Sünger Yatak

Uyku ve dinlenme gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlanan yataklar, kullanıcılara yüksek konfor vadediyor. Farklı boyutlardaki yataklar; ebeveyn, genç, çocuk ve bebek odalarında kullanılıyor. Yataklar sahip oldukları teknolojiler sayesinde her yaş grubuna kesintisiz bir uyku deneyimi sunuyor. Farklı vücut tiplerine uygun avantajlara sahip olan yataklar, sağlıklı bir yaşamın temel gereksinimi olan uyku sırasında vücudun maksimum rahatlığa ulaşmasını sağlıyor. Omurga ve sırt desteği sağlayan yataklar deliksiz uyku vadediyor. Kullanıcılar ortopedik yataklarla güne daha zinde ve enerjik başlayabiliyor. Sünger yataklar kullanıcıların uyku kalitesini arttırıyor. Katlanabilir, yaylı, tekli veya desenli olarak üretilen sünger yataklar, farklı iç mekanlara uyum sağlıyor. Hafif yapısıyla istenilen yere kolayca taşınabilen sünger yataklar her alanda pratik bir kullanım sunuyor. Konforun yanı sıra pratiklik de sunan sünger yataklar; kampta, yatak odalarında, yazlık evlerde rahatlıkla tercih edilebiliyor. Sünger yatak tek olarak ya da normal yatağa ek olarak kullanılabiliyor. Sünger yatak modellerini Hepsiburada ile görüntüleyerek özellik ve fiyat incelemesi yapabilirsiniz.

Sünger Yatak Modelleri

Çok amaçlı kullanımlar için uygun olan sünger yatak modelleri, her türlü iç mekana uyum sağlıyor. Katlanır sünger yataklar geniş evlere göre daha küçük olan evler ya da dar alanlar için tasarlanıyor. Alandan tasarruf sağlayan katlanır sünger yataklar, rahatlıkla katlanıp tekrar açılabiliyor. İç mekanı dar olan evlerde sıklıkla tercih edilen katlanır sünger yataklar, yaşam kalitesini ve alan kullanımını arttırıyor. Böylece kişiler ev içerisinde daha özgür ve rahat hareket edebiliyor. Tekli sünger yataklar tek kişi yaşayan kullanıcılar için uygunluk gösteriyor. Bunun dışında var olan uyumu alanını genişletmek isteyen kişiler de tekli sünger yatakları tercih edebiliyor. Yaysız sünger yataklar uyku deneyimini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Yatak içerisindeki sert yaylar, bazı zamanlarda rahatsız edici olabilir. Vücuda rahatsızlık veren yaylar, kişilerin uykularının bölünmesine yol açabiliyor. Desenli sünger yataklar uyku deneyimine renk katıyor. Ortopedik sünger yataklar şıklığın yanında konfor arayanlara hitap ediyor. Tüm günün stresi kişilerin vücudunda depolanıyor. İyi bir uyku ile bu stres vücuttan atılabiliyor. Rahatlık, şıklık ve konfor sunan sünger yataklar tercih edilerek iyi bir uyku deneyimi yaşanabilir.

Yatak Ölçüleri

Yatak ölçüleri; tek kişilik, 1.5 kişilik ve 2 kişilik olarak değişiklik gösteriyor. Bunun dışında bu yataklar da kendi içerisinde ölçülerine göre farklılaşabilir. Yatak ölçüleri detaylı olarak aşağıda inceleniyor.

 • Tek Kişilik Yatak Ölçüleri
 • 1.5 Kişilik Yatak Ölçüleri
 • İki Kişilik Yatak Ölçüleri
 • Bebek Yatak Ölçüleri

Ortopedik Yatak Teknolojileri Neler?

Yataklar üretiminde kullanılan donanım ve teknolojilere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Tek tip donanımın bulunduğu yataklar dışında, birkaç çözümün bir arada sunulduğu hibrit yatak seçenekleri de bulunuyor. Ortopedik yatak teknolojileri aşağıda detaylı olarak inceleniyor.

 • Yaylı Ortopedik Yataklar
 • Lateks Ortopedik Yataklar
 • Visko Ortopedik Yataklar
 • Hibrit Ortopedik Yataklar

Yatak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru yatak seçimi uyku kalitesini arttırıyor. Vücut tipine uygun, uyku sırasında konfor sağlayan ve uzun ömürlü olan bir yatak tercih edilerek gece uykuları nitelikli ve deliksiz hale getirilebiliyor. Yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Bu özellikler aşağıda detaylarıyla açıklanıyor.

 • Yatak Sertliği
 • Yatak Ölçüleri
 • Yatakların Donanımsal Özellikleri

Yatak Temizliği ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Yatak temizliği ve bakımı konforu arttırır ve kullanım ömrünü uzatır. Temizlik sırasında elektrikli süpürge, karbonat, toz bezi, leke çıkarıcı ve su kullanılabiliyor. Yatak temizliği sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği aşağıda maddeler halinde sıralanıyor.

 • Yatak temizliğinde ilk olarak çarşaf, yastık ve nevresim gibi ürünlerin kaldırılması gerekiyor. Daha sonra temiz bir süpürge başlığı ile yatağın yüzeyi üzerinde biriken tozlar süpürülüyor. Bu aşamada yatağın dikiş aralarına biriken tozların alınması da oldukça önemli.
 • İkinci olarak yatakta oluşan lekelerin ve sararmaların giderilmesi gerekiyor. Bunun için de saf suya batırılmış temiz bir bez kullanılabiliyor. Yetmemesi durumunda ise farklı leke çıkarıcılardan destek alınabiliyor.
 • Üçüncü olarak önceden biriken ter, rutubet ve nemin yataktan giderilebilmesi için havalandırılması gerekiyor. Yatağın içerisine hapsolan nemi tutması için havalandırma işleminden önce yatağın yüzeyine bir miktar karbonat serpilerek beklenmesi öneriliyor. Daha sonra yatak havaya dikilerek iki yüzeyinin de havalanması sağlanıyor.
 • Son olarak yatak ters çevrilerek diğer yüzeyi kullanılabiliyor.
 • Yatak Kumaşlarının Özellikleri

Sünger Yatak Fiyatları

Sünger yatak fiyatları özelliklerine ve tasarımına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ev tekstil kategorisinde yer alan sünger yatak modellerine Hepsiburada ile kolayca ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz sünger yatak modelleri arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak fiyat performans ürünü olarak nitelendiribileceğiniz yatağa erişebilirsiniz. Karışık olarak listelenen sünger yatakları artan fiyat, azalan fiyat, çok satanlar ya da yeni eklenenler şeklinde sıralayabilirsiniz. Filtreleme özelliklerini kullanarak sünger yatak araştırmanızı özelleştirebilirsiniz. Sünger yatak için marka, fiyat aralığı, değerlendirme puanı, ebat, yükseklik, malzeme, tür ve satıcı filtrelemesi yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sünger Yatak

2952 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 31 / 2952 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?