En Ucuz ve Kaliteli Kaz Tüyü Yastıklar

Huzurlu ve rahat bir uyku için en çok tercih edilen dolgu malzemeleri arasında yer alan kaz tüyü, yastığın yumuşak ve rahat olmasını sağlıyor. Kabarık ve dolgun dokusu ile yatağınızda hoş bir görünüm yaratabilecek kaz tüyü yastıkların sertliği içerisindeki dolgu malzemesinin gıdık ve sırt tüyü oranlarına göre değişiklik gösteriyor. Yatıldığında yapışan yastıklar hava alan iç malzemesi sayesinde el ile kabartılarak eski haline getirilebiliyor.

Kaz Tüyü Yastık Fiyatları

Kaz tüyü yastık fiyatları dolgu malzemesinin gıdık ve sırt tüyü oranına ve kılıfının malzemesine göre değişiyor. Kaz tüyü az bulunan bir malzeme olduğu için fiyatlar buna göre belirleniyor. Yastıklara konulan gıdık tüyü sırt tüyüne göre daha az miktarda elde edildiği için gıdık tüyü miktarının artması fiyatın yükselmesine sebep olabiliyor. Kaz tüyü yastık seçerken rahat edebileceğiniz sertliği hangi yastığın sağlayabileceğini tahmin etmekte zorlanıyorsanız birkaç püf noktayı öğrenmek isteyebilirsiniz. Kaz tüyü yastıklarda sertlik ve yumuşaklığı belirleyen şey gıdık ve sırt tüylerinin oranı olduğu için bu oranlara dikkat etmelisiniz. Gıdık tüyü çok yumuşak ve çok hafif bir tüy olduğundan gıdık tüyü fazlalığı yastığın yumuşak ve hafif olmasını sağlıyor. Yumuşak bir yastık istiyorsanız gıdık tüyü oranının yüksek olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Sırt tüyü daha sert dokulu olduğu için sırt tüyünün fazla olması yastığın sert olmasına sebep olacağından, sert yastık tercih ediyorsanız sırt tüyü oranın yüksek olduğu yastıkları kullanmak isteyebilirsiniz. Çoğu üründe hem sırt hem gıdık tüyü birlikte kullanılıyor. Bazı ürünlerde ise yalnızca sırt veya gıdık tüyü yer alıyor. Tüyler fabrikada özel bir işlemden geçerek küçük parçalara ayrılıyor. Böylece bütün tüyler kılıf içerisinde bütünlüklü bir doku oluşturuyor.

Ter emme özeliğine sahip yastıklar gece teri emerken gündüz terin dışarı salınmasını sağlıyor. Bu özelik sayesinde yastık sürekli kuru kalabiliyor. Kaz tüyü yastıklar aşırı bakteri üremesinin gerçekleşmesine engel olan doğal kaz tüylerinden üretiliyor. Alerjik özellikleri daha az olan kaz tüyü yastıklar iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı oluyor. Bu özellikleri sebebiyle kaz tüyü yastıklar astım hastaları ve bebeği olanlar tarafından da tercih ediliyor. Kaz tüylerinde hava kanaları bulunduğu için doğal olarak hava ile dolan yastık bu sayede nem çıkışını sağlıyor ve dolgun görüntüsünü koruyor. Çok hafif olan yastıklar seyahatlerde de sıkılıkla tercih ediliyor. Sıkıştırıldığında çok dar bir alana sığabilen yastıkları kolayca taşıyabilir, yastığınızı her istediğiniz yere götürebilirsiniz. Ürünü kullanmak istediğinizde valizinizden çıkartıp elle kabartarak havalandırdıktan sonra kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Yatıya kalan konuklarınız için fazladan almış olduğunuz yastıkları rahatlıkla vakumlu hurçlara koyup havasını çekerek saklayabilirsiniz. Yer kaplamayan yastıklar sayesinde dolabınızda fazladan yere sahip olabilirsiniz.

Kaz tüyü yastıkların orijinal dokusunu kaybetmemesi için temizleme işleminde üzerinde belirtilen talimatlara uymanız gerekiyor. Hassas bir malzeme olan kaz tüyünü 30 dereceden daha düşük sıcaklıkta yıkamanız ve yıkama işlemini bitirdikten sonra ise kurutucuda kurutmanız gerekiyor. Kurutma işlemi esnasında tenis topu veya çamaşır topu kullanarak yastığın daha kabarık olmasını da sağlayabilirsiniz. Bir diğer güvenli temizleme yöntemi olarak üretici firmalar tarafından kuru temizleme yöntemi öneriliyor. Kaz tüyü yastıkları ıslak bir şekilde kurumaya bıraktığınız takdirde tüyler birbirine yapışabiliyor. Kaz tüyü yastıklar yıkanırken kullanılan deterjan oranı da büyük önem taşıyor. Tüylerin orijinal dokusu bozulabileceği için az miktarda deterjan kullanılması gerekiyor. Ürünü uzun yılar kullanmanızı sağlayacak kullanım talimatları ürün etiketlerinde veya paketlerinde detaylı olarak belirtiliyor.

Kaz Tüyü Yastıklar

35 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Taç
  2. Linens
  3. Madame Coco
  4. İstanbul Tekstil
  5. Othello
  6. Alapagoos
  7. Pukka Home
  8. Penelope
  9. Viscotherm
  10. Issimo Home
  11. Marie Claire
  12. Nefnef Home
  13. Pony Yatak
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Ebatlar A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/2147483618/510008/510028
BAŞA DÖN