Krema, Sos

Yerli ve yabancı hazır gıda markaları tarafından üretilerek tatlıseverlerin beğenisine sunulan pasta kreması ve sos ürünleri, hemen her damak zevkine hitap eden seçeneklere sahiptir. Kakaoludan çilekliye, vanilyalıdan karamelliye kadar birçok alternatif sayesinde kullanıcılara ev konforunda profesyoneller tarafından pişirilmiş kadar lezzetli tatlılar yapma imkânı sunar. Dakikalar içinde hazırlanabilecek şekilde üretilen veya kullanıma hazır durumda olan söz konusu hazır gıda ürünleri, tatlı tariflerinde iç dolgusu ve dış kaplama için tercih edilir. Bununla birlikte dondurma ve çeşitli sütlü tatlıların üzerini süslemek için de çeşitli soslar bulunur. Bu hazır ürünler sayesinde sıfırdan tam kıvamında tatlılar yapılabileceği gibi hazır kekler kullanılarak kısa sürede eşsiz lezzetler hazırlamak mümkündür. Özellikle kat arası dolgu olarak hazırlanan ve kek katlarının dağılmaması için kıvamı çok önemli olan ara kremayı, usta şeflerin ellerinden çıkmış kadar kusursuz hazırlama olanağı tanıyan hazır ürünler, genellikle sadece süt ile çırpılarak kullanılır. Bazı ürünlerde ise kıvamın nasıl olacağı iki farklı hazırlama şekli sunularak kullanıcıya bırakılır. Çok yönlü kullanım avantajı da sunan profesyonel pasta kreması ve pasta süsleme sosları, hem evde tatlı tarifleri deneyen kullanıcılara büyük bir kolaylık hem de yeni lezzetler keşfetme olanağı sağlar. Pratik ve lezzetli olmalarının yanı sıra bütçe dostu hazır gıda ürünleri arasında yer alan kutu pasta kreması çeşitleri ve hazır pasta sosları, uygun fiyat seçenekleri ile benzerlerinden ayrılır. Başka bir ifadeyle yaş pasta sosu ve pasta kreması fiyatı hemen her bütçe için uygundur.

Pasta Kreması ve Sos Özellikleri

Leziz soslu kekler hazırlamak isteyen ancak fazla vakti olmayan kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlaması için üretilen pasta kremaları ve dekor sosları, ürün çeşidine göre değişen özelliklere sahiptir. Söz konusu hazır gıda ürünlerinin özelliklerini açıklamadan önce “Pasta kreması nedir?” ve “Pasta kreması ne işe yarar?” gibi soruları yanıtlamak gerekir. Bunlar, kullanıma hazır veya hemen herkesin dakikalar içinde hazırlayabileceği ürünler olup toz formundadır. Genellikle, pasta yapımında hem katlar arası dolgu hem de dış kaplama olarak kullanılır. Dış kaplamada kullanılan ve pasta üstü kreması olarak adlandırılan ürün çeşidi ile pasta dolgu kreması tamamen birbirinden farklı ürünlerdir. Çünkü, pasta dışı kreması iç dolgu için hazırlanana kıyasla daha sos kıvamında olup kısa sürede katılaşacak şekilde üretilir. İç dolguda ise katların birbirine yapışmaması, iç malzemelerin orantılı dağılımı ve görsel bütünlük açısından hacimli ve yumuşak bir kıvam tercih edilir.

Hazır tatlı ürünleri arasında yer alan pasta sosu çeşitleri ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunar. Bunlardan biri kullanıma hazır durumda olan ve dondurmadan sütlü tatlılara, ıslak keklerden şerbetli tatlılara kadar farklı tarifleri süslemek için kullanılır. Diğeri ise su veya süt ile çırpılarak hazırlanır. Her iki hazır sos da çikolata, beyaz çikolata, karamel, çilek, kahve, böğürtlen, vanilya, muz gibi çok sayıda aroma seçeneği sunar. Aroması veya durumu ne olursa olsun kullanıcılara birçok avantajı bir arada sunan bu ürünler, uzun raf ömürleri, farklı miktarda satın alma avantajı sağlayan ambalaj seçenekleri, kısa sürede kusursuz kıvama sahip krema veya sos elde etme olanağı sunmaları ve hemen her damak zevkine hitap etmeleri ile yoğun ilgi görür. Tüm bunların yanı sıra toz formunda olan ve süt, su gibi sıvılar ile çırpılarak hazırlanan sos ve kremalar, klasik süt veya su yerine laktozsuz süt, badem sütü, Hindistan cevizi sütü, yulaf sütü gibi pek çok farklı malzeme ile hazırlanabilir. Gıda boyaları ile renklendirilebilir veya ceviz içi, fındık içi, fıstık içi, çikolata parçaları, meyve parçaları ve çeşitli şekerlemeler ile daha zengin bir hale getirilebilir. Bu sayede kullanıcılara kendi yaratıcılıklarını kullanarak özel ıslak kek ve tatlı tariflerini hazırlama fırsatı verir.

Pasta Kreması ve Sos Çeşitleri

Daha önce yemek pişirme ve mutfak tecrübesi olmayan kullanıcılara tam kıvamında tatlı lezzetler hazırlama ayrıcalığı sunan hazır kaplama, iç dolgu ve sos ürünleri, farklı kullanım gerektiren çeşitleri ile dikkat çeker. Bu ürünler arasında en yoğun ilgi görenlerden biri pasta kaplama kreması olarak da bilinen pasta ganaj kreması çeşitleridir. Hazırlanan keklerin üzerini sütlü çikolata, bitter çikolata, beyaz çikolata ve karamel ile kaplamak için kullanılır. Bu ürünlerin en büyük özelliği, kaplama işleminin ardından belirli bir süre sonunda katılaşmalarıdır. Öte yandan katılaşmayan pasta sıvama kreması çeşitleri de bulmak mümkündür. Bunlar arasında çikolata tutkunlarına hitap eden klasik çikolatalı pasta kreması gibi lezzetlerin yanı sıra meyveseverler için meyveli pasta kreması gibi ürünler de vardır. Tüm bunların yanı sıra pasta içi kreması olarak adlandırılan ve kek, kedi dili bisküvi, pandispanya, krep katları arasında kullanılan dolgu ürünleri de kullanıcılara sunulur. Bunlar arasında beyaz pasta kreması gibi vanilya veya beyaz çikolata içeren seçenekler olduğu gibi renkli pasta kreması gibi meyve aromalı alternatifler de yer alır.

Kullanıma hazır durumda olan ve genellikle plastik bir şişe içinde kullanıcılara sunulan pasta üstü sos ürünleri, zengin aroma ve renk seçenekleri ile dikkat çeker. Waffle sosu ve topping sos gibi pek çok çeşidi bulunan bu ürünler sayesinde ev konforunda orijinal lezzetlere sahip waffle gibi dünyaca ünlü tarifleri hazırlanabilir. Dekor sosları olarak da bilinen topping soslar ise waffle’ın yanı sıra kek, dondurma, kurabiye, cheesecake, meyve salatası ve tart süslemek için idealdir. Tüm bunların yanı sıra süsleme ve dekor uygulamalarında kullanılan ve eşsiz köpük kıvamı ile bilinen krem şanti çeşitleri de vardır. Farklı markalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan krem şantiler, kullanıma hazır olanlar ve süt ile çırpılması gereken toz formunda olanlar şekilde iki farklı seçenek sunar. Kullanıma hazır durumda olan ve sprey pasta kreması olarak adlandırılan bu ürünler, çikolatalı, vanilyalı ve çilekli çeşitleri ile hem dekor uygulamalarında hem de meyve salatalarında kullanılır. Öte yandan başta karamel olmak üzere farklı aromalar ile hazırlanan soğuk dekor jeli, yoğunlaştırılmış süt gibi ürünler de vardır.

Pasta Kreması ve Sos Hazırlanışı

Yerli ve yabancı pasta kreması markaları tarafından çok sayıda çeşidi üretilerek kullanıcılara sunulan hazır pasta kreması ürünleri, üründen ürüne değişen farklı şekillerde hazırlanır. Örneğin, pasta üstü kaplama kreması ürünleri, aroması ne olursa olsun su veya süt ile kaynatılırken dolgu olarak kullanılan beyaz çikolatalı pasta kreması ürünleri süt ile pişirilip içine tereyağ ekledikten sonra soğutularak kullanılır. Köpüklü yapısı ile en çok tercih edilen dekor malzemelerinden krem şanti ise elde edilmek istenen kıvama göre 1 çay bardağı veya 1 su bardağı soğuk süt ile çırpılır. Tıpkı kremalar gibi toz formunda olan pasta sos çeşitleri de su veya süt ile hazırlanır. Jöle formunda olması gereken bazı sosların pişirilmesi gerekirken pek çok sosun süt ile çırpılması yeterlidir. Kullanıma hazır olarak sunulan söz konusu dekor ve dolgu malzemeleri ise herhangi bir hazırlık aşaması gerektirmediği için herhangi bir işlem ve hazırlık gerektirmez. Bu nedenle son derece pratiktir.

Toz formunda olan söz konusu ürünler farklı sıvılar kullanarak da hazırlanabilir. Örneğin, laktoz intoleransı veya alerjisi olan kullanıcılar, süt ile hazırlanan birçok ürünü içinde laktoz bulunmayan badem sütü, Hindistan cevizi sütü gibi malzemeler kullanarak da hazırlayabilir. Ayrıca, vanilya gibi yoğun aroması olmayan veya sade olarak kullanıcıların beğenisine sunulan söz konusu ürünlere farklı aromalar ve gıda boyaları ekleyerek eşsiz lezzetler ile eğlenceli görünümler elde etmek mümkündür. Dekor ve süsleme ürünleri arasında yer alan dekor jelleri ise su ile seyreltilerek kullanılır. Bu ürünler, trileçe gibi tatlılarda, keklerde ve cheesecake çeşitlerinde sık tercih edilir.

Pasta Kreması ve Sos Kullanımı

Klasik bir keki kısa sürede lezzetli bir tatlıya çevirme kolaylığı sağlayan yaş pasta kreması ve dekor sosları, ambalaj üzerinde yer alan hazırlama önerilerine göre kullanıma hazır hale getirilir. Bununla birlikte içeriği ne olursa olsun tüm patisserie ürünleri birbirleriyle karıştırılabilir veya farklı içerikle ile zenginleştirilebilir. Dolayısıyla “Pasta sosu nasıl kullanılır?” veya “Pasta kreması nasıl kullanılır?” sorularına net bir yanıt vermek mümkün değildir. Bununla birlikte en çok ara dolgu ve dış kaplama uygulamalarında kullanılan bu malzemeler, tıpkı pudra şekeri gibi kurabiye ve kek üstü süslemelerinde de tercih edilir. Hazır durumda olmayan ve belirli bir hazırlık süreci gerektiren patisserie ürünleri, ilk etapta kullanım önerilerinde belirtildiği şekilde hazırlanır. Eğer soğuk olarak kullanılacak ise soğumaya bırakılır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli konu soğuma sürecinde kaymak oluşumunu önlemek için sık sık karıştırmaya devam etmek gerekir. Hedeflenen şekilde soğuduğunda ve kıvamı yoğunlaştığında ise sıkma torbaları veya silikon bir spatula yardımı ile kek katları arasında uygulanabilir, dış kaplama malzemesi olarak kullanılabilir.

Çikolata parçaları, meyve şekerleri, kuru yemişler, drajeler, çeşitli aromalar ve gıda boyaları ile zenginleştirilebilir iç dolgu ve dış kaplama malzemeleri, sayısız şekilde kullanılabilir. Farklı tatlı tariflerinde yer verilerek yeni lezzetler oluşturma olanağı tanıyan söz konusu krema ve soslar, içecekleri lezzetlendirmek ve süslemek için de idealdir. Özellikle kullanıma hazır durumda olan dekor ürünleri ile kahve ve sütlü içeceklere eğlenceli görünümler ve aromalar kazandırmak mümkündür. Hem soğuk hem de sıcak içeceklerde kullanılabilen bu ürünler, helva, baklava, ekmek kadayıfı gibi geleneksel tatlıları süslemek için de tercih edilebilir. Örneğin, genellikle dondurma veya kaymak ile servis edilen ekmek kadayıfı, çikolatalı pasta kreması kullanımı için idealdir.

Hazır Pasta Kreması ve Sos Avantajları

Hazır ve kısa sürede hazırlanabilen çeşitleri ile öne çıkan krema ve soslar, pek çok avantajı bir arada sunan ürünlerden oluşur. Hazır pasta kreması kullananlar tarafından da vurgulanan söz konusu avantajlardan öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıma hazır olan çeşitleri ile tatlı süsleme ve lezzetlendirme çalışmaları yapma olanağı sunar. Kullanıcılara önemli oranda zaman kazandırır.
  • Renkli pasta sosları gibi evde kısa sürede hazırlanması mümkün olmayan çeşitleri ile kolaylık sağlar. Hazırlık ve süsleme süreçlerini zahmetsiz hale getirir.
  • Çok sayıda aroma ve renk alternatifi sunarak, farklı damak zevklerine hitap eden sayısız tarif hazırlanmasına yardımcı olur. Sade kek ve krepleri lezzetli tatlılara dönüştürür.
  • Profesyonel tatlı şefleri gibi süsleme çalışmaları yapma olanağı tanır. Kullanıcıların hayal güçleri ile sınırlı kullanım alanına sahiptir.
  • Ambalajı açılmadığında ve doğru şartlarda saklandığında oldukça uzun bir raf ömrüne sahiptir. Kullanıma hazır olanlar ise uygun koşullarda uzun süre formunu korur.
  • Hazır kek pasta karışımı gibi ürünler sayesinde çok kısa sürede profesyonel tatlılar yapma imkânı sunar ve kullanıcılara kendi özel tatlılarını hazırlama imkânı verir.

Patisserie kreması olarak da bilinen ve normal şartlar altında zahmetli hazırlama aşamaları gerektiren Fransız lezetlerini, birçok aroma alternatifi ile kullanıcıların beğenisine sunan hazır malzemeler sayesinde dünyaca ünlü lezzetler, çok kısa bir sürede hazır hale gelir. Bununla birlikte söz konusu ürünler sayesinde, doğum günü kutlamaları başta olmak üzere pek çok özel etkinlik için konseptli tatlılar hazırlanabilir. Örneğin, yılbaşı konsepti için dolgu ve kaplama malzemelerinin yanı sıra süsleme çalışmalarında kullanıma amacıyla renkli glazür çeşitlerinden faydalanılabilir. Sıvı olarak hazırlanan ve uygulama sonrasında oldukça katı bir forma ulaşan glazür isimli şekerli soslar, sarıdan maviye, yeşilden kırmızıya pek çok renk seçeneği sunar. Bu sayede kek üzerine figürler çizmek ve yazı yazmak mümkün olur. Tüm bunların yanı sıra yazı ve figür çalışmaları için topping adı verilen soslardan da faydalanılabilir.

Pasta Kreması ve Sos Fiyatları

Hem yerli hem de yabancı çok sayıda marka tarafından tatlıseverlerin beğenisine sunulan sos, kaplama ve dolgu malzemeleri, bütçe dostu fiyatlara sahiptir. Bununla birlikte ürün çeşidi ve miktarına göre farklı fiyatlar söz konusu olabilir. Örneğin, kullanıma hazır pasta sosları fiyatları, ürün miktarına, aromaya ve ürün markasında göre değişiklik gösterir. Hazır pasta kreması fiyatı ise daha çok krema çeşidine ve markaya göre farklı seçenekler sunar. Dolayısıyla çikolatalı iç dolgu, ganaj, süsleme jeli, glazür, waffle sosu gibi ürünlerde fiyat farklılıkları söz konusudur. Öte yandan 750 ml’ik dekor sosu ile 230 ml’lik dekor sosu farklı fiyatlara sahiptir. Bu nedenle pasta kreması satın almadan önce doğru ürünü ihtiyaç duyulan miktarda satın almak için ürün türüne ve gramajına dikkat etmekte fayda vardır.

Genel olarak markası, miktarı ve çeşidi ne olursa olsun söz konusu patisserie ürünleri, uzun pişirme süreçleri gerektirmediği ve basit birkaç malzeme ile hazırlanabildiği için masrafsız ve bütçe dostudur. Üstelik diğer hazır ürünler ile birlikte kullanıldığında fırın ve ocak kullanmadan eşsiz lezzetlere sahip tatlılar hazırlama kolaylığı sağlar. Sağladığı avantajlar ile çat kapı gelen misafirlere hazırlıksız yakalanma sorununu ortadan kaldıran sos ve krema çeşitlerini çoklu paketler halinde veya kiloluk olarak da almak mümkündür. Siz de “Pasta kreması nerede satılır?” sorusuna yanıt arıyor ve eşsiz lezzetlerle tanışmak için yeni kremalar ve sosları keşfetmek istiyorsanız, zengin ürün seçenekleri arasından dilediğinizi tercih ederek hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Pasta kreması nerede kullanılır?

Hazır patisserie malzemeleri, kek, bisküvi, krep ve pandispanya ile tatlı lezzetler hazırlarken iç dolgu ve dış kaplama olarak kullanılır. Farklı renk ve aromalara sahip olan söz konusu ürünler, ev ortamında usta şeflerin elinden çıkmış kadar lezzetli tatlılar hazırlama kolaylığı sağlar.

Pasta kreması ve dekor sosu alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Söz konusu dolgu, kaplama ve dekor malzemelerinin nerede kullanılacağı, aroması, hazırlama aşamasında gerekli ek malzemeler ve ambalaj üzerinde yer alan tavsiye edilen son tüketim tarihi dikkate alınarak tercih edilmesi önerilir.

Hazır pasta kreması nasıl kullanılır?

Evde tatlı lezzetler hazırlamayı zahmetsiz ve hızlı hale getiren hazır kremalar, çeşidine ve aromasına göre iç dolgusu veya dış kaplaması olarak kullanılır. Bununla birlikte içinde dolgu bulunan kurabiye ve profiterol gibi tatlılarda da kullanmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pasta Kreması & Sos

730 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 49 / 730 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?