En Ucuz ve Kaliteli Yün Battaniyeler

Açık alanda veya evde havanın serinlediğini hissettiğinizde üzerinize yumuşak bir yün battaniye alarak ısınabilirsiniz. Hafif ve şık yün battaniyenizi gittiğiniz her yere rahatlıkla götürebilirsiniz. Etkileyici tasarım detaylarına sahip yün battaniye modelleri giysilerinizin görüntüsünü bozmadan ısınmanıza imkan sağlıyor. Dekoratif görünümleri sebebiyle koltuk kenarlarına, sandalye üzerlerine koyularak kullanılabilen ürünler bir dekor objesi olarak da değerlendiriliyor.

Yün Battaniye Fiyatları

Yün battaniye fiyatları pek çok farklı sebepten değişiklik gösterebiliyor. Üretimde kullanılan malzemenin saflık derecesi de fiyatlar üzerinde etki yaratabiliyor. Bazı ürünlerde saf yün kullanılırken bazı ürünlerde yün ile birlikte akrilik de kullanılıyor. Üründe yün miktarının oranının düşmesi ürün fiyatını da düşürebiliyor. Battaniyelerin tasarımlarının özgünlüğü de fiyatların değişmesine sebep olabiliyor. Yün battaniye modellerinin fiyatını etkileyen bir diğer unsurun renklendirmede ve süslemede kullanılan malzeme olduğu göze çarpıyor. Bazı yün ürünlerinde fabrika üretimi boyalar, bazılarında ise doğal boyalar kullanılıyor. Doğal boyaları elde etmesi daha zahmetli olduğu ve bulunması zor ürünler arasında yer aldığı için bu boyaların kullanıldığı ürünlerin fiyatları daha yüksek olabiliyor. Süslemede fiyatı etkileyen unsurların başında el işçiliği faktörü geliyor. Püskül ve saçaklarda el örgüsünün veya elde tığ işi tekniğinin kullanılması fiyatın yükselmesine sebep olabiliyor. Süslemede fazladan boncuk gibi malzemelerin kullanımı da fiyatı artıran sebepler arasında yer alıyor. Yün battaniyeler elde ve makinede üretilebiliyor. El üretimi ürünler çoğunlukla daha yüksek bir fiyat bandında satışa sunuluyor.

Yün battaniyelerin tasarımında özgün modern desenlerle birlikte, her dönem tercih edilen ekoseli desenler kullanılıyor. Hiç eskimeyen sade, tek renkli desensiz modeller de günümüz battaniye üreticileri tarafından üretilmeye devam ediyor. Giysilerle ve ev dekorasyonuyla kolaylıkla kombinlenebilecek battaniyeler hafif dokularıyla da dikkat çekiyor. Ortalama incelikte dokunan battaniyelerin en ve boy uzunluğu standart şal uzunluğundan biraz daha fazla oluyor. Battaniyeler katlandığında el veya sırt çantalarına, piknik sepetlerine sığabilecek bir boyuta ulaşıyor. Küçülebilen battaniye kolayca istenilen yere taşınarak kullanılabiliyor. Yün ürünler çok kalın dokunmasalar bile sıcak tutma özelliklerini koruyorlar. Yünün içerisindeki kanallar havayı hapsediyor ve böylece dokuma üzerindeki bütün boşlukları dolduruyor. Bu durum soğukla aranızda daha sıkı bir bariyer oluşmasını sağlıyor. Yün battaniye bu sayede kalın olmasa bile sizi çok iyi bir şekilde ısıtmayı başarıyor.

Yün battaniyelerin pek çok modelinde dekoratif amaçlı saçak kullanılıyor. Örümcek ağı deseni oluşturan örgü, çiçek desenli, saç örgüsü desenli ve birbirinden özgün modellere sahip pek çok saçak türü battaniyelerin iki veya dört kenarına dikiliyor. Battaniyenin görünümüne özgünlük ve zarafet katan bu süslemelerin bazılarında plastik veya ahşap boncuklar kullanılıyor. Desenli yün battaniye modelleri arasında yakın renklerin birlikte kullanıldığı modellerin yanı sıra, renk yelpazesindeki uzak renklerin birlikte kullanıldığı ve farklı bir uyum yakalanan tasarımlarda bulunuyor. Özellikle ekoseli modellerde zıt renklerden oluşan kareli desenlerin birbiri içerisinden geçen görüntüsü etkileyici bir bütünlük yaratıyor.

Yün battaniyeleri uzun süre ilk günkü haliyle kullanabilmeniz için firmaların yıkama önerilerine uymanız öneriliyor. Battaniyelerin pek çoğu hem elde hem de çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabiliyor. Yıkamada su sıcaklığı battaniyenin formunu korumakta büyük önem arz ediyor. 30 derece ve altı sıcaklıkta yıkanması gereken battaniyeler daha yüksek sıcaklıkta yıkandığı takdirde yumuşaklığını, dolgunluğunu ve formunu kaybedebiliyor. Üreticilerin pek çoğu kuru yıkama uygulamasının yün battaniyelere zarar vermeyeceğini belirtiyor. Yün battaniyenizi yıkamadan önce etiketinde veya paketinde yer alan kullanma talimatını okuyarak tavsiye edilen yıkama koşularını öğrenebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yün Battaniye Fiyatları

330 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 330 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?