Temiz ve kirli suyun birbirine karışmasına engel olan ara musluklar, genellikle tezgah altında veya klozet ve lavaboların sıcak, soğuk su girişlerinde kullanılır. Ayrıca ankastre armatürlerin su ile bağlantı kurduğu noktada yer alan musluk modeli, ana vanayı kullanmadan su tesisatını değiştirmenizi sağlar. Özellikle ev ve restoran gibi alanlarda mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda tercih edilen ara musluklar; gövde, başlık ve salmastra grubu olmak üzere üç ana parçadan oluşur.

Pisuvar, rezervuar ve klozet gibi alanlara da monte edilen musluklar, iki tesisat arasında yer alan bir parça olduğu için ara musluk olarak adlandırılır. Su tesisatına bağlanmak için kullanılan gövde bölümü, başlık ve salmastrayı üzerinde taşır. Başlık suyu açıp kapatmak için kullanılırken, salmastra grubu 90 derece sağa ve sola çevrilerek suyu keser, sızmasını önler. Çeşitli fonksiyonlara sahip ara musluklar arasındaki farklar, üzerinde yer alan parçalardan kaynaklanır. Filtreli, filtresiz ve çeşitli musluk topuzlarına sahip olan modeller, hortum uçlu ve hortum uçsuz olarak da sınıflandırılır. Her bütçeye uygun yapısıyla pek çok seçenek sunan Ara Musluk Fiyatları ise banyonuzu kendi tasarım anlayışınız doğrultusunda dekore etmenize imkan sunar.

Ara Musluk Modelleri

Boyutlarına, su çıkışlarına ve filtrelerine göre sınıflandırılan ara musluklar; duvara paralel veya dik olarak yerleştirilir. Ara musluklar filtreli ve filtresiz olarak iki şekilde üretilir. Filtreli musluklar, su içinde yer alan veya oluşan taş, tortu ve kireç gibi maddelerin geçişini engelleyerek suyun daha temiz akmasını sağlar. Su şebekesinden gelen parçaların geçişini engelleyerek armatürlerin daha iyi çalışmasına yardımcı olur. En yaygın kullanım alanına sahip olan filtreli ara musluklar, belirli aralıkla sökülüp temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Filtresiz ara musluklar ise genel olarak bahçe ve tuvalet gibi alanlarda pisuvar ve ankastre bataryalarda kullanılır. Pisuvarların üst bölümüne, bataryaların ise alt bölümüne yerleştirilir. Farklı boyutlarda pek çok modele sahip olan ara musluklar, malzeme ve bağlantı yapılacak bölgenin özelliğine göre üretilir. Ara muslukların boyutunu su borusunda bulunan bağlantı dişi bitiminden su çıkış ağzına kadar olan uzunluğu belirler.

Kullanım Alanlarına Göre Ara Musluklar

Kullanılan malzemenin çeşidine göre dönüşlü veya eksenli olarak monte edilen ara musluklar, su çıkış tipine göre üretilen kompakt bir yapıya sahiptir. Eksenli çıkışa sahip olan musluklar duvara dik olarak yerleştirilirken, dönüşlü ara musluklar duvara dönüşlü olarak monte edilir. Farklı form ve yapılara sahip ara musluklar, klasik ve modern tasarımları ile işlevsel ve görsel olarak pek çok seçenek sunar. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ara musluklar; bahçe, teras ve hamam gibi muhtelif alanlarda suyun akışkanlığını kontrol etmek için de kullanılır. Çamaşır ve bulaşık makinesi gibi su ile çalışan sistemlerin tesisat bağlantısında da tercih edilen musluk modeli, kolay kullanılabilen yapısı sayesinde su ve diğer akışkanları açıp kapatmanıza yardımcı olur. Taharet musluğu olarak da kullanılan ara musluklar, kollu vana sistemi ile suyu kontrol etmenizi sağlar. Banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılan ana musluk ve bataryalar ile uyumlu bir bütünlük oluşturması için üretilen pek çok ara musluk modeli, gömme rezervuarlı klozetlerde ankastre stop valfi olarak da kullanılabilir.

Ara Musluk Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Ara musluk modeli seçmeden önce hangi alanda kullanacağınıza karar vermeniz, satın alma sürecinizi kolaylaştırabilir.
 • Eğer lavabo ve benzeri alanlarda kullanmak için ara musluk alacaksanız, filtreli modelleri seçmeniz suyun daha temiz akmasına yardımcı olur.
 • Ara musluk almadan önce montaj sırasında gerekli olabilecek musluk aynası gibi bağlantı parçalarını tespit etmeniz, montaj sırasında büyük fayda sağlar.
 • Kullanacağınız alan ile görsel bir bütünlük oluşturması açısından çeşitli tasarımlara sahip modern veya klasik ara musluk modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Ara musluğu monte edeceğiniz alanın genişliğini önceden belirlemeniz, farklı uzunluklarda üretilen musluk modelleri arasından seçim yapmanızı kolaylaştırır.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ara Musluk Fiyatları

1.748 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home
  2. Artema
  3. Penta
  4. Grohe
  5. Hansgrohe
  6. E.C.A
  7. Arçe
  8. Kupp
  9. İtimat
  10. Adell
  11. Kare
  12. Aquamix
  13. Truva
  14. Versu Armature
  15. Güney
  16. Teska
  17. ACR
  18. Cms
  19. GPD
  20. KAS
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/18021927/18021954
Başa dön