Birçok kişinin ilgisini çeken motosikletlerin güvenli kullanılması, hem sürücü hem de trafikte diğer insanlar için önemli.  Motosiklet sürerken kişilerin hem kendi hem de etraftakilerin can güvenliğini tehlikeye atmaması gerekiyor. Günümüzde sıklıkla tercih edilen motosikletler hem iş hayatında hem de günlük yaşamda pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Eve, işe, okula, markete veya özel gezilere giderken motosikletler tercih edilebiliyor. Birçok kişi tarafından tutku olarak nitelendirilen motosiklet aracı beraberinde pek çok risk getiriyor. Motosiklet sürenlerin olası kazalara karşı kendilerini korumak adına bazı ekipmanlar kullanması gerekiyor. Bu ekipmanlar arasında kask ilk sırada geliyor. Olası bir kaza anında hayati bir öneme sahip olan kasklar baş çevresi başta olmak üzere boyun çevresini de koruyor. Motosiklet kullanan herkes için kask kullanımı hem yasalar hem de sağlık açısından zorunlu kılınmıştır. Genellikle baş ve boyun bölgesini saran kasklar yüz bölgesini koruyan siperliğe de sahip oluyor. Sürüş güvenliği sunmasının yanı sıra kullanıcılara ayrı bir hava katan kasklar çeşitli renk ve desenlerde üretiliyor. Güvenli, tarz ve modern seçeneklerden oluşan Axxis kask modellerine Hepsiburada’nın motosiklet kategorisinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Axxis kask çeşitlerine ait olası indirim ve kampanyaları da görüntüleyebilirsiniz. 

Axxis Kaskta Bölümlerin Özellikleri

Yapıları bakımından diğer bütün araçlardan farklı olan motosikletler yüksek hız sağlıyor. Koruma kasası olmayan motosikletlerin güvensizlik durumu çeşitli ekipmanlarla desteklenerek tamamlanabiliyor. Motosiklet ekipmanları gerekli güvenlik çeperini oluşturmuş oluyor. Bu güvenlik çeperi arasında; motosiklet kaskı, bölgesel koruyucular ve motosiklet pantolonu sayılabiliyor. Her biri ayrı öneme sahip olan motosiklet koruyucuları arasında en önemlisi başı koruyan kask olarak ön plana çıkıyor. Baş bölgesini koruyan kasklar; anlık oluşabilecek kazalara karşı, rüzgar sesine karşı, rüzgar ya da sinek gibi küçük canlıların çarpması durumlarına karşı önlem sunuyor. Kaskın farklı yerlerine yerleştirilen bölümler etkili bir koruma sağlıyor. Beş farklı bölüme ayrılan kask; dış kısım, astar, darbe emen kısım, vizör ve çene alt bağı bölümünden oluşuyor. Çok sertmiş gibi görünen kaskın dış bölümü aslında ne çok sert ne de aşırı yumuşak bir yapıya sahip. Çünkü sert olma durumunda kask pinpon topu gibi çarpmaya devam edebilir ya da yumuşak olursa parçalanarak başa daha büyük bir zarar verebilir. Axxis kasklarda genellikle güvenilir bir malzeme olan polikarbonu kullanıyor. Kaskın diğer bir bölümü olan darbe emen kısım ise yaşanabilecek olumsuz durumlarda darbenin gücünü emerek dağıtıyor. Bu sayede başa verilebilecek en az hasar veriliyor. Çok dikkat çekmeyen bir nokta olan kaskın astar kısmı, genellikle uzun yolculuk yapan sürücüleri ilgilendiriyor. Astarda kullanılan kumaş önem arz ediyor. Terletmeyecek özelliğe sahip olması ve çıkarılarak yıkanabilmesi oldukça önemli. Axxis kask astarları konforlu bir uzun yolculuk vadediyor. Hız yapılan zamanlarda kaskın uçmasını önleyen çene alt bağı bölümü hem kişiye hem de etraftaki diğer sürücülere güvenli bir trafik ortamı sunuyor. Kaskta yüzün ön bölümüne gelen vizör, dışarıyı görmeyi sağlıyor. Üstün koruma sağlayan Axxis kask vizörleri farklı renk seçenekleri ile tasarlanıyor. 

Axxis Kask Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaskların oluştukları bölümler dışında ayrıldıkları başka bir bölüm daha bulunuyor. Bu bölüm ise kaskların kullanıldığı alan ve kaskı kullanan sürücünün sahip olduğu konforla alakalı oluyor. Axxis kask satın alırken kullanıcıların kask çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması önem arz ediyor. Kapalı kask, flip up kask ve çene açılır kask olarak çeşitlilik gösteren Axxis kask modelleri farklı ihtiyaç ve zevklere yanıt veriyor. Kapalı kask en güvenli kask olarak biliniyor. Başı tamamen kapatan ve koruyan kapalı kask ön bölümünde yüzü ve gözleri koruyan vizöre sahip. Ayrıca kapalı kasklarda çeneyi tamamen koruma altına alan koruma pedleri yer alıyor. Genellikle ekstrem sporlarda tercih edilen kapalı kasklar içerisindeki havalandırma sayesinde birçok şeyi rahatlıkla kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Baş bölgesinde tam koruma sağlayan kapalı kasklar güvenli sürüş isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Yüksek kaliteli bir ürün olan kapalı kasklar genellikle kros ve enduro motosiklet sürücüleri tarafından değerlendiriliyor. Bir diğer kask çeşidi olan flip up tipteki Axxis çene açılır kasklar baş kısmı kapalı olanlar kadar koruyor. Flip up kaskların gözü koruyan vizör bölümü ve çeneyi koruyan bölüm hareket ettirilebilir. En az kapalı kask tipindeki kadar güvenilir olan çene açılır kasklar; motosikleti hızlı ve sert kullanırken kapalı şekilde, yumuşak ve yavaş kullanırken ise çene kısmı açılır şekilde konforlu bir sürüş sağlıyor. Aksiyon ve adrenalin tutkunu kişilere hitap eden Axxis çene açılır kasklar; touring ve chopper sürücüleri dışında polisler tarafından da tercih edilebiliyor. Tüm bunların dışında Axxis kask seçiminde bedene de dikkat edilmesi öneriliyor. Kaskların baş bölgesinde ne çok büyük ne de çok küçük olması gerekiyor. Doğru beden tercih edilen kasklar güvenli kullanım vadediyor. 

Axxis Kask Kullanmanın Avantajları

Farklı özelliklerle üretilen Axxis kasklar hız tutkunu sürücülere kullanım avantajı sağlıyor. Hafifliği ile bilinen Axxis kasklar konforlu kullanım sunuyor. Ağır kasklar özellikle uzun yollarda büyük sıkıntılar çıkarıyor. Ayrıca ağır kasklar baş bölgesini korumak dışında başa zarar verebiliyor. Güvenli ve konforlu bir sürüş sunan Axxis hafif kasklar, temizliği ile de biliniyor. Çıkarılabilir ve yıkanabilir özelliğe sahip olan Axxis kaskların astarları hijyen sağlıyor. Aynı zamanda anti alerjik yapıya sahip olan kask astar kumaşları hassas ciltli kullanıcılar tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. Polikarbonat optikten üretilen Axxis kaskların vizörleri çizilme ve kırılmalara karşı dayanıklılık sunuyor. Çene pedine sahip olan Axxis kasklar, çenenin rahatça hareket ettirilmesine ve yumuşak bir yapıyla karşılanmasına imkan tanıyor. Konforlu üst seviyelere çıkaran Axxis kasklar rüzgarlık sayesinde motosiklet ile yapılan yüksek hızlarda rüzgar sesini en düşük seviyeye indiriyor. Böylece sessiz bir ortamda sürüş deneyimi yaşanıyor. Axxis kaskların burun korumalığı olası bir kaza anında burun bölümünü ekstra olarak koruyor. Yüzün diğer bölümlerine kıyasla daha çıkıntılı ve hafif bir kemik yapısına sahip olan burun bölümüne ekstra dikkat edilmesi gerekiyor. Axxis kasklarda mikrometrik kemerler çeneyi saran çene altındaki bağın kullanımında ekstra rahatlık sağlıyor. Böylece sürücüler daha hızlı ve kolay şekilde motosiklet kullanabiliyor. DOT, NBR ve EC sertifikalarına sahip olan Axxis kasklar güvenli kullanım vadediyor. 

Motor Kaskı Takmak Neden Önemli?

Pek çok kullanıcı tarafından bir tutku olarak isimlendirilen motosiklet, koruyucu ekipmanlar sayesinde güvenle kullanılabiliyor. Diğer araçlara kıyasla çok daha kısa bir sürede yüksek hızlara çıkabilen motosikletlerde ekipman kullanılması oldukça önemli. Boyut olarak standart bir otomobilden çok daha küçük olan motosikletler ile dar ve küçük alanlardan ani dönüşlerle geçiliyor. Ancak trafik içerisindeyken diğer araçlar da düşünülerek manevra yapılması gerekiyor. Aksi durumda olası bir kaza anında sürücü ve yolcu farklı yerlere düşebiliyor ve birbirini koruyamıyor. Bundan dolayı da her ihtimale karşı hem yolcunun hem de sürücünün koruma ekipmanı giymesi önem arz ediyor. Koruyucu ekipmanların en önemlisi olan kasklar hızlanma anında ya da manevralarda hayat kurtarıyor. Yasal bir zorunluluk olan motor kaskı takılmadığı zaman herhangi bir kazada kafanın hasar alması sonucu beyin kanamasına ve iltihaplanmaya neden olabiliyor. Hatta ciddi boyuta ulaşan rahatsızlıklar diğer organlara zarar vererek kişinin hayatını kaybetmesine dahi yol açabiliyor. Motor kaskı takılması yüksek oranda koruyuculuk sağlıyor. Baş ve boyun bölgesini koruma altına alan kasklar, sağlam ve kaliteli malzemelerden yapıldığı için kaza anlarında kırılmıyor veya çatlamıyor. Trafik kurallarına uygun bir şekilde seyahat etmeye olanak tanıyan motor kaskları, kişilerin hem kendilerini hem de trafikteki diğer insanları olası kazalara karşı koruyor. 

Motosiklet Kaskı Ne İşe Yarar?

Kalın ve oldukça dayanıklı materyallerden üretilen motosiklet kaskları kafa ve boyun bölgesini en iyi şekilde muhafaza ediyor. Bu sayede kaza sırasında kafa ve boyun bölgesinin hasar alması engelleniyor. Motosiklet kasklarının dış yüzeyleri genellikle güçlendirilmiş fiber veya polikarbon materyalden üretiliyor. İdeal sertliğe ve yüksek koruyuculuğa sahip olan kaskın dış bölümü, asfaltta sürüklenme durumunda dahi hasar almıyor, aşınmıyor, hasar görmeyi engelliyor. Kasklar hem dış hem de iç bölümüyle sürücülerin hasar almasını önlüyor. İlk kaza anında başın farklı yüzeylerle temas etmesini, delici, sivri ve kesici maddelerin başa batmasını engelleyen kaskların dış kısmı oluyor. Darbeyi emen kaskın dış yüzeyi dengeli bir şekilde darbeyi dağıtıyor. Kaza anından sonra baş bölgesi kask içerisinde hemen sabit bir şekilde durmayabilir. Kaskın kendi iç yüzeyine çarpma riski, sahip olduğu iç yüzey sayesinde engelleniyor. EPS malzemeden üretilen kaskın iç yüzeyi, başın iç taraftan hasar almasını önlüyor. İç ve dış bölümü kaliteli materyallerden üretilen kasklar yüksek oranda koruma sağlıyor. 

Kask Nasıl Takılır?

Motosikletlerle beraber kaskların kullanılması kadar doğru takılması da önem arz ediyor. Yanlış takılan kask, kullanım açısından problemlere yol açıyor. Buda kişilerin hem can güvenliğini hem de konforunu olumsuz etkiliyor. Kask takarken öncelikle bağlarının tamamen açılması öneriliyor. Daha sonra bantlar yardımıyla kask aşağıdan yukarıya doğru şekilde biraz esnetilerek başa tam olacak şekilde oturtuluyor. Sürüşten önce kask askısının tam olarak bağlanması önem arz ediyor. Tam oturmayan ya da bağlanmayan kasklar sürüş sırasında kullanıcıları rahatsız ederek dikkat dağınıklığına yol açabiliyor. Bu durum ise kişilerin kaza yapma ihtimalini arttırıyor. 

Kask Nasıl Temizlenir?

Hayati öneme sahip olan kasklar, motosiklet kullanırken yaşamsal olarak emniyet görevi görüyor. Sağlam yapıdaki kasklar güvenli kullanım vadediyor ancak kaskların sağlamlığı dışında temizliği de kullanımı açısından önem arz ediyor. Belli periyotlarda bakımı yapılan kasklar daha uzun süre kullanılabiliyor. Haftalık olarak yapılması önerilen kask temizliğinde sert olmayan bir bez, sabun ve ılık su tercih edilebiliyor. Temizlenen kasklar parlak bir görünüme kavuşuyor. Kapalı kasklardaki vizör kısmının hava şartlarına ve gidilen zemine bağlı olarak düzenli olarak temizlenmesi öneriliyor. Kask temizliğinde sert uçlu fırça ya da kimyasal madde kullanılmaması önem arz ediyor. Ayrıca kask camlarının her zaman görüşü engellemeyecek şekilde parlak ve temiz olması oldukça önemli. 

Axxis Kask Fiyatları

Axxis kask fiyatları modeline, özelliklerine, tasarımına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Motosiklet kategorisi altında listelenen Axxis kask çeşitleri arasından hem bütçenize hem ihtiyacınıza hem de tarzınıza hitap eden bir kask seçebilirsiniz. Cazip fiyatlarla satışa sunulan Axxis kaskları tercih ederek bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Ayrıca her zaman her yerde online alışveriş yapmanın keyfini çıkararak zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Axxis Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

142 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Kasklar
Kasklar
Açık Kasklar
Açık Kasklar
Kapalı Kasklar
Kapalı Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çocuk Kaskları
Çocuk Kaskları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Renk
Toplam 24 / 142 ürün