En Ucuz Gazetelik Fiyatları

Zamanın büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ev, ofis, iş yeri gibi yaşam alanlarının dekorasyonu oldukça önemlidir. İnsan ilişkilerini doğrudan etkileyen dekorasyonlar, aslında kişiliğin bir yansımasıdır. Yaşadığınız mekanlarda kullandığınız aksesuarlar ya da renkler enerji alanınızın, iç dünyanızın bir yansımasıdır. Geçmişten bu yana insanlar, yaşadıkları alanları güzelleştirmek ister. Bu aşamada kişisel zevklerin bir yansıması olarak klasik, endüstriyel, romantik, geleneksel, bohem, elektik, iskandinav, minimalist, country, modern ve daha birçok dekorasyon stili ortaya çıkar. Mekanların enerjisini değiştiren dekorasyon stilleri, ev tekstil ürünleri ve mobilyalara göre şekillenir. Dekorasyon daha çok geniş ve kullanışlı alanlar oluşturmaya imkan tanır. Bu aşamada dekorasyon objesi olarak gazetelik dergilik gibi düzenleyiciler karşınıza çıkar. Gazetelik ve dergilik, ev ve ofis ortamları için tercih edilen dekoratif aynı  zamanda kullanışlı bir üründür. Teknolojik gelişmeler ile birlikte haber alma biçimleri değişse de, günümüzde ve gazete ve dergi satın alma alışkanlığı sürer. Günlük olarak satın alınan gazeteler, belli bir noktadan sonra yığınlar oluşturacağından gazetelikler hem fonksiyonel hem de dekoratif olarak bir kullanım alanı oluşturur.

Dekorasyonlara katkı sunan gazetelik modelleri, çok amaçlı bir obje olduğundan farklı mekanlarda kullanılabilir. Gazetelikler, ev ve ofis başta olmak üzere iş yeri, yazlık, okul, pansiyon, otel girişleri gibi ortamlarda yerini alır. Dergi, gazete gibi dokümanları düzenli bir şekilde toplayan gazetelikler, geçmişten günümüze kadar farklı biçimlerde tercih edilir.  Kapı önlerine konulan sepet biçiminden banyolara, iş yerlerinden ev salonlarına kadar birçok alanda işlevsellik gösterir. Evrak, gazete ve dergileri derli toplu bir şekilde sergileyen ürün; kuaför, berber ve kafe gibi alanlarda da alternatifler sunar. Kullanım alanları çeşitlilik gösteren gazetelikler, kaliteli malzemelerin ürünüdür. Ahşap, hasır, ferforje, makrome, metal gazetelik başta olmak üzere pleksi, rattan, pirinç, kumaş, masif gibi farklı malzemelerden üretilen pek çok tasarımları bulunur. Kağıt, dosya gibi evrakları da gruplandırarak sunan bu ürünler, farklı tarzlara ve zevklere hitap ederek kullanıcıları da memnun eder. Klasik, modern fark etmeksizin dekorasyonlara uyum sağlayan gazetelikler suni ve gerçek deriden de imal edilir. Çalışan insanların gününü büyük ölçüde geçirdiği ofis ve iş yeri gibi çalışma ortamlarını hareketlendirmek ve canlandırmak için deri gazetelikler şık bir alternatif oluşturur. Ceviz ve meşe ağaçlarından üretilen ahşap gazetelikler de çalışma ortamları için ideal bir seçenek sunar. Geniş tasarım yelpazesi ile mekanlara fonksiyonel ve dekoratif bir görünüm katan gazete ve dergilikler arasından zevkinize ve tarzınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Gazetelik Modelleri

Kişisel zevklere hitap eden tasarımlarıyla gazetelik ve dergilikler hem dekoratif bir obje olarak hem de bir düzenleyici olarak kullanılır. Yaşam alanlarını dağınık bir görünümden uzak tutan ürünler, etkili ve benzersiz dekoratif dokunuşlar yaratır. Farklı zevklere ve tarzlara uygun bir aksesuar olarak sergilenen gazetelikler, kullanılan malzemeye bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Dekorasyonları tamamlamaya yardımcı olan ürün, farklı tasarım anlayışı ile kullanıcı beğenisine sunulur. Gazetelik modelleri; marka, materyal, renk, kullanım alanı, ebat, tarz, biçim ve tasarım özelliklerine göre belirlenir. Cam, ahşap, pleksi, plastik, hasır gibi malzemelerden üretilen gazetelikler dekorasyon stiline göre farklı tasarımlarda sunulur. Ahşaptan üretilen gazetelik modelleri, el oyması içeren tasarımı ile klasik tarzlara hitap eder. Çerçevesi ahşap, ortası ise kumaş destekli minimal kesime sahip ahşap gazetelikler de modern tarzı benimseyen kullanıcılar için bir alternatif oluşturur. Ceviz, gürgen ve çam ağacından imal edilen ahşap gazetelikler, 25 ve 70 cm arası değişen boyları ile dikkat çeker. Baykuş, konteyner ve sloganlı tasarımlarıyla ilgiyi üzerine toplayan gazetelik ahşap olduğundan akrilik boya ile de boyanabilir. Sevdiğiniz kitapları, dergi yayınlarını, günlük veya eski gazetelerinizi geniş hazneli ürünlerde kolayca muhafaza edebilirsiniz.

Kanepe, koltuk veya sallanan sandalyelerin kolçak bölümüne asılan kumaştan imal edilen gazetelik modelleri de dekorasyon aracı olarak beğenileri toplar. Zarif tasarımıyla yaşam alanlarına derli toplu bir görünüm sunan kumaş gazetelikler, birden fazla ürünü taşıma alanına sahiptir. Kumaşlı gazeteliklerin üzerinde küçük cep bölümleri de bulunur. Gazete ve dergi okurken tüketeceğiniz yiyecek ve içecekleri mini cep bölümlerine yerleştirerek olası döküntülerin önüne geçebilirsiniz. Ev, ofis veya yazlık kapılarının üzerine asabileceğiniz kapı önü dergilik ve gazetelikler de modeller arasında yerini alır. Kapı önü gazetelik modelleri; ekmek, posta veya takip ettiğiniz yayınları, siz evde yokken dahi size ulaştırır.  Ahşap ve metal gibi farklı malzemelerden üretilen kapı önü gazetelikler, geniş hazneleriyle posta, evrak gibi belgeler için yeterli bir alan oluşturur. Ahşap modellerin aksine metalden üretilen kapı önü gazetelikler daha dayanıklıdır. Ahşaptan üretilen modeller daha sert darbelere ve düşmelere karşı direnç gösteremediği için sokak kapılarının dış bölümünde metal ağırlıklı modellerin kullanılması daha uygundur. Bunun yanı sıra rüzgar, fırtına, kar, yağmur gibi doğa olayları da kapı önündeki ahşap gazeteliklerin kullanım ömrünü azaltabilir. Dış kapı gazetelik ürünleri bahçe ve teras kapılarında da kullanılabilir.

Modern, klasik, country, vintage fark etmeksizin her tarza hitap eden gazeteliklerin dresuar tasarımlarını içeren modelleri de bulunur. Yenilikçi ruhuyla her dekorasyon stiline uyum sağlayan gazetelik sehpa seçeneği ile oldukça işlevseldir. Oturma odası, salon, antre ve veranda gibi yaşam alanlarında dresuar olarak kullanılabilen ürün, aynı zamanda estetik bir görünüm sunar. Sağlam malzemelerden üretilen sehpa biçimindeki tasarım, şık ve zarif tasarımı ile modern stillere göz kırpar. Bu ürün, yatak odalarında komodin veya telefon sehpası olarak pratik bir kullanım sunar. Sehpa seçeneğinin yanı sıra gazetelik kitaplık olarak da kullanılır. Dekoratif obje olarak yaşam alanlarına hareketlilik kazandıran gazetelikler ev, ofis dahil olmak üzere tüm mekanlarda işlerlik gösterir. İki katlı oluşuyla geniş depolama alanı sunan ürün, tekerlekli tasarımıyla da gücünüzü kullanmaya gerek duymadan kolay bir şekilde taşıma olanağı sunar. Dayanıklı metaldan üretilen kitaplık biçimindeki ürün, dergilik veya plaklık olarak da kullanılabilir. Retro ve otantik bir atmosfer yaratan metal plaklıklar veya gazetelikler, kafelerde de sıklıkla yerini alır. Tekerlekli tasarımlarıyla konfor sunan ürün, masa üstü veya duvara monte biçiminde de kullanılır. Yaşam alanlarınızda yer tasarrufu etmek istiyorsanız duvara monte edilen tasarımları tercih edebilirsiniz.

Dekoratif ve Modern Gazetelikler ile Pratik Kullanım

Dekoratif, modern gazetelik ürünleri hem işlevsel hem de bir dekorasyon aracı olarak tüketicilere birçok avantaj sağlar. Gazetelikler kullanıldığı ortamda mobilya, duvar rengi, perde, saat ve diğer aksesuarlar ile bütünlük meydana getirir. Yaşam alanlarını dekore ederken sıklıkla tercih edilen gazetelikler çok amaçlı oluşları ile kullanıcılara  pratik bir kullanım sunar. Birçok gazetelik, bölme ve çekmecelerden oluşur. Mini ceplerden oluşan modelleri de bulunur. Dergililiklerde bulunan bölmeler ekstra depolama alanı sunmasıyla yer tasarrufu da sağlar. Oturma odası ve salon gibi televizyon izlediğiniz alanlarda sürekli kaybolan cihazın kumandasını veya diğer araç gereçleri muhafaza etmek için gazetelikler ideal bir çözüm sunar. Sepet, çanta gazetelik ürünlerini koltuk yanlarına konumlandırarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Çanta üzerinde yer alan cepler eşyalarınızı saklarken aynı zaman da salonunuza zarif bir dokunuş yapar. Koltuk yanlarında kullanılan modellerin yanı sıra kolçak üzerlerine entegre edilebilen modeller de kullanıcılara konforlu bir alan yaratır. Minderlere de monte edilebilen gazetelik ve dergilikler evinizdeki dağınıklığı önleyerek bir bütünlük oluşturur.

Ayaklı, tekerlekli gazetelik ve dergilik tasarımları da farklı biçimlerde kullanılır. Okuma köşenizde keyifli bir vakit geçirirken, oturduğunuz yerden kalkmanıza gerek kalmadan dergi, gazete, kitap veya diğer dosya evraklarına kolaylıkla uzanabilirsiniz. Ayaklı gazetelik; plak, müzik kasedi, cd gibi araçlar için organizer işlevi de görür. Bahçe, teras, havuz kenarı gibi açık alanlarda da gazetelikler kullanılabilir. Suya, darbeye dayanıklı paslanmaz materyallerden üretilen pek çok tasarım bulunur. Bu noktada metal, çelik gazetelik ve dergilikler suya ve olası darbelere karşı direnç gösteren yapıları ile ideal bir seçenek oluşturur. Yer tasarrufu sunan modeller arasında yer alan asılabilir ürünler de yaşam alanlarınızda konforlu bir deneyim yaşatır. Aynı zamanda çoklu raf seçeneği bulunan seçkiler de geniş haznesi ile depolama alanlarına sahip olmanıza olanak tanır. Bahçe mobilyaları ile kullanıldığında farklı bir ambiyansa sahip olan hamak şeklindeki gazetelikler de tüketicilere taşıma kolaylığı sunar. Farklı dekorasyon stillerine hitap eden gazetelik ve dergilikleri de sunduğu işlevsel özellikler karşısında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bez, demir, plastik, keçeden, rattan, tel gazetelik modelleri arasından zevkinize hitap eden tasarımı seçebilirsiniz.

Gazetelik Kullanım Önerileri

Gazetelik ve dergilikler gazete başta olmak üzere kitap, broşür, dergi, dosya, evrak gibi birçok dokümanı bir arada tutmakla birlikte plak, kaset gibi ürünler için de depolama alanı yaratır. Gazetelikler kullanım amacına bağlı olarak farklı formlarda imal edilir. Günlük yaşamda kullanıcıya pratiklik sunan ürün, yaşam alanlarında konfor sağlaması için farklı malzemelerden üretilir. Mobilyaların tarzı ve renginin yanı sıra, sandalye ve koltukların kumaşı, duvar renkleri gibi unsurlara bağlı olarak birçok dergilik tasarımı kullanıcı karşısına çıkar. Fonksiyonel özellikleri ile tüketicilere konfor sunan gazetelik ve dergilik ürünlerini farklı amaçlar ile de kullanabilirsiniz:

  • Oturma grupları ile sıklıkla tercih edilen kumaş gövdeli gazetelikleri; kitap, gazete, dergi ve evraklarınız dışında kişisel eşyalarınızı düzenlemek için de kullanabilirsiniz.
  • Gazetelikleri, salonlarda tüm ihtişamı ile göz dolduran kanepe üzerlerine konumlandırabilirsiniz. Kanepe kolçaklarına özel olarak tasarlanan seçkiler ile kumanda ve diğer cihazların araçlarını muhafaza edebilirsiniz.
  • Yaşam alanlarınıza bütünlük sağlamak için eşyalarınız ile aynı tarz ve renge sahip gazetelikleri tercih edebilirsiniz.
  • Ev, ofis dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen ürünleri, kendinizin yanı sıra sevdikleriniz, dostlarınız veya aile bireyleriniz için armağan olarak düşünebilirsiniz.
  • Ofis veya iş yerlerinde konuklarınızı ağırlamak için dergi ve kitapların yer aldığı gazetelikleri lobi ve bekleme salonlarında konumlandırabilirsiniz.
  • Müstakil veya tek katlı evlerde kapı önü gazetelikler kullanılabilir.
  • Daire önlerinde veya apartman girişlerinde de önemli evrak ve postaların teslimi için gazete ve dergilikler pratik bir kullanım sunar.
  • Ayaklı ve bazı çok bölmeli gazetelikler, kağıt havlu asma aparatı ile birlikte tasarlanır. Bu seçkiler banyolarda kullanılabilir.
  • Kapı önü gazeteliklerde kilitli veya kapaklı modeller tercih ederek önemli evrak ve eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz.
  • Salon ve oturma gruplarında tercih edeceğiniz gazeteliklerin ise güneş almayan bir yere koyulması gerekir. Böylelikle ürünü güneş ışığından uzak tutarak, solma gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz.

Gazetelik ve Dergiliklerin Temizlik ve Bakımı

Yaşam alanlarında düzenleyici olarak kullanılan gazeteliklerin, uzun ömürlü kullanımı için temizliğinin ve bakımının dikkatli biçimde yapılması gerekir. Kullanma talimatına uygun olarak ürünlerin bakımı yapılırsa, kullanım ömrü uzayabilir. Gazetelik ve dergiliklerin bakımı da imal edilen malzemeye göre değişkenlik gösterir. Bambu, ahşap gibi özel işçilik ile üretilen gazeteliklerin temizliği hassas temizlik ürünleri ile yapılmalıdır. Çeşitli boya ve cila uygulamaları ile bakım yapılması önerilir. Ahşap malzemeden tasarlanan ürünler, suya dayanıksız olduğundan daha çok kuru ortamlarda kullanımı tavsiye edilir. Bunun nedeni su ile temas halinde olan ahşap seçkiler; zaman içerisinde suyu çekerek şişebilir, kırılabilir veya küflenebilir. Bundan dolayı bahçe, banyo, mutfak gibi alanlarda tercih edilecek ahşap gazetelik ve dergiliklerin su ile temas etmeyecek uzak bir bölgeye yerleştirilmesi gerekir. Bahçelerde kir, toz gibi döküntüler daha fazla olduğu için beyaz gazetelik yerine renkli alternatiflerin seçilmesi temizlik açısından daha kolay olur.

Dekorasyonlarda sıklıkla tercih edilen metal gazeteliklerin de bakımı ve temizliğine dikkat etmek gerekir. Üretim sırasında renklendirmek için uygulanan boya tabakasının zarar görmemesi adına çamaşır suyu gibi kimyasal ve aşındırıcı ürünler temizlik aşamasında kullanılmamalıdır. Nemli bez veya sabunlu bez yardımıyla yüzeydeki boyalara zarar vermeden temizlik işlemini tamamlayabilirsiniz. Plastik, ferforje, pleksi gibi gazetelik çeşitleri de nemli bez yardımı ile kolayca temizlenir. Salonlarda vintage gazetelik kategorisinde yer alan hasır, rattan, sepet ve çanta formundaki gazeteliklerin yıpranmaması için su ile temasına dikkat edilmesi gerekir. Uzun süreli bir kullanım için güneş ışığından ve radyatör gibi ısı kaynaklarından uzak bir şekilde konumlandırılmalıdır. Üzerinde bulunan toz ve kiri ise sabunlu bez yardımı ile arındırabilirsiniz. Bakımı özen gerektiren pirinç gazetelikleri ise sprey veya kimyasal içermeyen özel temizleyiciler ile temizleyebilirsiniz.

Gazetelik Fiyatları

Gazetelik fiyatları; ürünün özelliklerine, tasarımına, kullanım alanına, materyaline, rengine, ebatlarına, genişliğine, markasına, desenine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Gazetelikler uygun fiyatlı dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Apartman girişlerinde, kapı önlerinde tercih edilen plastik gazetelikler, uygun fiyatlı seçenekler arasında yer alır. Bunun yanı sıra kaliteli işçilik gerektiren yüksek fiyatlı ürünlerde bulunur. Antika gazetelikler, maddi ve manevi değeri yüksek seçkiler olduğu için diğer modellere kıyasla fiyatı değişkenlik gösterebilir. Tasarım özelliklerine göre bölmeli ve raflı gazeteliklerin fiyatları fonksiyonel yapılarından dolayı farklı olabilir. Monte edilebilen duvar gazetelik ürünleri de sade tasarımlarıyla uygun fiyatlı seçenekler arasında yerini alır. Gazetelik satın alalabilir,  kendiniz veya sevdikleriniz, aile bireyleriniz, dostlarınız için alışveriş yapabilirsiniz.

Mutfaklarda Hangi Gazetelikler Kullanılır?

Genellikle mutfaklarda, ortamı ferah ve havadar gösteren beyaz, krem, turuncu gibi açık renklerde gazetelikler tercih edilir. Mutfaklarda çok fazla araç gereç olduğundan ince formlarda tasarlanan ürünlerin kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra katlanır gazetelikler de ihtiyaç duyulmadığında kolayca ortadan kaldırıldığı için pratik bir kullanım sunar. Ahşap, hasır gibi suya karşı dayanıksız olan ürünlerin mutfak gibi nemli ve ıslak ortamlarda kullanılması zorluklar yaratabilir. Bundan dolayı metal, plastik, cam gibi malzemelerden imal edilen ürünler mutfaklar için ideal bir seçenek oluşturur.

Gazetelik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gazetelik seçerken kullanım ömrünü uzatmak için materyale ve kullanılacak ortama dikkat edilmelidir. Dış alanlarda kullanılmak istenen gazeteliklerin yağış almayacak şekilde yerde veya kapı üzerinde monte edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra doğa olaylarından etkilenmeyecek metal, çelik gibi materyallerden imal edilen tasarımlara öncelik verilmelidir. Banyo gibi nemli ve ıslak mekanlar için de suyu çekmeyen ürünlerin seçilmesi gerekir.

Gazetelik Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Gazeteliklerin kullanım alanları çeşitli olduğu için farklı özelliklere sahip birçok malzemeden üretilir. Gazete ve dergilikler ahşap, hasır, bambu, pleksi, cam, pirinç, kumaş, metal, çelik, suntalam, ceviz, gürgen, kayın, akrilik, ferforje ve rattan olmak üzere çeşitli malzemeler ile tasarlanarak imal edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gazetelik

176 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 176 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/18021303/18021316