En Ucuz ve Kaliteli Hasta Yatakları

Hastanede ya da evde yatan hastalar için özel olarak dizayn edilen yataklar, uzun süreli istirahat sürecinde hastaların sağlığının ve konforunun artırılmasına yardımcı olur. Hasta yatakları, hastaların tedavi sürecinde aynı pozisyonda istirahat ederken, vücutlarında oluşabilecek rahatsızlık ve şikayetleri ortadan kaldırmak için tasarlanır. Kızarıklık, terleme, uyuşma, pişik, bel ağrısı ve boyun tutulması gibi olumsuzlukları en aza indiren hasta yatağı, kişinin vücut şeklini alır ve ekstra aksesuarları sayesinde hastaya maksimum konfor sunar. Kas ve iskelet sistemini korumaya yönelik desteklere sahip olan hasta yatakları, yatak yarası ve kas tutulması gibi hastanın sağlığını ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilecek durumları ortadan kaldırmaya katkıda bulunur.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları; ürünün markasına, modeline, kalitesine ve sahip olduğu özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Masaj yapabilen, uzaktan kumanda ile yönetilebilen, anatomik olan ve ekstra destek aksesuarları bulunan yeni nesil yatak modelleri, klasik hasta yataklarına kıyasla, daha yüksek fiyat bandına sahiptir. Çıkarılabilir veya değiştirilebilir koruyucu üst katmana sahip olan ürünler ve sıvı geçirmez kumaş ile çevrelenmiş modellerde, yatak bakımını daha hijyenik ve pratik bir şekilde yerine getirebilmek mümkündür. Yatağın anatomik destek ekipmanlarına sahip olması, antibakteriyel yapıda imal edilmesi, farklı destek seçeneklerinin bulunması ve yatak üst dokusunun vücut şeklini alarak hastaya yüksek konfor sunması da oldukça önemlidir. Yatak seçimi yaparken; hastanın özel durumunu, beklentilerini ve ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek modellere yönelmekte fayda vardır.

Hasta yatakları genel olarak yatak gövdesi, yatak, başlıklar, yan destekler ve ekstra ekipmanlar gibi parçalardan oluşur. Yatak iskeleti, dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için çelik, alüminyum, karbon ve demir gibi metallerden imal edilir. Korozyonu önlemek amacıyla gözüken yüzeyler krom veya paslanmaya karşı dirençli boyalarla kaplanır. Bu sayede, yatağın hem estetik hem de hijyen açısından daha verimli olması sağlanır. Yatağın başında ve ucunda yer alan başlıklar, gövde ile aynı malzemeden ya da pvc gibi hafif kompozit materyallerden imal edilir. Yatağın yükseklik ayarı, yaylı kol sistemi üzerinden ayarlanabilir. Geleneksel modellerin yanı sıra, tamamen uzaktan kumanda ile yönetilebilen inovasyon ürünleri de mevcuttur.

Hasta yatağının üst gövde bölümü, manuel olarak veya elektrikli motor desteği ve kumanda yardımıyla istenilen yüksekliğe göre ayarlanabilir. Hasta ziyareti, kitap okuma ve televizyon izleme gibi günlük aktivitelerde, sırt desteği yukarı doğru kaldırılarak, hasta daha rahat bir şekilde ihtiyaçlarını giderebilir. Uyku öncesinde destek bölümleri düzleştirilerek yatak eski pozisyonuna getirilebilir. Nefes alabilen dokuma yüzeyli yataklar, ter ve ısıya bağlı olarak oluşan kızarıklık, pişik ve yatak yaraları gibi sorunları önlemek için gerekli olan desteği hastalara sunar. Uzun süreli istirahat durumunda, özellikle de sırt üzeri yatış pozisyonunda, cildin sürekli nefes alabilmesi ve sırt üzerinde oluşan terin kolaylıkla atılabilmesi son derece önemlidir.

Yüksek hava geçirgenliğine sahip olan ve masaj yapma özelliği bulunan modeller, mevcut konforu yükseltmeye ve kişinin rahat bir şekilde uyumasına yardımcı olur. Çok noktalı masaj özelliği, özellikle uzun süreler boyunca hareket etme fırsatı olmayan hastalar için tavsiye edilir. Vücuda farklı noktalardan yapılan masaj, kan dolaşımını hızlandırıp kasları harekete geçirdiği için, hastanın istirahat döneminde daha zinde ve sağlıklı kalmasına katkı sağlar. Dehidrasyon ve hareketsizliğe bağlı olarak ortaya çıkan kramp, titreme ve kas tutulmalarını önler. Masajlı hasta yatakları, uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiği için, kişi herhangi bir yardım almadan yatağın masaj fonksiyonlarını rahatlıkla kullanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hasta Yatağı Fiyatları

139 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 139 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?