Döşemelik ya da karo halı olarak da bilinen halıfleks, ev dekorasyonuna sıcak bir dokunuş katan, pratik ve kullanışlı bir üründür. Farklı model ve desenlerdeki halıfleksler, evinizin dekorasyonunu ve odalarınızın görünümünü oldukça etkiler. Halı ya da halıfleks kullanmak hem evdeki sıcaklığı koruyabilmek hem de ev temizliğini kolaylaştırmak için büyük önem taşır. Halıfleksler, eve kattıkları şık ve güzel görünüm sebebiyle pek çok kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir. Siz de Halıfleks Fiyatları ve Modelleri hakkında daha detaylı bilgilere ürün açıklamaları bölümlerinden ulaşabilir, Hepsiburada.com ayrıcalıkları ile seçtiğiniz ürüne en kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Birbirinden Göz Alıcı ve Şık Halıfleks Modelleri

Halıfleks, yer aldığı zemini tümden kaplayan ve duvardan duvara olacak şekilde döşenen bir halı türüdür. Hepsiburada.com, her kullanıcının beğenisine ve dekorasyon tarzına hitap edebilmek için birçok farklı modelde halıfleks döşemesini bir araya getirir. Halıfleks modelleri arasında sadelikten yana olanlar için tek renk döşemeler bulunduğu gibi, daha canlı ve eğlenceli bir görünüm yaratmak isteyen kullanıcılara hitap eden farklı desen ve görünümlere sahip modeller de mevcuttur. Halıfleks döşemeleri çoğunlukla karolar halinde satılır ve odalarınızın genişliğine tam uyacak şekilde döşenir. Halıfleks kullanmanın en büyük avantajlarından biri, evin zeminine temas eden mobilyaların yarattığı çiziklerin ve deformasyonların önüne geçebilmektir. Halıfleks kullanılmayan odalarda bu tip problemlerin önüne geçebilmek için mobilyaların ayaklarına kauçuk ve benzeri maddelerden üretilen zemin koruyucular yapıştırılabilir. Zemin koruyucu keçe ve kauçuk ürünleri de bu kategoride bulabilirsiniz. 

Her Mekana ve Dekorasyona Kolaylıkla Uyum Sağlar

Halıfleks modelleri, evlerin yanı sıra oteller, kafeler, ofisler ve benzeri mekanlarda da sıklıkla tercih edilir. Kullanıldığı odayı ya da ortamı daha konforlu hale getiren halıfleks modellerinin büyük ilgi görmesinin bir diğer sebebi ise bakımının ve temizliğinin kolay olmasıdır. Halıfleks fiyatları ve modelleri üretimlerinde kullanılan tekniğe ve ipliklere göre farklılık gösterebilir. Özellikle kamuya açık işletmelerde, halıfleks zeminlerin yanı sıra duvar kaplamak için de tercih edilir. Hem ses hem de ısı yalıtımını daha kolay hale getirmesine ek olarak enerji tasarrufunu da kolaylaştırır. Siz de gerek eviniz gerek işletmeniz için sayısız farklı renkte ve desende halıfleks modelleri arasından dilediğinizi seçerek dekorasyonunuza yeni bir dokunuş katabilirsiniz.

Halıfleks Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Halıfleks modelleri, üretimlerinde kullanılan malzemelerden ötürü antibakteriyel özelliğe sahiptir. Böylece aynı mekanı paylaşan tüm kullanıcılara daha hijyenik ve konforlu bir deneyim sunar.
  • Halıfleks modelleri pek çok halıya göre daha ekonomik ve kullanışlıdır. Oldukça dayanıklı ham maddelere sahip olması nedeniyle uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Bakımı oldukça kolay, yenileme süresi de son derece uzun olduğu için bütçeye katkı sağlar.
  • Duvarlara ya da zeminlere kaplanan halıfleks döşemeleri, özellikle kış aylarında sıcak havanın uzun süre içeride kalmasına yardımcı olur. Dışarıdan gelen soğuğu engellemeye katkısının yanı sıra, ses yalıtımını da güçlendirerek kullanıcılara daha izole ve huzurlu bir ortam sağlar. Ayrıca tüm zeminleri boydan boya kapladığı için sesin yankılanmasını engelleyerek akustik açıdan da konfor yaratır. 
  • Halıfleks döşemelerinin yarattığı ses izolasyonu modelden modele farklılık gösterebilir. Ancak özellikle çok katlı binalarda bulunan hanelerde zemine döşendiğinde, aşağıda bulunan katlara ayak seslerinin gitmesini büyük oranda engeller. Bir halıfleks modelinin izole ettiği ses desibeli yaklaşık 30 civarındadır. 
  • Halıfleks modellerinin kullanım boyutu ve ebatları tamamen sizin insiyatifinize bağlıdır. Dilerseniz tüm evinizdeki zemin ve duvarları kaplayabilir, dilerseniz yalnızca bir odanın belli bir bölümünü halıfleks ile döşeyebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Halıfleks Fiyatları ve Modelleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 42 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022246/9010093/9010411/9010412