Tül Stor Perde

Stor perdeler, evlerde rahat kullanımı ile oldukça tercih edilen perde modelleri arasında yer alır. Kolay temizlenebilmesi, toz veya leke tutmaması, az yer kaplama özelliği gibi farklı sebeplerle kullanılan stor perdeler, pratik kullanımıyla gönüllere taht kurmuş perdeler arasında bulunur. Tül stor perdeler ise stor perdenin sadece güneşlik veya fon olarak değil aynı zamanda tül perde olarak da kullanılmasını sağlar. Çift veya tek mekanizmaya sahip olabilen bu stor perdeler farklı renk ve desenlerde üretilerek her eve uyumlu hale getirilir. Pratik mekanizmaları ile oldukça kullanışlı perdeler arasında bulunan tül stor perdeler, evin her köşesinde tercih edilebildiği gibi ofislere ve cam balkonlara da oldukça yakışıyor.

Çift Mekanizmalı Tül Stor Perdeler

Çift mekanizmalı stor perdeler, mekanizmasında tül ve fon perdenin birlikte bulunduğu stor perde çeşididir. Bu sayede çift mekanizmalı stor perdeyle hem fon hem de tül perde ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Çift mekanizmalı storlar, asma mekanizmasında iki farklı rulo ve çekme ipi bulundurur. Bu sayede tek parça takılan perde, güneşlik ve tül görevini aynı anda üstlenebilir. Birbirinden bağımsız olarak kullanılan bu perdelerde, iki stor perde art arda asılmış gibi görünür. Klasik, modern, çiçekli veya çizgili ya da spor modellerde yapılan tül perdeler evinizin tarzına uyum sağlayabilecek her tasarımı içeriyor. Eğer siz de evinizde pratik ve sade perde kullanımına önem veriyorsanız, minimal ve modern tarzlarıyla tüllü stor perdeleri tercih edebilirsiniz.

Çift sistem stor perdelerde hangi perdenin öne hangisinin arkaya geleceğine siz karar verebilirsiniz. Bu sayede tül perdenizi ister camdan gece gündüz görünecek şekilde kullanabilir, isterseniz oda içerisinde görünecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Takılıp çıkarılabilen boru mekanizması ile perdeleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat çok güneş alan pencerelerde tülün uzun süre dayanması için fonun güneşi kesecek şekilde takılması önerilir.

Tek Mekanizmalı Tül Stor Perdeler

Tek mekanizmalı tül storlar kumaş fon perde kullanıyorsanız veya fona ihtiyaç duymayan camlara sahipseniz rahatlıkla kullanılabilecek parçalar arasında yerini alır. Çeşitli ve her zevke hitap eden desenlerde üretilen tek sistemli tül storlar, evinize ferah bir hava katar. Aynı zamanda mekanın daha büyük görünmesini sağlar. Kalorifer peteklerinin üstünü kapatmadan kullanılabilmesi kış aylarında ısıyı kesmeyerek konforlu bir kullanım sağlar. Temizliği de oldukça pratik olan tül stor perdeler nemli bir bez yardımıyla temizlenebilir. Bazı perdeler ise kendi kendini temizleme özelliğine sahip olduğu için temizlemeye ihtiyaç duymaz. Rüzgârlı havalarda da kullanım kolaylığı sağlayarak odaların hava almasını sağlar.

Tül Stor Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Perdenin takılacağı kornişe uygun perde aparatlarına karar vermek estetik görünüm açısından önem taşıyabilir. Tavanda kartonpiyer veya asma tavan mevcutsa açık kasa perde mekanizmalarını tercih edebilir, daha estetik bir görünüme ihtiyaç duyuyorsanız kapalı kasa modellerini tercih ederek stor mekanizmasının gizlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Stor perdenizi düşük ayarda çalıştırdığınız elektrik süpürgenizin perde tozu alma aparatı ile temizleyerek tozunu alabilir, perde silinmeye uygunsa yukarıdan aşağıya nazik hareketlerde bir bez yardımcıyla perdenizi temizleyebilirsiniz.
  • Geniş pencerelere sahipseniz tek mekanizma içerisinde iki tül perde kullanmak, perde arası açıklığı azalttığı için daha kullanışlı perdelere sahip olmanıza yardımcı olabilir.
  • Perde ölçünüzü alırken ölçüye bir 4 cm ekleme yapmanızda fayda var. Stor perde askı mekanizmaları 4 cm'lik yer kaplar, dolayısıyla perdenin eninin pencereleri tam kapatması için mekanizma uzunluğu da hesaba katılmalıdır. Eğer evin içi hiçbir şekilde görünmesin diyorsanız ve yeterince yeriniz varsa perde ölçünüzü daha geniş alabilirsiniz.
  • Fon perdeniz düz bir renk ise tül perdenizi desenli seçmeniz, perdeyi kullanacağınız odaya canlılık katabilir. Aynı şekilde tül perdeniz desensiz ise hareketli detayları fon perdede kullanarak evinizde dinamik bir görünüm yaratabilirsiniz.

Tül Stor Perde Fiyatları

Günümüzde, gelişen teknoloji ve artan çeşitliliğe bağlı olarak dekorasyon artık çok daha önemli bir faktör hâline gelmiştir. Evin her eşyası ayrı bir öneme sahipken perdeler, evin havasını değiştirme ve eşyalar ile bir bütün oluşturarak güzel bir ortam yaratma misyonuna sahiptir. Görüntüye ayrı bir zenginlik katmasının yanında güneşin eve direkt girmesini engeller ve camdaki açıklığı kapatır. Duvar renkleri ve mobilya ile uyum yakalaması da bir seçim kriteri olan perdelerin stor ve tül şeklinde olanlarına Hepsiburada.com aracılığıyla ulaşılabilir.

Odanızı Her Anlamda Tamamlayacak Renk ve Modeller

Perdeler, evin eşyalarını daha da ön plana çıkaran ve görüntüye belki de en önemli dokunuşu yapan eşyalardır. Odada kullanılan mobilya, halı ve duvar ile bir ahenk yakalaması için iyi seçim yapılması gerekir. Gösterişli mobilyalara sade perdeler daha iyi uyum sağlarken sade mobilyalar kullanıldığında da daha gösterişli perdeler iyi bir alternatif olabilir. Fakat zevke göre farklı kombinasyonlar da yapılabilir. Bunun için; elde edilen çok seçenek şansı, kullanıcılara en doğru seçimi yapabilme fırsatı sunar. Koyu renk eşyaların oluşturduğu koyu görüntüyü dengelemek ya da kontrast oluşturmak için beyaz, ekru gibi açık tonlarda stor perde modelleri vardır.

Desen olarak sade modellerin yanı sıra daha karmaşık ve gösterişli seçenekler de bulunur. Nokta, halka, ağ, su damlası, gül gibi farklı görsellerin desen olarak kullanıldığı modeller, sıradanlıktan uzak bir görüntü çizmenin yanında şık bir duruş sergiler. Yalnız pencere kısmının değil, bulunduğu duvarın tümünün görüntüsünü değiştirebilir. Duvar kağıdı ile uyum sağlayarak hoş bir uyum örneği de gösterebilir. Odadaki eşyalarla aynı tonları yakalayabilmeyi arzu edenler için farklı tonlarda stor perde çeşitleri de yer alır. Siyah ile beyazın bir arada bulunduğu, grinin hakim olduğu, bordonun görsel zenginlik oluşturduğu ya da bütünüyle siyah olan seçenekler vardır. Pudra, lila gibi yumuşak tonlara sahip perdeler de tercihe sunulur. Alt kısmı düz, etek dilimli ya da boncuklu olan farklı modeller arasından zevke göre tercih yapılabilir.

Yüksek Kalite ve Uzun Süre Güvenle Kullanım

Stor perdeler, bilindiği gibi bir mekanizma ile çalışır ve bu mekanizmada kalite kriterleri gözetilmemişse perdenin kullanımı hayli zorlaşır ve ömrü kısalabilir. Metalden yapılmış zincir mekanizmasının kaliteli plastik malzeme ile kaplandığı stor perdeler, problem yaşanmadan uzun süre kullanılabilir. Bu uzun kullanımda, kullanılan alüminyum kasa yapısının da payı büyüktür. Stor perdelerde sağlam, esnek, parlak, kaygan ve hafif olan polyester kumaş kullanılır. Kumaşları çift katlı olan modeller, ışığı yaklaşık %30 oranında geçirip içerinin karanlık olmasını önlerken, içerinin dışarıdan görünmesine de müsaade etmez. Kumaşlar haşerelere karşı dayanıklıdır. Leke tutmayan bir yapıya sahip olan bu kumaşlar, nemli ya da sabunlu bezle kolayca temizlenebilir. Ütüsünü de uzun süre koruyarak sık ütüleme gerekliliğini ortadan kaldırır. Yani kullanımı kolay ve zahmetsizdir. Tül ve düz perde şeklinde çift içerikli perde modelleri bulunur ve bu modellerle güneşin içeriye girmesi tamamen engellenebilir. Perdelerin garanti süresi içinde herhangi bir problem oluşturmaları durumunda; üretici firma kullanıcı mağduriyetini giderir.

Tül stor perde fiyatları ürün özelliklerine, kullanılan malzemelerin kalite sınıfına, görsel kaliteye ve boyuta bağlı olarak değişir. Hepsiburada.com'da geniş bir fiyat aralığında farklı modeller bulunur ve her bütçeye uygun olarak seçim yapılabilir.

Hepsiburada.com'da bulunan tül stor perdelerin en belirgin özellikleri:

  • Seçenek şansı çoktur, ihtiyaca ve zevke hitap eden model kolayca bulunabilir.
  • Belirli kalite kriterlerini sağlayan perde modelleri satışa sunulur.
  • Geniş fiyat skalasından bütçeye uygun olanı belirlenebilir.

Evlerinize bambaşka bir hava katacak tül stor perde modellerini Hepsiburada.com'da değerlendirmeye alarak beğendiğiniz herhangi bir modele kolayca sahip olabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tül Stor Perde Fiyatları

432 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler