Banyo Taburesi Fiyatları

Banyo esnasında desteğe ihtiyaç duyanlar için; plastikten metale, sabit montajdan katlanabilir hızlı çözümlere kadar uzanan farklı tasarımlarda sunulan banyo tabureleri sundukları pratik çözümleri, profesyonel modelleri ve ayrıcalıklı fiyat avantajları ile Hepsiburada.com’da! İstediğiniz ürünü detaylıca inleyebilir, cazip fiyat avantajlarını keşefedebilir ve istediğiniz ürüne tek bir tıkla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Farklı Modeller ile Pratik Kullanım İmkânları

Banyo ve duşta kullanılmak için tasarlanan banyo tabureleri, duş esnasında oturma gereksinimi duyanlar için özellikle tasarlanmış olup, banyo esnasında önemli bir destek unsuru taşımaktadır. Pek çok farklı modeli olan banyo tabureleri en basit şekliyle bile darbelere ve ağırlıklara karşı dayanıklılık gösteren sağlam materyalden üretilmişlerdir. Birçok banyo taburesi banyoda kolaylıkla kullanılmak adına taşınabilir olup montaj işlemi gerektirmemektedir. Bu modeller arasında kurulum gerektirmeyen, katlanabilir modeller, banyo ya da duş zeminine yapışabilir vantuz ayaklı modeller, tek parça halindeki modeller ve istenilen boya ayarlanabilir plastik modeller yer almaktadır. Bununla birlikte engelli ve yaşlılar için titizlikle tasarlanmış olan duvara montaj ile sabitlenen katlanabilir oturaklar da metalden üretilmiş olup 150 kg’lık ağırlık taşıma kapasiteleri ve paslanmaz çelikten üretilmiş olmalarıyla ihtiyaç sahiplerinin listesinde öncelik verdikleri modeller olarak bulunmaktadır. Banyoda yer kaplamasını istemediğiniz anlarda katlanabilir olan banyo tabureleri duvara montaj edildikten sonra istenildiği zaman kullanılabilir istenildiği zaman da duvarda katlanır vaziyette yer alabilmektedirler.

Banyoda İhtiyaç Duyulan Sağlam Çözümler

Denge ve hareket güçlüğü bulunan kişilerin duş esnasında kendilerini güvende hissetmeleri, kayma ve denge kaybına karşı tutunabilecekleri ekipmanların olması banyo ve duşu kolaylaştırabileceği gibi, istenmeyen ve beklenmeyen kazaların da önlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden banyo tabureleri birbirinden farklı modelleriyle ister profesyonel anlamda ister basit ölçekte yardıma ihtiyaç duyanlar için avantajlı fiyat aralıklarında Hepsiburada.com’da yer almakta. Hem pratik kullanımı hem de cazip fiyat avantajlarıyla seçenekler arasında yer alan katlanabilir modeller özellikle dar alana sahip olan banyo ve duşakabinler için oldukça kullanışlıdırlar. İsterseniz yükseltme aparatı olarak kullanabilir isterseniz banyo taburesi olarak kullanabileceğiniz modeller banyonuzdaki pratik çözümlerden biri olabilmektedir. Bununla birlikte çocukların banyoda yorulmadan daha rahat vakit geçirebilmeleri için de tasarlanan banyo tabureleri, özellikle çocukların sevdiği çizgi film karakterleri ve motiflerini içererek banyodaki zamanı eğlenceli geçirmelerini sağlamaktadır. Özellikle hasta, engelli ya da yaşlılar için tasarlanmış ürünlerde ise kaymama özelliği, anti-bakteriyel materyallerden üretilmiş olması, küflenmemesi, darbelere karşı dayanıklı ve ağırlık taşıma konusunda ekstra destekleyici olması banyo tabureleri arasında en çok talep edilenler arasında yer almaktadır.

Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın

Banyo taburesi seçimleriniz esnasında satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar:

  • Dar bir alana sahip bir banyonuz ya da duşakabininiz varsa, bu tür alanlar için özellikle tasarlanmış katlanabilir modelleri seçerek alanınızı pratik bir şekilde kullanabileceğinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • Banyo yapmaktan pek fazla hoşlanmadığını düşündüğünüz çocuğunuz için alacağınız banyo taburesinde tasarımında onun ilgisini çekebilecek renkleri ya da çizgi film karakterlerini barındıran modelleri seçebilirsiniz. Böylelikle banyo esnasında keyifli vakit geçirebilir ve banyo alışkanlığını hem yorulmadan hem de sevdiği motiflerde yakalayabilir.
  • Engelli, hasta ya da yaşlılar için aradığınız banyo taburesi ürünlerinin mutlaka kişi için en uygun formlarda üretilmiş olduğuna dikkat edin. Duvara monte edilebilen, tutunma ya da hareket esnasında ağırlığı destekleyebilecek, özellikle hastalar için anti-bakteriyel materyalden üretilmiş ve küflenmeme özelliğine sahip olan modellerin seçimi hem hasta hem de yakınları tarafından kolaylık sağlayabileceği gibi istenmeyen kazaları da önlemiş olacaktır.

Banyo tabureleri çeşitli nedenlerle uzun süre ayakta duramayan ya da oturarak banyo yapmak isteyen kişiler için konforlu bir çözüm sunar. Banyo yaparken dinlenmek için alan yaratır. Duş süresi boyunca dik durma dengesi ve kuvvetine sahip olmayan kişilerin, banyo rutinlerini keyifli ve güvenli hale getirmeye yardımcı olur.

Banyo Taburesi Modelleri Nelerdir?

Banyo tabureleri kullanım amacına göre çeşitli tasarımlara sahiptir. Plastik, çelik ve ahşap gibi malzemelerden üretilebilen tabureler, suya dayanıklıdır. Çoğu modelde, taburenin kaymasını önlemek için kaymaz taban yapısına sahip ayaklar bulunur. Bazı modellerde, özellikle geniş ve düz bir oturma bölmesine sahip olanlar, küvete girip çıkmayı daha kolay ve güvenli hale getirmeye yardımcı olabilir. Standart banyo tabureleri genellikle plastik malzemeden yapılır. Dar alanlarda pratik bir dinlenme çözümü sunar. Döner koltuklu banyo tabureleri, banyoya girip çıkarken vücudu döndürmeyi kolaylaştıran döner bir koltuk tasarımına sahiptir. Katlanabilir banyo tabureleri, kullanılmadıkları zamanlarda katlanarak banyo alanından tasarruf sağlar. Bariatrik banyo tabureleri, daha yüksek ağırlık kapasitesini desteklemek için tasarlanmıştır. Ek destek ve stabilite sağlamak için genellikle bacaklar arasında çapraz çubuklar bulunur.

Banyo Taburesi Özellikleri Nasıl Olmalı?

Banyo tabureleri, kullanım amacına bağlı olarak çeşitli işlevlerle donatılır. Sağlık koşulları ya da fiziksel gelişimin yeterli olmadığı ( bebek ve çocuklar) kimi durumlarda, ek özellikler banyo konforunu artırmaya yardımcı olabilir. Banyo küvet modellerinin çoğu yüksekliği ayarlanabilir ayaklar sunar. Bazıları koltuk değneklerinde bulunanlara benzer şekilde bacak boyunca önceden ayarlanmış çentikler hareket ettirilerek ayarlanır. Bazı modellerde yükseklik ayarı, her bir bacağın üzerinde bulunan vida benzeri bir mekanizmayı döndürerek ayarlanır. İnce ayarlamalar, taburenin, küvet tabanının değişen yükseklik seviyesine uymasını sağlar.Banyo taburelerinin çoğu, her bacağın altında bulunan kauçuk ayaklarla donatılır. Kauçuk malzeme, tabureye oturduğunuzda kayma olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Bazı modellerde taburenin kaymasını engellemeye yardımcı olmak için vantuz stili ayaklar da bulunabilir. Standart banyo tabure modellerinin çoğunluğu kulp veya kolçak içermez. Bununla birlikte özel amaçlar için üretilmiş kolçaklı modeller bulunabilir. Tabure kolları ya da kulpları, otururken ve ayağa kalkarken vücudu dengelemeyi ve destek almayı sağlar.

Banyo Taburesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Banyo taburesi satın alırken, yeterli yüksekliğe sahip bir model seçtiğinizden emin olun. Mümkün olan en geniş oturma alanına sahip bir model seçmek, rahat oturmanıza ve bacaklarınızı küvetin içinde güvenli bir şekilde kaldırmanızı sağlar. Bazı modeller, konforlu kullanım için taburenin kenarlarından yukarı doğru kıvrımlı ve hafif eğimli bir şekle sahipken, diğerleri tamamen düz bir yüzeye sahiptir. Yastıklı banyo tabureleri, sağlık koşulları nedeniyle sert zeminlere oturması sakıncalı kişiler için ideal olabilir. Özellikle kas yaralanmaları, yastıklı banyo taburesi kullanmayı gerektirebilir. Banyo tabureleri çeşitli boyutlarda üretilir. Herhangi bir tabure satın almadan önce, duşunuzun ya da küvetinizin ölçüsünü alın. Taburenin bacak ve oturma genişliğinin banyonuza uygun olduğundan emin olun. Dört ayaklı banyo tabureleri, üç ayaklı banyo taburelerinden daha dayanıklı olma eğilimindedir. Ayrıca, banyo taburesinin tabanı ne kadar büyükse ve tabure ne kadar ağır olursa, tipik olarak o kadar sağlam olur. Portatif tabureler, sabit bir yerleşime sahip olmadıklarından, herhangi bir yardım almadan banyo yapmak isteyen kişiler için belirli bir denge ve kuvvet gerektirir. Portatif taburelerin güvenliğinden endişeleniyorsanız, duvara ya da zemine tamamen sabitlenebilen tabureleri ya da sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Sağlık sorunları nedeniyle özel bakım gerektiren kişiler için tekerlikli ayaklara sahip medikal banyo sandalyelerini inceleyebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Taburesi Fiyatları

356 ürün listeleniyor
Primanova
Xinh
Xhltd
Geseus
Htun
Altıntepe
Saban
IKEA
Royaleks
HERDEGEN
Hobby Life
İroko
Dekosan
Hiper
Polty Time
VitrA
Weichuang
Xhang
Altın Tepe
Evcazım
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 38 / 356 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?