Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Osmanlı İmparatorluğu Tarihi - Robert Mantran

İş Bankası Kültür Yayınları
409,77 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

348,30 TL
349,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777
Osmanlı İmparatorluğu Tarihi - Robert Mantran
XIV. yüzılın başlarında Anadolu''da, Bizans ile Selçuklu devletlerinin yıkıntıları üzerinde kurulan Osmanlı İmparatorluğu, Timur istilasına ve kısa süreli “Fetret Devri”ne rağmen, kuruluşundan iki yüz elli yıl sonra Viyana kapılarından Yemen''e, Cezayir''den Irak''a, Akdeniz''den Karadeniz''e kadar yayılan bir “cihan imparatorluğu” olmuştu.
Yüzyıllar boyunca Eski Dünya''nın en önde gelen güçleri arasında sayılan Osmanlılar, karşı karşıya geldikleri Batı dünyası tarafından uzun süre her türlü aşırılıkla, hoşgörüsüzlükle, kan dökücülükle suçlandılar. Oysa imparatorluğun tarihi, öncelikle kanunları ve parlak idaresiyle bir devlet kuruluşunun öyküsüydü. Üstelik sanatta ve edebiyatta hâlâ görülebilen kalıcı izler bırakmış özgün bir kültürün tarihi söz konusuydu.
Robert Mantran''ın yönetiminde hazırlanan bu yayının birinci cildinde, Irène Beldiceanu, Nicolas Vatin, Nicoara Beldiceanu, Jean-Louis Bacqué-Grammont, Gilles Veinstein ve André Raymond gibi kalburüstü Osmanlı tarihçileri; “Kuruluş ve Yükseliş Yılları”nı siyasi, askeri, iktisadi, sosyal ve kültürel tarih açısından ele alıyorlar.
Prof. Dr. Server Tanilli''nin sürükleyici, dupduru Türkçesiyle dilimize kazandırılmış bu önemli yapıt, Osmanlı İmparatorluğu Tarihi''ni merak eden herkes için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.
Boyut Normal Boy
Yazar Robert Mantran
Sayfa Sayısı 976
Yayın Tarihi 2016
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KISBANK01722
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön