Ticari amaçlı üretimi 1650’li yıllara dayanan sarkaçlı saatler, ilk üretildikleri dönemde karşılaştıkları mekanik sorunları kısa sürede atlatarak evlere kadar uzanan renkli bir yolculuğa başladılar. Saatlerden bahsedilince akla ilk gelen modellerden biri olan sarkaçlı saatler, günümüzde de gerek evlerde gerekse iş yerlerinde sıklıkla konuk edilen ürünler arasında yer alır. Çok sayıda marka tarafından birbirinden renkli ve şık desenlerle zenginleştirilen modellerden dilediklerinizi edinerek sarkaçlı saatlerden yayılan ritmik seslere kendinizi kaptırabilirsiniz.

Sarkaçlı Saat Modelleri

Renk ve tasarım açısından büyük çeşitlilik gösteren ürünler, seçeceğiniz markanın ortaya koyduğu ürüne göre ahşap, kanvas, cam ve plastik gibi materyallerle imal edilmiş olabilir. Modern, retro ya da "vintage" tasarımlı ev ve iş yerleri için ideal kullanım sunan sarkaçlı saat modellerini, yaşam alanınızın genişliğine göre farklı boyutlarda seçebilirsiniz. Yükseklik ve genişlik noktasında çeşitli alternatifler sunan markalar, geliştirdikleri modellerle her türlü görsel zevke hitap ederler. Genellikle dairesel formda üretilen sarkaçlı saatler, doğal renkleri ve sahip oldukları manzara, dünyanın ünlü şehirleri, sevimli canlı figürleri ya da soyut çizimlerle saatin kaç olduğunu merak etmediğiniz zamanlarda bile saate bakma ihtiyacı duymanızı sağlayabilirler.

Dekoratif olmalarının yanı sıra son derece işlevsel de olan sarkaçlı saatler, akar saat yapılı olmaları sayesinde çalışma esnasında gayet şık görünürler. Sarkaç mekanizmalarının doğrudan pil gücüyle çalışması sayesinde kullanıcı müdahalesi gerektirmeksizin pil gücünün elverdiği ölçüde sorunsuz olarak çalışan ürünleri, dayanıklı ve uzun ömürlü alkalin pillerle kullanmanız önerilir. Odanızın en güzel bölümüne konumlandıracağınız sarkaçlı saatleri, arka kısımlarında bulunan duvar askı delikleri sayesinde kolayca sabitleyebilirsiniz. Ayrıca, edindiğiniz ürünün sarkaç mekanizmasının sorunsuz şekilde sallanabilmesi için saat gövdesinin düz vaziyette bulunduğundan da emin olmanız gerekir.

Önceki yıllarda popüler olan kurmalı yapıdaki sarkaçlı saatlerin izinden giden; ancak hem yapısal hem de görsel açıdan büyük değişiklikler sergileyen ürünler, canlı renkleri ve tablo, biblo, mobilya, perde gibi pek çok eşya ve sanat eseriyle uyum yakalayabilmeleriyle de ön plana çıkarlar.

Sarkaçlı Saat Fiyatları

Evinin odalarını ya da iş yerindeki alanını görsel açıdan zenginleştirmek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebilecekleri şık dekoratif ürünlerden olan sarkaçlı saatler, yöneleceğiniz markanın modeline göre farklı fiyat aralıklarında bulunurlar. Bu bağlamda, beklentilerinizi karşılayan ve estetik zevkinize uygunluk sunan sarkaçlı saat fiyatları, seçeceğiniz ürünün markası, modeli, boyutları, üretildiği materyal, çalışma mekanizması ve sahip olduğu ekstra özelliklere göre değişiklik gösterir.

Renk ve desen açısından "vintage", retro ya da modern çizgilerin hakim olduğu yaşam alanlarına uyum sağlayabilecek şekilde üretilen modeller, uzun süreli kullanımlarda mekanik ve yapısal açıdan sorun yaşatmamaları sayesinde de tercih nedeniniz olabilirler. Evlerde ve iş yerlerinde dekoratif amaçlı ya da işlevsellikleri dolayısıyla değerlendirilebilecek olan sarkaçlı saatler, hediyelik ürün olarak da kullanılabilirler. Özellikle yeni bir eve taşınan arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize armağan edebileceğiniz ürünler, hediyeyi alan tarafı kolaylıkla memnun edebilir.

Edindiğiniz ürünler üzerinde uzun süreli kullanımlara bağlı olarak toz katmanı oluşabilir. Bu noktada, üreticilerin belirttiği yöntemlerle temizlik işlemini gerçekleştirmeniz ve ürünlere doğrudan deterjan, alkol içerikli temizlik spreyi gibi malzemelerle yaklaşmamanız gerekir. Sahip olduğunuz modelin üretildiği materyale göre kuru ya da nemli bezle hafif dokunuşlarla saatleri temizleyebilir, ürünlerin ilk günkü renk ve desenlerini korumalarına yardım edebilirsiniz.

Siz de gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi karşılayan ürünler arasından arzu ettiklerinizi kolayca edinebilir; sahip olacağınız sarkaçlı saat modelleri aracılığıyla saat kavramına daha farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

Sarkaçlı Saatler

55 ürün var
 1. Markalar
  1. Ultima Regal
  2. Markakanvas
  3. GiftPoint
  4. Time Gold
  5. T-Tray
  6. Antartidee
  7. Regal
  8. TFA
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021300/18021458/60006523
BAŞA DÖN