Kapı Yayınları
Abum Rabum - İskender Pala

Abum Rabum - İskender Pala

Kapı Yayınları
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Harika ötesi bir hikaye YÜCE BABA 24 Haziran 2018, Pazar
Kişisel gelişimleri -tarih anlatan ve Tarihi gerçekliği öykü kitapları sevmişimdir herzaman ama bu hocanın ilkkez bir kitabını okuma fırsatı buldum 500 sayfalık kitabı iş yoğunlugumdan dolayı 1 haftada okudum bu benim için mucizeydi düşünün ama öyle bir güZel anllatımki erkisinden çıkamayıp kendinizi hz ibrahim peygamberin döneminde buluyorsunuz mutlaka kitaplıgınızda olması gereken gerçek hikayeden esinlenmiş muhteşem bir eser yapıt başyapıt. Hanifliği konu alan 9 temeli öğreten yüce baba ???????????? devamını göster devamını gizle
E***** K***** Tüm Yorumlar (69)
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501719

Abum Rabum - İskender Pala

Abum Rabum

Yazar İskender Pala, okurlarını polisiye türündeki yeni romanıyla selamlıyor. “Abum Rabum” adlı kitapta, Tokyo’dan Ortadoğu’ya uzanan bir cinayetin sebebini araştırırken tarihi eser kaçakçılarına rastlayan gazetecinin öyküsünü anlatıyor.

Karısı Saray, Avram’a çocuk verememişti. Saray’ın Hacer adında Mısırlı bir cariyesi vardı. Saray Avram’a, (…) “Lütfen cariyemle yat, belki bu yolla bir çocuk sahibi olabilirim” dedi. Avram Saray’ın sözünü dinledi. (…) Rabb’ın meleği (hamile kalan Hacer’e) (…) “Bir oğlun olacak, adını İsmail koyacaksın. (…) Herkes ona karşı çıkacak, kardeşleri onunla hep çekişme içinde yaşayacak” dedi (Tevrat, Tekvin, Bâb 16).

 

İbrahim’in biri köle, biri de özgür kadından iki oğlu vardır. (…)

 

Bu kadınlar iki antlaşmayı simgelemektedir. Biri Sina Dağı’ndandır, köle olacak çocuklar doğurur; bu Hacer’dir. Oysa göksel Yeruşelim özgürdür, annemiz odur.(…) İşte böyle kardeşler, bizler cariyenin değil, özgür kadının (Sara’nın) çocuklarıyız (İncil, Galatyalılar 4/21-31).

 

Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Ortadoğu… İnsanlığın beşiği ve Hz. İbrahim’in ayak izlerini taşıyan yurtlar… Ve Müslümanlar üzerinden süregiden savaşlar… Bir bakıma

 

Hz. İbrahim’in mirası peşindeki evlatlarının amansız mücadelesi…

 

Ortadoğu’da yalnızca fikirler, inanışlar, canlar değil, tarih de bir katliamın pençesinde. Artık hakikati görenler, Irak ve Suriye’de birinin kanı toprağa akarken uzaklarda kanı bitlenen birilerini, burada bir kurşun namludan fırladığında meçhul ülkelerde kabaran cüzdanları, burada annelerin ağıtları gözyaşlarına karışırken bir yerlere gizlice kaçırılan tarihi mirası fark edebiliyorlar. Oynanan oyuna insanlığın geçmişiyle hesaplaşması deniyor ama hakikatte geleceğini belirleme potansiyeline sahip.

 

Elinizdeki kitabı yalnızca Roma, Kudüs ve İstanbul ekseninde bir casusluk romanı olarak değil, aynı zamanda Mezopotamya’nın sosyal, siyasi ve sanatsal tarihi gibi de okuyacaksınız. İskender Pala’nın her zamanki yetkin kaleminden nefes nefese bir polisiye…

(Tanıtım bülteninden)Kapı Yayınları’ndan çıkan İskender Pala’nın yeni kitabı Abum Rabum, okuyucuları ile buluşuyor. Yazarın polisiye tadındaki romanı, bir gazetecinin Tokyo’dan Ortadoğu’ya uzanan cinayeti araştırmasını ve bu süreç içinde tarihi eser kaçakçılarına rastlamasını anlatıyor. Roma, Kudüs, İstanbul, Kahire ve Uzakdoğu’yu içine alan geniş bir coğrafyada işlenen roman, bir casusluk romanı olmasının yanı sıra Mezopotamya’nın sanatsal, siyasi ve sosyal tarihini de barındırıyor.

Usta kalemi ve güçlü kurgusunu yeni romanında da sergileyen yazar, tarihin gizemli sayfalarını günümüze taşımayı başarıyor. Üç din içinde kutsal olan Kudüs’ü ve Hz. İbrahim’i konu edinen Abum Rabum, birbiriyle ilgisiz gibi görünen kişileri ve olayları o kadar iyi bir şekilde kurguluyor ki okuyucuyu etkilemeyi başararak ilgisini roman boyunca sürdürmesini sağlıyor.  Roman Tokyo’da bir üniversitede işlenen cinayet ile başlıyor. Üniversitede asistanlık yapan güzel ve başarılı Keiko, esrarlı bir şekilde ölüyor. Duruma hem öğretim görevlileri hem de polisler bir anlam veremiyor. Hikâyenin konusu bir anda İstanbul’da Dinler Tarihi kürsüsünde asistanlık yapan Selim’e çevriliyor. 17. Yüzyılda yazılan bir hikâyeyi okuyan Selim okuyucuları Kommagene hükümdarı için inşa edilmeye başlayan kümbet ve anıt mezarların hikâyesine sürüklüyor. Selim’in okuduğu hikâyede yer alan abidenin mimarı olan Sin-Ammar, dönemin putlarına yüz çeviriyor ve Hz. İbrahim’in öğretileri ile yaşıyor. Abide içerisinde kralın hazineleri ve mezarı bulunuyor ve bu hazineye ulaşmak için dehlizler ve labirentler tasarlayan Ammar, geçitlerde kullanılan tüm şifreleri Hz. İbrahim’in Haniflik erdemleri arasından seçiyor. Bu arada romanın İstanbul ayağında İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne görev için Zara adında bir Sümerolog ortaya çıkıyor ve bununla birlikte olaylar hızlanmaya başlıyor. Ajanlar, rahipler ve casusların nefes kesen aksiyonları romana dahil oluyor.

Geçmişten günümüze Orta Doğu’nun bitmek bilmeyen çıkar ilişkilerini, ölüm tacirliği yapan din savunucularını, tutarsız politikalarını kendine özgü anlatımıyla okuyucuya sunan İskender Pala, İstanbul’dan Kudüs’e Urfa’ya ve Tokyo’ya kadar uzanan muhteşem bir hikâyeyi gözler önüne seriyor.

Okuyucu üç büyük semavi dinin en büyük ismi Hz. İbrahim’e ait ayak izlerini izleyerek hazineye ulaşırken hem Mezopotamya’nın sosyal ve siyasal tarihini hem de Orta Doğu üzerine oynanan oyunları gözleyebiliyor. Yazar, Orta Doğu’da yaşanan savaşların ve karışıklıkların tek sebebinin petrol olmadığını, bu toprakların asıl değerinin kültürü ve tarihi olduğunu hikâye içinde geçen diyaloglar ile okuyucuya yansıtıyor. İskender Pala, Hz. İbrahim’in peşine düşen Zelot, Mossad, MİT, Grup kardeşlik ve CIA gibi örgütlerin birbiri ile acımasız mücadelesini de okuyucularına akıcı ve mesaj verici bir dille aktarıyor.

1958 Uşak doğumlu olan İskender Pala, özellikle Divan Edebiyatı üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınıyor.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okuyan yazar, aynı üniversitede doktora ve doçent unvanını alarak 1998 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde profesör olarak çalışmaya başladı. TRT’de Şairane adlı program sunan yazar, Tarık Zafer Tunaya ve Altunizade kültür merkezlerinde Divan Şiiri Saati adlı etkinlikler yapıyor. 1989 ‘da Ansiklopedik Divan Şiiri Sözlüğü ile Türkiye Yazarlar Birliği dil ödülü alan Pala, aynı eser ile 1990 yılında AKDTYK Türk Dil Kurumu ödülüne layık görüldü. 2001 yılında Aydınlar Ocağı Kayseri Şubesi tarafından yazara Yılın Edebiyat Adamı ödülü ve yine aynı yıl YTB Uşak Halk Kahramanı unvanı verildi.  2003 yılında Türkiye Yazarlar Birliği, Polis Akademisi ve Emniyet Teşkilatı tarafından Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk romanı Yılın Romanı Ödülü'nü aldı.

İskender Pala’nın eserleri arasında Divan Edebiyatı, Şairlerin Dilinden, Ah Minel-Aşk, Kırklar Meclisi, İki Dirhem Bir Çekirdek, Hayriyye, Hilye-i Saadet, Kadılar Kitabı ve Kitab-ı Aşk yer alıyor.

 

 

 

 

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 528
Yayın Evi KAPI YAYINLARI
Yayın Tarihi 2017
Yazar İskender Pala
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu HBV000009A7GE
 • AG
  Beş Yıldız

  Kargo çok hızlı geldi, kitap çok güzel.

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ED
  Beş Yıldız

  Cok iyi kurgulu kitap

  - Iğdır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • hayal kırıklığı

  ürünün içinde yırtık sayfa var.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • ZY
  iskender pala

  İskender palanin kitapları çok güzel başarılı bir yazar bence. son kitabı olduğu için merak edip aldım.. fakat henüz okuma fırsatım olmadı.. ama okuyan arkadaşlarım çok beğendiklerini söylüyorlar..

  MERKEZ - Kars - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • sürükleyici

  Dan Brown kitaplarına benzettim kendi kitaplarından biraz farklı ama yine de çok guzel

  - Kırşehir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • SA
  Dört Yıldız

  daha okumadım ama hızlı teslimat oldu

  GAZİOSMANPAŞA - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • AD
  Beş Yıldız

  Iskender palanin bicok kitabini bi solukta okudum. Abum Rabum da bu kitaplar arasinda. Tarihi ve gecmisten bugüne Orta Asyada oynanan hain oyunlari cok güzel bi uslupla anlatmis yine. Tavsiye ederim mutlaka okuyun...

  KULA - Manisa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • EK
  Harika ötesi bir hikaye YÜCE BABA

  Kişisel gelişimleri -tarih anlatan ve Tarihi gerçekliği öykü kitapları sevmişimdir herzaman ama bu hocanın ilkkez bir kitabını okuma fırsatı buldum 500 sayfalık kitabı iş yoğunlugumdan dolayı 1 haftada okudum bu benim için mucizeydi düşünün ama öyle bir güZel anllatımki erkisinden çıkamayıp kendinizi hz ibrahim peygamberin döneminde buluyorsunuz mutlaka kitaplıgınızda olması gereken gerçek hikayeden esinlenmiş muhteşem bir eser yapıt başyapıt. Hanifliği konu alan 9 temeli öğreten yüce baba ????????????

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • BA
  beğendim

  fiyati uygun.kitabi da beğendim. Fakat kargo biraz gec geldi.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • MK
  İki Yıldız

  Iskender palanın bütün kitaplarını okudum hemen hemen ve her yeni çıkan kitabını alırım ama bu kitap sanki Iskender palanın kaleminden çıkmamış okumaktan hiç zevk almıyorum

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (69)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. İlgili banka ekranlarına Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankaya güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girin/kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Kimler Faydalanabilir?
Hepsikredi ile kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik no ve cep telefonu ile giriş yapmanız yeterlidir. Tüm T.C. Vatandaşları Hepsikredi’ye başvurabilir. Kredi değerlendirmeleri Fibabanka tarafından yapılır.
Ayrıca Fibabanka online bankacılık hesabı olan tüm müşteriler de Hepsiburada’dan ayrılmadan Hepsikredi’ye başvurabilir.
İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi bankalarından Alışveriş Kredisi kullanabilmeniz için kredi kullanmak istediğiniz bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
BAŞA DÖN