Ampuller, günümüzde, tavan aydınlatmasında, lambaderlerde, gece lambası çeşitlerinde, mutfak aydınlatmalarında, yer aydınlatmalarında, sokak ve bahçe lambalarında kullanılıyor. Hem bir gereksinim hem de dekorasyonda önemli rol oynayan ampul, elektrik enerjisini ışığa çevirmeye yarıyor. Ampullerin gücü ise, 50 watt ile 1000 watt arasında değişiyor. Aynı zamanda, ampullerin kullanıldığı alana göre farklı formları ve renk çeşitleri de bulunuyor. Tasarımsal olarak sunulan farklılıkların yanında enerji tüketimi ve ışığı yansıtma şekli açısından da ampuller birbirinden ayrılıyor. Ampul nedir ve nasıl çalışır ekseninde ürünün işlevselliği daha iyi anlaşılıyor. Ampullerin içerisinde çok ince metalden yapılan ve filaman adı verilen iki adet destek çubuğu bulunuyor. Bu iki çubuk arasında ise bir tel bulunuyor ve bu tel elektrik akımı ile çok fazla derecede ısınarak ışık yaymaya başlıyor. Ayrıca, içerisinde argon gazı denilen bir madde de bulunuyor. Ampul çeşitleri arasında; led ampul, tasarruflu ampul, halojen ampul, floresan ampul, spot ampul, mum ampul ve glop ampul bulunuyor. Bu seçenekler, kullanılacağı alana ve alanın elektrik altyapısına göre değişiyor. Birçok marka tarafından üretilen ampul seçenekleri mevcut. Philips markası da, hem elektronik alanında hem de özellikle elektrik ürünleri konusunda lider bir üretici. Philips, kurulduğu yıl itibariyle ampul ve lamba üreticisi olmasıyla biliniyor. Bu da Philips markasını ürettiği birçok elektronik eşyanın yanı sıra, ampul ve çeşitlerinde en çok tercih marka yapıyor. Philips ampul, markanın çok uzun yıllardır olan deneyim ve tecrübesi ile günümüzde kaliteli ürün arayışında olan kişiler tarafından en tercih edilen markalardan birisi. Philips ampuller, yapı market kategorisinde bulunan ve birçok evin de demirbaş eşyalarından sayılabilir.

Philips Ampul Çeşitleri

Renk, kullanım alanı, tasarımı ve formu gibi birçok seçeneği bulunan ampuller çeşidine göre dört gruba ayrılıyor. Bunları; akkor flamanlı ampuller, floresan ampuller, gazlı deşarjlı ampuller ve led ampuller olarak listeleniyor. Bu çeşitlerden en sık kullanılanı, akkor ve floresan ampuller. Led ampuller ise daha çok dekorasyon amacı ile kullanılıyor. Renk seçeneği olarak da en çok kullanılan Philips ampul renkleri arasında; beyaz, sarı ve gün ışığı rengi bulunuyor. Dekoratif bir etki için sarı ışık daha çok tercih ediliyor. Ancak net aydınlık için beyaz ışık tercihi daha fazla. Philips ampul çeşitlerini de özelliklerine, kullanım alanları ve sağladığı avantajlarına göre aşağıdaki gibi inceleyebiliriz:

Philips Akkor Ampul

Akkor ampul çeşidi de, kendi içerisinde “normal akkor flamanlı ampul” ve “halojen flamanlı akkor ampul” olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Halojen flamanlı akkor ampuller, normal akkora göre daha fazla ışık veriyor. Philips ampul modelleri içinde en bilinenlerden olan akkor ampullerin kullanım alanları ise daha çok; vitrinler, oto lambaları, fotokopi makineleri ve tarayıcı gibi cihazlar denilebilir. Normal akkor flamanlı ampul ise, özellikle iç mekanlarda en çok tercih edilen ampul çeşididir. Philips akkor ampul çeşidi de aşağıdaki özellikleri sebebi ile sıklıkla tercih ediliyor:

 • Montajının kolay olması
 • Az yer kaplaması
 • Ortamdaki ısıdan etkilenmemesi
 • Sık sık yakılıp söndürülmeye dayanıklı olması
 • Kullanım alanlarının geniş olması
 • Anında ışık vermesi

 

Philips Led Ampul

Led ampuller genelde ampul şeklinde, şerit şeklinde ve twister şeklinde bulunuyor. Led ampul kullanım alanları oldukça geniş. En çok kullanıldığı alanlar ise; ev, ofis, binaların dış cepheleri, tarihi binalar, köprü ve anıtlar, vitrinler, mutfak dolapları, halı sahalar, benzinlikler, tenis kortları, otoban ve yollar, reklam tabelaları, site içi aydınlatmalar ve park ve bahçelerdeki sokak lambaları olarak sayılabilir. Led ampuller; watt, duy, kelvin ve lümen özelliklerine göre seçiliyor. Bunlar, kullanılacağı alan ve istenilen ışık yoğunluğuna karar verilerek belinlenmeli. Led ampuller, uzun ömürlü olması, renk seçeneğinin fazla olması ve ekonomik olması gibi özellikleri ile birçok alanda tercih ediliyor. Philips led ampul çeşitlerinin genel olarak avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Öncelikle cıva maddesi içermediği için çevre dostu kabul ediliyor.
 • Düşük güç tüketimine sahip.
 • Doğal ışık yaratması ile göz yormuyor.
 • Anında ışık yayma özelliği bulunuyor.
 • Şekil ve renk çeşitliliği ile geniş bir tasarım imkanı sunuyor.
 • Yanma, elektrik çarpması gibi özellikleri olmadığı için güvenle dokunulabilir.
 • Zararlı gaz bulundurmuyor.
 • Yaklaşık 50.000 saat kullanım ömrüne sahip.

 

Philips Tasarruflu Ampul

Tasarruflu ampuller, normal ve soket girişli olarak üretiliyor. Enerji tasarrufu sağlaması sebebiyle de birçok alanda kullanılabiliyor ve ekonomik açıdan fayda sağlıyor. Farklı renkli ampul çeşitleri ile, dekorasyon veya parti, kutlama gibi süsleme alanlarında kullanılabiliyor. Philips tasarruflu ampul çeşitleri de, hem daha az enerji harcaması hem de uzun ömürlü ve uzun süreli kullanım açısından avantajlı olduğu için oldukça ilgi görüyor.

Philips Floresan Ampul

Floresan ampulün şekil itibariyle farkllı formları bulunuyor. Bunlar; simit tipi, kompakt tipi, soket tipi, ve normal (uzun) tip olarak sayılabilir. Floresan ampuller, doğru bağlanamadığı zaman ışık titremelerine sebep olabilir. Bu nedenle montajının doğru yapılması gerekiyor. Philips floresan ampul çeşitlerinin, kullanım avantajları ve özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Balast ve starter gibi kurulum ve kullanım ekipmanları gerektiriyor.
 • Açıldıktan bir süre sonra ışık vermeye başlıyor. 
 • Sağladığı ışık gücüne göre boyut olarak büyük denilebilir.
 • Floresan lambaların kullanım ömrü uzun oluyor.
 • Fazla ısınmıyor ve ekonomik olması ile bir avantaj sağlıyor.
 • Armatür olmadan kullanılsa da göz yormuyor.Philips Spot Ampul

Spot lambalar, son dönemlerde ev dekorasyonu denilince akla gelen aydınlatma seçeneklerinin başında geliyor. Modern bir görünüm elde etmeyi sağlayan spot ışıklarla, hem spor hem de şık bir dekor yaratabilirsiniz. Spot lambaların en sık kullanıldığı yerler işyerleri, cafeler, restaurantlar ve evler denilebilir. Genel olarak evlerde, tavan aydınlatması olarak gömme ve sıva üstü olarak tasarlanabiliyor. Aynı zamanda, mutfak dolapları altlarında veya koridorda yer aydınlatması olarak da görülebiliyor. Alanı sadece spot lamba ile eşit bir şekilde aydınlatabilmek mümkün. Ancak, halihazırda kullandığınız avize varsa, her ikisini de kullanma imkanınız bulunuyor. Spot ışıkları, farklı renk seçenekleri ile de kullanabilirsiniz. Evinize yeni bir dekor kazandırmak istiyorsanız, Hepsiburada.com’da birçok farklı Philips spot ampul çeşidi bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Bu sayede, modern bir aydınlatma spot lambalar ile evinizde özellikle oturma odası ve yemek odasına veya işyerinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Watt, Kelvin, Lümen, Duy ve Dim Ne Anlama Geliyor?

Ampul, lamba, elektrik ve enerji terimleri olarak bilinen kelvin, watt, duy ve lümen özellikle led ampul seçerken dikkat edilmesi gereken ampul özellikleri olarak belirlenebilir. Uluslararası parametreler olarak kabul edilen bu kelimeler aslında birçok kişi tarafından ne anlama geldiği bilinmiyor. Bu kelimelerin basitçe ifadeleri ise şöyle;

 • Watt

Bir ampulün harcadığı yani tükettiği enerji gücü anlamına geliyor. 9W, 14W, 60W gibi seçenekleri bulunuyor ve W harfi ile gösteriliyor.

 • Lümen

Bir ampulün yaydığı ışık derecesini lümen biriminden anlayabilirsiniz. Ampullerin açıklama kısmında veya kutusunda ışık çıkışı olarak mutlaka belirtilen bilgilerdendir.

 • Duy

Duy tipi, büyük veya küçük olmak üzere ampullere göre değişiyor. Genel olarak kablolardan gelen elektrik ile ampulü birleştirmeye yarayan bölüm denilebilir. E27, E14 şeklinde ibareleri bulunuyor.

 • Kelvin

Ampul renklerinin sıcak ve soğuk olmak üzere ayrımları bulunuyor. Örneğin, sıcak beyaz, parlak beyaz, günışığı gibi. Işığın renk sıcaklığı kelvin parametresi ile gösteriliyor. 2700K, 3500K, 5000K şeklinde belirtiliyor.

 • Dim

Bazı ampul çeşitlerinde “dim edilebilir” ya da “dim edilemez” şeklinde ibareler bulunuyor. Dim ne anlama geliyor denilecek olursa, ampulun parlaklık seviyesinin ayarlanabilir olması ya da bu özelliğinin olmaması anlamına geliyor. 

Şekline Göre Philips Ampul Çeşitleri

Daha çok kullanım alanlarına göre farklılık gösteren Philips ampul çeşitleri yedi kategoride satışa sunuluyor. Bunlar arasında; yansıtıcı (reflektör), mum, spot, klasik ampul, lustre, daire ve kapsül bulunuyor. Philips ampul çeşitlerinin ekstra özellikleri ise; göz rahatlığı, loş ışık, SceneSwitch, cam türü seçeneği bulunuyor.

Philips Ampul Renkleri

Ampul renk seçenekleri kişilerin tercihine, kullanılacağı alana, alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Genel olarak ampullerde beyaz, sarı ve günışığı gibi renk skalası bulunuyor. Bu renk çeşitleri aslında ampulün parlaklık ve doğal ışık yaymasına göre derecelenmesi anlamına geliyor. Philips ampul renkleri arasında ise; warm glow yani ekstra sıcak beyaz, beyaz, yumuşak beyaz, parlak beyaz ve günışığı bulunuyor. Kullanım alanları ve renk özelliklerinin detayları ise şöyle;

 • Philips Warm Glow Ampul

Warm glow ampul genel olarak 2700K birim olarak üretiliyor. Led ampul, spot ampul, reflektör gibi çeşitleri bulunuyor. Philips warm glow ampul çeşitleri, parlaklık seviyesi ayarlanabilir olan ve ayarlanamayan olarak farklılık gösteriyor. Evler, kütüphaneler, ve restaurant gibi alanlarda tercih ediliyor.

 • Philips Beyaz Ampul

Beyaz ampuller, 4000K birim renk sıcaklığına sahip. Genelde soğuk bir renk denilebilir. Philips beyaz ampul çeşitleri arasında; lustre (avizelerde kullanılan ampul), mum şekilli ampul, spot ve ampul şekilleri mevcut. E14, E27 ve GU10 duy tipleri bulunuyor. Dim edilebilir ve dim edilemez özellikli seçenekleri mevcut. 

 • Philips Yumuşak Beyaz Ampul

Beyaz ampul çeşitlerinden biri olan yumuşak beyaz seçeneği renk sıcaklığı 2700K ile belirtiliyor. Philips yumuşak beyaz ampul çeşitleri de, göz yormayan özelliği ile sıklıkla tercih edilen modellerden. Yumuşak renkte olması sebebi ile sıcak beyaz kategorine de giriyor. Genel olara E14 duy tipi ile uyumlu seçenekleri bulunuyor.

 • Philips Parlak Beyaz Ampul

Daha çok ilgi çekici ve gösterişli olan alanlar olan alışveriş merkezleri veya reklam tabelaları gibi led kullanılan yerlerde parlak beyaz ampul tercih ediliyor. Philips parlak beyaz ampul çeşitleri; lineer aydınlatma, ampul ve kapsul ampul şekilleri bulunuyor. Hastaneler, bazı işyerleri ve çalışma odaları gibi alanlarda tercih ediliyor.

 • Philips Gün Işığı Ampul

Özellikle son yıllarda oldukça popüler olan ve evlerde en çok tercih edilen ampul renklerinden birisi de gün ışığı rengi. Yaydığı mavi ışık şiddeti az olması sebebiyle göz yormayan bir ampul seçeneği. Philips gün ışığı ampul; mum ve lustre, spot ampul, ve normal ampul şekilleri ile üretiliyor. Soğuk gün ışığı kategorisinde bulunuyor. E14, E27 ve GU10 duy tipleri mevcut. Ayrıca, renk sıcaklık birimi 5000K olarak belirtiliyor.

Lineer Aydınlatma Nedir?

İşyerleri ve özellikle alışveriş merkezlerinde kullanılan bir aydınlatma çeşidi olan lineer aydınlatma, gelişen eğlence sektörlerinde de çok sık kullanılıyor. Uzun ince bar şeklinde bulunan lineer ampuller, istenilen boyutta ve renklerde bulunabiliyor. Philips lineer özellikle ampuller de bu anlamda çok tercih ediliyor. Kullanılacağı alanda gömme veya yüzeye montaj, hareketli sensör ve değişen renk tasarımı gibi seçenekleri bulunuyor.

Evlerde Hangi Ampul Kullanılmalı?

Evler, bazı kişilerin büyük bir zamanını geçirdiği bazı kişilerin de dinlenmek için koşa koşa geldiği yerlerden. Bu nedenle evinizde, hem dekorasyon açısından göze hitap eden hem de gerektiğinde dinlenmek için huzur veren bir atmosferi yakalamak gerekiyor. Evlerde aydınlatma konusu, her iki açıdan da düşünülmesi gereken bir detay. Bu nedenle aydınlatmalarda seçeceğimiz renk ve ampul çok önemli. Çünkü, yorucu bir ışık seçerseniz göz yorulmaları, baş ağrısı, mide bulantısı, yorgunluk, stres gibi hassasiyetlere neden olabilir. Evlerde en sık vakit geçirilen alan öncelikle oturma odası ya da salon oluyor. Bu alanlarda, sıcak beyaz ya da gün ışığı rengindeki ampuller seçilebilir. Aynı zamanda ayrı bir yemek odanız bulunuyorsa, burada da bu ampuller tercih edilebilir. Watt seçeneği olarak da, hafif bir aydınlatma isteyenler 5W daha yoğun ışık isteyenler 8W gücünde ampulleri seçebilirler. 

Ampul Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerde aydınlatma seçimi oldukça önemli. Seçim yaparken, ev dekorasyonundan ekonomiye kadar farklı birçok detay düşünülmesi gerekiyor. Aynı zamanda, olası ev kazalarının önüne geçmek için de seçilen aydınlatmanın ve ampulün güvenilir olması konusunda da oldukça titiz davranılması gerekiyor. Buna göre ampul seçerken nelere dikkat edilmeli noktasında şunlar söylenebilir;

 • Işık hayatımızda bir gereksinim olduğundan çok uzun süreler, farklı alanlarda kullanıyoruz. Bu nedenle öncelikle ekonomik ve tasarruf sağlayan ampuller tercih edilmeli.
 • Çevre dostu bir ürün olmasına da özen gösterilmeli.
 • Uluslararası onayı bulunan ürünler tercih edilmeli ve güvenilir bir satıcıdan alınmalı.
 • Yanma ve elektrik çarpma gibi durumlar söz konusu olmaması için güvenli üretilmiş bir ampul olduğuna dikkat edilmeli. Ürün açıklaması mutlaka okunmalı.
 • Ampul seçerken ev dekorasyonu, varsa ampulun kullanılacağı lamba modeli, kullanım yoğunluğu gibi detaylar düşünülerek seçilmeli.
 • Ampulün kullanılacağı alanın elektrik altyapısının alınan ampule uygun olup olmadığına dikkat edilmeli.
 • Ampulün rengine karar verirken, yine nerede kullanılacağına göre seçim yapılması uygun olacaktır.
 • Uzun ömürlü kullanım sağlıyor olmasına özen gösterilmeli.
 • Işık gücü ve verimlilik de dikkat edilmesi gereken noktalardan sayılabilir.

 

Philips Ampul Yorumları

Ampul çeşitleri, birçok farklı elektrik terimi ve özelliği ile satışa sunuluyor. Bu özellikler ve ampulleri hangi ölçülerde satın almak gerektiği ile ilgili bilgileri Hepsiburada.com, değerlendirmeler bölümünde inceleme imkanınız bulunuyor. Philips ampul yorumları ve ürün açıklama kısmında bilgiler ile eviniz, çalışma odanız veya işyeriniz için doğru ürünü seçebilirsiniz. Gerçek kullanıcı yorumları ile, yanlış ampulü satın alarak vakit kaybına neden olmadan doğru ürünü bulabilmek mümkün. Ayrıca Philips ampul kullanan kişilerin yaptığı değerlendirmeler ile şu sorular hakkında da bilgi edinebilirsiniz;

 • Hangi renk ampul göz yormaz?
 • Metrekareye göre ampul watt seçimi nasıl olmalı?
 • Uyku için hangi renk ışık tercih edilmeli?
 • Gözü dinlendiren renkler hangileridir?
 • Kaç watt ampul almalıyım?
 • Hangi ampul daha az elektrik harcar?
 • Sarı ışık mı beyaz ışık mı seçmeliyim?

 

Philips Ampul Fiyatları

Philips ampul çeşitleri; duy tipi, renk seçeneği, watt gücü gibi farklı özellikleri ile üretiliyor. Bunlar fiyat etkenleri arasında bulunurken, aynı zamanda tekli, ikili, üçlü, onlu ve on ikili gibi set içerikleri de mevcut. Hepsiburada.com ile, Philips ampul fiyatları hakkında inceleme yapabilir, ihtiyacınız olan ampul çeşidine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ampul çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olurken, Hepsiburada.com’un sunduğu birçok avantaj ile güvenli bir online alışveriş yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Philips Ampul

383 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Duy Tipi
Toplam 28 / 383 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?