Doğada bulunan elementlerin en kıymetlileri arasında kendisine yer bulan altın, insanlık tarihi boyunca gördüğü değerle önemini günümüze kadar taşımıştır. Saf haldeyken oldukça yumuşak olan altının bu formu kolayca şekillendirilmesine imkan verir. Hava ve suyla kolay kolay tepkimeye girmeyen altın uzun süreli saklanma imkanı ile en iyi yatırım araçlarından bir tanesidir. Kararma, paslanma, bozulma, çürüme gibi fiziksel değişimlere imkan tanımayan altın, yıllarca yıpranmayan özelliği ile takı piyasasının en gözde malzemesi olarak sağlam bir yere sahiptir.

Geçmişten günümüze para yerine kullanılan altın uluslararası kabul gören bir ödeme aracıdır. Ziynet eşyası olarak bilezikten yüzüğe kadar pek çok alanda yaygın kullanıma sahip altın, yatırım araçları arasında en çok tercih edilen tasarruf seçeneğidir. Külçe olarak satın alınıp uzun süre değerini yitirmeden kullanabileceğiniz altın, 0,5 gramdan 100 gram ağırlığına kadar farklı seçeneklere sahiptir. 24 ayara ve 995 milyem saflığa sahip olan mini külçe altınları yatırım için olduğu kadar hediye amaçlı olarak da tercih edilebilirsiniz. Gramajıyla orantılı fiyatlarla satışa sunulan farklı ağırlıktaki külçe altınları düğün, doğum, nişan gibi özel günlerde takı olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Altın sektöründe kendisini kanıtlamış güvenilir firmalar tarafından özel izin ile üretilen mini külçe altınların her biri sertifikaya ve garantiye sahiptir. Üretildiği anda ayar, gramaj ve dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyen sertifikalara sahip külçe altınlar, satın aldığınız ürünün güvenli bir yatırım aracı olduğunu garanti eder. Değeri ve saflığı ürüne özel sertifikalar ile güvence altına alınan ürünleri değerinden emin olarak satın almak için mutlaka sarraf, kuyumcu, döviz büfesi gibi güvenilir satıcıların ve internet sitelerinin tercih edilmesi gerekir. Aksi halde piyasada sıklıkla rastlanan sahte altınlarla hem maddi hem de manevi yönden zarar görmeniz olasıdır.

Satın alacağınız altının ayarı, ürünün saflık derecesini göstermektedir. 100 gramlık 24 ayar mini külçe altın %100 oranında saf altından imal edilmiştir. Nişan, düğün, sünnet gibi organizasyonlarda klasik hale gelen çeyrek, yarım, ata, cumhuriyet altını ya da bilezik seçeneklerine iyi bir alternatif sağlayan mini külçe altınları kulplu olarak bulabileceğiniz gibi küçük bir plaka formunda da satın alabilirsiniz. Boyutuna oranla yüksek para karşılıklarına denk gelen ürünün değeri uzun yıllar boyunca değişiklik göstermeyerek her dönem için elinizin altında nakite çevrilecek değerli bir menkul tutmanıza imkan verecektir. Her ürün için özel olarak imzalanarak ayarını ve saflığını garanti altına alan sertifikası ihtiyaç duyduğunuz anda tam değerinde elden çıkartmanızda güvence sağlayacaktır.

Tasarruf için tercih edilecek külçe altın seçenekleri arasında en büyük gramajlı ürün 100 gram ağırlığına sahiptir. Bu haliyle muhafaza kolaylığı sağlayan 100 gram altın sarraf, kuyumcu, döviz büroları ve anlaşmalı bankalara satılarak kolayca nakit paraya çevrilebilir, değiş tokuş aracı olarak kullanılabilir. Taşıması ve saklanması kolay 24 ayara ve 995 milyem saflığa sahip 100 gram altın fiyatı dünya altın borsasındaki değişikliklere göre her gün güncellendiğinden, bütçenize uygun gelen bir zaman diliminde satın almanız tasarruf avantajı sağlayacaktır.

İster 100 gram altın satın al dilerseniz 1 gram, külçe altınınızın 24 ayardan imal edilmiş, üretici damgalı, derecesi ve ağırlığını içeren bilgilerin doğruluğunu taahhüt eden analizci imzası ile güvence altına alınmış bir ürün olduğundan emin olmalısınız. Ürünler üzerinde yer alan güvenlik noktaları ve hologram ile gerçekliği güvence altına alınan külçe altınları kendiniz ve sevdikleriniz için iyi bir yatırım aracı olarak tercih edebilirsiniz.

100 Gram Altın

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN