Günümüzde sıklıkla tercih edilen motosikletler hem iş yaşamında hem de günlük hayatta birçok kişi tarafından kullanılıyor. Motosiklet sürerken kullanıcıların hem kendi hem de etrafta yer alan kişilerin can güvenliğine dikkat etmesi önem arz ediyor. Pek çok kişi tarafından tutku olarak nitelendirilen motosikletin kullanımı kolay gözükmesine rağmen birçok risk barındırıyor. Motosiklet sürücüleri olası kaza durumlarında kendilerini koruyacak birçok ekipmana ihtiyaç duyuyor. Bu ekipmanlar arasında ilk sırada yer alan kasklar, baş çevresi başta olmak üzere boyun bölgesini koruyor. Hem sürücülerin sağlığı hem de yasalar gereği motosiklet sürerken kask kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Motosiklet kasklarının siperliği ise olası kazalarda yüz bölgesini koruyor. Sektörde birçok marka motosiklet kaskı üretiyor. Bunlardan biri olan Agv motosiklet kaskları kullanıcıların güvenliğini sağlıyor. Yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen Agv kasklar olası bir kaza anında etkiyi en aza indirgiyor. İtalyan kask markası olan Agv, yüksek performanslı kasklar satışa sunuyor. Agv kask modelleri rengine, boyutuna be özelliklerine göre birbirinden ayrılıyor. Dünya şampiyonu sürücülerin tercih ettiği Agv K4 ve K5S kaskları farklı ağırlıklara sahip. Fiber kompozit yapısı sayesinde dayanıklılık açısından gelişmiş özelliklere sahip olan Agv kasklar kullanıcılara uzun bir süre eşlik ediyor. Yanak pedli Agv kasklar baş bölgesinde konfor sağlıyor. Fonksiyonel özellikler sunan Agv kask modellerini Hepsiburada ile detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Agv Motosiklet Kaskı Modelleri

Agv motosiklet kaskı modelleri özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Farklı fonksiyonlarla donatılan Agv kask modelleri şık tasarımları ile kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Fiber kompozit yapısı sayesinde dayanıklılık konusunda üst düzey özelliklere sahip olan Agv kasklar uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Agv K3 kask modeli takıp çıkarma açısından kolaylık sunuyor. Motor kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar için Agv K1 kask modeli uygunluk gösteriyor. Çene yastığına sahip olan Agv K1 kask, rüzgar ve toz gibi kullanıcıların sürüşünü zorlaştıran dış etkenlere karşı koruma sağlıyor. Karbon fiber malzemeden üretilen Agv K5 kask modeli hafif ve sağlam yapısı ile biliniyor. Kolayca ayarlanabilir vizörlere sahip olan Agv K5 kask, kullanıcıları büyük bir ölçüde güvende tutuyor. Çok kabuklu yapıları ile Agv motosiklet kaskları üstüm bir koruma sağlıyor. Tamamen kapalı olarak tasarlanan Agv kasklar, yarış motosikletleri ya da tur motosikletleri için uygunluk gösteriyor. Tüm yüzü, çeneyi ve gözleri kapatan Agv kasklar, güvenli sürüş vadediyor. Tamamen kapalı kaskların tek hareketli kısmı vizörleri oluyor. Çene kısmı açık olan Agv kasklar ile komple kapalı olan Agv kasklar arasındaki fark yalnızca çene kısmının komple yukarı doğru açılıp kapanmasından kaynaklanıyor. Bu kasklar şehir içinde yüksek hız yapmayan motosikletler için uygunluk gösteriyor. Çenesiz açık kasklar yalnızca kafatasını ve alın bölgesini muhafaza ediyor.

Motosiklet Kaskı Özellikleri

Kasklar, motosiklet sürüşlerinin daha güvenli ve keyifli bir hale gelmesini sağlıyor. Kullanıcıların kendi can güvenliklerini sağlaması açısından kask kullanımı önem arz ediyor. Motosiklet sürerken kask kullanımı günümüzde dünyanın hemen hemen her yerinde zorunlu bir hale getirilmiştir. Kişiler hobi olarak ya da iş gereği motosiklet kullanabiliyor. Motosiklet sürücülerinin zorunlu bir parçası haline gelen kasklar, hem kendisinin hem de etraftakilerin sürüş anında güvenliğini sağlıyor. Sürüş güvenliği sağlayan motosiklet kaskları aynı zamanda sürücülerin konforunu arttırıyor. Bazı kasklar kafa ve boyun bölgesi olmak üzere başın tamamını korurken, bazı kasklar ise belirli bölgeleri koruyor. Baş ve boyun bölgesi sağlık açısından en hayati olan bölümler arasında yer alıyor. Olası darbe veya şoklarda baş ve boyun bölgesi zedelenerek kötü sonuçlara yol açabiliyor. Motosiklet sürüşü sırasında sürücülerin yola tam hakim olması ve dikkatinin dağılmaması gerekiyor. Bu nedenle motosiklet kaskları ortopedik olarak tasarlanıyor. Baş ve boyun bölgesini tamamen saran kasklar en yüksek koruyuculuğu sunuyor. İç yüzeyi kullanıcıları rahatsız etmeyen yumuşak yapıdaki motosiklet kasklar sürüş boyunca konforu ve güvenliği sağlıyor. Motosiklet kasklarının iç yüzeyinde kullanım ham madde yazın terletmeyen kışın ise sıcak tutan şekilde tasarlanıyor. EPS bir diğer ismiyle genişletilmiş polipropilen dışarıdan gelecek olası darbelere karşı emilim göstererek kaza anında başta kafatası olmak üzere baş ve boyun bölgesini koruyor. Yarım kask modelleri genellikle bisiklet ve scooter kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. Olası hız durumu göz önüne alındığında motosiklet kazalarındaki darbeler daha tehlikeli boyutlara varabiliyor. Kaskların dış yüzeyi, olası kazalarda alınabilecek darbeleri karşılayan ilk bölüm oluyor. Sağlam dış yüzeye sahip olan motosiklet kaskları kullanıcıları ilk anda alınan darbeye bağlı oluşabilecek her türlü zedelenme ve travmalara karşı koruyor. Karbon ve türevi maddelerle kaplanan motosiklet kaskları kullanıcıları hayati tehlikelere karşı muhafaza ediyor. Sağlam yapıları sayesinde motosiklet kaskları kötü havalarda kullanıcıları yağmurdan ya da tozdan koruyarak güvenli bir sürüş vadediyor.

Motosiklet Kaskının Farklı Kullanım Alanları

Koruyucu özellik hemen hemen her kask modelinde bulunuyor. Açık kasklar genellikle sakin yerlerde motosiklet kullanan kişilere hitap ediyor. Sadece baş bölgesini koruyan açık kasklar sakin yollarda ya da kısa süreli sürüşlerde değerlendirilebilir. Bu şekilde sürücüler sakin bir sahil yolunda motosiklet sürerken açık kasklar ile manzaranın ve denizin kokusunun keyfini çıkarabiliyor. Çene açılır kasklar da kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Rahat ve fonksiyonel bir kullanım sunan çene açılır kasklar, özellikle gün içerisinde sıkça motosiklet kullanmak zorunda olanlar için avantaj sağlıyor. Sürücüler çene açılır kasklar ile istediği zaman rahatlıkla konuşup dinleyebiliyor. Örneğin; kurye olarak çalışan kullanıcılar için çene açılır kasklar uygun oluyor. Yazlık kask modelleri sıcak iklimlerde ya da yaz aylarında motosiklet kullananlar tarafından tercih edilebiliyor. İç yüzeyinde kullanılan kumaş sayesinde yazlık kasklar, hem olası darbelere karşı koruyor hem de içerisindeki nemi ve sıcaklığı stabil seviyede tutarak sürüş kolaylığı sunuyor. Ses ve hava yalıtımlı motosiklet kaskları, uzun süre motosiklet kullanan kişiler tarafından tercih edilebiliyor. Bu kasklar kullanıcıların yorgunluğunu ve dikkat dağınıklığını önlüyor. Sürüş sırasında şıklık sunan retro kasklar kullanıcıların kendi zevklerini yansıtmalarına yardımcı oluyor.

Kameralı Kask Nedir?

Motosiklet kullanmak pek çok kişi tarafından hobi olarak kabul ediliyor. Birçok kişi motosiklet kullanırken kendisini özgür ve stresten arınmış hissediyor. Her yaştan ve cinsiyetten olan kişiler motosiklet sürmeye ilgi duyabiliyor. Özellikle yapılan doğa ve şehir gezileri birçok motosiklet kullanıcının ilgisini çekiyor. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber motosiklet kullanıcıları sürüşleri sırasında geçirdikleri keyifli vakitleri kayıt altına alabiliyor. Kameralı kasklar hem ihtiyaç hem de hobi amaçlı tercih edilebiliyor. Kullanıcıların kasklarının üst kısımlarına özel bir tutamaç ile monte edilen kamera, sürüş sırasında herhangi bir soruna yol açmıyor. Kameralı kasklar ile kişiler birçok anı biriktirebiliyor. Doğa harikası mekanlarda sürüş yapan kişiler kameralı kaskları ile etraftaki tüm güzellikleri kolayca kayıt altına alabiliyor. Minik boyutlu kask kameraları yüksek teknoloji sayesinde birçok zorlu sürüşe dayanıklı hale getirilmiştir. Her türlü hava koşulunda çekim yapabilen kameralı kasklar, özellikle yağmurlu ve karlı havalarda net bir görüntü sağlıyor. Dayanıklı pil ömürleri ile dikkat çeken kameralı kasklar, kolayca bağlanıyor.

Motosiklet Kaskı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Motosiklet kaskı seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Çünkü motosiklet kaskları farklı fonksiyonel özelliklerle tasarlanıyor. Öncelikle her kullanıcının kafa yapısı tüm kasklar ile uygunluk göstermiyor. Güvenli bir sürüş için kullanıcıların kendi kafalarına uygun ölçüdeki kaskı tercih etmesi öneriliyor. Örneğin; kişilerin kafa yapısı köşeli ya da düz olabiliyor. Kişilerin kafa yapılarına uygun bir kask seçmesi konforlu bir sürüş için önem arz ediyor. İkinci olarak kişilerin kask bedenleri arasından baş ölçüsüne uygun olanları tercih etmesi tavsiye ediliyor. Aksi takdirde kask sürücüye bol gelerek tehlikelere yol açabilir ya da dar gelerek sürüş boyunca rahatsızlığa neden olabilir. Üçüncü olarak kask seçiminde vizörün kalitesine dikkat edilmesi öneriliyor. Özellikle kapalı kasklarda yer alan camdan yapılmış vizörler, sürüş sırasında hem kullanıcıların yolu takip etmesini hem de dışarıdan gelebilecek darbeleri engellemesini sağlıyor. Kaliteli hammaddeden üretilen vizörler, yolculuk sırasında neme bağlı olarak cam önünde buhar yapmıyor. Ayrıca yağışlı ya da karlı günlerde su tutmaz cam özelliği ile vizörler, sürüş boyunca hem konfor hem de güven sağlıyor. Güneş ışığından solmayan ve olası darbelere karşı dayanıklılık sunan vizörlerin tercih edilmesi önem arz ediyor. Son olarak motosiklet kaskı seçiminde renk detayı yer alıyor. Kullanıcılar kendi zevklerine hitap eden renkteki ve desendeki kaskları tercih ederek tarzlarını dışarıya yansıtabiliyor.

Kask Ne İşe Yarar?

Bisiklet ve motosiklet gibi araçları sürerken tercih edilen kasklar, güvenli ve konforlu bir sürüş yapmayı mümkün kılıyor. Takılması zorunlu olan kasklar hem sürücülerin hem de etraftaki kişilerin can güvenliğini sağlıyor. Motosiklet kazalarında et tehlikeli darbeleri genellikle kafa ve boyun bölgesi alıyor. Olası kaza anlarında kasklar hayati öneme sahip oluyor. Ölümcül kazaları önleyen kasklar aynı zamanda kötü hava şartlarında sürücülerin daha iyi bir sürüş yapmalarına olanak tanıyor.

Kask Nasıl Takılır?

Kaskların kullanımı kadar doğru takılması da önem arz ediyor. Doğru şekilde takılmayan kasklar hem can güvenliğini riske atıyor hem de konforu bozarak rahatsızlığa yol açıyor. Kask takarken öncelikle bağların tamamen açılması ve daha sonrasında bantlardan tutarak aşağıdan yukarıya doğru biraz esnetilmesi gerekiyor. Bu sayede kasklar başa tam olarak oturuyor. Sürüşe başlamadan önce kask askılarının bağlanması gerekiyor. Aksi takdirde başa tam oturmayan kasklar sürücüleri rahatsız ederek dikkat dağınıklığına yol açıyor. Bu durum da kaza yaşanmasına sebebiyet verebiliyor.

Kask Nasıl Temizlenir?

Kaskların belirli periyotlarda bakımının yapılması, daha uzun ve güvenli sürüş yapılmasına imkan tanıyor. Motosiklet kaskı temizliğinin haftada bir kez yapılması öneriliyor. Sert olmayan bir bez, ılık su ve sabun yardımıyla silinerek temizlenen kasklar, parlak bir görünüme kavuşuyor. Gereksiz kimyasallar kullanılmaması kaskların genel yapısını korumasına yardımcı oluyor. Kapalı kasklarda bulunan vizörlerin hava şartlarına ve gidilen zemine bağlı olarak düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemli. Vizör camlarının her zaman görüşü engellemeyecek şekilde temiz ve parlak olması gerekiyor. Kask temizliğinde sert uçlu fırça ya da kimyasal kullanılması önerilmiyor.

Agv Motosiklet Kaskı Fiyatları

Agv motosiklet kaskı fiyatları hakkında detaylı bilgiyi Hepsiburada’dan alabilirsiniz. Özelliklerine ve tasarımlarına göre farklılaşan Agv kask modellerini inceleyerek bütçenize, ihtiyacınıza ve zevkinize hitap edeni tercih edebilirsiniz. Cazip fiyatlarla satışa sunulan Agv kaskları kaçırmamak adına hemen sepetinize ekleyerek ödeme kısmına geçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

AGV Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

81 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Kasklar
Kasklar
Kapalı Kasklar
Kapalı Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Motosiklet Kask Yedek Parça
Motosiklet Kask Yedek Parça
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Renk
Toplam 24 / 81 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029253/agv