Bilgi Yayınevi
Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman

Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman

Bilgi Yayınevi
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
LİSE YILLARI :) (23.02.2016)
Lisede edebiyat hocası bu kitabı ödev olarak vermişti 1 haftanız var sözlü yapıcam dedi bende tırstım kitap okumayı pek sevmezdim hala çok sevmem ama okurum neysem :) bende gittim orjinalini aldım sene 2007 bu arada :) 1 haftam vardı kitapta 600 küsur sayfa çıkmazmı çıktı işte bi yandan sözlüyü düşünüyorum bi yandan 600 sayfaya bakıyodum derken okumaya karar verdim son senemdi lise 3 :) ilk gün 150 sayfaya yakın okumuşum farkına bile varmadan mesele vatan olunca sürüklenip gidiyosun vesselam nitekim sonraları hocanın ödev olarak verdiği kitap daha doğrusu sözlü yapacam alın okuyun dediği şey bizim tarihimizdi yani hoca boş adam değilmiş . Ne uzattım yav, gerçi ben yakın yada uzak tarihe pek inanmam kitaplar bence geçmişin yüzde 10 bile etmez binayen :) sözlü yapılacak gün geldi bende okumuşum kitabı arkadaşlara filan hava ataraktan gönül rahatlığıyla sınıftaki yerimi aldım :) hoca ewett kimler okudu bakem dedi ben le beraber yalan olmasın 2 yada 3 kişi el kaldırdık bize tamam size 100 dedi herkez şaşkınlık içinde olan biteni anlamaya çalıştı ve bende 100 aldım tabi :) yani ben bunu şimdi niye yazdım hiç üşenmeden :) hala yazıyorum neyse kitap güzel bu topraklar havadan gelmedi şehit kokar bizim topraklarımız değerini bilmek gerekir .. devamını göster devamını gizle
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501750

Şu Çılgın Türkler - Turgut Özakman


 

Şu Çılgın Türkler

Turgut Özakman

 

80 yıldır beklenen kitap. - Turgut Özakman'ın elli küsur yıldır süregelen

çabasının ürünü.

 

- Milli Mücadelemizin, bir serüven romanı gibi rahat

okunan ve şimdiye kadar yazılmamış ayrıntılı, çok yönlü

öyküsü.

 

- Gurur ve ibret verici gerçeklerin, gerçek belgelere

dayalı olgu ve olayların, insanı içine çeken, şaşırtan,

heyecanlandıran, ağlatan, gönendiren anlatısı.

 

- Tüm yeni nesillere eşi olmayan bir armağan.

 

...Özakman'ın kitabı, tarihsel bir gerçeğin güzelim bir Türkçeyle roman diline dönüştürülmesidir. Kırk yıllık özel çabayla saydamlastırılan özgün tarihimizin anlamını yeniden ve bu vakitte içimize sindirmek, bize ve yeni kuşaklara her zamankinden daha çok gerekli. Bu kitabı okuyun, çocuklarınıza okutun, dostlarınıza armağan edin!

- İlhan Selçuk, Cumhuriyet

 

Şu Çılgın Türkler'i okuyun, 'çılgın' babalarınızla, dedelerinizle onur duyun.

- Hasan Pulur, Milliyet

 

Olağanüstü akıcı, öğretici, bize yakın geçmişimizi bir kez daha yaşatan bir eser.

- Emin Çölaşan, Hürriyet

 

Hiç 688 sayfa boyunca gözlerinizin sürekli dolduğu oldu mu? Hiç, bir kitap boyu acıyı, kederi, gururu ve zaferi akıl almaz med-cezirler arasında adeta yaşadığınız oldu mu?.. Hiç, hıçkırıklarınızdan övünç duyduğunuz oldu mu?.. Benim oldu. Elleri öpülesi Turgut Özakman'ın 'Şu Çılgın Türkler' kitabını okurken.

- Ümit Zileli, Cumhuriyet

 

...Bu kitabı okurken, kendi babamdan ve amcamdan, ailemden hep duyduğum olayları yaşadım. Bunu ancak çılgın Turgut yazabilirdi. Ancak, doğrusu, haset duymadım desemyalan olur; böyle bir şaheseri kendim yazamadığım için!

- Altemur Kılıç, Ortadoğu

 

Şu Çılgın Türkler'i bu yaz mutlaka okuyun... Okutun... Hatta 'Çılgın Türkler' kursları açıp gençlere Kurtuluş Savaşı'nı öğretin... Mutlaka!

- Ali Atıf Bir, Hürriyet

(Tanıtım bülteninden)

 

Kitap hakkında:

Şu Çılgın Türkler, Turgut Özakman'ın Kurtuluş Savaşı dönemini anlatan belgesel-romanıdır. Kurtuluş dizisinin de senaristi olan Turgut Özakman'ın elli küsur yıldır süregelen araştırmalarının ürünüdür. Özakman, kitapta anlattığı olayların geçtiği yerleri sırt çantası ile yaya olarak yürüyerek dolaşmış, bilgileri ve belgeleri derlemiştir. Kitaptaki olaylar, kişiler ve konuşmalar belgelerden alınmıştır. 752 sayfadır.

Kitap, Temmuz 2006 itibarıyla 311. baskısını yapmış ve 622.000 nüsha basılmıştır. Kitabın yayıncısı Bilgi Yayınevi'nin sahibi Ahmet Tevfik Küflü Ankara vergi rekortmenleri listesinde 11. Olmuştur.

Eser, 1921-1922 yıllarını anlatmaktadır. Romanın başında uzun bir giriş vardır. Bu girişte, 1914-1920 yılları ve olayları özetlenmiştir. Eserin ilk bölümü "1.kitap-Yunan Büyük Taarruzu" adını taşır. Bu bölümdeyse, İnönü ve Kütahya-Eskişehir muharebeleri, meclis tartışmaları, Başkomutanlık Kanunu anlatılır. Bu bölüm Sakarya zaferiyle biter. İkinci bölüm ise, "2.kitap-Türk Büyük Taarruzu" ismini taşır. Bu bölümde de, Büyük Taarruz anlatılır. Büyük Taarruz'a hazırlık, Afyon güneyine yürüyüş ve en sonunda Büyük Taarruz'u anlatır. Eser, Mustafa Kemal Atatürk'ün Bursa'da öğretmenlere karşı yaptığı konuşmayla biter.

 

Yazar hakkında:

1 Eylül 1930 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bir süre avukatlık yaptı. Köln Üniversitesi Tiyatro Bilimi Enstitüsü'ne devam ettikten sonra Devlet Tiyatrosu'na dramaturg olarak girdi. TRT'de Merkez Program Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Devlet Tiyatrolarında Genel Müdür Başyardımcılığı ve 1983 - 1987 yılları arasında Genel Müdürlük yaptı. 1988-1994 yılları arasında Radyo-Televizyon Yüksek Kurulu'nda üyelik ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Uzun yıllar Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde (DTCF Tiyatro) kadrolu öğretim görevlisi olarak çalıştı ve Dramatik Yazarlık dersleri verdi.

28 Eylül 1998'de, üstün hizmetleri nedeniyle Anadolu Üniversitesi'nce, 2006 yılında Ege Üniversitesi'nce[1] ve 2007 yılında, mezun olduğu ve uzun yıllar görev yaptığı Ankara Üniversitesi'nce 'fahri doktor' unvanı verilen Özakman, sayısız esere imza attı.

Nisan 2002'de Eskişehir Belediye Başkanlığı, açtığı ikinci tiyatroya 'Turgut Özakman Sahnesi' adını verdi. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Özakman'a Üstün Hizmet Ödülü verdi. 2005 yılında piyasaya sürülen, 50 yıla yakın bir sürenin emeği olan ve Kurtuluş Savaşı'nı romansı bir dille anlatan Şu Çılgın Türkler (Bilgi Yayınevi) adlı belgesel-romanı, Uğur Dündar'a göre cumhuriyet tarihinin en çok satan kitabı oldu. Haftalarca çok satanlar listelerinde ilk sırada kaldı.

Turgut Özakman'ın üç çocuğu ve dört torunu vardır. 28 Eylül 2013 tarihinde tedavisi devam etmekte olduğu Özel Güven Hastanesinde vefat etmiştir.


  
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 752
Yayın Evi BİLGİ YAYINEVİ
Yayın Tarihi 2015
Yazar Turgut Özakman
Diğer
Yurtdışına Satış Var
Stok kodu KBILGI807
 • Beş Yıldız

  ÇOK GÜZEL BİR KİTAP 1 GÜNDE ELİME ULAŞTI GERÇEKTEN TEBRİKLER HEPSİBURADA.COM

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • süper

  okumalısınız

  İçel - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • Beş Yıldız

  Çok iyş

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • ŞU ÇILGIN TÜRKLER

  HARİKA KİTAP........TEŞEKKÜRLER HEPSİBURADA********

  - Burdur - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  sorun yok

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • Sadece Türklerin değil; bu memleket üzerinde yaşayan herkesin okuması gereken bir kitap

  Bu kitabın ismini çok duydum ama bir türlü okumaya fırsatım olmamıştı. Başlarken çok kalın bir kitap nasıl bitireceğim derken okumaya başlayınca bilerek yavaş yavaş okudum çünkü bitmesini istemedim. Okuduğum en güzel kitaplardan birisi.

  KARATAŞ - Adana - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  Okunması gereken tarihi romanlardan en güzellerinden...

  MERKEZ - Çorum - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • muhteşem

  her sayfayı okurken yaşıyorsunuz ve tüyleriniz diken diken oluyor.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Beş Yıldız

  "Okumadım" denilmeyecek bir roman, okunması da teşvik edilmeli.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • ismet can

  kitap hakkında çok fazla söze gerek yok. muhteşem bir kitap. hepsiburadaya teşekkür ediyorum hızlı kargo ve temiz kitap gönderdikleri için... çünkü internet kitap alışverişlerinde bazen kapağı yırtık bazen ikiye katlanmış şekilde gelen kitaplar olabiliyor.

  NİZİP - Gaziantep - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (158)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
BAŞA DÖN