Ucuz Çok Amaçlı Dolaplar

İnsanların yaşadıkları alanlarda dolap çeşitlerinin rolü büyüktür. Bu alanların düzenlenmesi, içerisinde konulan her türlü eşyanın düzenli şekilde saklanması gibi durumlar için farklı tasarımlarda dolap çeşitleri kullanılır. Evlerin her bir odasında değişik tasarımları bulunan farklı dolap çeşitlerine rastlamak mümkündür. Banyolar için kullanışlı banyo dolapları, yatak odaları için tüm giyim eşyalarının düzenlenmesini sağlayan gardroplar, mutfak dolapları, portmantolar ve akla gelebilen daha birçok dolap çeşidi insan hayatını kolaylaştırmak için üretilir. Sadece evlerin iç kısımlarında değiş dış kısımlarında kullanmak için de farklı çeşitler kullanıcılarına sunulur. Dış bölümlerde kullanılan dolap modellerinin hava koşullarına, toza ve kire karşı dayanıklı malzemeler kullanılarak yapılması gerekir. Bu dolaplar spesifik olarak belirli işler için faydalanmanın dışında çok amaçlı kullanımlar içindir. Tüm dolap çeşitleri zamanla yaşam alanı içi ya da dışında bir düzen ve tertip oluşturur. Bunu yaparken bazı yardımcılara da ihtiyaç duyulur. Dolap içi raf ve düzenleyiciler dolaplarda muhafaza edilen eşyaların düzeninin sağlanmasında büyük rol oynar. Dolaplar içerisine konulan eşyaların belirli bir düzen içinde olması, konulması ya da alınması sırasında karışıklık yaşanmaması gibi durumlar dolabın içinde yer alan raf ve düzenleyici ürünler sayesinde gerçekleşir. Bu nedenle dolabın dış görüntüsü kadar iç donanımının da önemli olduğu gözden kaçmamalıdır.

En Güzel Gardırop Çeşitleri

Gardrop çeşitleri yatak odasında yer alan mobilyalar içinde en önemli düzenleyici parçadır. Kapakları, rafları, çekmeceleri ve bunun gibi düzenleme amaçlı tasarlanan tüm parçaları ile her türlü giyim eşyasının doğru şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Bu düzenleyici kısımları farklı dolap çeşitlerinde farklı tasarımlar ile kullanıcıların karşısına çıkar. Ayrıca kapak kısmında ayna tercih edenler için farklı tasarımlarda aynalar da gardırop modellerine eklenir. Gardırop çeşitleri içinde farklı markaların kendilerine özgü yüzlerce farklı tasarımı görmek mümkündür. Dolabın iskelet yapısından, kapak, raf ve çekmece kısımlarına kadar her aksamı değişikliğe uğrar. Bu sayede her zevke ve tarza uygun modeller ortaya çıkar. Gardırop modelleri diğer çeşitteki dolaplara oranla daha az değişikliğe uğrayan modellere sahiptir. İçine kıyafet dışında başka eşyaların koyulma durumu olmaması genel iskelet yapısının aynı kalmasına neden olur. Ancak bu özelliğe rağmen binlerce farklı gardrod çeşidi bulmak mümkündür. Kapı, çekmece, raf sayısı, yapımında kullanılan malzeme ve materyaller, kapıların açılır kapanır ya da sürgülü oluşu gibi değişiklikler ile farklı modeller ortaya konulur. Gardrop modellerinde boyutlar nadir olarak değişen özelliklerdir. Genellikle ortalama olarak 180 cm yükseklik, 50 cm derinlik ve 100 – 200 cm arası bir genişliğe sahip olur. Bu standartların dışında olan ya da özel üretim yapılan gardıroplar bulmak da mümkündür.

Gardıropların yapımında kullanılan malzemeler sağlık açısından gerekli testlerden geçirilir. Avrupa E1 standardına uyumlu olan malzemeler gardıropların yapımında kullanılır. Bu standarda uygunluk belgesine sahip olan malzemeler kanserojen maddeler içermez. Aynı zamanda bu malzemeler ile yapılan mobilyalar çevreye ya da insan sağlığına risk oluşturmaz. Sadece ana malzemeler değil ürünlerin montajında kullanılan yardımcı materyal ve aksesuarlarda aynı standarta tabiidir. Malzemelerin yüksek kalite olması ile mobilyalar uzun süre aynı dayanıklılık ile kullanılabilir. Dolaplara eklenen ayak kısımları, zemin kaplaması ne olursa olsun rahatlıkla hareket edebilmesi için tasarlanır. Gelişen teknolojinin etkisi ile kurulum aşaması da oldukça basit şekilde tamamlanır. Yeni teknoloji ürünü montaj malzemeleri sayesinde dolabın büyüklüğü ne olursa olsun montajı çok kısa sürede ve basit şekilde tamamlanabilir. Kurulum için ekstra ödeme yapmak istemeyenler için detaylı anlatımın bulunduğu kurulum kılavuzu da ürünlerin içerisinde yer alabilir. Bunlar dil ve anlatımı da oldukça basit olduğu için montajını isteyen herkes kolaylıkla gerçekleştirebilir. Bu yeni ürünler dolapların sadece kurulumunu değil aynı zamanda sökülmesini de kolaylaştırır. Özel malzeme ve materyaller ile sökülüp takılma işlemleri dolaplar zarar görmeden yapılabilir. Üstelik bu işlem defalara tekrarlansa bile dolaplar ilk günkü sağlamlığı ile kullanılmaya devam eder.

Son dönemde gardrop çeşitleri arasında en fazla hâkimiyet sağlayan renk beyazdır. Beyaz renk hem temizlik açısından hem de her mobilya ile uyum sağlayabilir olduğundan her geçen gün daha fazla tercih edilir. Rengin beyaz olması çeşitlilik açısından azalmaya neden olmaz. Yapımında kullanılan malzeme, materyal ve aksesuarlar ile tasarımlar tamamen değiştirilebilir. Bu sayede her dekorasyona sahip mekanda rahatlıkla kullanılabilir duruma gelir. Dış görüntüsü açısından kulp ve ayna kısımlar farklı tasarımlar ile ortaya çıkabilir. Özellikle kulpların hem şekli hem de renginin değiştirilebilmesi ile tasarımın tamamen farklılaşması mümkün olabilir. Bazı tasarımlarda ise ayna kısımlarının ya da dolap kapaklarının kenarlarına yapılmış çeşitli süslemeler de konulabilir. Bu şekilde beyazın durağan olan görüntüsü çok daha hareketli hale getirilmiş olur. Beyazdan sonra en çok kullanılan renk olarak ahşap tonları göze çarpar. Ahşap tonları açık koyu tonlar birlikte ya da beyaz renk ile birlikte kombinasyon yapılarak da dolaplarda kullanılabilir. Renklerin bu şekilde kullanılması daha farklı mobilyalar ile uyum sağlaması anlamına gelir. Klasik renklerden hoşlanan kişiler için bu ürünler iyi alternatifler olur. Bu renkler modern mobilyalar, vintage ya da avangart tarzda mobilyalar gibi hemen her tarza uygun üretilen mobilyalarda kullanılan renk çeşitleridir. Her biri ile yüzde 100 uyum sağlayabilir. Ahşap ve beyazın dışında farklı renkler de tercih edebilmek mümkündür. Yatak odasında daha koyu bir atmosfer isteyenler için siyah renk düşünülebilecek diğer bir alternatiftir. Gardrop modelleri arasında bir ayrım da tek kişilik ya da çift kişilik oluşu ile alakalıdır. Aslında bu durum kullanılan odanın büyüklüğü ile de ilgilidir. Evin küçük boyutlara sahip bir alan olmasıyla dolap boyutu küçük ya da tam tersi durumda dolap beklenenden daha büyük seçilebilir.

En Kullanışlı Mutfak Dolapları

Dolap çeşitleri sahip oldukları farklı tasarımlar sayesinde kullanılan mekanın her alanında yer alabilen mobilyalardır. Mutfak da bu alanlardan biridir. Birbirinden farklı ve güzel mutfak dolabı modelleri mutfak dekorasyonunun tamamlanmasında önemli bir rol üstlenen mobilyalardır. Günün büyük bir kısmının burada geçtiği düşünüldüğünde en çok kullanılan dolap çeşidi olduğu kolayca görülebilir. Mutfak dolaplarında da tıpkı yatak odalarında olduğu gibi en fazla kullanılan renk beyaz olur. Mutfaklarda aydınlık bir görünüm vermesi bu rengin tercih edilmesinin en önemli nedenidir. Bunun dışında gri, kahverengi, siyah gibi ağır renkler ya da kırmızı ve mor gibi canlı renkler de yine mutfak dolaplarında sıklıkla kullanılan renkler arasındadır. Farklı tasarımları, ray sistemleri, tekerlekli çeşitleri olan mutfak dolapları da ekstra ürünler olarak evlerde yerini almıştır. Duvara monte de edilerek rahatlıkla kullanılabilen bu türler standart dolapların yetersiz geldiği durumlarda oldukça faydalıdır. Mutfakta kullanımı bulunan bazı plastik çekmeceli ürünler de son dönemde oldukça sık kullanılır duruma gelmiştir. Çekmecelerin düzen açısından standart düz bir dolaptan çok daha ergonomik olması ile de her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir.

Mutfaklarda elektrikli eşyaların sayısının fazla olması nedeniyle dolap çeşitleri arasında bunlara uygun tasarımlar görülebilir. Mikrodalga ya da mini fırınların kapladığı alanı en aza indirmek için dolap içi kullanım önerilir. Bunları içine alabilen dolaplar son zamanlarda farklı tasarımları ile kullanıcılara sunulmuştur. Mutfaktaki düzeni sağlamak için eklenen far ve çekmecelerin dışında fırınlar için de yer barındıran bu ürünler mutfaklarda az yer kaplamasıyla da kendinden söz ettirir. Genişliklerinin farklılık gösterdiği bu dolap çeşidinde de en sık kullanılan renk beyazdır. Boyutları da tasarımları gibi farklılık gösterebilir. Bunu belirlemek için ise ihtiyaçların belirlenip kullanılacak alanın boyutları tespit edilmelidir. Yükseklik, genişlik ve derinlik bakımından farklı boyutlara sahip olan yüzlerde dolap çeşidine rastlamak mümkündür. Bunların dışında sebzelik ya da kiler olarak kullanılabilen daha küçük boyutlarda ürünlere rastlamak da mümkündür. Bu dolap çeşitlerinin dizaynı da kullanım alanı ve ihtiyaca göre değişebilir. Mutfağın toplam alanı, hangi büyüklükte bir dolaba ihtiyaç duyulduğu, hangi özelliklere sahip olması gerektiği gibi ayrımlar yapılarak dolabın modeli diğer modeller arasından seçilebilir.

 

En Güzel Banyo Dolapları

Evlerin her bir noktasında kullanılan dolaplar banyolarda da kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar ile tercih edilir. Dolap tasarımlarına eklenen ayna seçenekleri banyoda kendi kullanımının dışında güzel bir dekorasyon tamamlayıcısıdır. Bu alanda pek çok marka kendi tasarımlarını kullanıcıları ile buluşturur. En sık tercih edilen banyo dolaplarının farklı raf seçeneklerine sahip olan modeller olduğu görülür. 3, 5, 8 gibi farklı raf seçeneklerine sahip; büyük, küçük ya da orta boyutlarda tasarlanan dolaplar kullanıcıların ihtiyaçlarına ve banyoda dolap için ayrılabilen alana göre seçilebilir. Genellikle kısa seçenekleri tercih edilen banyo dolabı modellerinin aynı zamanda uzun olan çeşitleri de mevcuttur.  Bunu belirlerken de yine banyonun boyutlarına bakılarak karar verilmelidir. Banyo dolapları arasında son zamanlarda yaygınlaşan kullanıma sahip olan bir ürün de dekoratif amaçlı olarak kullanılan raflardır. Bu raflar genellikle makinenin üzerindeki boşluğun değerlendirilmesi ve dekorasyona farklı bir hava katma amaçlı olarak kullanılır. Rafların yapımında kullanılan malzemeler genellikle ahşap olmakla birlikte bunun dışında cam ya da akrilik malzemelerden yapılanları da bulunur.

 

Banyo dolabı çeşitleri için farklı kapı sayılarına sahip ve farklı büyüklüklerde ürünler bulmak mümkündür. Banyonun boyutlarına bakarak bunlar arasında tercih yapılabilir. 2, 4 kapaklı modeller en fazla kullanılan çeşitlerdir. Ancak L şeklinde tasarlanan ürünler de son dönemde yerden tasarruf etmek için daha fazla tercih edilir duruma gelmiştir. Banyoların genel dekorasyonlarının daha çok beyaz renk ve buna yakın tonlarda tasarlanması dolayısıyla banyo dolaplarında da en çok tercih edilen renk beyazdır. Beyazdan sonra ceviz, meşe gibi ahşap türleri ve siyah renkler de yine en fazla talep görenler arasındadır. Banyolar için dolap seçerken bazı noktalara özellikle dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi banyonun içerisinde kalan boş alanın küçük bırakılmamasıdır. Banyolar evlerin yapısı gereği diğer bölümlere göre çok daha küçük olarak oluşturulurlar. Küçük olmasının dışında aynı zamanda duşakabin, makine, dolap gibi eşya ve mobilyalar ile oldukça büyük bir alanının kaplanması söz konusu olur. Makine ve duşakabinin kapladığı alana çok fazla müdahale edilemeyeceğinden dolayı dolap seçimlerini buna uygun olarak seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca banyonun dekorasyonu pek çok tarza uygun olarak yapılabilir. Yer ve duvar döşemeleri, lavabo ve musluk seçimleri gibi kriterler klasik ya da modern tarza tercih edilebilir. Dolapları seçerken de bu ayrıma dikkat ederek seçim yapmak oldukça önemlidir. Dekorasyonun tamamı ile uyumlu olmayan seçimlerin istenen görüntüyü vermesi mümkün değildir.

 

Çok Amaçlı Dolap Seçenekleri

Mutfaklarda kullanılan kiler dolapları oldukça kullanışlı ve işlevsel ürünlerdir. Çeşitlilik bakımından oldukça zengin olan bu ürünler mutfakların düzenli kalmasında önemli rol oynar. Mutfakta dağınıklığa yol açan yiyecek, içecek veya diğer eşyaların tertip düzen içinde kalmasını sağlar. Tasarım bakımından değişkenlik gösteren bu ürünlerin çekmeceli ya da raflı olanlarına rastlamak mümkündür. Ayrıca kapak kısımları açılır kapanır ya da sürgülü şekilde dizayn edilebilir. Dolabın iç kısmının ne şekilde düzenleneceği konusu ise tamamen kullanıcıların tercihlerine bağlıdır. Bu çeşit dolapların yapımında plastik ya da ahşap malzemeler kullanılabilir. Farklı yükseklik, farklı tasarımlar ile sunulan bu dolaplar mutfaklarda bulunan pek çok eşyadan çok daha önemlidir. Kiler dolapları çok amaçlı olarak üretilen pek çok dolap gibi beyaz renk ağırlıklı olarak üretilir. Ancak mutfağın genel dekorasyonuna göre farklı renk ve desenler ile de piyasada yer alabilir. Kiler dolapları gibi çok amaçlı olan ofis dolapları da bulunur. Genel dekorasyonda yer alan dolapların evrak ve eşyalar için yeterli olmadığı durumlarda bu tarz dolaplardan yararlanılabilir. Raf, çekmece yönünden yine farklı tasarımlarla ortaya çıkarılan bu modeller ofislerde az yer kaplayan ancak çok iş yapan ürünler olarak bilinir. Balkonlar için de üretilen bazı çok amaçlı dolaplar bulunur. Genellikle evin içerisinde kalması istenmeyen, fazlalık olarak görülen ancak belirli zamanlarda da ihtiyaç duyulan ürünlerin muhafaza edilmesinde kullanılır. Bu çeşitteki dolapların en çarpıcı yönü ise balkon şartlarına dayanıklı olmasıdır. Balkonun dış bölümde yer alması ile soğuk, rüzgar, yağmur ve güneşten en asgari seviyede etkilenmesi gerekir. Dış ortam şartlarının ağır olması ve çok kısa sürede kirlenebilmesi nedeniyle de kolay temizlenebilir olması bu dolaplarda bulunması gereken bir özelliktir.

 

Neden Çok Amaçlı Dolaplar Tercih Edilmelidir?

Dolaplar bir evin tüm bölümlerinde kullanılabilen mobilyalardır. Düzen ve tertip açısından bir eve en büyük katkıyı sağlayan ürünlerdir. Ancak bazı zamanlarda bulunan dolaplar yeterli olmayabilir. Bu durumda düzeni sağlamak için ekstra dolaplara ihtiyaç duyulur. Her odanın spesifik olarak üretilen ürünlerinin aynı tasarımlar ile ikinci defa satın alınması uygun olmadığı için çok amaçlı dolap çeşitleri tercih edilir. İşlevsel ve ergonomik tasarımları ile oldukça kullanışlı mobilyalardır.

 

Çok Amaçlı Dolap Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ev ile alakalı herhangi bir mobilya seçimi yapıldığında mutlaka ilk bakılması gereken nokta asıl ihtiyacın ne konusudur.  Dolap seçimlerinde de öncelik olarak nasıl bir ürüne ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Sonrasında bu dolap için ne kadar büyüklükte bir alan kullanılabilir noktası netleştirilmelidir. Son olarak ise dekorasyonun genel görüntüsüne ve tarzına uygun seçim yapmak oldukça önemli bir noktadır. Bu etkenlerden herhangi birinin eksik belirlenmesi durumunda istenenin çok ötesinde bir görüntü oluşur. Görüntü açısından olduğu gibi kullanım açısından da kullanıcıları tatmin etmeyen bir alışveriş yapılmış olur.

 Çok Amaçlı Dolap Fiyatları Ne Kadar?

 Dolap çeşitleri model tasarımından malzemesine, aksesuarlarından boyutlarına kadar pek çok etkene bağlı olarak farklı çeşitlere sahiptir. Ahşap, cam, plastik gibi malzemeler dolapların yapımında en sık tercih edilen malzemelerdir. Ayrıca çekmeceli ya da raflı olan hatta ikisinin aynı anda kullanıldığı tasarımlar bulmak mümkündür. Bu çeşitlilik dolapların fiyatlarını da etkileyen bir durumdur. Her bir noktadaki değişiklik fiyatlarda da yukarı ya da aşağı bir değişime sebep olur. Bu nedenle fiyat açısından da oldukça büyük bir skala olduğu görülür. Bu fiyat aralığı sayesinde her bütçeye ve her tarz uygun bir dolap bulmak mümkün olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Çok Amaçlı Dolap

2303 ürün listeleniyor
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Genişlik
Toplam 48 / 2303 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?