Mutfak, evi yuva yapan ortak mekânlardan belki de en çok vakit geçirilenidir. Pişirme grubu içinde ocak, muhafaza rolündeki buzdolabı, hijyen ve hazırlık fonksiyonunu üstlenen eviyelerse mutfağın ana damarlarıdır. Gün içinde defalarca kullanılan eviyeler evin kalbi mutfağın adeta merkezidir. Teka eviye teknolojiyi konforla buluşturan eşsiz tasarımları ve ürün çeşitliliği ile gerçek mutfak severleri mutlu etmeyi hedefler. Farklı materyaller ve detaylarla donatılan eviyeler mutfaklara kullanım kolaylığı ve cazibesini taşır. Bir Teka evye malzemesinin kalitesi ve detaylarındaki zarif çözümlerle uzun yıllar güvenle kullanılırken, şık görünümü ile de mutfağınızın dekoratif kalitesini yükseltir. Fonksiyonel ve şık bir batarya ile tamamlanan mutfak lavabonuz ev işlerinde en büyük yardımcılarınızdan olur. Online alışveriş sayesinde birbirinden şık Teka evye modelleri kalitesine siz de yerinizde kalkmadan kolayca ulaşabilir, ömür boyu garantili yeni lavabonuzla mutfağınızın çehresini tek adımda değiştirebilirsiniz.

Tarihte Fransızca’dan dilimize devşirilen eviye kelimesi musluğun altındaki bulaşık teknesini simgeler ve evdeki ortak yaşam mekânlarından biri olan mutfakların en çok kullanılan yapı bileşenlerindendir. Günümüzde evlerde, kafe, restoran, yemekhane gibi profesyonel işletmelerde mutfak eşyalarının en sık kullanılanı olan eviye, geçmişte halk arasında yıkama teknesi ya da bulaşık havuzu olarak da anılmaktaydı. Günümüzün modern mutfaklarında fonksiyonellik ve kullanım konforu önem arz ettiğinden lavaboların seçimi de dikkat gerektirir. Seçimler esnasında büyüklük, derinlik, havza/ hazne sayısı, malzeme seçimi, montaj detayları dikkatle ele alınmalıdır. Mutfakta en sık yapılan aktiviteler arasında soğuk veya kuru gıda depolama, yemek hazırlığı ve pişirilmesi, bulaşıkların yıkanması ve genel mutfak temizliği/ hijyeninin sağlanması gelir. Tüm bu işler esnasında gün boyunca defalarca uğranan durak kuşkusuz ki eviyelerdir. Teka mutfak evye bu hayati önemin bilincinde olarak hayatınızı kolaylaştırmak gayesiyle, eşsiz detaylar ve teknolojiyle donattığı ürünlerini ömür boyu garanti vererek mutfaklarınıza taşır.

Günümüz modern evlerinde bulaşık makinesi kullanımı eviyenin işlevini bir miktar hafifletse de hayati rolünü eksiltmez. Yemek hazırlarken, sebze ve meyveleri yıkayıp tüketime hazır hale getirirken, bulaşık makinesi öncesi ağır kirlileri sudan geçirirken eviyeye hep ihtiyaç duyulur. Teka eviye tasarımcıları yıllar içinde gerek malzeme gerek form olarak evin en işlevsel mekânı sayılan mutfaklar için mobilya, aksesuar, beyaz eşya, lavabo ve bataryalarda çok yol kat ettiler. Yaptığı her işte evleriniz için en iyi çözümleri sunma amacıyla çalışan Teka, kullanılabilirlik, verimlilik ve kaliteyi mutfağınızın her noktasına getirmeyi hedefler. Fırın, mikrodalga, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi ve tüm aksesuarlardaki iddiasını evye koleksiyonunda da gösterir. Teka evye serilerinin içinden bir tanesi mutlaka sizin zevkinize, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygundur.

Teka Evye Modelleri Arasından Biri Sizin Mutfağınız İçin Tasarlandı

Teka evye ölçüleri çeşitliliği, mutfağınızın büyüklüğü, lavabonun konumlanacağı tezgâh uzunluğu, kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapmanızı kolaylaştırır. Tek tezgâhlı küçük mutfaklarda tek hazneli eviye kullanımı doğru bir yaklaşım olur. Böylelikle yemek hazırlığı, pişirme, temizleme gibi aktiviteler için geniş yer kalır. Tek hazneli seçimlerde 19- 20 cm derinliğindeki havzalar tüm ihtiyaçları rahatlıkla giderir. Eğer yeriniz müsaitse damlalık modüllü olan Teka eviye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylelikle dinlenmeye bırakacağınız temiz bulaşık ya da gıdaların suyu hazneye doğru kolayca süzülerek kısa sürede kurur. Mutfağın durumuna ya da aktif olarak kullandığınız ele göre sağ ya da sol damlalıklı modellerden birini tercih edebilirsiniz. Tezgâh ölçünüzü göz önüne alarak Teka evye 40x 40, 40x 45, 40x 50, 50x 100 cm alternatiflerinden uygun olanını seçebilirsiniz. Dikdörtgen, kare, çokgen ya da dairesel formlar tamamen kullanıcı beğenisiyle ilgilidir. Dar alanlarda Teka yuvarlak evye kompakt yapısıyla yer kazandırır.

Büyük mutfaklarda tek havza yerine daha büyük modeller de alternatifler listesine katılabilir. 1.5 ve 2 gözlü hazneler çalışma zamanını kısaltıp, alternatif işlevler sağlaması açısından tercih edilir. Teka çift gözlü evye modülleri farklı kullanım olanakları da sunar. Gözlerin her ikisi eşit büyüklükte olabilir. Böylelikle birinde yıkama, diğerinde durulama yapılarak iki kişinin aynı anda çalışmasına olanak sağlar ve işler çabuk biter. Kimi evlerde ise iki haznenin farklı işlevler üstlenmesi istenir. Biri ağır yağlı büyük hacimli tencere, tava, tepsi için, diğeri daha hafif yağlı günlük bulaşıklar için kullanılabilir. Birinin giderini kapatarak sebze ve meyveleri dezenfekte etmek için kullanmak da sık rastlanan kullanım şekillerindendir. Tam iki hazne için yeriniz yeterli değilse birinin daha küçük olduğu 1.5 gözlüleri tercih edebilir, benzer fonksiyonları gerçekleştirebilirsiniz. Teka evye 1.5, 2 göz seçenekleri de yine çevresi damlalıklı olarak kullanılabilir.

Bir de özellikle L şeklindeki tezgahlarda köşedeki ölü noktayı değerlendirmeye imkân sağlayarak yer kazandıran köşe eviyeler mevcuttur. Köşedeki işlevsiz alan evye olarak değerlendiğinde düz kollar hazırlık ve pişirme için rahatça kullanılır. Köşe evye çeşitleri de diğerleri gibi tek / çift hazneli veya damlalıklı olabilmektedir. Günümüzün modern mutfaklarında her zevke, metraja ve bütçeye uygun eviye bulmak mümkündür. Malzeme kalitesi, üretim detayları ve teknolojisi, boyut farklılıkları fiyatlara da yansır. Bu zengin çeşitlilik Teka evye fiyat farklılıklarında da kendini gösterir. Teka evye çeşitleri temel fonksiyonlarının yanı sıra estetik çizgilerindeki kusursuzluk sebebiyle mutfaklarınızın dekoratif karakterini yükseltir. İster klasik ister modern ya da minimalist bir eve sahip olun, tasarımda Teka evye yorum farkı hemen hissedilecektir. İşlevselliği, dinamik formları ve kullanıcı konforunu ön planda tutan yenilikçi yaklaşımıyla Teka eviye uluslararası başarısının da tesadüf olmadığını gösterir.

Konforla Teknolojiyi Harmanlayan Teka Evye Koleksiyonu

Dayanıklı malzemeleri ileri üretim teknolojileri ile birleştirerek mutfaklarınızla buluşturan her Teka evye, zengin ürün yelpazesiyle kullanıldığı her mutfağın adeta birer mücevheridir. Aşınmaya, darbeye, kimyasallara karşı yüksek dayanıklılığı nedeniyle uzun yıllardır tercih edilen çelik eviyeler zengin çeşitliliğe sahiptir. Bu sayede her bütçeye ve mutfağa uygun bir modeli kolaylıkla bulunur. Teka çelik eviye 0.8 mm kalınlığıyla mukavemeti ömür boyu garantiler. Tezgâh altı, tezgâh üstü ve sıfır birleşimlere uygun tasarlanan modelleriyle montaj kolaylığı sağlar. Zorlu koşullara mukavemeti, boyut ve detay çeşitliliğiyle evlerde olduğu kadar toplu kullanıma açık işletme mutfaklarında da vazgeçilmezler arasındadır. Inox tonlarının Teka evye musluk modellerinin çoğuyla mükemmel uyumu dekoratif bütünlüğü sağlar. Sıklıkla su doldurarak yıkama küveti olarak kullanma, derin tencere, fırın tepsileri, sebze ve meyveleri toplu yıkama alışkanlığınız varsa yüksek boyunlu bataryaları hatta duşlu sistemleri tercih edebilirsiniz.

Granit eviyeler son yılların en gözde tercihlerindendir. Narin görünümleri, yumuşak renk tonlarıyla mutfak dekorasyonuna yeni bir soluk getirdiler. Yüksek basınç altında imal edilen granit Teka eviye modelleri hijyenik ve gözeneksizdir. Çizilmeye, leke oluşumuna ve yüksek ısılara dayanıklıdır. Beyaz, krem, bej, gri, kahverengi ve siyah tonları ile her dekorasyon tarzına uygun modelleri sayesinde sık tercih edilenlerdir. Granit Teka evye üstün UV özellikli yüzeyi sayesinde renk kayıplarına karşı savaşır. Kolaylıkla temizlenen ve bakteri oluşumunu önleyen yüzey üretim teknolojisi sayesinde mutfaklarda ilk sırada gelen hijyen konusunda iddialıdır. Darbelere, kir ve kirece, ısı şoklarına hazırlıklı akrilik reçinelerle kombine edilmiş %80 kuvars içeriği, mutfak kullanıcılarını memnuniyet garantili bir çalışma alanıyla buluşturur. Geniş renk yelpazesi, tasarım esnekliği ve özgürlüğü sunar. Aynı renkten granit gövdeli evye bataryaları ile kullanıldığında göz alıcı uyumuyla hayran bırakır.

Mutfak lavabolarında son yılların gözdelerinden biri de cam ve kompozit evyelerdir. Özellikle modern ve minimalist çizgilerin hüküm sürdüğü mutfakların zevkli bir tamamlayıcısı olan bu Teka ürünlerinde cam çerçeve ve damlalık detayıyla paslanmaz çelik havza konfigürasyonu birlikteliği göze çarpar. Teka cam evye kenarlarındaki bizote detaylarıyla pahlanmış olduğundan oldukça güvenlidir. Temperli cam yüzeyi ani sıcaklık değişimlerine, yüksek ısılara ve darbelere karşı oldukça mukavimdir. Yönü arzunuza göre değiştirilebilen damlalık detayı sayesinde tezgâhınızda özgürce konumlandırılabilir. Ankastre eviyelerin kumanda sifonu ihtiyaç duyulduğunda düğmeye basılarak tüm suyun çok kısa bir sürede tahliyesine izin vererek konforlu bir kullanım sağlar. Mutfağınızdaki diğer ankastre eşyalarla uyumuyla göz okşayan Teka evye siyah ve beyaz seçenekleri görenlerin cömert övgülerini hak edecek güzelliktedir. Teka çelik, ankastre, granit, cam evye modelleri tüm tasarım stillerine ve zevk çeşitliliğine cevap verecek zenginlikte tasarlanır. Siz de bu zengin çeşitlilik içinden mutfağınıza uygun olanı sepetinize hemen ekleyerek, saatler ayırdığınız yaşam alanınıza yepyeni bir soluk kazandırabilirsiniz.

Kolay Montaj Detaylarıyla Dakikalar İçinde Hazır

Mutfak lavabolarının montajında tezgâhın durumu ve eviyenin üretim detayları göz önünde bulundurularak başlıca üç yöntem uygulanır: Tezgâhta eviye için hazırlanan boşluğa alttan, üstten ya da sıfır olarak bağlantı sağlanabilir. Üstten monte edilen Teka eviye modellerinde pek fazla el maharetine ihtiyaç duyulmaz. Bilinen en eski ve yaygın bu montaj şeklinde lavabo ağırlığı tezgâha verilir, sonrasında silikon çekilerek sabitlenir. Önemli olan detay tezgâhtaki boşluğa uygun eviye seçmektir. Ya da tam tersine tezgâh da yeniyse o zaman eviye boyutlarına ve geometrisine uygun boşluk açtırmak gerekir. Bu sistemde üstte hafif bir çıkıntı oluşması kaçınılmazdır. Teka alttan evye seçiminde ise montaj esnasında klipsler ve bağlantı sabitleme cihazlarından yararlanılır. Eviye haznesi alt dolap üniteleri karkasıyla desteklenir veya tezgâh alt yüzeyine asılır. Bu sistem tezgâh üzerinde kesintisiz bir yüzey oluşturarak üsttekilerin hazne içine kolayca süpürülmesini sağlar. Ağırlığı fazla olan mutfak eviyelerinde alt taşıyıcıların sağlamlığına dikkat edilmelidir.

Son yıllarda en popüler uygulamalardan biri de tezgâha sıfır montajdır. Detaylı ve dikkatli bir işçilik gerektirir. Zira boşluk ve eviye milimetrik olarak bir araya getirilirken hata olursa dikkat çeker. Ancak düzgün bir işçilikle yapıldığında kullanımı da görünümü de gayet şıktır. Bazı mutfaklarda eviye mutfak penceresi önünde konumlanır. Bu gibi durumlarda batarya montajının hareketli kanat önüne gelmemesi, geldiyse de döner başlıklı bir seçimle bitirilmesi gereklidir. Eviyenin altında haznenin sağ ya da solunda bulaşık makinesi bulunması kullanım kolaylığı sağlar. Teka evye alt takımı sızdırmazlığı ve az yer kaplamasıyla dolap ünitesinin kullanımına imkân tanır. Teka çiftli evye modellerinde havzalardan birine çöp öğütücüsü ilave etmek de sık rastlanan çözümlerdendir. Evye bataryası seçerken evyenin geometrisi, büyüklüğü, konumu göz önüne alınır. Duvara ankastre mi, yoksa eviye çıkışlı mı olacak karar verilmelidir. Büyük parçalarla sık sık çalışıyorsanız uzun boyunlu bataryaları tercih edebilirsiniz.

Mutfakta daha az yorularak daha çok iş tamamlamak için tasarımcıların bir yerleşim formülü vardır: Eviye, ocak ve buzdolabı mümkünse bir üçgen oluşturacak şekilde yerleşmelidir. Karşılıklı iki tezgâhınız varsa birinde Teka ikili evye kullanabilir, diğerinde buzdolabı ve ocak grubunu konumlandırabilirsiniz. L şeklinde olan tezgâhlarda kesişim noktasındaki ölü alanı köşe evye ile değerlendirebilirsiniz. Böylelikle kollarda daha fazla hazırlık ve çalışma alanınız kalır. Tek yönlü tezgâhlarda ise evyeyi ortalamak, bir uca ocağı, diğer uca buzdolabını yerleştirmek sıklıkla uygulanan bir uygulamadır. Bu durumda tezgâh uzunluğunuza göre tek hazneli derin evye yeterli olur. Montajı uygun batarya ile sonlandırmak için bir profesyonele danışmak da montaj sırasında oluşabilecek sıkıntılara mâni olur. Bu arada mutfakta değişiklik yapmaya karar vermişken banyonuza da el atabilir, benzer bir konseptle elden geçirerek tüm eviniz için yeni bir görünüm oluşturabilirsiniz. Lavabo ve klozet fiyatları, modelleri ve markaları arasında gezinerek zevkinize en uygun olan uyumlu parçaları birleştirebilirsiniz.

İlk Günkü Gibi Pırıl Pırıl Teka Evye İçin Kullanım Detayları

Mutfak evyesinin hem hijyenik olması hem de uygun bakımla kullanım ömrünün uzatılması için güzelce temizlenmesi gerekir. Üreticiler ve satış görevlileri haftada 2 kez detaylı temizliğin yapılmasını önerir. Öncelikle sıcak suyla çelik eviyedeki atıkları akıtmak ve kiri yumuşatmak iyi bir başlangıçtır. Sıcak suyu damlalıklar dahil tamamen gezdirerek olası kir ve lekelerin yumuşaması sağlanır. Daha sonra 15-20 cm uzaklıktan çelik temizleyici sprey püskürtülerek tüm yüzeylere homojen şekilde dağıtılır. Sonrasında nemli bir bezle durulanır. Daha sonra durulanan beze çelik parlatıcısı dökülerek tüm eviyede gezdirilir. Bu şekilde çelik evye üzerinde koruyucu tabaka oluşturularak dış etkenlere dayanıklı parlak bir yüzey elde edilir. Hem kirlere karşı direnç sağlanır hem de çelik eviyeniz ilk günkü parlaklığıyla göz almaya devam eder. Çelik Teka evye uzun uğraşlar gerektirmeden uzun yıllar şık görünümünü korur.

Yüksek hijyen standardı sağlayan granit eviyeler ise gözeneksiz ince dokusu nedeniyle yoğun kimyasallara maruz bırakılmamalıdır. Bulaşık deterjanı ve parlatıcısıyla ıslatılan yumuşak bir süngerle silmek orta derecede kir için yeterli olur. Taş ve mermer temizleme ürünleri, sıvı, jel, sprey formlu olanlar güzel sonuç verir. Kirli suyla tıkanan granit lavaboya bir adet bulaşık makinesi tableti atıp, erimesini bekledikten sonra kumanda sifonuyla tahliye ettiğinizde pırıl pırıl olduğunu görebilirsiniz. Kimyasallar yerine organik çözümleri tercih edenlerin yardımına her mutfakta bulunan yardımcı ürünler koşar. Islak lavabo yüzeyine yumuşak bir bezle karbonat gezdirmek, sonrasında sirkeyle üzerinden geçmek kirlerin köpüklenerek yüzeyden ayrılmasını sağlar. Benzer şekilde tıkanan lavabolara limon tuzu, karbonat ve sirkeyle doğal açıcılar hazırlayabilirsiniz. Daha sonrasında gidere dökeceğiniz 2 litre sıcak suyla hem lavabo giderinin açılmasına hem de artıkların sebebiyet verebileceği kötü kokuların oluşmasına engel olabilirsiniz.

Teka eviye temizliği için son derece profesyonel ürünlerden yararlanmak mümkündür. Önemli olan yumuşak bez ve süngerlerden yardım almak, agresif hamlelerden kaçınmaktır. Su ve kireç önleyici solüsyonları düzenli kullanmak su lekelerine engel olur. Telle ya da sert süngerlerle yüksek eforla fırçalamak yüzeyin çizilerek bütünlüğünün bozulmasına sebep olabileceğinden hem lekeler, çizikler oluşturabilir hem de hijyen sağlayan pürüzsüzlüğü bozabilir. Zorlu işler yapılırken evye koruyucu pedler ve bezlerden yardım alınabilir. Cam evye kullananlar için ankastre ürünlerin temizliğinde kullanılan solüsyonlar yeterli olur. Aslında aynı öneriler banyodaki lavabolarınız için de geçerlidir. Uzun süre ilk günkü güzelliğiyle kullanmak istediğiniz banyo lavabolarınızın temizliğinde toz esaslı içerikleri kullanarak ovmak çizilmelere ve dolayısıyla zamanla solmalara neden olabilir. Lavabo fiyatları incelendiğinde her zaman makul ürünler bulunsa da iyi bir bakımla kullanım ömürlerini uzatmak elinizdedir.

Birbirinden Şık Teka Ürünlerini Mutfağınızla Buluşturun

Teka Group 90 yılı aşkın tecrübesiyle sıkıcı olabilecek ev işlerini keyfe dönüştüren bir Alman devidir. Malzeme kalitesi, uygulama detayları ve teknolojisine olan güveniyle ömür boyu garantili eviyeler sunar. Teknolojiyle birleşen konfor Teka evye ruhuna işlemiştir. Çünkü bu güçlü firma için mutfak sadece yemek pişirilen bir yer değil, gülünen, konuşulan, hayaller kurulan, hayat planları yapılan, kısacası unutulmaz anların paylaşılacağı bir mekândır. Bunun için ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamak, mutfak için yenilikçi çözümleriyle yaşam tarzınıza uygun, evinizle uyumlu çözümler sunmak için yaklaşık bir asırdır çalışan Teka, cömertlik, dürüstlük ve özgünlüğü ön planda tutar. Teka evye çözümlerinde de temel mesele kullanıcı memnuniyetidir. Siz de vakit kaybetmeden Teka eviye modellerini dikkatle inceleyebilir; en kaliteli ürünleri, özgün tasarımlarla, makul bir bedelle edinerek mutfağınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Eviye seçiminde öncelikle nelere dikkat edilmeli?

Teka eviye ürün yelpazesinin her çeşidinin kendine göre avantajları bulunur. Seçim yaparken öncelikle tezgâhınızda bırakılan boşluğa uygun ölçülerde olmasını kontrol etmelisiniz. Boyuta karar verdikten sonra evinizin tarzı, arzu ettiğiniz geometri, kullanım sıklığınız, alışkanlık ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda zevkinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Teka evye fiyatları bütçe dostu yaklaşımıyla seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

Teka cam eviye modellerinin hazne kısmı da cam mıdır?

Çerçeve ve damlalık kısmı bizoteli temperli camdır. Yani çevresi pahlanarak keskinliği yitirilmiş, ısıya dayanıklı camdır. Yüksek sıcaklık ve ani ısı değişimlerine dayanıklı olarak üretilir. Teka ev aletleri ile mükemmel uyum sağlar. Ocaklarda kullanılan yüksek kaliteli kırılmaz camdan özel olarak tasarlanmıştır. Çanak kısmı ise 18/10 uzun ömürlü paslanmaz çeliktir.

Silent Smart teknolojisi olarak adlandırılan ayrıcalık nedir?

Özellikle çelik eviyelerde suyun hazneye çarpmasıyla çıkardığı ses, özellikle uzun süren mutfak işleri sırasında çevredekileri rahatsız edebilir. Ancak Teka eviye Silent Smart teknolojisinde kullanılan ses sönümleyici pedler sayesinde gürültüyü minimize eder, konforlu bir kullanım deneyimi sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Teka Eviye

410 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 36 / 410 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?