Taşlama / Kesici Diskler

Spiral taşı, elektrikli bir el aleti olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı isimlendirmelere sahip olan bu ürün taşlama makinesi olarak pek çok işlemi yapabilmektedir. Kesim, taşlama ya da parlatma gibi işlemler tek bir makine ile kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Birbirinden farklı materyallerin yüzeylerinde kullanıma uygun olan spiral taşı ahşap malzemeleri için genellikle tercih edilmemektedir ancak ürünün özelliğine göre kullanıma uygun alet çeşitleri de piyasada bulunabilir. Her ürünün motor gücü ve devir hızı birbirinden farklıdır. Ürünler kullanım alanlarına göre de çeşitlilik göstermektedir. Her ürünün kullanım yüzeyi farklı olabilir. Spiral taşı makinesi metal ya da mermer gibi maddeler için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım alanı olarak genellikle inşaat sektörü başta olmak üzere çeşitli sanayi kuşlarında da bu ürün yaygın olarak kullanılır. Spiral taşı kullanım alanlarına göre de farklı performans yapılarına sahip olabilmektedir. Çok amaçlı bir kullanıma sahip olan bu ürün aynı zamanda taşlama motoru olarak da piyasada yer alabilmektedir. Pek çok yüzey için birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Her maddenin yüzeyi veya yapılabilecek işlem için farklı diskler bulunmaktadır. Spiral kesici diskleri genellikle yüzeyleri kesmek ya da bölmek amacıyla kullanılmaktadır. Aynı zamanda taşlama işlemini gerçekleştirmek ya da kesilen yüzeyi daha pürüzsüz forma sokabilmek için farklı disk türleri de bulunmaktadır. Birbirinden farklı boyutlara sahip olan bu ürünler kullanım alanlarına göre de çeşitlilik göstermektedir. Evler başta olmak üzere iş yerlerinde ya da inşaat sektöründe kullanılan spiral taşı ürünleri birbirinden farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu sebeple ürünlerin boyutları, disk yapıları, kullanım amaçları farklı özelliklerle oluşturulmaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda spiral taşı ürün modellerinden seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Spiral Taşı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Spiral taşı kullanırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle makineyi kullanmadan önce uygun koşulların sağlandığından emin olmak gerekmektedir. Bununla beraber güvenlik önlemleri almak adına gözlük ve eldiven kullanımı oldukça önemlidir. Tüm bu işlemler yapıldığı takdirde gönül rahatlığı ile ürünü kullanmak mümkündür. Makineyi çalıştırdıktan sonra materyal kesmek ya da taşlamak amacı ile kullanmanız disk tercihinde etkilidir. Kullanım amacına göre tercih edeceğiniz diski seçerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kesme işlemini uyguladığınız takdirde makineyi sabit tutmaya çalışarak biraz güç uygulamanı daha kolay bir şekilde kesim işlemini gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda dik açı ile kesim yapmak daha hızlı bir şekilde bu işlemi yapabilmenize ve olanak tanımaktadır. Ancak kesim işlemini gerçekleştirirken makinanın aşırı ısınmamasına dikkat ederek aralıklarla dinlendirmeniz oldukça önemli bir püf noktadır. Ayrıca her kullanımdan sonra diskin çıkartılarak hem parça kontrolü yapabilmek hem de diskin temizliğini gerçekleştirerek işlem uygulayabilmek hız kazanmanızda yardımcı olmaktadır. Birbirinden farklı malzemeler için kullanıma uygun kesici disk ürün seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler hem yapı hem de boyut açısından farklılık göstermektedir. Ahşap materyali için kesim işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz bu işlemi yapabilmek adına spiral ahşap kesici diski tercih edebilirsiniz. Aynı işlemi mermer yüzeyi için uygulamak isterseniz ise mermer yüzey için oluşturulan diski makineye takarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Her kullanım alanı ve yüzeyi için birbirinden farklı disk yapılarına sahip olmak, ürünün işlevsel bir şekilde kullanılabilmesinde önemli bir yere sahiptir. Bir çok farklı kullanım alanına sahip olan bu ürün, kullanıcılara günlük hayatta tek bir makine ile pek çok yüzey için işlem yapabilme imkanı sunmaktadır.

Spiral Taşı Modelleri 

Spiral taşı modelleri disk ve uç farklılıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Disk modellerinin oldukça spiral taşı makinesinin pek çok kullanım amacı ile kullanılabilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Her disk kendi kullanım alanı için kullanılmaktadır. Bunun sebebi her ürün modelinin birbirinden farklı boyuta, özelliği ve uçlara sahip olmasıyla alakalıdır. Spiral fayans kesici ile spiral demir kesici ürünleri birbirinden farklı özellikler ile oluşturulmaktadır. Hem disk hem de uç farklılığı farklı işlemlerin gerçekleştirilmesinde etkilidir. Spiral taşı makinaları boyut açısından da birçok aralığa sahip olabilmektedir. Disklerin boyutları ürünün kullanım alanlarının farklılık göstermelerinde önemli bir ölçüttür. Küçük modeller daha çok ev tipi kullanımlar için uygun olabilmektedir. Büyük disk modelleri ise genellikle işyerleri için tercih edilebilir. Mutfak gereci içinde kullanılan spiral sebze kesici ürün seçenekleri de oldukça popülerdir. Bu ürünler ile pek çok sebzeyi hızlı ve pratik bir şekilde kesebilmek mümkündür. Farklı boyutlar ile oluşturulan ürünler kullanım alanlarına ve amaçlarına göre çeşitlilik göstererek günlük hayatta pratiklik kazanılmasında önemli bir yere sahiptir.

 

Spiral Taşı Kullanım Avantajları 

Spiral taşı pek çok kullanım avantajına sahiptir. Bu ürün taşlama işlemleri başta olmak üzere pek çok kullanım amacı için tercih edilmektedir. Kesici veya parlatma işlemleri için de kullanılan makine sahip oldukları diskler yardımıyla işlevsel bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kullanım alanınıza ve amacınıza göre tek bir makine ile pek çok materyalin kesimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için makinenizle uyumlu farklı disk ve uç yapılarına sahip olabilmeniz oldukça önemlidir. Ağaç kesmek, metal yüzeyi pürüzsüz hale getirmek ya da ahşap yüzeye işlem uygulayabilmek olduğunuz makinenin özelliklerine göre yapabileceğiniz işlemlerden birkaçıdır. Diskler tek parça ürünler olarak satılabildiği gibi set halinde de tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Spiral taşının devir gücü ne kadar yüksekse işlemler o kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Evde ya da iş yerlerinizden kolaylıkla sahip olduğunuz makine ile çeşitli işlemleri yapabilirsiniz. Herhangi bir ilaveten makineye ihtiyaç duymadan sahip olduğunuz disklere göre materyalleri istediğiniz forma dönüştürebilirsiniz.

Spiral Taşı Nasıl Takılıp Çıkarılır?

Spiral taşının nasıl takılıp çıkarıldığı kullanıcıların merak ettiği sorulardan birini oluşturmaktadır. Öncelikle spiral taşını takarken cihazın prize takılı olmadığından emin olmanız oldukça önemlidir. Elektrikle bağlantısı kesilen spiral taşı ile güvenli bir şekilde takma işlemini gerçekleştirebilmek mümkündür. Kullanım talimatlarını göz önüne alarak eski spiral taşını çıkarabilirsiniz. Yeni spiral taşı ürününü fazla güvenli bir şekilde takarak vida yardımı ile sabitleyebilirsiniz. Vida ile sıkı bir şekilde sabitlenen ürün kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Ancak güvenlik önlemleri alarak prize takıp doğru bir şekilde spiral taşının çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Fişe taktıktan sonra doğru çalışan ürün ile istediğiniz işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Spiral taşı çıkarılırken ise güvenlik önlemlerini yine dikkatli bir şekilde alarak uygun koşulların sağlanması gerekmektedir. Güvenlik önlemleri aldıktan sonra cihazı prizden çıkartarak elektrik bağlantısını kesmek yapılması gereken işlemlerden ilkidir. Cihazın elektrikle bağlantısı kesildikten sonra eldiven ve gözlük ekipmanlarını kullanarak tornavida yardımı ile makinanın taşını gevşetmeniz gerekmektedir. Mandren anahtarının kilitleme mekanizmasının tersine döndürerek taşı gevşetip oynatarak çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Taşlama makinesinin içerisinde oluşan toz veya kalıntıları da temizleyebilirsiniz. Eğer taşlama kısmı hasarlı ya da pek çok dış etken ile aşınmaya maruz kaldıysa spiral taşı ile değişim yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ürünün çalışıp çalışmadığını prize takarak kontrol edebilirsiniz.

Spiral Taşı Hangi Kullanım Alanlarına Sahiptir?

Spiral taşı makinesi oldukça geniş kullanım alanına sahip olması ile bilinmektedir. Metal, taş, mermer ve mozaik gibi yapıların yanı sıra makinenin özelliklerine göre ahşap materyalinde de düzeltme işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkündür. Sahip olunan diskler yardımıyla kesme ya da şekillendirme işlemlerini yapabilmek oldukça mümkündür. Her materyali uygun olan diskler, makinenin farklı kullanım alanlarında işlevsel bir şekilde çalışabilmesinde etkilidir. Bu ürün ile çeşitli şekillendirme veya yontma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kesici aletlerinizi keskinleştirme imkanı da mümkün hale gelmektedir. Ayrıca duvar yüzeylerinde eskiyen boya ve kalıntıları çıkarabilirsiniz. Paslanmış yüzeyleri daha temiz ve hoş bir görünüme sokabilirsiniz. Spiral taşı makinesi sahip olduğu özelliklere göre ev tipi kullanımlar için uygun olduğu kadar büyük iş yerleri veya inşaat sektörleri içinde tercih edilebilecek model aralığına sahiptir. Bu ürün ile kesme işlemi başta olmak üzere taşlama ve parlatma işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir ekstra makine ihtiyacı hissedilmeden çeşitli diskler yardımıyla pek çok işlemi yapabilmek mümkündür. Elektrikle çalışan makinelerin yanı sıra hava basıncı ile çalışan ürün modelleri de piyasada bulunmaktadır. Her ürün modelinin farklı bir kullanım alanı bulunmaktadır. Çalışma prensibi bakımından farklılık gösteren ürünler pek çok özelliği de beraberinde getirmektedir. Hava basıncı ile çalışan taşlama makinaları pratik bir kullanıma sahiptir. Bununla beraber makinenin kısa devre yapma ihtimali bu ürün modeli ile daha düşük olasılığa sahip olabilmektedir. Mutfak araç gereci olarak da pek çok ürün seçeneğin kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Çeşitli sebzelerin doğranmasının yanı sıra pek çok farklı materyallerin işlem görmesine kadar geniş ürün aralığı ve kullanım imkanı kullanıcılarda olumlu etki uyandırmaktadır.

Spiral Taşı Temizliği Nasıl Olmalı? 

Spiral taşı temizliği kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biridir. Belirli aralıklarla makinenin temizlenmesi ve disklerin çeşitli kalıntılardan kurtulması ürünün daha uzun süreli kullanım imkanına sahip olmasına katkı sağlamaktadır. Kullanım sıklığına ve materyallerin sertliğine göre ürünün kullanım süresi değişkenlik göstermektedir. Ancak temiz bir kullanım ve bakım sağlanan spiral taşı makinesi uzun süreli kullanım vadetmektedir. Bu sebeple çeşitli materyallerin kesimi, taşlama veya parlatma işlemleri gerçekleştirildikten sonra temizlik işlemini yapabilmek önemli bir ölçüt olarak hatırlatılır. Her materyal ve işlem için pek çok disk modeli bulunmaktadır. Bununla beraber uç yapıları da değişkenlik gösteren ürünler işlem yapıldıktan sonra titizlikle temizlenmesi lazım gelmektedir. Aynı zamanda herhangi bir kesim işlemi yaparken de makineyi aralıklarla dinlendirerek disk temizliği yapmak daha kolay ve pratik bir şekilde işlem yapılmasında etkilidir. Spiral taşı makinesini yumuşak bir fırça yardımıyla temizlemek gerekmektedir. Aynı zamanda isteğinize bağlı olarak temizlik spreyi de kullanma olanağına sahip olabilirsiniz. Ürünün temizlenmesinin ardından detaylı bir şekilde kurulanması lazım gelmektedir. Aksi takdirde çeşitli işlemleri gerçekleştirirken istediğiniz performansı elde edemeyebilirsiniz. Tüm bu unsurlara dikkat ederek satın aldığınız ürünü daha iyi performansta kullanma olanağına erişebilirsiniz. Spiral taşı makinenizi uzun süreli bir şekilde kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Spiral Taşı Fiyatları 

Spiral taşı fiyatları pek çok şekilde kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Hepsiburada platformu üzerinden satın almak istediğiniz ürünün özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyerek istediğiniz ürünü hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Platformun sunmuş olduğu birçok filtreleme işlemi ile aradığınız özellikleri barındıran ürün modellerine sayfanıza düşürebilirsiniz. Aynı zamanda en çok tercih edilen spiral taşı seçeneklerini filtreleyerek öne çıkarabilirsiniz. Bütçe aralığınıza göre ürünleri azalan ya da artan fiyat listesine bağlı olarak listeleyebilirsiniz. Online alışverişin sunduğu birçok ayrıcalık ile yaptığınız alışverişten kazançlı çıkabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kesici Disk Fiyatları

2570 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 2570 ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?