Plastik

Plastik klozet kapakları yeni bir kapak satın alırken rastlayacağınız en yaygın malzemedir. Son derece uygun fiyatlı plastik kapakların temizliği çok kolaydır. Çeşitli renkleri mevcuttur ve yavaş kapanma gibi fonksiyonel özellikler sunar. Tuvaletiniz için yeni bir klozet kapağı seçerken ihtiyaçlarınızı belirleyerek seçenekleri daraltabilir, fayda ve maliyet dengesini sağlayabilirsiniz.

Plastik Klozet Kapağı Modelleri

Klozet kapakları, klozet modellerine göre oval, kare ya da yuvarlak şekle sahip olabilir. Oval klozet kapakları geleneksel yuvarlak kapaklardan biraz daha uzundur. Bu klozet tipi, birçok kullanıcı tarafından daha rahat olarak kabul edilir, Dikdörtgen klozet kapağı, diğer şekillerle aynı faydalara sahiptir ve çeşitli renk ve materyallerde bulunabilir. Klozet kapağı satın alırken ne tür bir klozet kapağına ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, klozetinizin uzunluğunu ölçmeniz yeterlidir. Kapağın klozete bağlandığı delikleri bulduktan sonra, bir mezura veya cetvel yardımıyla cıvatalardan itibaren klozetin boyunu ölçebilirsiniz. Klozetler standart ölçülere göre üretildiği için klozet markanız ne olursa olsun klozetinize uygun bir kapak bulabilirsiniz.

Klozet Kapağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir klozet kapağı satın alırken çok sayıda seçenekle karşılaşabilirsiniz. Yüzlerce çeşit arasından seçim yapmanızı kolaylaştırmak ve seçenekleri daraltmak için farklı klozet tipleri arasındaki temel farkları bilmeniz gerekir. Konfor, klozet kapağı seçerken genellikle dikkat etmeniz gereken ilk faktördür. Bir klozetin rahatlığını etkileyen birçok faktör vardır. Klozet kapağının şekli, oturmanın ne kadar rahat olduğunu belirlemede oldukça büyük bir rol oynar. Kişiden kişiye değişmekle birlikte oval ve dikdörtgen gibi uzun kapaklar yuvarlak olanlardan daha rahat olarak kabul edilir. Klozet kapağı yapımında kullanılan malzemen, oturmanın ne kadar rahat olduğunu etkiler. PVC klozet kapakları özel dolgu maddeleri ile daha konforlu ve ergonomik bir oturma deneyimi sunar. Yastıklı bir tuvalet seti yumuşak olmasının yanı sıra, aynı zamanda daha sıcaktır. Özellikle kış aylarında çok fazla ısı kaybetmeyen yastıklı bir koltuk, genel deneyiminizi biraz daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilir. Plastik klozet kapakları dayanıklı bir yapıya da sahiptir. Kaliteli modeller, üzerlerine oturulduğunda hareket etmez ve sabit kalır. Kapağın sabit kalmasını sağlayan tasarım rahatlığın yanı sıra kapağın kullanım ömrünü de artırır.

Plastik Klozet Fiyatları

Klozet kapağı satın alırken konfor ilk sıradaki önceliğiniz değilse fiyat performans dengesi sağlayan bütçe dostu modelleri tercih edebilirsiniz. Geniş bir fiyat aralığında fonksiyonel, dayanıklı ve rahat kullanıma ve kolay montaj avantajına sahip çok sayıda klozet kapağı bulabilirsiniz. Plastik klozet kapağı fiyatları ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Uzun süre kullanılacak şekilde tasarlanmış ya da ergonominin ön planda olduğu ortopedik ya da premium klozet kapağı modelleri daha yüksek fiyatlı olabilir. Örneğin, ahşap klozet kapağı modelleri plastik klozet kapağı modellerine kıyasla genellikle daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olma eğilimindedir. 

Plastik Klozet Kapaklarına Dair İpuçları

  • Plastik klozet kapakları, yüzeyin silinmesi ve temizlik malzemelerinin kullanımı için daha fazla seçenek sunar. Bu nedenle plastik kapakların temizliği diğer malzemelere kıyasla daha kolaydır.
  • Yeni bir klozet kapağı satın alırken kapağın neden olabileceği gürültü seviyesini göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Sert kapanan kapaklar rahatsız edici olabilir.
  • Yumuşak kapanma özelliğine sahip modellerde amortisörlü kapak mekanizması bulunur ve kapak kademeli olarak kapanır. Bu sayede ses duyulmaz.
  • Estetik açıdan şık ve tuvaletinizin dekoruna uyan bir klozet kapağı için seçim yapabileceğiniz birçok seçenek bulabilirsiniz. Beyaz en yaygın renk olmakla birlikte baskılı klozet kapaklarını da tercih edebilirsiniz.
  • Tuvaletiniz için yeni bir klozet kapağı almadan önce doğru ölçümleri yaptığınızdan emin olmalısınız. Klozet kapaklarının kurulumu oldukça kolaydır ve standart bağlantılara sahip bir kapak değişimi ortalama 10 dakika sürer.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Plastik Klozet Fiyatları

9437 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 42 / 9437 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?