Parke Zemin

Parke Fiyatları

Döşeme işlemleri söz konusu olduğunda evde veya işyerlerinde sıklıkla tercih edilen, kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelmiş eşsiz renk ve desenlere sahip parkeler ilk akla gelen temel malzemelerdir. Mekanlarda en sık tercih edilen malzemelerin başında gelen parkeler ahşaptan üretildikleri için her türlü dekorasyon planı ile uyumluluk arz edecek şekilde farklı tasarımlara sahip olarak üretilmiştir. Yalnızca ev ve iş yerlerinde değil kalabalıkların girip çıktığı geniş kamusal alanlarda, kongre merkezlerinde, fuarlarda, fuaye ve bekleme alanlarında, mağaza ve kafelerde de en sık karşımıza çıkan döşeme materyali parkelerdir. Parkelerin değeri içeriğinde kullanılan malzemenin kalitesine göre oluşturulur. Kullanılan ahşabın hangi ağaçtan üretildiğine ya da üretim standartlarına göre parkenin fiyatı değişkenlik arz edebilir. Çok geniş bir kullanım alanı ön görüldüğü için parkeler bolca renkte ve desende üretilmiş olup, kullanıcılara çok geniş bir seçme şansı sunar. Kullanıcılar bu sayede kendi zevklerine en uygun renk ve desende parkeyi bulmakta hiç de zorlanmazlar.

Parke Çeşitleri Nelerdir? 

Parkeler üretim standartlarına göre üçe ayrılırlar. Masif parkeler, laminat parkeler ve lamine parkeler içinde en sık tercih edileni laminat parkelerdir. Laminat parkeler sık tercih edildiği oranda diğer ürünlere göre piyasaya arz miktarı da yüksek inşaat malzemeleridir. Çok farklı renk ve desenlerde ayrıca mekanın dekorasyonuna uygun ve kullanıcı önceliklerine göre özelleştirilmiş doku seçenekleri ile üretilmiş parkeler bulunabilmektedir. Çam, meşe, sedir gibi malzemeler kullanılarak üretilen laminat parkeler lineer ya da hareli dokuya sahip olabilirler. Lineer dokulu ürünler göz zevkinizi bozmayacak şekilde parkenin dizilimine uygun, çizgili ahşap desenlerden oluşmaktadır. Hareli modeller daha döngüsel bir görüntü sağlar. Parke döşenecek mekanın mimarisine ve dekorasyona uygun şekilde bu modeller tercih edilebilir. Bütün parkeler için tür ve model kadar renk tonları da büyük öneme sahiptir. Döşeme yapılacak mekanın tasarımı, mimarisi, öngörülen kullanım alanı gibi başlıklara göre karar verilmesi gereken en önemli özelliklerden biri de elbette parkenin rengidir. Burada %100 doğal inşaat malzemesinden söz ettiğimiz için renk konusunda da kullanılan ahşap malzemenin ait olduğu ağacın renk tonları parkeye renk verir. Daha açık renkler ya da koyu renklere dönük bir tercih parkenin üretildiği ağacın türünü de değiştirecektir. Parkeler elbette bir iç mekan inşaat malzemesi olduğu için ilk etapta estetik açıdan mekanla arasındaki uyum gözetilen malzemelerdir. Ancak parkelerin sahip oldukları estetik kadar önemli başka özellikler yalıtım ve dayanıklılık olmak zorundadır. Parkelerin dayanıklılığı daha uzun vadede ilk günkü gibi kullanılabilmesini mümkün kılar. Dayanıklılık kadar önemli bir başka başlık ise kolay temizlenebilir olmalarıdır. Kolay temizlik için de bir parkenin mutlaka rutubete dayanıklı olması şişme yapmaması gereklidir. Dayanıklı ve bu sayede de kolay temizlenebilir bir parke için kaliteli malzemeler kullanılmış olması ve döşeme konusunda özen gösterilmesi gereklidir. 

Parke döşemesinin duvarla birleştiği yerlerde boşluk kalmaması için süpürgeliklerle tamamlanması gerekir. Parkelerin uygun biçimde döşenmesi de uzun yıllar içinize sinen ve gönül rahatlığıyla kullandığınız bir mekan için olmazsa olmaz niteliktedir. Geniş odalar için düşünüldüğünde genellikle parkenin uzun kenarı odanın uzun kenarına paralel şekilde döşeme yapılarak daha ferah ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Odanın uzunlamasına daha büyük ve geniş bir algı doğuracağı döşeme yöntemleri tercih edilmelidir. Gördüğünüz gibi uygun parke seçimi kadar parkenin profesyonelce ve doğru şekilde döşenmesi de oldukça önemlidir. Çok geniş bir pazara sahip parke sektörü içinde hizmet veren kaliteli ve güvenilir markaların sunduğu geniş ürün portföyünde önceliklerinize en uygun parke modellerini rahatlıkla bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Tercihinize göre laminat, masif ya da lamine parke modelleri arasında detaylı bir inceleme yapmanız gerekir.

Laminat Parke Fiyatları Seçiminizi Kolaylaştıracak Avantajlar Sunar

Yaşadığınız ortamı güzelleştiren, ferah ve şık bir görüntü elde edebilmenize yarayan laminat parkeler kullanıcıların en yoğun rağbet gösterdiği parke modelleri arasındadır. Birçok farklı renk ve desende çeşitli malzemeler kullanılarak üretilen laminat parkeler pek çok farklı marka tarafından piyasaya sunulmuş ürünlerle çeşitlendirilmektedir. Bu kadar geniş bir çeşitlilik laminat parke fiyatlarında da çok geniş bir aralık oluşturmaktadır. Fiyatlar genellikle ahşap malzemenin üretildiği ağacın kalitesine göre değişkenlik arz etmektedir. Bununla beraber hizmet sunan firmanın güvenilirliği de fiyatları belirleyebilmektedir.

Uzun yıllar ilk günkü gibi tertemiz, hasar görmeksizin, güvenle kullanabilmek için laminat parkelerin dayanıklı malzemeden üretilmiş olması çok mühimdir. Parkeler arasında piyasada en yoğun bulunan model laminat parke olduğu için fiyatlar da her bütçeye uygun ve hesaplı olabilmektedir. Her eve zemin döşemesi gerekir. Bu yüzden herkes için ekonomik ve bütçe dostu seçenekler piyasada mevcuttur. Kullanıcılar kendi kriterlerine göre zevklerine uygun bir laminat parke ararken çeşitli önceliklere sahip olurlar. Ne kadar genişlikte bir alanın laminat parke ile döşeneceğine göre boyuta ve malzemeye karar verilerek işe başlanmalıdır. Döşeme yapılacak mekanın geometrisine uygun bir tasarıma sahip olması laminat parke seçiminde bir başka öncelik olarak karşımıza çıkıyor. Mekanın mimarisi ve dekorasyonuyla ahenk içindeki parke fiyatları 2021 yılı içinde de kullanıcılar tarafından hiçbir sorunla karşılaşmaksızın değerlendirilebilmektedir. Laminat parke fiyatları ahşap sektöründe ortaya çıkan atıklardan üretildiği için lamine parkelere göre çok daha uygun fiyat aralıklarında piyasaya sunulmaktadır. Buna rağmen estetik konusunda diğer modellerden hiç de geri kalmayan laminat parkeler her türlü renk ve desenle döşendikleri mekanı baştan aşağı değiştirebilmeyi başarırlar. Parke seçiminde vereceğiniz kararlar kullandığınız mekanın yalnızca zeminini farklılaştırmaz. Mekanın zeminindeki değişiklik bütün atmosferi değiştirecek ve ferahlık sağlayacaktır.

Laminat Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Laminat parke alırken zorluk yaşamamak için en ince ayrıntısına kadar sıkı bir araştırma süreci işletmeniz gereklidir. Laminat parkelerin malzeme, renk ve desenlerine göre fiyatlarında ne gibi değişiklikler olabileceği konusunda detaylı şekilde fikir edindikten sonra karar vermek sizler için oldukça kolay hale gelecektir. Laminat parke için yapacağınız akıllıca bir alışveriş sayesinde uzun yıllar hem bütçeniz rahat edecek hem de kullandığınız mekan ferahlayacaktır. Döşeme yapılacak mekanın dekorasyonu konusunda tek belirleyen elbette zemin kaplama değildir. Duvarların rengi, mekanın geometrisi, kullanım şekli, eşyaların yerleştirilmesi gibi birçok farklı mesele mekan iç mimarisini ilgilendirir. Laminat parke seçerken bütün bu belirleyenlerle uyumlu bir tercih yaptığınızdan emin olduğunuz takdirde içiniz rahat edecektir. Mekanda öne çıkan tüm aksesuarlar, perdelerin modelinden tutun da mobilyaların rengine kadar her noktada zemin kaplamanın uyumu mutlak surette kritik bir konu olarak ele alınmalıdır. Laminat parke seçiminde bu konularda hata yapmamak için bir iç mimardan yardım almanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Böyle bir imkan yoksa da tercih yapmadan önce örnek tasarımları inceleyebileceğiniz kataloglara göz atmalısınız. Bu kataloglarda zeminin hangi durumlarda oda tasarımıyla muazzam bir uyum gösterebileceğini ya da hangi durumlarda uyumsuzluk doğacağını rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Çeşit çeşit laminat desen ve rengi içinden evinize ya da iş yerinize en uygun modeller böyle kataloglar yardımı ile çok daha kolay şekilde gözünüze çarpacaktır. Doğru laminat parke seçimi için iç mimar desteği ya da kataloglardan da önce gelen şeyin kesinlikle kullanıcının kendi önceliklerini doğru belirlemesi olduğunu söylesek yanlış olmaz. Kullanım alanınızı ve bütçenizi esas alarak, sıkı bir incelemenin ardından alacağınız karar büyük ihtimalle döşeme yapılacak mekan için en doğru karar olacaktır. Tasarım konusunda kullanıcıların zevki her zaman en önde gelen kriter olmalıdır. Cebinize uygun, avantajlı laminat parke modelleri, içinizi ısıtacak tasarım önerileri ile beğeninize sunuluyor.

Doğallık Ve Estetikten Asla Ödün Vermeyenler İçin Lamine Parke Modelleri

Lamine parkeler parke modelleri arasında en dayanıklı ve estetik ürünlerle öne çıkıyor. Çeşitli ağaç türlerinden tamamen doğal ahşap malzemeyle üretilen lamine parke fiyatları 2021 yılı içinde bir miktar artmış olsa da mekan tasarımlarında en göz doldurucu nitelikte ürünleri kullanıcılarla paylaşmayı sürdürüyor. Parke konusunda seçim yapmayı kolaylaştıran bazı kriterlerden söz etmiştik. Lamine parkeler doğallığının yanında en dayanıklı seçenekleri de kullanıcıların beğenisine sunuyor. Yapım sürecinde oldukça kaliteli ve sağlam ahşap malzemeler kullanılarak üretilen lamine parke modelleri sağladığı konfor ve işlevsellik göz önüne alındığında oldukça hesaplı fiyat etiketlerine sahiptir. Nem ve ıslanmalara karşı asla şişkinlik yapmayacak, rutubete dayanıklı bir parke seçimi uzun yıllar değiştirmeksizin gönül rahatlığıyla kullanmak için büyük bir önem arz ediyor. Bir kere satın alıp döşemesini gerçekleştirdikten sonra temizliği kolay ve olası bakım ve tamir masraflarından sizi kurtaracak modellere yönelmek en doğru seçimi yapmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Parke Döşemesi Nasıl Gerçekleşir? Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Önceliklerinize uygun, sağlam, kaliteli bir parke modeli seçtikten sonra döşeme işlemine geçmeden evvel mekanın ölçülerini dikkate almak gerekir. Mekanın ölçülerine göre hiç boşluk kalmayacak şekilde parkenin ölçülerini de göz önünde bulundurarak sipariş verilmelidir. Parke döşeme işlemi hassas ve ustalıkla gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Parke modelleri arasında döşeme işleminin gerçekleştirilmesi hususunda çeşitli farklılıklar gözlense de genellikle iç içe geçmeli parkeler üretilmektedir. Döşenecek parkenin zemin üzerinde hiçbir yerde kot farkı yaratmayacak şekilde sabit bir hizayla döşenmesi çok mühimdir. Parkeler arasında boşluk kalmaması için iç içe geçme yöntemi ile birbirlerine sabitlenmeli ve zeminle arasında mesafe kalmayacak şekilde basınç sağlanmalıdır. 

Parke çeşitleri arasında en ideal kalınlık çoğunlukla 8 milimetre olarak belirlenmiştir. 8 milim parke fiyatları diğer başka değişkenlere bağlı olarak belirlenir. Başka kalınlık ölçülerindeki parkeler ile 8 mm parke fiyatları arasında kayda değer ölçüde büyük farklılıklar söz konusu değildir. Bu kalınlık ölçüsü zeminden gelen soğuğu kesme hususunda da ideal olarak saptanmıştır. Zevkinize uygun model ve desende seçtiğiniz parke boşluk bırakmayacak şekilde mekanın ölçülerine göre alındıktan sonra doğru bir döşeme işlemi gerçekleştirilir. Bunun sonunda zeminin duvarla birleşiği bölgelerde parke ile duvar arasında küçük boşluklar kalabilir. Bu durumda parke döşeme işleminin olmazsa olmazı süpürgelik malzemeler devreye girer. Süpürgelik sayesinde parke döşemesinin ardından evler tertemiz hale getirilebilir. Zemin üzerinde biriken kir ve tozun duvar ve parke arasına sıkışmasını önleyen süpürgelikler parkelerin olmazsa olmazları olma özelliğindedir. Parke süpürgelik fiyatları parke alışverişi esnasında hesaba katılması gereken bir kalemi oluşturur. Hiçbir döşeme işlemi süpürgelikler olmaksızın ideal biçimde sonlandırılmaz. Süpürgelik seçiminde de kullanıcılar satın aldıkları parkenin özelliklerine uygun ve onu tamamlayıcı nitelikteki ürünler arasından tercihlerini gerçekleştirmelidir. Döşeme işlemi iyi bir ustalık gerektirir. Eğer parke istediğiniz estetiği yakalayabileceğiniz şekilde ve standartlara uygun şekilde döşenmezse yapılan harcama uzun vadede başka sorunlar ve tamir, bakım gibi masraflar göz önüne alındığında istemeyeceğiniz şekilde artabilir.

Parke Seçiminde En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yepyeni bir mekan oluşturmak ya da bir mekanı yeniden dizayn etmek isteyenler işe önce zeminden başlamaktadır. Öteden beri parke sektöründe sıklıkla kullanılan modeller genellikle lamine ve masif parkeler olagelmiştir. Son yıllarda çağımızın küresel ölçekteki ekolojik sorunlarının da bir çıktısı olarak orman alanlarındaki azalma, mobilya üretiminde kullanılan ağaç çeşitlerinin daralması gibi gerekçelerle sanayi yan ürünlerinden de parke üretimi konusunda faydalanılmaya başlanmıştır. Tamamen doğal ahşaptan üretilme lamine parkeler şık ve sıcak bir tasarım sağlıyor olsa da içeriği gereği bakımı oldukça zor ürünlerdir. Ayrıca üretim ve döşeme safhalarında özel işlemler gerektirir. Örneğin bu tipte ahşap malzemeler vernik ya da cila ile işlem görür. Zeminin pürüzsüz ve sabit olabilmesi için özel düzleme işlemine de ihtiyaç duyan lamine parkeler bir miktar zahmet gerektirir. Laminat parkeler ise, suni olarak üretilmiş ve üretimi esnasında zemin kaplama konusunda kolaylık getirecek bütün yan özelliklerle donatılmış ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Birkaç katmandan oluşan laminat parkeler yüksek ısı ve basınçtan faydalanılarak gerçekleştirilen bir yapıştırma işlemi ile üretilmiştir. Laminat parkeler lamine parkelerde olduğu gibi özel uyum işlemlerine gereksinim duymazlar. Ayrıca suni olarak sanayi yan ürünlerinden üretilebildiği için çok daha hesaplı ve oldukça uygun fiyat etiketleri taşırlar. Ahşap malzemelerin piyasada giderek azalması sonucu fiyatları da aynı oranda artmaktadır. Bu durum lamine parkelerin fiyatlarını da artırmakta laminat parkelerin ise kullanıcılardan giderek daha fazla ilgi görmesine yol açıyor. Lamine ve laminat parkeler benzer bir yöntemle çok katmanlı olarak üretilir. Katman sayısı arttıkça tahmin edileceği üzere malzemenin esneme katsayısı düşer. Daha az katmana sahip parke modelleri esneme kapasiteleri yüksek olduğu için çoğunlukla daha sorunlu sayılabilecek zeminlerde kullanılır. Parke seçimi yapacak olan kullanıcılar için fiyat konusunda gözle görülür bir üstünlük taşıdığı için genellikle laminat parkeler tercih edilir. Lamine parke ağacın kendisi kullanılarak üretilmiş olsa da laminat parke ağaçların mobilya üretimi esnasında oluşan atıklarından faydalanılarak üretilmiş ürünlerdir. Yani lamine parkeler doğal, laminat parkeler ise suni endüstriyel ürünler kategorisinde incelenir. Ahşap ürünlerle ilgili ön bilgiye sahip olan kullanıcıların aşina olduğu MDF malzemesi işte bu atıkların işlenmesi ile elde edilir. MDF birçok başka mobilya üretiminde de çok şık tasarımların ortaya çıkmasında kullanılan oldukça dayanıklı üretilmiş ahşap bir sanayi ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Parke modellerinin tümü ağaç görüntüsü verilerek tasarlansa da laminat parkeler kaliteli MDF den üretilerek işlenmiş ürünlerdir. İşlenerek kullanım için en uygun hale getirilmiş laminat parkeler lamine parkelere göre daha az bakım gerektirir. Asla doğallıktan vazgeçemeyenler için öne çıkan modeller lamine parkeler iken böyle özel bir hassasiyet taşımayan kullanıcılar için laminat parkeler çok daha uygun seçenekler öne sürüyor. Laminat parkelerin kullanım ömrü elbette lamine parkelere göre düşük olmakla beraber sorunsuz kullanıldığında azımsanmayacak kadar uzun sürelerde veriminden bir şey kaybetmediğini görürsünüz. Lamine parkeler ise deforme olmaya biraz daha açık olsa da çok uzun yıllar gerekli şekilde bakımı yapıldığı takdirde oldukça estetik bir görünüm sağlıyor.

Laminat Parke ve Lamine Parke Farkı Nedir?

Laminat parkelerin yapımında ağaç atıkları kullanılır ve MDF, PVC gibi malzemelerle üretilir. Özel olarak cila gerektirmez ve oldukça hesaplı döşeme olanakları sunar. Lamine parkelerde ise büyük oranda gerçek ağaç kullanılır. Cila ve düzleme işlemleri yapılarak kullanılır. Oldukça dayanıklıdır.

Parke Fiyatları Uygun mudur?

Herkesin bütçesine uygun çeşit ve modellerde zemin kaplama malzemesi bulmak mümkündür. Önceliklerinize göre estetik, kolay temizlenebilir, dayanıklı ve uzun ömürlü bir parkeyi gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Zemin kaplama hususunda satın alacağınız malzemenin mekanın geometrisine, mimarisine, dekorasyonuna uygun olması çok mühimdir. Renk ve desenlerine bu kriterlere göre karar vereceğiniz parkenizin döşenmesi esnasında da mekan ölçüleri ve yapısına uygun bir dizilim gerçekleştiğinden emin olmalısınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parke Fiyatları

3 ürün listeleniyor
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022246/9010093/9010411/9010413