Compact Sistem Duşakabinler

Banyolar, evlerin en sık kullanılan alanları arasında yer alır. Temizlik ve hijyen için kullanılan bir alan olması sebebi ile konuklar ve ev sahiplerinin ziyaret ettikleri ev bölümleri arasında bulunur. Bu sebeple bu alanların dekoratif bütünlüğe sahip olması oldukça önemlidir. Duşakabin, banyoların en dikkat çekici ve işlevsel parçaları arasında yer alır. Bu sebeple şık bir banyoya sahip olmak için duşakabin seçimi özenle yapılmalıdır. Farklı boyutlara ve sistemlere sahip duşakabin modellerini inceleyerek banyonuza en uygun seçimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Duşakabin Modelleri

Evlerin yapılarına ve fiziki şartlarına göre banyolar için ayrılan alanlar farklılık gösterir. Bu sebeple banyolar için seçim yapılacak duşakabin modelleri birbirinden farklıdır. Duşakabin modelleri; banyonun fiziki şartları, yeterli alan, kullanım konforu ve dekoratif bütünlük göz önünde bulundurularak seçilir. Hemen her banyonun fiziki şartına uygun ve tamamlayıcı bir görüntü oluşturan duşakabin modeli bulunur. Banyo tasarımlarına şıklık katacak tasarımlara sahip duşakabinler, aynı zamanda kullanıcılara uygun ölçülerle çeşitli avantajlar ile sunulur. Duşakabin modellerini, banyoda kullanılan dolap ve fayans rengine uyumlu olarak seçmek mümkündür. Siyah, gold, füme, beyaz, gri, renkli, yeşil duşakabin modelleri, farklı zevk ve beklentilere sahip kullanıcılar için ürünler çeşitlendirilir. Banyoda kullanılan yapı malzemeleri ve dekoratif detaylar göz önünde bulundurulduğunda seçim yapmak oldukça kolaydır.

Sıcak renk tonlarında fayans ve dolapların kullanıldığı banyolarda, modern bir görünüm elde etmek için siyah duşakabin modelleri tercih edilebilir. Şık detaylara sahip banyolarda, gold ve gümüş duşakabinler sıklıkla tercih edilir ve banyo için tamamlanmış bir görünüm oluşturur. Etnik detayları seven kullanıcılar için ise yeşil ya da renkli duşakabinler tercih edilebilir. Renkli duşakabinler, banyonun genelinde kullanılan fayans ve dolap renkleri ile uyum sağlayarak şık bir görünüme olanak tanır. Evlerinin tüm alanlarında dekoratif bütünlüğe önem veren kullanıcılar için farklı yapı ve renklerde duşakabin ürünleri çeşitlendirilir. Bronz duşakabin modelleri, şık ve estetik görüntüsü ile banyolara modern bir görünüm kazandırır.

Duşakabinler, kullanıcıların tercihlerine ve kullanım alışkanlıklarına göre farklı malzemelerin kullanımı ile üretilir. Cam, mika, plastik, ahşap, mermer, krom duşakabin modelleri farklılıkları seven kullanıcılar için çeşitlendirilir. Farklı üretim malzemelerine sahip duşakabinlerin kendi içlerinde çeşitli avantajları bulunur. Cam duşakabinler, temiz görünümü ve şık yapısı ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Mika malzeme kullanımı ile üretilen duşakabinler ise kırılmaz yapıya sahip olmaları sebebi ile kullanıcılar tarafından tercih edilir. Plastik, ahşap ve mermer yapıya sahip olan duşakabin modelleri, su lekelerini göstermemeleri sebebi ile kullanıcılar için avantajlıdır. Aynı zamanda konsept tasarımlarda ahşap ve mermer kullanımı oldukça yaygındır. Banyoda duşakabin için ayrılan alan ve bu alanın işlevselliğine göre farklı malzemelerden üretilen ve çeşitli tasarımlara sahip olan duşakabinler tercih edilebilir.

Duşakabin çeşitleri, üretim malzemesi ve tasarım özelliklerine göre farklılıklara sahiptir. Sade tasarımda olan modellerin yanında çıtalı ya da desenli modeller de kullanıcıların beğenisine sunulur. Kompakt duşakabin çeşitleri, şık tasarımları ve kullanışlı yapıları sebebi ile geniş banyolar için tercih edilebilecek modeller arasında yer alır. Kompakt duşakabin içinde bulunan mekanizma sayesinde banyonun en uygun köşesine yerleştirilerek kullanıma başlanabilir. Menteşeli, camlı, çıtalı, kapılı, temperli duşakabin modelleri, kullanıcıların tercihlerine ve beklentilerine göre çeşitlendirilebilir. Çıtalı duşakabin modelleri, cam ya da mika malzemesin üzerine istenilen renkte uygulanarak şık bir tasarıma kavuşur. Duşakabin üzerine uygulanan desen ve renkler ise banyo tasarımına özgün bir hava katmanın yanında, duşakabin içinin görünürlüğünü azaltır. Bu sebeple kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Çıtalı ve temperli duşakabin modelleri, güvenlikli yapıları ve şık görünümleri ile kullanıcılar tarafından beğeni kazanır.

Duşakabin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerde en sık kullanılan alanlar banyolardır. Bu sebeple banyoların dekorasyonu için özenli seçimler yapmak gerekir. Banyonun en dikkat çekici parçaları arasında yer alan duşakabinler, banyo dekorasyonunun önemli bir kısmını oluşturur. Bu sebeple banyo için duşakabin seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Öncelikle banyonun fizik şartları ve bu şartlara en uygun işlevselliği sağlayacak olan duşakabin modelini bulmak oldukça önemlidir. Duşakabinler, banyoların genişliklerine uyum sağlaması amacı ile farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarla çeşitlendirilir. 80x80, 90x90, 100x100, 120x120 duşakabin ölçüleri bulunur. Duşakabin ölçüleri, banyonun genişliğine göre tercih edilmelidir. Duşakabin, banyonun en işlevsel alanını kaplar. Bu sebeple duşakabin için banyo ölçüsünde yeterli alan bırakmak oldukça önemlidir. Kare ölçülere sahip duşakabinlerin yanında, farklı fiziki yapılara sahip sahip banyolar için dikdörtgen duşakabin modelleri de tercih edilebilir. 70x70, 70x100, 80x100, 80x120 duşakabin ölçüleri, mevcut alandan maksimum işlevselliği sağlamayı amaçlayarak tercih edilmelidir.

Küçük banyolarda, banyonun bir duvarını kaplayacak şekilde dar ve uzun duşakabin modelleri tercih edilebilir. Banyonun fiziki şartları ve kullanım konforu göz önünde bulundurularak duşakabinin iç tasarımı da farklı alternatifler arasından tercih edilebilir. Teknesiz, tekneli, küvetli, küvetsiz, aynalı duşakabin modelleri, farklı beklentilere sahip kullanıcılar için çeşitlendirilir. Yapıları bakımından duşakabin modellerini tekneli ve teknesiz olarak ayırmak mümkün. Tekneli duşakabin modellerinin zemininde bir yükselti bulunur. Tekneli duşakabinler ekstra bir hacme sahiptir. Bu sebeple geniş banyolar için tercih edilebilir. Teknesiz duşakabinler ise yere sıfır olacak şekilde tasarlanır. Bu sebeple küçük banyolar için daha işlevsel olarak kullanıma uygundur. Tekneli duşakabin modellerinde jakuzi kullanımı da tercih edilebilir.

Duşakabin jakuzi, keyifli ve rahatlatıcı banyolar için tercih edilebilecek modeller arasında yer alır. Geniş banyolarda jakuzi modelleri, dekoratif ve işlevsel olarak kullanılabilir. Jakuzi modelleri, duş başlığının yanında birçok farklı özelliğe sahiptir. Masajlı, sürgülü, akordiyon, müzikli, radyolu duşakabin özellikleri, farklı beklentilere sahip kullanıcılar için çeşitlendirilir. Jakuzilerde bulunan masaj özelliği, tekneli ve teknesiz duşakabin modellerinde de bulunabilir. Duşakabin içine yerleştirilen mekanzima suyu farklı basınçlarda vererek masaj etkisi bırakabilir. Aynı zamanda duşta müzik dinlemeyi seven kullanıcılar için de ses sistemine sahip duşakabinleri tercih etmek mümkündür. Akordiyon müzikli duşakabinler, rahatlatıcı bir duşa olanak sağlayabilir. Radyolu duşakabin modelleri ile müzik keyfine duş esnasında da devam etmek mümkün. Küvetli ve küvetsiz duşakabin modelleri ise kullanıcı tercihine ve kullanım konforuna göre seçilerek kullanılabilir. Küvetli duşakabinler, uzun banyo keyifleri için kullanıcılar tarafından tercih edilirken küvetsiz duşakabinler yerden tasarruf etme konusunda etkilidir.

Şık ve kullanışlı banyolar için duşakabin seçimi yaparken duşakabini kullanacak kişilerin özellikleri de oldukça önemlidir. Yaşlılar ve çocuklar, kısıtlı hareket özgürlüğüne sahiptir. Bu sebeple yaşlıların ve çocukların kullanacağı ürünlerde, yükseklik ve kayganlık gibi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek tekneli modeller, yaşlılar ve çocuklar için zorlayıcı olması sebebi ile işlevselliğini yitirebilir. Bu sebeple yerden ve teknesiz modellerin tercih edilmesi daha kullanışlı olabilir. Duşakabin içinde kayma ve düşmelerin önüne geçebilmek adına, kayganlığı en az olan malzemeler tercih edilmelidir. Yükseltisi düşük olan küvetli duşakabin modelleri tercih edilebilir. Yaşlılar ve çocukların daha konforlu bir kullanım sağlayabilmesi için, oturmalı duşakabin modelleri seçilebilir.

Banyonun fiziki yapısına uygun işlevselliği en yüksek modeli seçmek oldukça önemlidir. Bu sebeple standart kare ve dikdörtgen modellerin yanı sıra kare, oval, düz, dikdörtgen, köşe, yuvarlak duşakabin modelleri de kullanıcılar için bir araya getirilir. Farklı geometrik yapılara sahip duşakabinler, banyonun en uygun köşesine yerleştirilerek kullanışlı ve şık bir görünüme olanak sağlar. Farklı geometrik şekillerde tasarlanan modellerin, açılıp kapanma sistemleri de kullanıcı tercihlerine göre farklılık gösterebilir. Katlanır duşakabin tasarımları, kullanışlı yapıya sahip olmaları sebebi ile hemen her modele uyarlanabilir. Duşakabin sistemleri, banyonun yapısı, kullanıcıların tercihleri, işlevsellik ve dekoratif görünüm tercihleri göz önünde bulundurularak çeşitlendirilir.

Duşakabin seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise sağlam ve dayanıklı olmasıdır. Banyolar, sürekli su kullanılan alanlar olması sebebi ile yüksek derecede neme maruz kalır. Bu sebeple banyo tasarımlarında kullanılan malzemelerin nem ve suya maruz kalma sonucu herhangi bir bozulma yaşamaması oldukça önemlidir. Kaliteli duşakabin modelleri; neme, suya ve ısı değişimlerine dayanıklıdır. Banyo ve duşakabin içlerinde sıcak ve soğuk hava değişimleri yaşanabilir. Bu gibi durumlarda çatlama ve kırılma yaşanmaması amacı ile temperli cam kullanımı oldukça önemlidir. Temperli cam, çeşitli ısıl işlemlerden geçmesi sebebi ile darbelere ve ısı değişimlerine dayanıklıdır. Bu sebeple herhangi bir kazanın önüne geçerek kullanıcılara güvenli kullanım olanağı sunar. Duşakabin markaları, tasarımlarında dayanıklı malzemeler ile şık görünümleri buluşturarak kullanıcılarına sunar.

Dekoratif Duşakabin Modelleri

Banyolar, ev sahipleri ve konuklar tarafından sıklıkla kullanılan alanlar arasında yer alır. Bu sebeple banyoların dekoratif bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Duşakabin seçimi yaparken işlevsel bir kullanımın yanı sıra modern ve şık bir görünüme de özen göstermek gerekir. Duşakabin modelleri, banyo iç tasarımına uyum sağlayacak renk ve tasarımlarda tercih edilebilir. Ürünlerin dekoratif bir görünüme olanak sağlaması için öncelikle banyoda doğru alana yerleştirilmiş olmaları gerekir. Aynı zamanda banyonun fiziki yapısına ve boyutuna uygun duşakabin modeli seçmek de dekoratif görünümü tamamlayıcı unsurlar arasında yer alır. Küçük banyolar için büyük model seçimi yapmak işlevselliğin ve dekoratif görünümün büyük ölçüde önüne geçer. Standart ölçülere sahip banyolar için hazır duşakabin modelleri tercih edilebilir. Bunun yanında orantısız bir banyo için asimetrik duşakabin modelleri arasından seçim yapmak, şık ve bütüncül bir dekorasyona olanak tanır.

Doğru duşakabin boyutları tercih etmek şık ve dekoratif bir görünüme ulaşmanın ilk adımı sayılabilir. Duşakabin modeli seçiminin ardından kullanıcı zevkine uygun renk ve desen seçimi yapmak mümkündür. Saunalı, desenli, kapalı, kumlu, yarım duşakabin, banyoda farklı dekoratif görünüm arayışında olan kullanıcılar için çeşitlendirilir. Saunalı duşakabin modelleri, şık görünümün yanında oldukça kullanışlıdır. Dayanıklı camların kullanılması ile sauna özelliği aktif hale getirilebilir. Saunalı modellerin iç tasarımlarını ahşap malzemelerden seçerek konsept bir görünüm yakalamak mümkündür. Banyoda özgün bir görünüm yakalamak isteyen kullanıcılar için ise kumlu duşakabin modelleri tercih edilebilir. Kumlu duşakabinlerde cam olan bölgeye kumlama işlemi yapılır. Kumlama işlemi yapılan bölgede cam görüntüsünün dışına çıkılarak özgünlük yakalanır. Aynı zamanda kumlu görüntü duşakabinin içinin görünürlüğünü de azaltır. Bu sebeple kullanıcılar tarafından tercih edilir. Yarım duşakabin modelleri ise genellikle oldukça geniş banyolarda tercih edilir. Küvet ya da jakuzili modellerde uygulanan yarım duşakabin görüntüsü modern bir tarz yakalanmasına olanak sağlar. Desenli duşakabin modellerinde ise kullanıcıların renk ve tercihine göre seçim yapmak mümkündür. Desenli modeller iç görüntüyü de önemli ölçüde azaltır ve su lekesinin önemli ölçüde önüne geçerek temizliği de oldukça kolay hale getirir.

Dekoratif bir banyo ve dekoratif bir duşakabin görüntüsü elde etmek için, sade ve şık modeller de seçmek mümkündür. Duşakabin çerçeveleri kullanıcı tercihlerine göre farklı renklerde seçilerek şık bir görünüm yakalanabilir. Aynı zamanda duşakabinlerde çıtalama uygulaması da oldukça modern bir görünüm yakalanmasına olanak sağlar. Banyo duşakabin modelleri, renk ve tasarım açısından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Duşakabin modelleri ve fiyatları; tercih edilen dekoratif tarasıma, kullanılan malzemeye ve ürün boyutuna göre farklılık gösterir. Tarzınıza, evinizin dekoratif tasarımına, banyonuzun fiziki yapısına uygun modeli kategori üzerinden kolaylıkla bularak hemen satın alabilirsiniz.

1.Banyoya Uygun Duşakabin Nasıl Seçilir?

Banyonun yapısına uygun duşakabin seçimi yapmak dekoratif ve işlevsellik anlamında oldukça önemlidir. Bu sebeple duşakabin seçimi yaparken öncelikle banyonun genişliği ve iç yapısı dikkate alınmalıdır. Geniş alana sahip ve simetrik bir yapısı olan banyolar için derin duşakabin modelleri tercih edilebilir. Duşakabinler, banyoların en çok kullanılan yerleridir. Duşakabin içinde rahat hareket etmek oldukça önemlidir. Derin olan modellerin içine farklı mekanizmalar yerleştirilerek banyo keyfi ikiye katlanabilir. Aynı zamanda geniş banyolar için küvetli ya da jakuzili modeller de tercih edilebilir. Yaşlılar ve çocukların kullanımına uygun oturmalı duşakabin modellerini geniş banyolar için uygulamak mümkündür. Küçük banyolar için ise tekneli ve küvetli duşakabinler tercih edilmesi kullanılabilir alanları öldürmesi sebebiyle tavsiye edilmez. Küçük banyolarda büyük duşakabinlerin tercih edilmesi dekoratif anlamda da hoş olmayan orantısız bir görüntüye sebebiyet verir. Yerden duşakabin modelleri ekstra hacme sahip olmamaları sebebi ile küçük banyolarda tercih edilebilir. Yerden duşakabin modellerinde de maksimum verime ulaşmak için doğru yerleşimi yapmak oldukça önemlidir.

2.Dayanıklı Duşakabin Seçimi Nasıl Yapılır?

Banyolar suya, neme ve ısı değişikliklerine sıklıkla maruz kalır. Bu sebeple banyoların tasarımlarında kullanılan malzemelerin dayanıklı ve kaliteli olması oldukça önemlidir. Duşakabin camları, kullanıcıların konforuna ve tercihine göre çeşitli malzemelerden tercih edilebilir. Şık ve temiz bir görünüm yakalamak için duşakabinlerde genellikle cam malzeme seçilir. Tercih edilen camların kaliteli olması uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir. Bu sebeple temperli cam kullanımı duşakabin modellerinde oldukça yaygındır. Temperli cam, geçirdiği ısıl işlemler sebebi ile ısı değişikliklerine ve darbelere karşı dayanıklıdır. Herhangi bir darbe ya da ısı değişimi sonucu çatlama ya da patlama meydana gelmez. Böylelikle duşakabinler daha uzun süreli kullanılabilir aynı zamanda istenmeyen kazalar sonucu meydana gelebilecek fiziki hasarların önüne geçilebilir. Kabinet duşakabin modelleri oldukça dayanıklı yapıya sahip olmaları sebebi ile uzun yıllar kullanıma uygundur.

3.Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Büyük ölçüde temizlik amacı ile kullanılan duşakabinlerin hijyenik olması oldukça önemlidir. Bu sebeple banyo ve duşakabin temizliğine ve ürünlerin temiz görünümüne önem göstermek gerekir. Banyo sonrası tazyikli suyun sıçraması sonucu duşakabin camında su lekeleri oluşabilir. Bu lekeler ürünün kusursuz görünmesine engel olur. Su lekelerinin büyük ölçüde önüne geçebilmek amacıyla buzlu cam duşakabin modelleri tercih edilebilir. Buzlu cam uygulanan duşakabinlerde cam görünümü önemli ölçüde kapanır. Böylelikle su lekelerini temizlemek çok daha kolaydır. Buzlu camlı duşakabinler duşun iç görüntüsünü keserek kullanıcılar için daha konforlu bir kullanım sağlar.

Farklı boyutlara ve tasarımlara sahip duşakabin fiyatları da farklılık gösterir. Banyonuzun dekorasyonuna ve kullanım konforunuza en uygun duşakabin modelini dakikalar içinde bulabilir ve satın alma kolaylıkları ile beğendiğiniz ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duşakabin Fiyatları ve Modelleri

8 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
DSACategoryId/60002028/455418/18021934/18021980