve fiyatlandırma kriterlerine göre çeşitlenir. Mekanik pisuvar çeşitleri de tıpkı diğer sifonlar gibi basmalı olarak çalışır. Basmalı musluklar, basış süresi boyunca su tahliyesi sağlayan ya da basıldıktan sonra zaman ayarı sayesinde belli bir süre su akışı gerçekleştiren musluklardır. Zaman ayarlı pisuvar musluklarında su tahliyesi, belirlenmiş bir zaman süresince devam eder. Pisuvarın düğmesine basıldıktan sonra beklenmesi gerekmez. Bu anlamda pratiktir. Zaman ayarlı olmayan pisuvar musluklarında su, basış süresi boyunca akar. Süre kişi tarafından ayarlandığı için temizlik net olacaktır. Ancak bu süre boyunca kullanıcının pisuvarın başında beklemesi gerekir. Bu, genellikle zaman kaybı olarak nitelendirildiğinden kullanıcı basmalı pisuvar musluklarını tercih etmez. Pisuvarın nerede kullanıldığı ile ilgili olarak basmalı ve zaman ayarlı olmayan muslukların tercih edilmesi üzerinde özellikle düşünülmesi gerekir. 

Fotoselli Pisuvar Musluğu Modelleri

Fotoselli pisuvar muslukları, elektrik ya da pille çalışır. Fotoselli pisuvar musluğu fiyatları, mekanik olanlara göre değişiklik gösterir. Hastane ya da benzeri kurumlarda, hijyenin sürekliliğini sağlamak amacıyla fotoselli musluk modelleri daha çok tercih edilir. Ayrıca fotoselli pisuvarlar, basmalılara oranla daha fazla su tasarrufu sağlar. Kişi pisuvara yaklaştığı anda musluk çalışmaya başlar. Modern görünüşü ile de tercih edilen fotoselli pisuvarların, akış süreleri belirlenebilir. Dekoratif ve çok şık görünen sıva altı fotoselli pisuvar musluğu modelleri, zaman içinde pilinin değiştirilmesi ya da elektrik ile ilgili problem yaşandığında monte edildiği yerden çıkartılması çok kolaydır. Dıştan fotoselli pisuvar musluklarında ise kumanda paneli, bir ayak yardımı ile duvara monte edilir. Pilinin değiştirilmesi, elektrik sisteminin kontrolü gibi işlemler pratik şekilde tamamlanır. Dıştan fotoselli pisuvar muslukları, pratik oluşu nedeniyle tercih edilir. Dıştan fotoselli pisuvar muslukları, sıva üstü olarak da isimlendirilir.

Pisuvar Musluğu Nasıl Temizlenir?

Pisuvar muslukları ara musluk ürünlerindendir. Bu nedenle iç temizlikleri için ürünün tamamen sökülmesi gerekir. Ürün tamamen söküldükten sonra ılık sirkeli suda bekletilerek temizlenir. Eğer içinde pas varsa pas sökücü ile temizlenebilir. Aşındırıcı kimyasal bileşik içeren temizleme ürünleri metali çizeceği gibi deformasyona da neden olabilir. Limon, karbonat, sirke gibi doğal ürünlerin sıkça kullanılması pisuvar musluğunun uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Kumanda panelinin temizliğinde de doğal kireç çözücüler kullanılabilir. Eğer fotoselli bir pisuvar musluğuna sahipseniz, fotosel gözünün deforme olmaması için kimyasal ürünleri kullanmamanız önerilir. Genellikle satın alınan pisuvar musluklarının kullanım talimatı yanı sıra temizleme talimatlarının da gözden geçirilmesi önemlidir. Bu talimatlara uyulduğu taktirde pisuvar musluğunuzu uzun süre kullanabilirsiniz. Kullanım sıklığı ve süresine bağlı olarak periyodik değiştirilmesi, hijyenin sürekliliği ve temizliğin sağlanması açısından önemlidir. 

Pisuvar Musluğu Genel Özellikleri

  • Su akış hızları ayarlanabilir, genellikle tazyiksizdir. Bu nedenle sıçramaz.
  • Fotoselli pisuvar musluklarında algılama mesafesinin dışında olan hareketleri görmeyeceğinden çalışmaz. Böylelikle su tasarrufu sağlanmış olur.
  • Banyo iç dekorasyonun ana renk ve karakteristiğine uygun olarak seçilen pisuvarların tamamlayıcı aksesuarları pisuvar musluklarıdır.
  • Pisuvar muslukları, kullanımında hijyeni sağladığı için, kullanıcının kolay erişmesi gereken şekilde montelenmesi, ergonomik olması ve hızlı yanıt vermesi önemlidir.
  • Umuma açık tuvaletlerde fotoselli pisuvarların kullanımı yaygındır. Böylelikle musluğu çalıştırmak için dokunmaya gerek duyulmadan pisuvar temizliği sağlanmış olur

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pisuvar Musluğu Fiyatları

109 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 109 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?