Evinizin en çok göze çarpan dekoratif ürünlerinden olan perdeler, hem estetik hem de kullanışlı eşyalardır. Perde alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Taç, fon perde alanında da farklı zevklere ve ihtiyaçlara uygun zengin ürün çeşitliliği ile hizmet veren bir firmadır.

Fon perde ya da diğer adıyla kanat perde, perdelerinizi tamamlayan ve dekorasyonunuza küçük ama etkili dokunuşlar yapmanıza olanak sağlayan perdelerdir. İstediğiniz perde modelinin üzerine uygulayabileceğiniz fon perdeler, perdelerinizin duvara gelen kısmına yerleştirilir ve estetik bir görünüm sağlar. Fon perdeleri dilediğiniz her odada kullanabilirsiniz. Fakat fon perdeler geniş mekanlarda daha güzel sonuçlar verir. Fon perdeler özellikle L şeklindeki camlarda daha orijinal tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. Fon perde yapımında her türlü kumaş kullanılabilmektedir. Fakat saten kumaşlar daha çok tercih edilir. Fon perdelerin temizliği diğer perdeler gibidir. Fon perdeler pullu ise pulları içeriye gelecek şekilde, yıkama talimatına uygun olarak yıkanabilir. Boncuk süslemeleri de tıpkı pullar gibi katlanmalıdır.

Taç Fon Perde Modelleri

Taç fon perde modelleri, farklı zevklere hitap edecek şekilde geniş bir yelpazede sizlere sunulur. Fon perdeleri evinizin her odasında kullanabilirsiniz. Farklı odalar için farklı fon perde tasarımları bulabilirsiniz. Örneğin çocuk odaları için rengarenk, çizgi film karakterleri desenleri ile süslenmiş fon perdeler kullanabilirsiniz. Kütüphanenizin bulunduğu odanız için kitaplık desenli fon perdeler, mutfağınız için üzerinde yiyecek ve içecek desenleri olan fon perdeler gibi onlarca alternatif bulabilirsiniz. Düz renkli fon perdeler ya da çiçek desenli fon perdeler de çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Fon perdeler, dekorasyon zevkinizin belirgin parçalarından biri olarak evinize gelenlerin en çok dikkat edeceği parçalardan biridir. Fon perdelerin avantajlarından biri, odanızın dekorasyonunu değiştirmek istediğinizde size ekonomik ve etkili değişiklikler yapma fırsatı sunmasıdır. Odanızda değişiklik yapmak istediğinizde perdelerinizin tamamını değiştirmek yerine fon perdenizi değiştirebilirsiniz.

Fon perdelerinizi takarken 4 girişli korniş kullanmalısınız. Fon perdenin en önde durması gerekir, bu yüzden fon perdenizi pencereye en uzak olan kanala takmalısınız. Fon perdelerinizi takmadan önce hangi kanadın hangi tarafa geleceğine önceden karar vermelisiniz. Çünkü her iki taraf da birbirinden farklıdır. Dilerseniz, renso adı verilen ve fon perdelerinizi duvarda toparlamaya yarayan aparatları da kullanabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip rensolar, dekorasyonunuzun estetik bir parçası olarak kullanılabilir. Rensoları duvara monte ederken matkap kullanmaya çalışın. Aksi takdirde rensolar perdelerinizin ağırlığını kaldıramayabilir. Rensolara geçireceğiniz kuşaklar da fon perdenizle uyumlu olmalıdır. Fon perdenizle aynı renk ve desende kuşaklar kullanabileceğiniz gibi, zıt tonlarda kuşaklarla daha farklı bir etki de oluşturabilirsiniz.

Taç Fon Perde Fiyatları

Fon perde seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin küçük odalar için fon perde seçerken açık renkler tercih etmek gerekir. Açık renkler odanızı daha aydınlık ve ferah gösterecektir. Koyu renkleri daha çok büyük odalarda kullanmaya dikkat etmelisiniz. Koltuklarınız, halılarınız ya da duvar kağıtlarınız desenliyse perdelerinizi düz renkli kumaşlardan tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde göz yoran, karmaşık bir odaya sahip olursunuz. Eğer desenli perde kullanmakta ısrarcıysanız, aynı desenler yerine zıt ama uyumlu desenler kullanmaya çalışın. Odanızda metal aksesuarlar kullandıysanız, perdenizde de bu aksesuarlara yer vererek uyumlu bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayrıca perde kumaşınız koltuklarda kullandığınız kumaşla uyumlu olmadır. Örneğin birinde keten diğerinde parlak bir kumaş kullanmak uyumsuz bir görünüme neden olur. Taç fon perde fiyatları, modeline ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taç Fon Perde Modelleri

316 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 316 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022247/60001358/tac