Barkod Etiketi

Kullanılan barkod yazıcının baskı prensibine bağlı olarak seçebileceğiniz barkod etiket çeşitleri; genel olarak, kağıt ya da plastik bazlı malzeme kullanılarak üretiliyor. Barkod yazıcınıza uygun çeşitler arasında barkod etiketleme çalışmanızın ve barkodu yapıştıracağınız zeminin özellikleri ya da barkod etiketini bulundurmak zorunda kalacağınız mekanın özelliklerini göz önünde bulundurarak en doğru barkod etiketini seçebilirsiniz.

Kağıt bazlı malzemelerden üretilen barkod etiket çeşitleri, genellikle termal baskı-transfer yöntemi ile çalışan etiket çeşitlerinden oluşuyor. Termal barkod etiket çeşitleri arasında termal transfer etiket, termal karton etiket gibi çeşitler yer aldığı gibi derin dondurucuda saklanan gıda ürünleri için üretilen "deepfreeze termal etiket" gibi çeşitler de yer alıyor. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile kendini gösteren floresan barkod etiketlerin yanı sıra parlak görünümü ve dayanıklı oluşları sebebiyle tercih edilen kuşe etiket çeşitleri de bulunuyor. Mat bir yüzeye sahip "vellum" etiket çeşitleri ve lazerle baskı yapılabilen barkod etiket çeşitleri de diğer fazla tercih edilen etiket çeşitleri arasında kabul ediliyor.

Plastik bazlı malzemeler kullanılarak üretilen barkod etiketi çeşitleri ise genelde sanayi, kozmetik ya da kimya sektöründe kullanılmak üzere geliştirilen profesyonel etiket çeşitlerinden sayılıyor. Opak barkod etiket modelleri, genel olarak esnek yapıda etiketler arasında yer alıyor. Son derece dayanıklı barkod etiketlemesi yapma imkanı tanıyan ürün, ribon baskı çeşitlerinde tercih ediliyor. Soğuğa ya da sıcağa aşırı derecede dayanıklı olan metalize plastik barkod etiketleri; yırtılmaya karşı da direnç gösteriyor. Üst yüzeyi metalik parlaklığa sahip yaldızlarla renklendirildiği için son derece şık bir görünüme de sahip oluyor. Elektronik cihaz satışı ya da tamiri gerçekleştiren firmalar tarafından tercih edilen mat barkod etiket çeşitleri ise ihtiyaca uygun olarak esneyen ya da esnemeyen yapıda barkod etiket çeşitleri arasında yer alıyor. Yırtılmalara karşı dayanıklı olan etiketler; ısı, ışık ve nemden minimum düzeyde etkileniyor.

Barkod kullanımı perakende sektöründen üretim sektörüne kadar pek çok farklı alanda büyük kolaylıklar sağladığı için gün geçtikçe yaygınlaşmaya da devam ediyor. Özellikle stok takibinin en düşük maliyetle en hızlı şekilde gerçekleşmesi için büyük bir kolaylaştırıcı olan barkod sistemi, sürekli gelişerek yeni ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Etiketlenecek malzemelerin özellikleri göz önüne alarak yeni etiket çeşitleri piyasaya sürüyor. Tekstil sektöründe konforu artırmak adına piyasaya sürülen saten ve "nonwoven" kumaşlardan üretilen etiket çeşitleri gibi bulaşık makinesinde yıkanan bardak, tabak, çatal gibi ürünlerin üzerine yapıştırılan suda eriyen formüllü etiket modelleri de büyük kolaylıklar sunuyor. Ayrıca, tek parça hâlinde ürün yüzeyinden sökülebilen ve geride artık bırakmayan barkod etiket çeşitleri de son dönemde fazlasıyla talep görüyor.

Mağazalarda yaşanan hırsızlık olayları için de caydırıcı olan barkod etiketleme sistemi sayesinde dilerseniz her bir sebze meyveyi bile çok düşük maliyetlerle kayıt altına alabiliyorsunuz. Arkasında kalıntı bırakmayan ve gıda üzerine yapıştırılabilen etiket seçeneklerini de bulabiliyorsunuz. Envanterinizi minimum hata ile dijital ortama aktarmanızı sağlayan sistem, bilgisayar üzerinden envanter kontrolü ve denetimi yapmanıza da olanak tanıyor. Yolcu taşıma firmaları tarafından ise olası bavul karışma ve kaybolma ihtimaline karşı pratik bir çözüm olarak kullanılıyor. Son dönemde hastanede ayakta veya yatarak tedavi gören hastaların takiplerinin kolayca yapılmasına da olanak tanıyor. Günümüzde geliştirilen çipli barkod etiket kağıtları ise araçlarının takibini yapmak isteyen araba kiralama şirketleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Siz de yeni gelişen barkod etiket çeşitlerini takibe alarak gelişmiş yöntemlerin konforuna kolayca ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Barkod Etiketi

2755 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 2755 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013118/162/80131007