Hikayeleri çağları aşan, herkesin mutlaka okuması gereken eserler arasında bulunan, kendi alanında ve tarzındaki ilk örnekler olarak sunulan birbirinden değerli Dünya Klasikleri, edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor. Dünyanın farklı köşelerinden farklı insan manzaralarının anlatıldığı, insana, doğaya ve varlığa ait kavramların çeşitli açılardan ele alındığı onlarca klasik, ufkunuzu genişletmek ve size başka bir dünyanın kapılarını aralamak için geliyor. Her dönemde tekrar tekrar okunduğunda farklı anlamlar çıkarmanızı sağlayan ve eğitici ve öğretici bir çok konunun farklı toplumlarda şekil bulmuş hallerini yansıtan ölümsüz eserler, farklı fiyat seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Dünya Klasikleri Nedir?

Dünya çapında kabul görmüş yazarlar tarafından ortaya konan dünya çapında onay almış eserler, empati yapabilmenize, farklı hayatlar yaşayan insanların hayat hikayelerini anlayabilmenize ve bu sayede hayal gücünüzün genişlemesine katkı sağlıyor. Kimi zaman alanında öncü olmuş eserlerin yer aldığı Dünya Klasikleri kimi zamanda önemli yazarların çağları aşmış kitaplarından oluşuyor. Her dönemde geçerlilik, fikir birliği, evrensel olay ve çağa uygunluk taşıyan eserler, Dünya Klasikleri arasında kendine yer buluyor. Zamana direnebilen ve kendi türünü emsalsiz bir örneğini teşkil eden klasikler, farklı toplumların, milletlerin ve ülkelerinin hikayelerini anlatıyor. Edebiyat alanında ortaya çıkan akımların ilk örneklerinin de arasında yer aldığı Dünya Klasikleri, ileri, seçkin ve değer taşıyan eserler konumunda bulunuyor. Zamanının çok ötesinde konuları ve kavramları işleyen ya da işlediği kavramları çağlar sonrasına bile taşıyan bu eserler bu özellikleri ile nesilden nesle aktarılarak edebiyatın kült yapıtları olmayı hak ediyor. 

Bir Eseri Klasik Yapan Nedir?

Yapı ve anlam bakımından zamanla yıpranmayan ve her durumda değer taşıyan Dünya Klasikleri, yol ya da yöntem göstermeleri ile dikkat çekiyor. İtalyan yazar Italo Calvino, "Klasikler neden okunmalı?" isimli eserinde, klasik bir eseri değerli kılan etkenleri ve o eserlere neden önem verilmesi gerektiğini açıklıyor. Calvino, insanların yeniden okuduğu ya da yeniden okumak için sakladığı eserler olarak nitelediği klasikler için her okunduğunda yeniden keşfetme hissi uyandırdığını öne sürüyor. Her seferinde yeni şeyler keşfetmenizi sağlayan klasikler bu sayede kendini sürekli olarak güncel tutuyor. Evrensel yargıları ve kavramları işleyen, zamansız ve mekansız bir anlam bütünlüğü oluşturan, geçmiş ile gelecek arasında sağlam bir köprü kuran klasikler, özellikle emsalsiz olmaları sebebiyle çok değerli olarak nitelendiriliyor. Her çağa hitap edebilme özelliği olan bu yapılar, kimi zaman ağır bir dille yazılmış olsa da içerdiği anlam bakımından son derece değerli eserlerdir. 

Hangi Dünya Klasikleri Okunmalı?

Her biri birbirinden değerli olan Dünya Klasikleri, farklı konular ve anlatım teknikleri ile ön plana çıkıyor. Rus edebiyatı, Alman edebiyatı ve İngiliz edebiyatı gibi alanlardaki en önemli ve değerli eserlerden oluşan bu kitapların neredeyse tamamının okunması gerekiyor. Arthur Miller, John Steinbeck, George Orwell, Jack London, Jules Verne, Robert Louis Stevenson ve Sir Arthur Conan Doyle gibi çok önemli isimlerin yazmış olduğu eserler içinde bulundukları toplumların düşünce yapılarını anlamanıza yardımcı oluyor. Oliver Twist, İnci, Opera'daki Hayalet, Emma, Venedik Taciri, Korku, Hayvan Çiftliği ve Drakula gibi tüm dünya tarafından bilinen ve kimi zaman maceraperest birinin hikayesinin anlatıldığı kimi zamanda toplumsal düzene ışık tutulduğu eseler, farklı hayat hikayelerinin içine girerek empati yapabilmenize, yaşadığınız toplum ile eserin yazıldığı toplum arasında bir bağ kurabilmenize imkan tanıyor. Eşsiz tarzları ve kendine has yapıları ile Dünya Klasikleri bir çok kavramı ele alarak yeniden keşfetmenize ve gelişmenize zemin hazırlıyor. Siz de Dünya Klasikleri arasından dilediğini seçip okumaya başlayabilir, yeni bir hayat hikayesi ile başka diyarlar keşfedebilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dünya Klasikleri

628 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Basım Dili
 4. Yazar A-Z
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Markalar A-Z
  1. Wordsworth Dünya Klasikleri
  2. Platanus Publishing Dünya Klasikleri
  3. Collins Yayınları Dünya Klasikleri
  4. Oxford University Press UK Dünya Klasikleri
  5. Penguin Books UK Dünya Klasikleri
  6. Tropikal Kitap - Dünya Klasikleri Dünya Klasikleri
  7. Penguin Popular Classics Dünya Klasikleri
  8. Nüans Publishing Dünya Klasikleri
  9. Dover Publications Dünya Klasikleri
  10. Koloni Dünya Klasikleri
  11. MK Publications Dünya Klasikleri
  12. Oxford Univ Pr Dünya Klasikleri
  13. Vintage Books UK Dünya Klasikleri
  14. Everyman's Library (UK) Dünya Klasikleri
  15. Engin Yayınevi Dünya Klasikleri
  16. Penguin Books Dünya Klasikleri
  17. Halk Kitabevi Dünya Klasikleri
  18. Penguin Books USA Dünya Klasikleri
  19. Arrow Books Dünya Klasikleri
  20. HarperCollins Publishers Dünya Klasikleri
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15039802/80700013/60000013
Başa dön