Bebekler, doğdukları andan itibaren motor gelişimlerine, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak oyuncaklara ihtiyaç duyar. Dokunma, kavrama ve sıkma gibi hareketleri gerektiren oyuncaklar, çocukların ilk aylarında oldukça başarılıdır. Çocuklar dokunarak tanımaya başladıkları oyuncakları, kavramayı başardıktan sonra buldukları her nesneyi ağızlarına götürdükleri için, uygun oyuncaklar ay ve yaş gelişimine göre farklı şekilde tasarlanır. Çocukların tutma ve kavrama yeteneklerinin gelişmesi bakımından fayda sağlayan, aynı zamanda diş kaşımaya yarayan çıngıraklı oyuncaklar üç, dört ve altı aylık bebek oyuncakları arasında seçilen ilk ürünlerdir. Belirli aylardan sonra çocukların işitme reflekslerine ve görme kabiliyetlerini pekiştirmek amacıyla gerekli olabilecek sesli, renkli ve hareketli oyuncak modelleri kullanılır. Çocukların beşiklerinin kenarına sabitlenen oyuncak modelleri, çocukların uykuya geçişini kolaylaştırır ve annelere büyük avantajlar sağlar. Farklı modeller, rengarenk tasarımlar ve farklı ses tonlarına sahip olan oyuncak modelleri, bebeğin dikkatini çekerek çocukların odaklanma yeteneğini geliştirir. Çocukların sakinleşmesi için tasarlanmış olan oyuncaklar görsel açıdan oldukça etkilidir.

Hareket eden ve rengarenk nesneleri takip etmeye çalışan çocuklar uzun bir süre boyunca sessiz kalıp, oyuncaklara yönelir. Beşiklerin kenarına sabitleme avantajı sağlayan nesnelere ek olarak sabitleme fırsatı sunan modeller, istediğiniz alanda değerlendirilebilir. Çocukların beşiğine bağlanan aktivite oyuncakları, çocukları sakinleştiren ve odaklanmaya katkıda bulunan oyuncak modelleri bulunur. Dikkat çekici, eğitici, öğretici ve geliştirici özelliklere sahip olan kumaş görünümlü kitap oyuncak modelleri, çocukların ilgisini çeker. Farklı fonksiyonlara sahip olan oyuncak modelleri ses ve görüntü bakımından farklı tasarımlara sahiptir. Küçük çocukların öğrenme sürecine olumlu bir şekilde katkı sağlayan oyuncak figürleri, çocuklara hem eğitim hem de fiziki açıdan katkı sağlar. Çocukların dişlerinin olmadığı bir dönemde kullanılan çıngıraklı oyuncaklar, diş çıkarma sürecinde çocuklara büyük bir katkı sağlar. Sesli oyuncak çeşitleri farklı kelimeler çıkararak çocukların konuşma yetisine destek olur. Yüksek kaliteye sahip olan oyuncak çeşitleri suya karşı oldukça dayanıklıdır.

Clementoni En Güzel Oyuncak Çeşitleri

Çocuklarda eğitim, gelişim ve çocukların yeteneklerini keşfetme bakımından uygun olan seçenekler arasında çocuk oyuncakları çeşitli şekillerde üretilir. Peluş, plastik, kauçuk ve süet gibi kaliteli malzemelerden üretilen bu tasarımlar, sağlığa zararlı ve herhangi bir alerjik reaksiyonlara sebep olacak maddeler içermez. Farklı yaş gruplarına göre uygun olan seçenekler sunan oyuncak modelleri, genellikle küçük yaş grubunda ağza alınabilecek kadar küçük nesneler barındırmamaya dikkat ederek tasarlanır. Yumuşak, kaliteli silikon ve organik bebek oyuncakları gibi pek çok materyaller ile ebeveynlere sunulan modeller, insan sağlığı göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde üretilir. Üretilen oyuncakların seçimi yapılırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Oyuncakların etiket kısmında ve açıklama kartında, hangi yaş grubuna özel olarak hitap eden oyuncağın oldu yazılıdır.

Çok parçaya sahip olan tasarımlar, küçük çocuklar için uygun değildir. Hareket eden, tuşlu, sallanan, döner ve ses çıkaran oyuncak modelleri 18 aylık çocuklar için tercih edilir. Pil ile çalışan oyuncak modellerinin, bağlantı bölümleri, çocukların kolay ulaşılmaz olan yerlerinde olmalıdır. Genel olarak peluş oyuncaklar, ebeveynler tarafından çok fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise kaza söz konusu olduğu zaman yumuşak olduklarından dolayı çocuklarınıza herhangi bir zarar vermemesi olur. Dans eden, sallanan, eğlenceli müzikler barındıran ve ses çıkaran oyuncaklar, çocukların taklit yolu ile eğitim ve öğrenme açısından oldukça önemlidir.

Clementoni Oyuncak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için aktivite oyuncakları, çocukların hem bedensel hemde zihinsel gelişimini sağlamak için araç gereçlerdir. Çocukların zihinsel ve bedensel yaratıcılığını arttırırken, aynı zamanda çocukların yeni kavramlar öğrenmesine destek olur. Çocukların yaşına göre alınması gereken farklı tipte aktivite oyuncakları bulunur. Yeni doğan bebekler, parlak ışıklara ve çeşitli seslere karşı oldukça duyarlıdır. Böylelikle yeni doğan bebekler için, bebeğin yatağının yanına asılan hareketli, renkli ve sesli oyuncakları tercih edebilirsiniz. Çocukların ikinci aydan itibaren görme mesafesi artar ve böylelikle bebekler sallanarak kullanılan oyuncaklara daha fazla ilgi duyar. İkinci aydan itibaren özellikle sarı, kırmızı ve mavi gibi ana renklerden oluşan aktivite oyuncakları çocukların ilgisini çeker. Renkli, sallanan ve hareketli oyuncakların, aynı zamanda müzikli olması bebeğin işitsel gelişimine destek olur. Üçüncü aydan ve beşinci aydan itibaren ebeveynler tarafından tercih edilen oyuncaklardan bir tanesi de çıngırak oyuncağıdır. Dördüncü aydan sonra çocukların kavrama yeteneğini geliştiren oyuncaklar arasında bulunan ses çıkaran çıngıraklar ile keyifli vakitler geçirir. Dördüncü aydan sonra bebekler bütün oyuncaklarını ağzına götürdükleri için, ebeveynler sert ve sivri kenarlı olmayan oyuncak çeşitleri arasından tercih da bulunması gerekir.

Bebekler için ebeveynlerin, oyuncak tercihi yaparken dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için üretilen oyuncak çeşitleri, bebeklerin zihinsel ve bedensel gelişimine katkıda bulunur. Böylelikle çocuklarınızın yaşı ile uyumlu olan oyuncakları tercih etmek gerekir. İki aylık bebekler genel olarak kendi bedeninde oyuncak gibi kullanır ve sürekli olarak elleri ile oynayan bebekler için beşiklerine takılan sallanan oyuncaklar tercih edilir. Bu gibi oyuncakların yüksek ses vermemesi çocuklar için önemlidir. Altı ve yedi aylık bebekler, oturarak oynayacakları ürünlere her zaman ihtiyaç duyar. Bu gibi eğitici kartlar, kırılmayan aynalar ve kumaş şeklindeki kitaplar ebeveynlerin kurtarıcı oyuncakları arasındadır. 10 ve 12 aylık bebeklerin ise algı kapasiteleri daima açıktır. Dokunmaya meraklı olan yaş grubundaki çocuklar mutlaka tuşlu oyuncaklar ile oynamalıdır. Bu süreçte ise boyu en az 44 mm olan toplar ve farklı doku türlerine sahip olan kumaş şeklindeki kitaplar ve farklı şekillerde ki peluş oyuncaklar, çocuklar için tercih edilebilir. Bütün çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine destek olan oyuncak türleri bulunur.

Clementoni En Güzel Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Çocukların gün içerisinde çok fazla kullandığı oyuncaklar çok çabuk bir sürede kirlenebilir. Çocuklar da vücut sağlığını korumak amacıyla oyuncakları düzenli bir şekilde temizlemek, ebeveynlerin en önemli işleri arasındadır. Peluş oyuncaklar, üzerinde çok fazla toz ve kir barındıran uzun tüylerden oluşur ve çok sık bir şekilde temizlenmelidir. Bu gibi oyuncaklar su ve sabun yardımı ile elde yıkanır, aynı zamanda çamaşır makinesinde da kolay bir şekilde temizlenebilir. Yumuşak bir yapıya sahip olan oyuncaklar, en ufak bir darbede yırtılmaya müsaittir. Böylelikle oyuncaklar çamaşır makinesi içerisinde yıkanırsa eğer, çamaşır yıkama filesinin içerisine koyarak yıkamak gerekir. Plastik oyuncakların temizlenmesi, Peluş oyuncaklara göre daha kolaydır. ılık su ve sabun yardımıyla yıkanabilen oyuncakları havlu ve kuru peçete yardımıyla kurutulabilir.

Küçük çocuklar, diş kaşıma için genellikle oyuncaklardan yardım alırlar. Böylelikle çocukların diş kaşıma için kullandıkları oyuncakları deterjan ile yıkamak yerine kaynatılmış suda bekletilerek temizlenmesine dikkat etmek gerekir. Oyuncaklar için daha uygun bir temizleyici arıyorsanız eğer, bebeklere özel sabun bazı deterjanlar kullanılarak güvenli bir şekilde oyuncaklarınızı temizleyebilirsiniz. Oyuncakları temizlerken fazla miktarda deterjan kullanmamak gerekir. Pilli veya elektrikli oyuncakların yıkanması, bozulabilir olmasından dolayı tavsiye edilmez. Bu gibi oyuncakların temizliği su yerine sabunlu ya da ıslak bir bez yardımı ile yapılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Clementoni En Güzel Oyuncaklar

1547 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Bebek Oyuncağı (0-24 Ay)
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Figür Oyuncağı
Figür Oyuncağı
Meslek Oyun Seti
Meslek Oyun Seti
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Sanat & Bilim & Beceri Oyuncakları
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Taşıtlar & Kumandalı Araçlar
Lego, Yapı Oyuncağı
Lego, Yapı Oyuncağı
Dış Mekan ve Spor Oyuncağı
Dış Mekan ve Spor Oyuncağı
Peluş Oyuncak
Peluş Oyuncak
Bisiklet, Scooter ve Paten
Bisiklet, Scooter ve Paten
Çocuk Multimedya
Çocuk Multimedya
Oyun Odası
Oyun Odası
Çocuk Kutu Oyunu
Çocuk Kutu Oyunu
Eğitici ve Öğretici Oyun
Eğitici ve Öğretici Oyun
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Satıcı
Toplam 24 / 1547 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?