Dünyanın ilk kask üreticisi olma sıfatını elinde bulunduran Japon markası Shoei, sektördeki 60 yıllık deneyimi ile motosiklet kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen bir markadır. Shoei kasklar, 1959’da üretilen ilk modellerinde olduğu gibi 50 kişinin üzerinde bir ekip tarafından üretilir. Modern test süreçleri ve gelişmiş malzemeleri ile oldukça teknolojik olan bu premium kasklar, kaliteleri ile göz doldurur. Motospor yarışçıları tarafından gün be gün test edilen Shoei kasklar tükenmez bir Ar-Ge sürecinin parçasıdır. Her gün gelişen kasklar, gerek profesyonel gerekse amatör motosiklet kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır. 

Shoei, Kask İçi Konfor ve Güvenlik Özellikleri ile Göz Doldurur

Motosiklet kasklarında, darbe anında koruma için kaskın dış kabuk malzemesinin mükemmelliği önemlidir. Kaskın dışı düşme anında ortaya çıkan enerjiyi soğurur ve mümkün olduğunca geniş bir alana yayar. Fiberglass, organik elyaf ve reçine malzemelerinin bir arada kullanılması ile üretilen Shoei kasklar, dayanıklı olmanın yanı sıra hafif ve elastiktir. Başınıza mükemmel bir şekilde uyum sağlayabilmek için başka hiçbir markada görülmemiş beden varyasyonlarında üretilir. Havalandırma sistemi Shoei kasklara doğrudan bir soğutma ve kurutma sağlar. Kaskın yan kısımlarında bulunan çıkışlar iç ve dış ortam arasında hava dengesini yakalar. Ayrıca kaskın içinde başka hiçbir markada bulmayan bir hava akımı alanı oluşturulmuştur. Kaskın önünde bulunan siperlik rüzgar, kir, böcek ve ultraviyole ışınları önler. Şekli sebebiyle mükemmel görüş sağlar. Çarpışma anında enerjiyi soğurma görevi gören EPS katmanı, farklı köpük katmanları kullanımı ile hem güvenlik hem de havalandırmayı sağlar. Shoei kasklarının iç malzemeleri kısmen çıkarılabilir, yıkanabilir, ayarlanabilir, değiştirilebilir. Üç boyutlu kesilmiş bu katmanlar motosiklet ile yapılan hızın olası etkilerini minimuma indirir. Kaskı boyna acı vermeden ve güvenli bir şekilde sabitlemeye yarayan boyun kayışı uzun ve esnektir.  

Aktif Güvenlik Konseptinin Yaratıcısı Shoei Sizi Sadece Yola Odaklar

Kapalı, açık veya çeneden yarı açık modelleri bulunan Shoei kasklar, aktif güvenlik sistemleri sayesinde profesyonellerin yanı sıra amatör motosiklet kullanıcılarının da gözdesidir. Sektör otoriteleri tarafında belirlenen pasif güvenlik standartlarına yüksek seviyede uymanın yanı sıra Shoei mühendisleri tarafından geliştirilmiş aktif güvenlik sistemleri de kullanıcılara hem konfor hem de kullanım esnasında dikkat toplama avantajı sağlar. Dışarıdan gelen rüzgar sesini minimuma indirmesi, içeride oluşturduğu etkin havalandırması ve olabilecek minimum ağırlığı ile kullanıcıyı dış etkenlerden korur ve sadece yola odaklanmasına destek olur. İç kısımda kullanılan malzeme kullanıcının teni ile temasında herhangi bir sıkıntı vermez. Kalın ve yumuşak kumaş tabakası başı adeta sarmalar. Mükemmel ter emişi ile öne çıkan bu iç malzeme, özellikle yarışçı kasklarında adrenalin sebebi ile oluşan terlemeyi önler. Kasklar motosiklet kullanıcıları için aracın hareketi ile dış etkenler de sebebiyle normalden daha ağır hissedilir. Shoei kaslar ise güçlü dış tabakası sayesinde sadece kask giyildiği anda değil, kullanım esnasında da oldukça hafif hissettirir. 

Tamamen El Yapımı Olan Shoei Kasklar Adeta Üretim Mucizesidir

El işi olması sebebi ile ustalık gerektiren üretim süreci aynı zamanda Japon teknolojileri vasıtası ile desteklenmektedir. Her biri ellinin üzerinde kişi tarafından üretilen Shoei kasklara, özel bir teknoloji ile mükemmel dış şekli verilir. Robotlar yardımı ile lazer kesimi yapılan kaskların göz ve havalandırma delikleri açılır. İç malzemesi eklenen kasklara ardından yine el ile boyaması ve desenleri çizilir. Her biri eşsiz olan bu kasklar hem üretim hem de sonrasında kalite kontrol süreçlerinden geçer. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Shoei Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

263 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Kasklar
Kasklar
Açık Kasklar
Açık Kasklar
Kapalı Kasklar
Kapalı Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Kross Kasklar
Kross Kasklar
Çocuk Kaskları
Çocuk Kaskları
Motosiklet Kask Yedek Parça
Motosiklet Kask Yedek Parça
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Renk
Toplam 24 / 263 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029253/shoei