Ahşap

Yılda binlerce kez açılan ve kapanan klozet kapakları maksimum konfor ve daha fazla dayanıklılık sağlamak için artan sayıda malzeme ve tasarım seçeneğiyle kullanıcılara sunulur. Dekoratif özellikleriyle öne çıkan ahşap klozet kapağı modelleri, banyolarında doğal ve şık bir görünüm isteyenler için popüler bir seçenektir. Farklı ağaç türlerinden üretilmiş, oval, kare ya da yuvarlak ahşap klozet kapakları ile banyonuzun görünümünü geliştirebilirsiniz.

Ahşap Klozet Kapağı Modelleri

Ahşap kapaklar, klozet modellerine uyacak şekilde standart ölçülerde üretilir. Oval ve yuvarlak modeller daha yaygın olmakla birlikte kare ahşap klozet kapağı modelleri de bulabilirsiniz. Ahşap kapaklar tuvalete oturmak için sağlam ve rahat bir yüzey yaratır. Ahşabın doğal desenlerinden gelen kaplama seçeneği ile şık bir görünüm sunar ve banyonuzun tarzını zarif bir şekilde tamamlar. Klozet kapağı fiyatları açısından bakıldığında en yüksek fiyat etiketine sahip ürünler genellikle bu grupta yer alır. Öte yandan tüm kapaklar arasında en iyi görünüme sahiptir. Klasik masif ahşap görünümlü modellerden, modern çizgilere sahip baskılı modellere kadar çeşitli klozet kapakları bulabilirsiniz. Banyonuzda daha rahat bir görünüm yaratmak için harfler, soyut desenler ya da eskitme uygulanmış dekoratif klozet kapağı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

Ahşap Klozet Kapağı Özellikleri

Ahşap klozet kapakları dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım için genellikle masif ahşap (meşe, akçaağaç) veya orta yoğunluklu sunta gibi sıkıştırılmış ahşap malzemeden üretilir. Bu nedenle diğer klozet kapaklarına kıyasla daha ağırdır. Kapağın daha ağır oluşu ve daha sağlam hissettirmesi banyolara tasarım açısından daha fazla kalite katar. Ahşabın bir diğer özelliği ısı iletkenliğinin düşük olmasıdır. Kışın hava sıcaklıkları düştüğünde soğuk bir tuvalette oturmak oldukça rahatsız edici olabilir. Ahşap klozet kapakları yoğun yapısı sayesinde ısı değişikliklerine karşı hassas değildir. Yüzeyi doğal olarak ılık kaldığı için düşük sıcaklıklarda bile kullanımı genellikle daha konforludur. Kurulum ve kullanılabilirlik söz konusu olduğunda tüm klozet kapakları benzer işlevlere sahiptir. Öte yandan ahşap doğal bir malzeme olduğundan, plastik gibi sentetik malzemelerle kıyaslandığında hem dayanıklılık hem de dekoratif özellikleriyle öne çıkar. Ahşap klozet kapakları doğru ürünler kullanıldığında oldukça kolay bir şekilde temizlenir ve çok fazla bakteri barındırmaz. 

Ahşap Klozet Kapağının Avantajları

  • Banyonuza sıcaklık katacak şık bir aksesuar arıyorsanız ahşap klozet kapakları en iyi seçenek olabilir.
  • Ahşap doğal bir malzemedir, kış ya da yaz ikliminden etkilenmez. Her zaman ılık kalır.
  • Kaliteli ahşap malzemeden yapılmış kapakların kullanım ömrü plastik kapaklar kadar uzun olabilir.
  • Banyonuzun dekoratif özelliklerine göre meşe, kestane, ceviz, kiraz gibi popüler renkler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Yumuşak kapanma özelliğine sahip amortisörlü klozet kapakları ile kapak gürültüsü sorununu önleyebilir, aynı zamanda daha hijyenik bir kullanıma sahip olabilirsiniz. 

Ahşap Klozet Kapağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Klozetler çeşitli şekillere ve tasarımlara sahiptir. Bu nedenle herhangi bir klozet kapağı satın almadan önce kapak şeklinin ve boyutunun klozetinize uygun olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Doğru boyut seçimi için klozet kapağını kullanma kılavuzunu kontrol edebilir ya da klozet ölçüsünü tam olarak aldıktan sonra sipariş verebilirsiniz.
  • Klozet kapağının etrafındaki ulaşılması zor noktaları kolay bir şekilde temizlemek için yerinden kolayca sökülebilen bir klozet kapağı tercih edebilirsiniz.
  • Temizliği neredeyse zahmetsiz hale getirmek için kapağı yerinden kolayca çıkarabilirsiniz. Yüzeyi su ve temizleyici ile temizledikten sonra kapağı tekrar yerine takabilirsiniz.
  • Ahşap klozet kapağının dayanıklılığını kullanılan ahşabın kalitesi, ürüne uygulanan vernik ve diğer koruyucu tabakalar ve kullanılan alanın nem seviyesi belirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ahşap Klozet Kapakları

184 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 184 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?