Zemin Koruyucular

Zemin koruyucular taş, fayans, beton gibi sert zeminlerin üzerinde kauçuk, keçe, halı, halıfleks gibi esnek dokular kullanılarak darbeyi emmeyi sağlayacak bir tür ikinci yüzey oluşturma prensibinden yola çıkar. Gerek mobilyadan kaynaklı hasarları önlemek için gerek farklı alanların kullanım ihtiyaçlarına uygun kaplama çözümü olarak yaygın olarak kullanılır. Yüzey koruyucu çeşitleri arasından ihtiyacınıza, zevkinize ve bütçenize uygun olanı seçip kolayca satın alabilirsiniz. 

Parke Çizilmelerini Önleyin

Zemin koruyucular arasında yer alan yapışkan ürünler sayesinde masa, sandalye gibi mobilyaların özellikle ahşap zeminler üzerinde yaratabileceği hasarın önüne geçebilirsiniz. Keçe ya da farklı malzemede olabilen bu yapışkan koruyucular parkelerinizin çok daha uzun süreli kullanımına olanak sağlıyor. Ayrıca, ürün seçenekleri arasında çeşitli boy ve şekillerde koruyucular yer aldığından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

İş Yeri ve Ofis Zeminlerini Kolayca Kaplayın

Zemin koruyucu ürünlerden karo halı ve karo parke gibi kurulumu ve bakımı kolay, uzun ömürlü ürünler sağlıklı ve konforlu iş yeri ortamı için en çok tercih edilenlerden. Ölçüleri nedeniyle karo halı ve parkelerin taşınması, montajı ve kaldırılması kolaydır. Ofiste yapacağınız bir değişiklikte fire vermeden kolayca kaldırıp uygun şekilde tekrar kullanılmak üzere depolayabilirsiniz, ekonomiktir. Düzenli vakumlama yaptırarak karo halılarınızı sürekli temiz tutabilirsiniz, bu da size hijyenik bir ofis ortamı sunar. Ürünler arasında yapacağınız dilediğiniz renk ve desende seçimlerle iyi tasarlanmış ofis ortamlarına sahip olabilirsiniz. Karo halı ve parkelerde yine şekil ve uygulama sebebiyle tasarımda daha esnek olmanız da mümkün. Konforlu bir ortam için karo halılar kullanılan malzemenin sesi emme özelliğiyle tercih edilirken yumuşak malzeme kullanımının uygun olmadığı ofis ortamları için karo parke tercih edilebiliyor.

Halıfleks Konforu

Duvardan duvara halı kaplamalarında kullanılan halıfleks ürününün en öne çıkan özelliği ısı kaybını önleyerek konfor ve enerji tasarrufu sağlaması. Görece soğuk bir mevsimde taş ya da fayans zemine ayak bastığınızda yaşayacağınız rahatsızlığı ve üşüme hissini halıfleks kaplama ile yok edebilir ve ayağınızın değdiği yeri hep sıcak tutabilirsiniz. Halıfleks kaplama sadece evde değil mescit, cami gibi ayakkabısız bir şekilde konforlu ibadet etme arayışında olduğumuz alanlarda da tercih edilir. İş ortamlarında konfor arayanların da alternatifi olabilir.

Oyun Alanlarında Zemin Kaplama

Çocuklar sürekli hareket halindedir ve özellikle oyun çağındaki çocuklar vücutlarını kullanmayı yeni öğrendikleri için sık sık düşmeye eğilimlidir. Bu düşmelerde yaralanma riskini en aza indirmek ve çocukların güvenliği için oyun alanlarındaki zemin malzemesi çok büyük önem taşır. Yumuşak ve esnek bir zemin çözümü olan kauçuk zemin kaplama çocuk oyun alanları için uygundur. Kauçuk zemin kaplama güvenlik faktörünün yanı sıra kolay temizlenmesi sayesinde çocuğunuz için sağlıklı bir oyun ortamı sağlar. Ayrıca zemin üzerinde çok fazla vakit geçiren çocuğunuzun konforlu bir şekilde oyun oynaması için de idealdir. Kauçuk zemin kaplamanın ses emme özelliği sayesinde çocuklarınızın ellerinden düşen oyuncakların çıkardıkları sesi minimize edebilir, titreşim emme özelliği sayesinde ise oyuncakların kırılmasını önleyebilirsiniz. Sadece evde çocuk odaları ve oyun odalarında değil, anaokulu ve kreş gibi çocukların eğitim öğretim gördüğü kurumlarda da sıklıkla tercih edilen bir malzeme olan kauçuk zemin kaplama farklı renk seçenekleri ile eğlenceli oyun ortamları yaratır. Kauçuk zemin kaplama hem iç hem dış mekanda uygulanabildiği gibi çocukların yıpratma kapasitelerine karşın hayli dayanıklıdır.

Spor Faaliyetlerine Uygun Çözümler

Spor alanlarındaki zemin kaplama tercihi, yapılan sporun verimliliği ve sporcu sağlığı açısından kritik bir unsurdur. Aşağıdaki nedenlerle kauçuk tartan bir zemin spor faaliyeti yapılan alanlar için en uygun çözümdür:

  • Esneme özelliği sayesinde eklemlere binecek yükleri azaltarak sporcu yaralanmalarının önüne geçer.
  • Görece yumuşak olduğundan darbe etkisini emerek olası düşmelerde meydana gelebilecek ezilmeleri önler.
  • Sürekli kullanıma uygun ve uzun ömürlü bir ürün olduğundan düzenli pratik yapmayı gerektiren sporlara ve sürekli kullanımlara elverişlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...

Zemin Koruyucular

52 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Halı
Halı
Paspas
Paspas
Zemin Koruyucular
Zemin Koruyucular
Parke Zemin
Parke Zemin
Halı Zemin
Halı Zemin
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 52 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?