Banyo Perdeleri

Banyonuzda kabin yerine bir duş perdesi tercih ettiğinizde, birbirinden şık ve stil sahibi perde modellerinin arasından doğru seçimi yapmakta zorlanabilirsiniz. Banyo perdelerinin temel işlevi, duş ve küvet alanı dışında kalan yerlerin sudan korunması ve mahremiyet sağlaması olmakla birlikte, perdeler, banyoya dekoratif bir hava da katıyor. Fonksiyonel bir ürün olan banyo perdeleri, aynı zamanda banyoda köklü değişiklikler yapmadan ufak dokunuşlarla banyonun görünümünü değiştirmenize olanak sağlıyor.

Banyo Perdesi Modelleri

Banyo perdeleri, duş ve küvet teknelerinin vazgeçilmez parçası olup zemini ve banyo eşyalarını sudan korurlar. Hepsiburada banyo dekorasyonunuza renk katacak banyo perdelerini geniş bir ürün yelpazesiyle sunar. Banyonuzun klasik, modern, country ya da spor dekorasyon tarzına uyum sağlayacak renk ve desenlerden dilediğinizi seçebilir, basit bir değişiklikle banyonuza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Banyo perdesi modelleri, genellikle polyester ve vinil kumaştan üretilir. Su geçirmez özellikli perdeler, banyonun ve ıslak zeminleri sudan korur. Perde üretiminde kullanılan kumaşlar leke tutmaz özelliği ve çamaşır makinesinde yıkanabilmeleri sayesinde pratik ve hijyenik kullanım imkanı sunar. Modellerin birçoğu antibakteriyel kumaştan üretilir. Böylelikle nemden kaynaklı küf oluşumunun engeller.

Perdeler halka delikli şekilde tasarlanmış olup halkalarla birlikte, bazıları askı borusunu da içeren set şeklinde satışa sunulur. Banyo perdesi satın alırken duş ve küvet teknenizin ebatlarına uygun seçim yapmanız gerekir. Askı boruları, genellikle iç içe geçmeli yaylı sisteme sahip olduğundan uzunluğu asılacak alana göre ayarlanabilir.

Desen ve Renkler

Günümüzde dijital baskı kalitesinin gelişmesi, banyo perdelerinin de çok çeşitli ve kaliteli desen seçenekleriyle sunulmasına katkı sağlıyor. Beyazın hâkim olduğu bir banyoda ferah görünümü sürdürmek için açık renkli, deniz, kum, balık desenlerini tercih edebilirsiniz. Deniz ve kumsal desenli duş perdeleri, yazlık evler için de oldukça iyi bir seçenektir. Banyo perdesi modelleri arasında en çok tercih edilenler desenler arasında çiçek ve bahar temaları yer alır. Beyaz ya da krem fon üstüne yüksek kaliteli çiçek desenleri banyonuza iç açıcı bir görünüm kazandırır.

Banyo perdesi desenleri içinde yer alan hayvan temalı banyo perdeleri, hayvan severler başta olmak üzere çocukların da oldukça ilgisini çekebilir. Kaliteli dijital baskı tasarımlarıyla üretilen banyo perdeleri, gerçekçi bir görünüm sunar. Çocuklara banyo yapmayı sevdirmek için iyi bir araç olabilir.

Banyo dekorasyonunda rahatlatıcı etkisi sebebiyle çoğunlukla beyaz renklerin ağır bastığı bir stil tercih edilir. Eğer sizin de banyonuzda tek renk hâkimiyeti varsa manzaralı koyu renk perde seçeneklerini tercih ederek dekorasyonda bir odak noktası yaratabilirsiniz. Birbirinden iddialı ve tıpkı bir tablo görünümünde olan manzaralı banyo perdeleri tüm dikkatleri üzerine çekecektir.

Dekorasyonda sadelikten hoşlananlar için en iyi seçenekler içinde tek renk ve desensiz modeller yer alır. Beyaz, kırmızı, siyah, mavi gibi tek renk ve desensiz banyo perdeleriyle banyonuzun şıklığını tamamlayabilir modern ve spor bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Banyo Perdesi Seçiminde Püf Noktalar

  • Banyo dekorasyonuna uyumlu renk ve desen seçimi yapmaya özen gösterin. Benzer renk ve temalar yardımıyla bütünlük oluşturabilir ya da kontrast seçimlerle sıra dışı bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Perde satın alırken tekne ebatlarını, yerden yüksekliğini ve duş alanını göz önünde bulundurun. Duş teknesi yoksa yere ekstra uzun bir perde tercih ederek zemini su birikintisinden uzak tutmayı tercih edebilirsiniz.
  • Duş alanının büyüklüğüne göre tek kanat ya da iki kanat kullanmanız gerekebilir.
  • Banyo perdesi borusu alırken, duş teknesinin şekline uygun, düz veya köşeli boru satın almanız gerekir.
  • Perde borularının büyük kısmı montaj gerektirmeyen iki duvar arasında kolayca sabitlenen özelliklere sahiptir. Montaj gereken bir model satın alacaksanız duvar ya da fayansların uygunluğunu kontrol etmeyi unutmayın.

Banyo yaparken kullanılan küvet ya da banyo kabinleri genellikle, duş başlığından çıkan suların etrafa sıçramasını engelleyebilecek yapıda değildir. Gerek duş alma sırasında banyonun ıslanmasını engellemek gerekse banyonuzun daha hoş bir görünüme kavuşturmak için edineceğiniz banyo perdeleri ile banyonuz daha güzel ve kullanışlı hale gelir.

Banyo Perdesi Modelleri

Çok sayıda marka tarafından ortaya konan banyo perdesi modelleri, su tutmayan ve sıçrayan suyun süzülerek doğrudan küvet ya da duş kabini içerisine inmesini ve banyo zemininin kuru kalmasını sağlayan polyesterden imal edilir. Yıkanabilir formda üretilen banyo perdeleri, çamaşır makinesinde ve elde kolayca temizlenebilir. Ancak ürünlerin ağartıcı, çamaşır suyu ve benzeri temizlik maddeleriyle temas etmesi tavsiye edilmez. Banyonuzun rengi ve fayans desenleriyle de son derece uyumlu renklere sahip olan banyo perdeleri, tek ya da çift parça halinde sunulur ve seçeceğiniz modele bağlı olarak haricen edineceğiniz banyo perde borusuna, sahip olduğu banyo perdesi halkaları aracılığıyla takılarak rahatlıkla kullanılabilir. Duş keyfinizi çok daha üst seviyeye taşıyacak şekilde dizayn edilen banyo perdelerinden bazıları, en yeni teknolojik gelişmelere de ayak uydurarak bu gelişmeleri esprili bir görünümle size sunar. Örneğin kimi üreticilerin geliştirdiği sosyal medya hesabı görünümlü banyo perdesi modelleri, duş sırasında baş kısmınızın görünmesini sağlayan kısmen şeffaf bir alanla gelir. Eğlenceli saatler geçirmenize yardım eden bu yapıdaki ürünlerin yanı sıra çeşitli doğa görüntüleri, çiçek motifleri ya da farklı renklerle zenginleştirilen modelleri de banyolarınızda değerlendirebilirsiniz.

Çeşitli boyutlarda üretilen banyo perdesi modellerini almadan önce, banyo yaptığınız alanın ölçülerini dikkatlice ölçmeniz, doğru boyutlardaki ürünü seçmeniz noktasında yararlı olur. Genellikle 200 santimetre boyunda olan perdeler, yöneldiğiniz marka ve modele göre 120’şer santimetrelik genişliğe sahip iki perdeden ya da yine 200 santimetrelik genişliğe sahip tek parça perdeden oluşabilir.

Banyo Perdesi Fiyatları

Birbirinden zarif tasarımlara sahip olan banyo perdeleri, banyonuzun tamamlayıcısı birer aksesuar haline gelebilir. Bilhassa dekoratif eşyaları kullanmayı seviyorsanız ve banyonuzu bu tür ürünlerle zenginleştiriyorsanız rahatlıkla tercih edebileceğiniz banyo perdesi fiyatları, almayı düşündüğünüz ürünün; markası, model, perde parça sayısı, deseni, yapısı ve beraberinde getirdiği ekstra özelliklere göre değişiklik gösterir. Hedefiniz, duş sırasında banyo zemininin ıslanmasını engellemek ve perde aracılığıyla banyonuzun görünümünü daha iyi hale getirmekse, çeşitli görsellerle donatılan modelleri seçebilirsiniz. Amacınız duş alma saatlerini daha eğlenceli bir hale getirmek ve esprili ürünlerle banyonuzu sosyal medya görselli banyo perdeleriyle donatmaksa bu tür ürünlere yönelebilirsiniz. Sosyal medya görselli banyo perdesi modelleri ile normal banyo perdelerinin fiyatları arasında farklılık olabilir. Bu bağlamda gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi göz önünde bulundurarak kendiniz ve banyonuz için en doğru ürünleri edinebilirsiniz.

Banyonuzun görünümünü büyük oranda değiştirecek ürünler, uzun süreli kullanımlarda herhangi bir şekilde yıpranmayacak yapıda tasarlanırlar. İnsan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen boyalarla renklendirilen banyo perdesi modelleri, bu özelliği sayesinde de tercih nedeniniz haline gelebilir. Normal banyoların yanı sıra ebeveyn banyolarında da değerlendirebileceğiniz ürünler, banyo perdesi halkaları sayesinde kolayca hareket edebilirken, temizlik zamanlarında pratik bir şekilde yerinden çıkarılabilir.

Göz zevkinize ve banyonuzun yapısına uygun banyo perdesi modellerinden dilediklerinizi seçerek duş alma saatlerinin daha keyifli ve verimli olmasını sağlayabilir, banyo zeminini duştan gelen sulardan kolayca koruyabilirsiniz. Banyo zemininde biriken sulardan kaynaklanabilecek olası kazaların önüne geçen ve aynı zamanda görsel açıdan son derece tatmin edici olan banyo perdesi modelleri sizin de gereksinimlerinizi rahatlıkla karşılayabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Perdeleri

421 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 421 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?