Duşakabin banyonuzun tarzını belirlemede önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ürünün işlevselliğinin yanı sıra, görsel açıdan da zevklerinize hitap etmesi gerekir. Farklı cam modellerinden imal edilen duşakabin modelleri arasından banyonuzun tarzına en iyi şekilde uyum sağlayacak ürünü belirleyebilirsiniz.

Duşakabin Modelleri

Duşakabin modelleri ürünün malzemesine göre değişiklik gösterir. Buzlu, şeffaf, renkli cam gibi farklı cam çeşitleriyle imal edilen duşakabin modelleri sayesinde banyonuza dilediğiniz gibi bir stil kazandırabilirsiniz. Mahremiyet sağlaması bakımından en yaygın olarak tercih edilen duşakabin modeli buzlu camlı modellerdir. Duşakabin seçiminde öncelikli olarak belirlenmesi gereken ilk özellik banyodaki alan genişliği ve konumdur. Duşakabinin yerleştirileceği alana göre şekli ve boyutlarına karar verilmelidir. Dar banyolarda geniş bir duşakabin modeli seçmek büyük bir alan kaybına neden olabilir. Geniş banyolarda ise çok dar bir duşakabin seçmek gereksiz bir konforsuzluğa neden olur. Duş alırken rahat biçimde hareket edebileceğiniz genişlikte bir duşakabin tercih etmelisiniz. Bu nedenle banyonuz için ideal ölçüleri önceden belirlemekte fayda vardır. Duşakabin seçiminde karar verilmesi gereken ikinci unsur ise kapı sistemidir. Sürgülü kapı modelleri duşakabin seçiminde en çok tercih edilen modellerdendir. Oynar cam kapılar ise duşakabin kapı sistemleri içerisinde tercih edilen diğer bir seçenektir. Bu noktada hangi sistemi tercih ederseniz edin, uzun vadeli bir kullanım için dayanıklı malzeme kullanıldığından emin olmanız gerekir. Sık sık kapatılıp açıldığı için kapı sistemleri zamanla hasar görebilir, bunu önlemek adına Hepsiburada.com’da sunulan kaliteli malzemeden üretilmiş duşakabinler arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz.

Konforlu ve Dayanıklı

Konforlu bir duş deneyimi için banyonuzda oluşan nemin duşakabin içerisinde hapsolması gerekir. Bu sayede buharın içinde duşunuzu alır ve iyi hissedersiniz. Nem oranı dengesini koruyan, suyun dışarı taşmasını engelleyen duşakabin modelleri en iyi duş deneyimini sağlar. Bu nedenle duşakabinin montajı doğru şekilde yapılmalıdır. Duşakabinde boya kullanıldıysa, kaliteli ve akmayacak bir boya çeşidi kullanıldığından emin olmanızda fayda vardır. Duşakabinin montajı esnasında kullanılacak olan silikon malzemenin ise uzun ömürlü dayanıklılığa sahip olması gerekir. Böylece duşakabinin dışına su sızma riski önlenebilir. Banyonuzun temizliği için oldukça önemli olan montaj işlemleri profesyonel biçimde yapılmalıdır.

 • Duşakabin seçiminde banyonuzdaki lavabo, küvet, klozet gibi diğer banyo elemanları göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Alan hesaplaması yaparken klozet veya küvet ile arada geçiş mesafesi bırakıldığından emin olunmalıdır. Ortalama olarak bir kişinin koridor geçişi için ihtiyaç duyduğu mesafe 70 cm olarak hesaplanabilir.
 • Duşakabin modelinin kapı sistemini belirlerken banyonuzdaki alan genişliği göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür. Dar banyolarda dışa açılır kapı yer kaybına neden olabilir. Dar banyolarda sürgülü kapı, geniş banyolarda kanat kapı tercih edilebilir. Tek kapı sürgülü, tek kapı kanat biçiminde modeller de mevcuttur.
 • Duşakabin seçiminde ürünün garanti kapsamı hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.
 • Duşakabin seçiminde ürünün şekli de banyonuzun alanına göre karar verebileceğiniz bir özelliktir. Kare ve dikdörtgen formdaki duşakabin modelleri yoğun olarak tercih edilir. Geniş bir alan söz konusu ise dikdörtgen duşakabin modelleri daha konforlu bir kullanım sunar.
 • Banyonuzda alan darlığı söz konusu ise köşeler için uygun olan üçgen formdaki duşakabinleri tercih edebilir, alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Duşakabin Fiyatları

Duşakabin modellerinin fiyatları ürünün ebatlarına, üretiminde kullanılan malzemeye, modeline, kalitesine ve formuna göre değişiklik gösterir. Büyük boyutlu duşakabin modellerinin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Benzer şekilde ürünün hangi malzemeden imal edildiği de dayanıklılığını ve kullanım ömrünü belirler. Bu da fiyatına doğrudan etki eden faktörlerdendir. Banyonuz için duşakabin seçerken ürünün banyonuzun genel dekorasyonu ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Hepsiburada.com’da çeşitli fiyatlarla sunulan duşakabin modelleri arasından banyonuza ve tercihinize göre seçim yapabilir, siparişinizi kolayca verebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Duşakabin Fiyatları ve Modelleri

15 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Genişlik (cm)
 4. Derinlik (cm)
 5. Yükseklik (cm)
 6. Markalar
  1. Shower Compact Sistem Duşakabinler
  2. Hydrocabin Compact Sistem Duşakabinler
  3. Sanica Compact Sistem Duşakabinler
 7. Kabin Malzemesi
 8. Cam Kalınlığı (mm)
 9. Satıcı
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002028/455418/18021934/18021980
Başa dön