Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Savaş Çalışmaları El Kitabı - Mesut Uyar

Kronik Kitap
120,00 TL %35
78,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (29)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

80,40 TL
65,40 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778

Savaşın insanlık tarihi kadar eski olduğu klişesi sıklıkla tekrar edilir. Bunun doğruluğu veya yanlışlığı son 500 yıldır tartışılmaktadır. Ancak ilginç bir şekilde savaşın bilimin konusu haline gelmesi oldukça yenidir. I. Dünya Savaşı’nın bitişi ve uluslararası ilişkiler disiplininin kurulmasıyla savaş bilimin konusu haline geldi. Bir başka büyük savaş II. Dünya Savaşı sayesinde fen bilimleri dahil mevcut akademik disiplinlerin neredeyse tamamı savaşı incelemeye hiç değilse yan etkileri ve tahribatıyla uğraşmaya başladı. Ancak Türkiye’de Savaş Çalışmaları alanı dünyadaki gelişmelerden geri kalmıştır.
 
Bu kitabın hazırlanmasının amaçlarından en önemlisi Türkçe literatürdeki boşluğun doldurulması ve yeni bir başlangıç yapılmasını sağlamaktır. “Savaş Çalışmaları El Kitabı” giriş niteliğinde bir referans eserdir. Savaş ve askeri bilimlerle ilgili alt disiplinleri beraber ve bütünlük içinde tanıtmayı amaçlamaktadır. Akademisyenlere ve genel okuyucu kitlesine temel bilgi ve kavramları rahatlıkla anlayabilecekleri şekilde sunmaktır. Bunun yanında savaşın ne kadar önemli ve karmaşık olduğunu ve bilimsel olarak incelenmesinin önemi göstermektir.
 
Kitapta askeri tarih, güvenlik çalışmaları, savunma çalışmaları, istihbarat çalışmaları, askeri sosyoloji, askeri etik, askeri harekât araştırması, askeri düşüncenin gelişimi, savaşta medyanın rolü ile savaş oyunları gibi alanın çok önemli konuları uzmanları tarafından yazılmıştır.
Askeri tarihle ilgili çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mesut Uyar’ın editörlüğünde hazırlanan “Savaş Çalışmaları El Kitabı” alanında önemli bir boşluğu dolduracak ve okuyucuların savaşı bilimsel olarak incelemesini sağlayacaktır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 400
Yayın Tarihi 2021
Yazar Mesut Uyar
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000UGPOK
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön