Gardırop Modelleri

Eskiden aralarına naftalin koyularak ahşap sandıklarda saklanan kıyafetler günümüz dünyasının beklentilerine cevap veren raf ve çekmecenin bir arada bulunduğu insan boyundan yüksek dolaplarda depolanır. Gardırop olarak isimlendirilen bu dolaplar sürgülü, kapılı ve bez modelleri ile kullanıma sunulur. Boyutları kapı sayısına göre değişirken kullanıcı yüksekliğini kullanım amacına göre seçebilir. Farklı boyut skalası ile kullanıcısına tercih olanağı sunan ürün evlerin olmazsa olmaz eşyalarındandır. Sadece giysileri düzenli tutmakla kalmaz yorgan, yastık, battaniye gibi eşyalarında düzenli depolanmasına destek olur. Kapaklı modelleri daha geniş yatak odaları için uygun olurken dar odalarda sürgülü modeller tercih edilir. Bazı modellerde kapaklarda yer alan boy aynaları özel bir güne hazırlanan kullanıcıya kıyafetin tamamını görmekte kolaylık sağlar. 

Her ihtiyaca ve zevke göre tasarlanmış zengin ürün çeşidi ile gardırop modelleri kullanıcılarının beğenisini kazanır. Gardırop sürgülü olan model sağa sola boydan boya hareket edebilen 2 farklı kapaktan oluşur. Bazı modellerde kapaklardan birinde bulunan ayna dar odalara hacim katar. Ceviz, ahşap, lake gibi farklı malzemelerden yapılan modeller yatak odalarının olduğu kadar genç odası, çocuk odası ve misafir odalarının da başlıca eşyalarındandır. Ölçüsü alanın genişliğine ve kullanım amacına göre değişir. Sadece giysilerini korumak için gardırop seçen kullanıcı ile aynı zamanda depo olarak gardırop arayan kullanıcının seçeceği ölçü aynı olmaz. Bazı kullanıcılar için dekoratif olması da önemli bir kriterdir. Ürün genellikle zevke ve ihtiyaca göre seçilir. Gardırop düzenleme içinde bulunan aksesuar çekmece ve raflar sayesinde oldukça basit ve zaman almayan bir konudur. Bazı modellerde bulunan pantolon askıları pantolonları ilk ütülendikleri hali ile muhafaza ederken uzun pardösüler ve elbiseler için olan özel alan sayesinde giysiler kırışmaz. 

Her İhtiyaca Uygun Gardırop Çeşitleri

Gardıropların hayata girmesi ile en küçük alanlar bile düzenli görünür. Küçük odalara yerleştirilen geniş ve kullanışlı ürünler giysiden nevresime tüm eşyaları bir arada ve düzenli depolayarak kullanıcısına kolaylık sağlar. 2 kapaklı gardırop modellerinin yanında daha geniş odalar için tasarlanmış kapaklı gardıroplar da odalarda şık durur. İki kapılı modellerin genel özelliği 1 adet askılık bölmesinin bulunmasıdır. Genellikle aynalı olmaz. 1 adet çekmece olan modellerin ölçüleri 47,5x60x170 cm’dir. Kapak malzemesi suntalam, gövde suntadandır. 2 adet rafa sahiptir. Depolama alanı olmayan bir dolap olup minimal yaşayan kullanıcılar için uygun olabilecek bir tasarımdır. Bazı modeller 71x 47x190 cm olarak üretilmiştir. Yüksekliğinin avantajı 2 çekmece kullanarak kullanılmıştır. 2 adet çekmecesinin olması şifonyer ihtiyacını ortadan kaldırır. Üst kısmında yer alan detay ve ayaklardaki işçilik ile çocuk odaları için idealdir. 2 çekmece dışında üst kısmı 3 bölmeden oluşur. En üst bölme yastık, battaniye ve nevresimler için uygundur. 

Pembe, mavi detaylı olan modeller de çocuk odalarına ayrı bir hava katar. Diğer yandan büyük model olan Gardırop 6 kapaklı modeller kullanışlı iç hacmi, raf derinliği ve genişliği ile kullanıcı beklentilerine cevap verir. 6 kapağı olan ürün modelinde sağ ve sol tarafında 2 kapı ve ortada üzerinde ayna bulunan iki kapıdan oluşur. Aynalı kapakların alt kısmında yer alan 2 çekmece ile ürün oldukça simetrik bir dış görünüşe sahiptir. Uzun ve kısa kıyafetlere yetecek şekilde dizayn edilmiş bölümler ve yastık, yorgan gibi büyük eşyaların depolanmasına uygun genişlikteki raflar ile dışarda kalan birçok fazla eşyayı depolayabilecek genişlik ve derinliğe sahiptir. Dış ve iç tarafı beyaz renkte olan ürün ferah bir görüntüye sahiptir. Başka bir modelde aynalı bölüm daha fazladır. Solda ve sağdaki iki kapak aynalı olarak tasarlanmıştır. Ortada yer alan 2 kapağın alt tarafına 2 adet çekmece yerleştirilmiştir.5 rafı ve 3 ayrı askılı giysi bölmesi ile geniş bir alana sahiptir. Ortada yer alan 2 çekmece farklı eşyaları depolayabilecek derinliğe sahiptir. 184,5 cm yükseklik, 210,5 cm genişlik ve 48,10 cm derinliğe sahiptir. 4 kapıda da var olan ayna ortama derinlik katar. Gardırop aynalı modelleri şık tasarımlarından ve ortama kattıkları ferah görüntüden dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilen modeller arasında yer alır. Bununla birlikte aynasız olarak tasarlanmış 6 kapılı gardırop modelleri de vardır. 6 kapılı bazı modellerde ise 2 yerine 4 çekmece olması dikkat çeker.

Gardırop Evlerin Doğal Deposudur

Evlerde duvara dayalı olarak monte edilen gardıropların yerleri genellikle taşınma olmadan değişmez. Dolayısı ile ağır ve kurulumu uzun süren mobilyalardan olan gardıropların yerlerinin doğru belirlenmesi önemlidir. Ayrıca içinde oldukça fazla eşya bulunduğu için eşyaları indirmek de ayrı bir vakit gerektirir. Evlerdeki büyük gardırop modelleri giysiden yastık ve nevresim takımına kadar birçok eşyayı alacak kapasite ve mukavemete sahiptir. Bazı modeller ise daha kısa tasarlanır ve kullanıcılar üstünü ayrı bir depolama alanı olarak kullanır. Bavul ve çantaları da muhafaza etmeye yarayan ürün evlerdeki sürekli kullanılmayan ancak nereye konulacağı da bilinemeyen eşyaları geniş alanlarında depolayarak düzensiz görüntünün önüne geçer. Bunun yanında sistemli depolaması ürünün en önemli avantajıdır. Ütülenmiş gömlekler, takım elbiseler askıya asılmadığında kırışır ve tekrar ütü gerektirir. Ayrıca uzun süre dışarda tutulduğunda tozlanır. Ürünler bu tip giysileri kapalı alanlarda ve ütülü halleriyle depolayabildiği için zamandan kazandırır. 

Gardırop beyaz rengi şık kullanılan bir modeldir. Bununla birlikte ahşap, ceviz, suntalam, lake gibi malzemelerden yapılmış modeller de vardır. Çocuk odalarında kullanılan ürünler ise kullanılan canlı renkler, kulplardaki figürler ile çocuk odasına renk ve canlılık katar. Genç odalarında kullanılan modeller ise gençlerin estetik anlayışına, beklentisine ve odadaki diğer mobilyalara göre değişir. Bazıları çok fazla giysi, çanta ve ayakkabı kullanırken bazılarının kullanımları çok fazla değildir. Bu gibi durumlarda 4 kapılı gardırop bazı genç kullanıcılara yeterli olur. Bazı kullanıcılar yazlık kışlık giysilerini aynı gardıropta tutarken bazıları ise sezonlukları gardıropta diğerlerini bazada tutar. Kullanıcı davranışları da dolap ölçüsünü belirleyen kriterler arasında yer alır. Diğer yandan tekstilde ütü istemeyen giysiler ve rahat tarzlar hızlı yaşamın zorunluluğu haline geldiğinden bölümlerin kullanımı kullanıcıdan kullanıcıya değişkenlik gösterir.4 kapılı modellerinde de aynalı, aynasız ve çekmeceli, çekmecesiz dolaplar dikkat çeker. Bazı 4 kapılı dolaplarda ise çekmece orta kapağın arkasında gizlidir. Yüksekliği 190 cm, genişliği 180 cm ve derinliği 52 cm olabildiği gibi 184cmx140cm x 52cm boyutlarına sahip 4 kapılı modeller de vardır. Ürün görseli kullanıcının yatak odası dekorasyonuna göre değişirken suntalam ve MDF karışımlı dolaplar sıklıkla tercih edilir. Tasarımda yer alan bol raf kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca zemin ile bitişik modeller olduğu gibi yerden yüksek modeller de vardır. Ortada yer alan ayna detayı ve dekorasyondaki ayrıntılar dolaba görsel bir zarafet katar. Aynanın şekli modelden modele değişkenlik gösterir. 

Gardırop Farklı Ölçüleri ile Kullanıcı Konforunu Düşünür

Genellikle insan boyundan yüksek olarak tasarlanan gardıroplar aynı zamanda ergonomiktir. Sık kullanılan giysiler boyun ulaşacağı yüksekliğe yerleştirilirken daha az kullanılanlar için üst raflar uygundur. Bazı modellerde pantolon ve kravat askılarının olması kumaş pantolonların buruşmasının önüne geçerken kravatların bir arada düzenli durmasını sağlar. Daha geniş dolaba ihtiyaç duyan kullanıcıların tercihi köşe gardırop modelidir. Çekmeceleri ve geniş depolama alanı ile her türlü eşyanın depolanmasına uygundur. 10 kapıya kadar ulaşan kapasiteye ihtiyacı olan kullanıcıları memnun eden bir tasarımdır. 10 kapılı modellerde 2 adet tekli dolap, 2 adet ikili dolap, 1 adet köşe dolap ve 1 adet 4 kapılı dolap vardır. Dolapların modüler olması sayesinde duvarın durumuna göre dolapların yerleştirilmesi kolaydır. Ufak bir soyunma odasını andıran ve farklı ölçüdeki dolapların bir araya gelmesi ile oluşturulan ürün pantolon, gömlek, kravat ve takı bölmesi ile oldukça kullanışlıdır. Duvarın her iki köşesini de eşit oranda kaplayan dolaplar olduğu gibi tekli köşe dolabın da olması farklılık isteyen kullanıcılara uygundur. Ayrıca 3 kapılı ve 4 kapılı köşe dolapları da mevcuttur. 

Kapsül gardırop minimal yaşam tarzını benimseyen kullanıcılara hitap eder. Sadece askısı olan ve kapaksız olan dolaplar zaman tasarrufu için idealdir. Belirli tarza sahip olan kullanıcıların çok fazla renk ya da model kullanmadığı bilinir. Bu tip kullanıcılar bir kerede bakıp görerek günlük giysi tercihlerini hızlıca yaparlar. Daha az giysinin olması hızlı karar almayı sağladığı için daha çok yoğun iş temposunda çalışan kullanıcıların tercihidir. Sade ve az eşyayla yaşamayı tercih eden kullanıcılar bütçe ve zaman tasarrufunun da keyfine varırlar. Gardırobu sadece giysi dolabı olarak kullananlar için idealdir. Bunun yanında eğer evlerde gardırop aynı zamanda depo görevi görüyorsa kapaklı gardırop da doğru bir tercih olabilir. Her durumda ürün hem mental olarak hem de fiziksel olarak konforu ön planda tutar. Ortada olan eşyaları toplaması, anlık kullanılacak eşyalara kolay erişim sağlaması, ayna detayının verdiği ferahlık fiziksel olarak yaşam alanlarını rahatlatırken ruhsal olarak da iyi hissettirir. Kumaş gardırop ise sade dizaynı ile dikkat çeker. İçindeki metal profiller sayesinde kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlamıştır. 1,2,3 ve 4 bölmeli modelleri vardır. Farklı renkleri ve desenli görüntüleri ile ortama canlılık katar. 2 ve 1 bölmeli dolapların bazı modellerinde sadece raf vardır. Daha çok öğrenci evlerinde rastlanan ürünlerin kolay kurulum ve taşıması tercih sebebi olabilir.

Şık Tasarımları ile Gardırop Modelleri

Farklı alanlar için üretilmiş gardırop modelleri renkleri, malzeme cinsleri ve iç hacimleri ile insanların hayatına dokunan başarılı tasarımlar arasında yer alır. Açık gardırop olarak da geçen kapsül gardırop modelleri basit kurulum ve yalın bir mantığa sahipken avangart tarzda üretilmiş modeller üzerindeki ince işçilik ile gösterişli durur. Genç odalarında tercih edilen modeller genellikle beyazdır. Bazı modellerdeki ayna detayı ve aynaların ince çerçeve içine yerleştirilmiş olması şık durur. Boyutları kullanıcı tercihine göre belirlenir. Ayrıca klasik modeller de hala birçok kullanıcının beğenerek kullandığı ürünler arasındadır. Bazı modellerde temperlenmiş cam kullanılır. Siyah cam görüntüsü veren ürünler siyahın asil duruşu ile özellikle geniş odalarda çok şık durur. Ceviz gardırop aynalı ve aynasız modellerinin yanında el oyması ile de klasikler arasında yer alır. Belirli bir yaş üzeri kuşağın ebeveyn yatak odalarında görmeye alıştığı nostaljik modeller kullanıcıyı geçmişe götürür. Ürün üzerindeki ince el işçiliği çok kıymetlidir. Modern hali ile sürgülü ve yalın tasarımlara sahip ürünler ayna detayları ile de oldukça şık görünür. 

Sürgülü modellerde bir kapakta yer alan ayna, kapaklı modellerde kapaklardaki ayna odalara ayrı bir görsellik katar. Bazı modellerin kapılarında büyük oranda ayna kullanılmıştır. Ayrıca köşe gardırobu olarak da tasarlanan ceviz modeller modüler yapıları ile kullanıcıya farklı kurulum şansı tanır. Bez dolaplar farklı renk ve kumaş dokularının yanında metal profiller sayesinde farklı kıyafetleri depolamaya yardımcı olur. Fermuarlı olarak tasarlanan modeller kıyafetleri ortam tozuna karşı korur. Çocuk gardırop modelleri genellikle 2 kapılı ya da 4 kapılı olarak tasarlanır. Ayrıca mavi, pembe renkleri, eğlenceli tasarımları ile odalarının enerjisine iyi gelen ürünler bazı odalarda katlanabilir bez gardıroplar olarak yerini alır. Desenli halleri çocuk enerjisi ile eşleştiğinde ortama eğlence katar. Hayvan figürleri, çocukların sevdiği animasyon kahramanlarının kapak üzerine baskısı gibi yaratıcı görseller çocukların hayal dünyasına hitap eder. Mobilya dünyası başarılı görseller ile çocuk dünyasına girmeyi de başarmıştır. Mini gardırop çok amaçlı olarak tasarlanmıştır. Çocukların boya kalemlerinden oyuncaklarına ufak tefek birçok ürünü düzenli saklamaya yarar. Ayrıca bebek odalarında da tercih edilir. Ayrıca ahşaptan üretilmiş açık gardırop kategorisinde yer alan dolaplar da mini boyu ile dikkat çeker. Üründe kapak ya da çekmece yoktur. Gardıroba ek olarak günlük kullanılan kıyafetleri asmak için kullanılır.

Her Bütçeye Uygun Gardırop Fiyatları

Gardırop evlenecek çiftlerin yatak odası takımı içinde satın aldığı başlıca eşyalar arasında yer alır. Modele, işçiliğe ve ölçüye göre değişen gardırop fiyat skalasında her kullanıcı kendi bütçesine uygun ürünü bulmakta zorlanmaz. Küçük odalarda sürgülü modeller tercih edilir. Ayrıca üzerinde ayna olması odaya derinlik kattığı için tercih edilir. Yüksekliği tavana kadar tercih edildiği gibi daha kısa olanların üzeri de kutular ve bavulları depolamak için kullanılır. Yatak odası setinin içinde alındığı gibi tek olarak da alınır. Günümüzde mobilyaları tek olarak almayı tercih edenlerin sayısı artmaktadır. Trendi yakalayan gardırop modelleri çok farklı tasarımları ile her bütçeye ve her zevke uygun olması ile dikkat çeker. Aynalı, aynasız, çerçeveli, çerçevesiz, suntalam, ahşap, ceviz, MDF, kumaş gibi malzemelerin birkaçının bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ürünler kullanıcı beklentilerini karşılayacak ürün skalasına sahiptir. Çocuk odası, genç odası, misafir odası gibi farklı yaşam alanlarına özel ölçülerde üretilen ürünler kullanıcısına tercih imkanı sunar. Klasik tasarımdan hoşlananlar klasik modelleri tercih ederken nostalji yapmak isteyenler oymalı ceviz modellere yönelir. 3 kapaklı gardırop daha çok çocuk odalarında ve misafir odalarında tercih edilir. 

Çocuk odalarında kullanılanların yüksekliği biraz düşük olurken misafir odalarında kullanılan 3 kapılı dolaplar daha yüksektir. Minimal yaşam tarzı ile mutlu olanların tercihi kapsül gardıroplardır. Bu tip dolaplar yerden, bütçeden ve zamanda tasarruf sağlar. Bazı evlerde mini halleri gardıroba ek olarak günlük kıyafetlerin buruşmadan kalması ve kolay erişilmesi için kullanılır. Diğer yandan modayı sıkı takip eden ve her yeni çıkan ayakkabı ya da giysiyi dolabında bulundurma isteyenler için köşe gardırop geniş hali ile doğru bir tercihtir. İki köşeyi birden kaplayan modelleri olduğu gibi tek köşeye yerleştirilmiş modelleri de vardır. Kullanıcı bütçe ve ihtiyacına göre hangi modeli alacağına karar verir. Ayrıca ürünün modüler olması kullanım kolaylığı sağlar. Gardırop küçük, büyük modelleri ile kullanıcı bütçesine uygun ürün skalasına sahiptir. Gardıroplar evlerde fazla eşyanın, kullanım sezonu gelmemiş eşyanın depolanmasında kullanılan önemli ev eşyalarındandır. Kurulumu zaman aldığı için yerleşim yerine karar verdikten sonra tekrar değiştirmek de zaman alır. Genelde gardıroplar evlerde ilk kuruldukları hali ile kalır. Modüler olanların değişimi parça parça olduğundan daha kolaydır. Kullanıcı tüketim davranışları ve kullanıcı bütçesi alınacak dolap modelini belirlemekte önemli rol oynar. Modern, klasik, avangart, kapılı, sürgülü, kumaş gardırop modellerini görmek beğendiğiniz sipariş etmek için Hepsiburada’da yer alan sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gardırop Ölçülerinde Nelere Dikkat Edilir?

Gardırop ölçülerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu yerleştirilecek alanda kapıların rahat açılabilmesidir. Ayrıca odanın yüksekliğine göre tedarik edilmesi de önem taşır. 

Gardırop Nasıl Düzenlenir?

Gardırop düzenlemede bölmelerin uygun giysilere ayrılması, çekmecelerde küçük düzenleyiciler kullanılması önemlidir. Ayrıca sık kullanılan eşyaların önde nadir kullanılanların arkada olması da kullanım kolaylığı sağlar.

Gardırop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gardırop odanın ölçüsüne göre satın alınması gereken ev eşyalarındandır. Dar odalarda sürgülü dolap uygunken geniş odalarda kapaklı model tercih edilebilir. Ayrıca ayalı olup olmayacağı, kullanıcının giyim tarzı ve dolabın ayrıca depo olarak kullanılıp kullanılmayacağı da tercihi etkiler.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Gardırop Modelleri

638 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home Gardıroplar
  2. Cadde Yıldız Gardıroplar
  3. Woodd Art Gardıroplar
  4. Evyap Gardıroplar
  5. Doressa Gardıroplar
  6. Setay Gardıroplar
  7. Kenz Life Gardıroplar
  8. Formini Mobilya Gardıroplar
  9. Sunroyal Concept Gardıroplar
  10. Zenio Gardıroplar
  11. Poyraz Gardıroplar
  12. Vize Furniture Gardıroplar
  13. Bimossa Gardıroplar
  14. Pasific Home Gardıroplar
  15. Evart Mobilya Gardıroplar
  16. Minar Gardıroplar
  17. Tocco Gardıroplar
  18. Dekorex Gardıroplar
  19. Kelebek Mobilya Gardıroplar
  20. Metalia Gardıroplar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Genişlik A-Z
 5. Renk A-Z
 6. Yükseklik A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299/18021386/60003703
Başa dön