Yataş Yatak 

Yataş yatak modelleri, birçok kişinin severek kullanmış olduğu özelliklere sahiptir. Bu markanın yarım asırlık tecrübesinin yanı sıra, ev tekstil ve yatak ürünleri üzerine üretim yaptığını söyleyebiliriz. Bu yönde hizmet veren marka, farklı tip üretimler de yapmaktadır. Hayatı büyük ölçüde etkileyen ve kolaylaştıran Yataş yataklar, bireylerin ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerde imal edilir. Her zaman yatak seçimi, omurga ve bel sağlığı için büyük bir öneme sahiptir. Dolayısıyla iyi bir yatak tercihi ile uyku kalitenizi en üst noktaya taşıyabilirsiniz. Hayatınızı olumlu yönde etkilemek ve kaliteli uyku düzenine sahip olmak için Yataş yatakları satın alabilirsiniz. Genellikle, bireyler hayatlarının üçte birini uyku ile geçirmektedir. Uyku düzeni ve kaliteli uyku için doğru bir yatak seçimi yapılmalıdır. Çünkü omurga sağlığınız için güvenilir ve kaliteli bir markadan yatak satın almalısınız. 

Genel olarak, Yataş yatakları, omurga sağlığını destekleyen, omurga ve beldeki rahatsızlıkların tedavisinde kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Tercih edeceğiniz yatakların ne çok sert ne de aşırı yumuşak olmaması son derece önemlidir. Çok yumuşak yataklar, yanlış duruş pozisyonlarına neden olur. Sert yataklar ise bel ve omurga sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bel ve omurga salığını düşünen bireyler için ortopedik yatakları son derece doğru bir seçimdir. Markanın tek ya da çift kişilik olarak ürettiği yatak modelleri bulunmaktadır. Tek kişilik yatak modelleri arasında en beğenilen tasarım Selena Leylak yataktır. Bu üretimler, özellik olarak yaylı ve ortopediktir. Genç ve çocuklar için ise yataktaki ağırlığın yüzeye dağıldığı üretimler yapılır. Bu yatakların ortopedik olması, vücuda uygulanan basıncı azaltır. Böylece daha keyifli bir uyku moduna erişilmiş olur. 

Yataş Yatak Özellikleri

Yataş yatak odası ve yatak üretimleri yapan en seçkin markalardan bir tanesidir. Üretilen yataklar arasında ortopedik tasarımlar dikkat çekmektedir. Ortopedik yataklar, rahatlığı sayesinde vücuda uygulanan basıncı en aza indirir. Aynı zamanda, dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz yatak tasarımları da bulunmaktadır. Mevsim geçişlerine uygun olarak tasarlanan yataklarda, hava geçişini sağlayan kapsüllere yer verilmiştir. Bu kapsüller sayesinde, uyku kalitesini en üst düzeyde hissedebilirsiniz. Yataş yataklar, yay atmaları ve çökmelere karşı da son derece dirençlidir. Dayanıklı olan yataklar, senelerce rahatlıkla kullanıma olanak sağlar. Sünger kullanımıyla tasarlanan yatak tasarımları, ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Böylece bel ve omurga sağlığı yüksek oranda korunur. 

Yataş Selena yatak üretimlerinin özelliklerinden biri de Woolmark yünden üretilmesidir. Bu yün sayesinde, vücut sıcaklığınız dengelenecektir. Böylece mevsimlere göre terleme ya da üşüme ve benzeri durumlar meydana gelmez. Yataş yatakların genel olarak 90*190 ölçülerinde tasarlanan modelleri çoğunlukla tercih edilir. Ancak seçenekler arasında, Yataş yatak baza modelleri beğenilen ürünler arasındadır. Tek kişilik ve bazalı olarak tasarlanan yataklar, yaylı bir sistemle üretilmiştir. Yataş markasının kullandığı pocket yay teknolojisi sayesinde, yaylardan zarar görülmesi de engellenmiş olur. Bununla birlikte, yatakların yapısındaki özellikler sayesinde, her vücut şekline rahatlıkla uyum sağlar. Her vücuda adapte olan Yataş yataklar, vücut kıvrımlarını da muhteşem bir şekilde destekler. Böylece rahat bir uyku çekilebilmesi mümkündür. Markanın bu anlamda kullandığı Free Zone teknolojisi de bireylerin yatarken hareketlerine bağlı olarak omurgalarının şekillenmesine yardımcı olur. Bu yatakların tasarımı, dokuma kumaştan yapılmıştır. Ayrıca yataklarda bulunan kapsüller, hava geçirgenliği sağlayarak yatakta koku oluşumu da engeller. 

Yataş Yatak Modelleri

Yataş yatak odası takımları üretimlerinin yanı sıra, yatak tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Markanın tasarladığı ortopedik Yataş yataklarda, Premium Prestige teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji sayesinde, omurga ve bel kısmında sorun yaşayan bireyler için kesintisiz bir uyku kalitesi garantisi verilir. Bu destek ise ağrıları olan bireylerin, keyif alarak ve ağrıları azalmış bir şekilde uyuyabilmelerine yardımcı olur. Tasarlanan modeller arasında; orta sertlikte olan Alpaka yün modeller de yer alır. Yün kumaşlardan tasarlanan bu yataklar, son derece konforludur. Alpaka yün kumaşın sıcak tutucu özelliği sayesinde, kış aylarında sıcak kalabilirsiniz. Seçeneklerden bir tanesi de üç boyutlu nefes alabilen örme kumaşlı yataklardır. Çift taraflı kullanıma uygun olarak tasarlanan bu modeller, mevsimsel olarak çevrilerek kullanılabilir. Çift yönlü yataklar, alev almadığı için güvenilir bir kullanıma olanak sağlar. 

Marka imzası taşıyan Yataş yatak modelleri arasında; Lonic Energy örme kumaş içerikli tasarımlar da yer alır. Bu yataklar, birbirinden bağımsız olarak çalışabilen yaylar ile donatılmıştır. Böylece vücut yapısına ani bir şekilde adapte olurken, omurgayı yapısını da destekler. Üretilen yatakların iyonik özellikleri sayesinde de dinlenme esnasında, zihinsel fonksiyonlarınız gelişir. Woolmark yünlü yatakların içeriğinden kaynaklı olarak vücut ısısı yükselir. Bu durum, bireylerin kalp atışının da dengelenmesine yardımcı olur. Yataş markalı Bedding yatak serileri arasında; Blue Star yay sistemi kullanılmıştır. Bu yatakların yoğun sünger katmanları, kemik sisteminizi destekler. 

İki yönlü olarak kullanılan Bedding serisinde yer alan yatakların bir tarafı pamuklu kumaştan imal edilmiştir. Diğer tarafı ise yünlü kumaşlardan tasarlanmıştır. Böylece bir tarafı sıcak diğer tarafı ise serin tutmaktadır. % 100 doğal olan ve nefes alan yapıları sayesinde, Blue Star sistemli yataklar vücuttaki ısıyı ve kalp ritmini de dengeler. DHT yay sistemli yataklar ise uzun ömürlü olarak zarara uğramadan kullanabileceğiniz modellerdir. Son teknolojik özellikler ile tasarlanan bu yataklar, çift ya da tek kişilik olarak tasarlanabilmektedir. 

Yataş Yataklardaki Beden Uyumu

Markanın ürettiği yatakların çoğu, beden uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Yatak Five-Z Hybrid yataklar, rahat ve son derece ergonomiktir. Ayrıca bu teknolojilere sahip olan yataklar, iki taraflı kullanılabildiği için kış ve yaz aylarında rahatlıkla tercih edilebilir. Pocket yay teknolojili ve Visco sünger kullanılarak tasarlanan Yataş yataklar, rahatlığı tam anlamıyla hissetmenize olanak sağlar. 5 bölgeli olan Pocket yay sistemli yataklar, vücudun farklı bölümlerini özel olarak destekler. Bu durum omurga sağlığını korumanıza yardımcı olur. Markanın tasarladığı yataklar kadar, Yataş yatak örtüsü seçenekleri de yatakların üzerinde muhteşem bir şıklık katacaktır.

Destekleyicili yataklar ise dönüş hareketlerindeki olumsuz etkileşimleri, bütünüyle engeller. Bireylerin uyurken, yanlış hareketi ve dönüşlerini ortadan kaldırır. Yatakların sünger yapıları ise kan dolaşımını hızlandırır. Woolmark yün içerikli yataklar ise vücut ısısını orantılar. Bu modellerin alev almayan ve güçlü tutuş yapısı sayesinde, güvenli bir şekilde kullanımı desteklediğini söyleyebiliriz. Yataş yataklar arasında, en fazla beğenilen serilerden bir tanesi de Dream Box’tur. İnovatif dokunuşlarla tasarlanan bu yataklar, her vücut tipine rahatlıkla uyum sağlar. Titanyum Matrix yay sistemli olarak tasarlanan yataklar ise vücudun her bölgesini destekler. Kolayca taşınan ve monte edilebilen yataklar ise taşınma durumlarında büyük bir avantaj sağlar. Yataklardaki yıkanabilir kılıf sayesinde, uzun süre temiz kalabileceğini de söyleyebiliriz. 

Visco süngerler, ne çok yumuşak ne de çok serttir. Vücuda bu özelliğiyle kolayca adapte olur. Bu özellik ise uyku düzeninin oturması ve kalitesinin artması açısından son derece önemlidir. Dört mevsimde de kullanıma olanak sağlayan Visco süngerli yataklar, iki yönlü kullanılabilir. Yataklar, Tesla manyetik yatak teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Manyetik ipler ile örülü olan modeller, uyku kalitesini % 100’e yakın bir seviyeye çeker. 

Yataş Yatak Çeşitleri

Yataş yatak çeşitleri, farklı tip yatak teknolojileri kullanılarak tasarlanmıştır. Örneğin, Pocket yaylı olarak tasarlanan yataklar, bel, omuz ve kalça kemiğini destekleyerek yüksek oranda konfor sağlar. Bu yataklar da iki yönlü kullanıma müsait olarak tasarlanmıştır. Çift kişilik yataklarda, eşlerin dönme hareketlerinde diğer kişinin rahatsız olmayacağı teknolojiler kullanılmıştır. Kullanılan bu teknoloji, Frean Ice olarak isimlendirilir. Bu yatakların kapsülleri sayesinde ise yatak rahatlıkla nefes alacaktır. Nefes alabilen yataklar ise koku oluşumunu ortadan kaldırır. Kokuyu engelleyen yataklar, dokuma kumaş ve yay sistemli olarak geliştirilmiştir. 

Yataş yataklarda kullanılan Fresh Sense teknolojisi, ferah ve rahat bir uykuyu destekler. DHT yay sistemli olarak tasarlanan yatakları ise uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz, çünkü son derece sağlam ve kaliteli tasarımlardır. Markanın tasarladığı yataklara uyumlu olarak üretilen Yataş yatak baza başlık modelleri de seçenekler arasında yerini alır. Baza başlıkları, farklı tip işçilikler ve renk aralıklarında üretilmiştir. Bu nedenle, farklı mobilyalara uygun olarak tercih edebileceğiniz birçok başlık modeli yer alır. 

Yataş yataklar arasında yer alan dolgun kapitone katmanlı ve örgü kumaş yapılı olan modeller de dikkat çekmektedir. Ürünlerdeki bu özellikler vücudunuzu kusursuz bir şekilde sarar. Frensche teknolojisi kullanılan yataklarda, çıkarılabilen pedlere yer verilmiştir. Çıkarılan pedler ise kirlendiği zaman yıkanabilir. Tek taraflı kullanıma müsait olan yataklar ise mevsimsel olarak rahatlıkla kullanılabilir. Estetikliği ve şıklığıyla da göz dolduran Yataş markalı yataklar, her yaş grubuna özel olarak üretilir. Yataklardaki yükseklik ve kullanılan teknolojiler ise bireylerin tercihlerine bırakılmaktadır. 

Yataş Yatak Mevsimsel Modeller

Markanın ürettiği yataklar arasında; Star yatak modelleri sizlere güvenli ve kaliteli uyku deneyimi katacaktır. Çünkü yapılarında yer verilen yoğunlaştırılmış süngerler, omurga desteği sağlar. Özellikle, problemi olan bireyler için eklem ağrılarını en aza indirir. Yataklarda, yüksek mukavemet gibi özellikler kullanılmıştır. Bu özellikler sayesinde, uzun yıllar bozulmadan Yataş markalı yatakları kullanabilirsiniz. İki yönlü kullanıma hazır olan modellerde, kış aylarında kullanım için Woolmark teknolojisi kullanılmıştır. Yaz ayları için ise pamuk kumaşlardan imal edilen diğer yatak bölümüne yer verilmiştir. Yataklarda kullanılan Sanitized teknolojisi sayesinde, yer verilen kapsüller hava geçişine yardımcı olur. Böylece ter ve benzeri nedenlerden kaynaklı olarak kötü koku oluşumu da engellenmiş olur. 

Yataklar, farklı ölçülerde tasarlanan ve bu yönüyle ihtiyaçlara yön veren özelliklere sahiptir. Örneğin, 160*200 yatak ölçülü Support Line iki katlı yağ eğrisi özelliği sayesinde, omurga eğriliği sorunu yaşayan bireylere avantaj sağlar. Bu yataklarda adaptive özelliği bulunduğu için her vücut yapısı desteklenmiş olur. Bireylerin uyku sıcaklığını koruyan ve kalp hızının ise optimum seviyeye çekildiği yataklar olduğunu da söyleyebiliriz. 4 mevsim bu yatakları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yataş markalı yatak çeşitleri arasında, multi ortopedik seri, kenar destek süngerleri ve benzeri özellikler de bulunmaktadır. Omurgalara tam destek veren modeller, omurga ağrılarına iyi gelmektedir. 

Markanın kullandığı en önemli teknolojilerden biri Sanitized’tir. Bu teknoloji sayesinde, yatakların kapsüllerinden rahatlıkla hava geçişi sağlanır. Hava geçişleri ise yatağın kendi kendini temizlemesine yardımcı olur. Çift taraflı olarak kullanılan bu modeller, oldukça işlevsel bir kullanıma sahiptir. Yataklarda modern çizgilerle tasarlanan uyku pedleri, yataktaki konforu artırır. Aynı zamanda, basıncı yükselterek dağıtır. Tencel sistemi ise okaliptüs bitkisinden yapılmıştır. Bu sebeple, nem seviyesi bu yataklarda orantılı seviyeye çekilir. Üretilen yataklardaki yumuşak tuşe sayesinde, yumuşak dokunuşlara da olanak sağlar. Güne dinç bir şekilde uyanabilmeniz için ise kalite düzeyi yüksek olan üretimler yapılmıştır. Yataş yatak serileri arasında yer alan Seven-Z, konfor düzeyi yüksek olan ve lateks katmana sahip olan ürünlerdir. Kan dolaşımını artıran ve basıncı da en minimum seviyeye çeken özelliklere sahiptir. Bu modellerin iç zonlu tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. İç zon tasarımı sayesinde, bireylerin yorgunluğunu atabilmesi mümkündür. Orta sertlikte tasarlanan bu yataklar, kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. 

Uygun Fiyatlı Yataş Yataklar

Yataş yatak fiyatları, son derece bütçe dostu oranlara sahiptir. Üretilen yatak modelleri arasında; farklı teknolojiler kullanılan yataklar yer alır. Örneğin, Yataş sleep balance yataklar, DHT teknolojisi kullanılarak imal edilen yataklardır. Bu özellikleri sayesinde, deforme yaşamadan ilk günkü gibi bu yatakları kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü yatakların vücut şeklini alma gibi benzersiz bir özelliği vardır. Yatakların işlevsel olması ise sık sık tercih edilmesine neden olur. Yataş’ın 120*200 ölçülü olarak üretilen yataklarının yanı sıra farklı ölçülerde tasarlanan modeller de vardır. Tasarlanan yataklar, fiyat performans yönünden kullanıcıları memnun bırakmaktadır. Yataş markalı lateks yatak modellerinden bir tanesi de Smart Track Visco süngerli ürünlerdir. Vücudu tam anlamıyla kavrayan ve yay teknolojisi geliştirilen bir modeldir. Ürünlerde kullanılan Memory Coil teknolojisi, bütün vücut tiplerine uyumlu olmasına yardımcı olur. 

Yatakların özel ultra waist katmanları kalça ve beldeki boşlukları destekler. Bu sayede, sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmış olur. Rahatlığı yüksek olan Yataş yataklar, gece dönüşlerini % 24’e kadar azaltır. Genel olarak yataklardaki bu tip özellikler, fiyat aralıklarını etkiler. Örneğin, markanın ürettiği yavrulu yatak Pop-Up serisi, son derece kompakt ve görsel açıdan zengin bir üründür. Sürgülü kısmından çıkan yavru yataklar, yatak genişliğini artırır. Farklı renk seçenekleri sayesinde, mobilyalarınızla da uyumlu olarak kullanabileceğiniz modeller bulunmaktadır. Yavrulu yatakların emniyet kilidi özelliği de vardır. Bu yataklarda kullanılan çelik konstrüksiyon ve iç aksam malzemeleri dayanıklılığını vurgulamaktadır. 

Yataş Yatak Fiyatları

Yataş yataklar, belli bir fiyat aralığıyla satışa sunulan ürünlerdir. Ancak genel olarak yatakların üretildiği özellikler, kullanılan teknolojiler, işlevsellikleri, malzemeleri ve benzeri durumlar fiyat aralıklarını etkiler. Örneğin, markanın tasarladığı yataklar, tek ya da çift kişilik olarak üretilebilmektedir. Dolayısıyla bu özelliğe bağlı olarak yataklardaki fiyat skalası değişkenlik gösterir. Yataş yatak fiyatları çift kişilik modelleri ile tek kişilik olarak tasarlanan yatak fiyatları aynı değildir. Bunun yanı sıra, çift yönlü kullanıma uygun olan yataklar da fiyat olarak daha yüksektir. 

Markanın ürettiği, yumurcak, bebek, microfit ve yetişkin yatakları fiyat yönünden birbirinden ayrılır. Bunun yanı sıra, yatak yükseklikleri ve kullanılan ek özellikler de fiyat yönünden belirleyici unsurlardır. Ancak genel olarak Yataş markalı yataklar, bütçe dostu oranlarda satışa sunulan ürünlerdir. Yatakların yanı sıra, yatak örtüsü, yatak başlığı ve kılıf üretimleri de Yataş tarafından yapılır. 

En Rahat Yataş Yatağı Hangisidir?

Yataş markasının hemen hemen her yatak modeli son derece ergonomik ve rahattır. Ancak son zamanlarda öne çıkan ve sık sık tercih edilen Prestige Prime ortopedik yataklar, en rahat yataklar listesinin başında yer alır. 

Yataş Yataklar Nasıldır?

Çoğu yatak markasına oranla son derece kaliteli ve sağlam olan Yataş markası, kullanıcı isteklerine yön veren tasarımlar yapar. Sağlam, kaliteli ve dirençli yataklar Yataş’tan çıkmaktadır. 

Yataş Yataklar Arasında Hangisi Daha İyi?

Yataş yataklarda dikkat çeken modeller arasında; ortopedik support pocket, smart trackt hybrid, ergocoil infinity, duchess pocket, fresh sense DHT gibi seriler yer alır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yataş Yatak

39 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Yataklar
Yataklar
Visco Yatak
Visco Yatak
Yaylı Yatak
Yaylı Yatak
Lateks Yatak
Lateks Yatak
Yatak Pedleri / Şilteler
Yatak Pedleri / Şilteler
Sünger Yatak
Sünger Yatak
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Ebatlar