Cam Vazolar

Dekorasyon ürünleri, mekanlara kattığı şık detaylar ile sık talep gören ürün grupları arasında bulunur. Dekoratif süslemelerde çiçeklerin yer alındığı düzenlemelere de yoğun şekilde rastlanır. Çiçekleri muhafaza etmek için kullanılan vazolar aynı zamanda tek başlarına da dekor olarak görev görürler. Vazo tasarımlarında farklı malzeme seçenekleri kullanılabilir. Bunlar arasında geçmişten günümüze şık duruşları ile popülerliğini koruyan cam vazo seçenekleri de bulunur. Cam üretimler fabrikasyon ya da el yapımı şeklinde olabilir. El yapımı saydam cam vazo tasarımları yüksek emek verilerek üretilir. El işçiliği ile yapıldığından, bu ürünler tek tasarım olma özelliği de taşır. El yapımı tasarımlarda kullanılan teknik gereği bu ürünlere üfleme cam vazo ismi de verilir. Üfleme üretimlerde cam belirli bir ısıdayken şekil vermek önemlidir. Sonrasında malzeme katılaşarak var olan şeklini alır. Bu tasarımlar genellikle şeffaf cam vazo üretimlerinde ön plana çıksa da renklendirme işlemi yapmak da mümkün olur. Eşi olmayan özel ürünlerle dekorasyon stillerine tarz katmak isteyenler için ideal seçenekler olarak ön plana çıkar. Vazolarla yapılan dekorasyon stillerinde farklı boylarda ürünlerden oluşan setler de kullanılır. 3 lü cam vazo gibi seçenekler farklı renk kombinasyonları ya da şekillerde oluşturularak kullanılan alanda dikkat çekici hale getirilir. Vazo üretimlerinde 70 cm cam vazo gibi farklı boylarda ve şekillerde tasarımlar bulunur. Oval cam vazo gibi seçimler sergilenen alana yönelik yapılabilir. Konsol üstlerine ya da masa düzenlemelerine çok yakışan bu ürünleri desenli ya da düz cam vazo şeklinde tercih edebilirsiniz.

Dekoratif Vazolarda Canlı Renk Seçenekleri

Çiçekler, ortama renk ve canlılık kattığı için ev, ofis gibi alanlarda şıklık yaratmak için dekoratif amaçlı kullanılır. Yapay ya da canlı çiçekleri şık bir bütünlükte sergilemek için de vazolara ihtiyaç vardır. Dekoratif cam vazolar farklı renk seçeneklerinde tercih edilebilir. Renkli cam vazo seçimleri hem alana hakim renklere hem de çiçek özelliklerine göre yapılabilir. Gümüş cam vazo alternatifleri ağır ve şık duruşları ile en sık tercih edilen renkler arasında bulunur. Gümüşe alternatif bir ürün grubu da gold cam vazolardır. Altın renginin asaletini taşıyan bu ürünler de şık görünüme sahiptir. Yanına eklenen biblolar gibi seçenekleri ile dekoratif bir köşe oluşturmak için idealdir. Tamamlayıcı dekorlara uygun olarak mavi cam vazo üretimleri de kullanılabilir. Evler için pembe cam vazoda olduğu gibi canlı renkler tercih edilirken ofis tarzı ortamlarda genellikle daha ağır renkler kullanılır. Gri cam vazo ürünlerinin bu alanda kullanımı yaygındır. Vazonun rengi çiçeğin daha çok ortaya çıkmasının istendiği durumlarda da önemlidir. Beyaz bir orkideyi bütünleyen siyah cam vazo seçenekleri, çiçeğin asaletini ön planda tutmaya yardımcı olur. Sarı cam vazolar ise yeşil yapraklı bitkiler ile ortama bahar havası katmayı başarır. Tek renk üretimlerin dışında farklı kombinler de bulunur. Yeşil cam vazo üzerinde renkli desenlerin bulunduğu tasarımlar da farklı bir tarz yaratmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. Tek rengin dışına çıkmak isteyenler siyah, gri, füme cam vazo gibi setlerle de dekor yapabilir. Dekoratif amaçlı kullanımlarda minik cam vazolar da ön plana çıkar. Bu ürünler 10 cm gibi minimal düzeylerden başlayıp 40 cm cam vazolara dek devam eder. İhtiyaca göre 100 cm cam vazo gibi üretimler bulmak da mümkün olur.

Şık Tasarımlarıyla Ön Plana Çıkan Cam Vazo Modelleri

Dekorasyona önem verenlerin sık kullandığı objeler arasında bulunan cam vazolar, 60 cm cam vazo gibi farklı ebatlara sahip olarak tasarlanır. Bu ürünler, masa ve konsol üstü gibi alanlarda küçük cam vazo olarak yer bulurken yerde kullanım yapıldığında çok daha büyük ebatlara sahip olur. 1 metre cam vazo yerde yapılan dekorasyonlarda sık rastlanan bir boyuttur. El yapımı cam vazolarda da boyut seçeneklerini arttırmak mümkün olur. Genellikle ince cam vazolardan olan bu ürünler tercihe bağlı şekillerde de tasarlanabilir. El yapımı mini cam vazolarda şekil vermek küçük detaylar için daha zorludur. Bu durum uzmanlaşmış bir işçilik gerektirir. Cam vazo seçimleri ortamın dekorasyon stillerinden de etkilenir. İskandinav tarz dekorasyon yapılan alanlarda İskandinav cam vazo seçenekleri bütünleyici bir etki yaratır. Çiçek özellikleri ise vazo şekillerine etki eden başka bir faktördür. Yuvarlak cam vazolar teraryum tasarımları için ideal seçenekler olarak dikkat çeker. Cam vazo çeşitleri, ürünlerin şekillerine göre de değişkenlik gösterir. Silindir cam vazolar, dekoratif amaçlı tercihlerde ilk sıralarda yer alır. Silindir tasarımlar farklı ayak modelleri olarak öne çıkar. Tarz taşıyan modeller arasında fil ayağı cam vazo seçenekleri bulunur. Bunun yanında kısa boylu bitkilerde kare cam vazolarla şık ve sade tasarımlar yapmak da mümkün olur.

Uygun Fiyat Seçenekleriyle Dekoratif Şıklık Yaratan Cam Vazolar

Cam vazo modellerinde kullanılan küçük detaylar ortamın şıklığı konusunda büyük farklar yaratabilir. Ayaklı cam vazoların dekorasyonunda, çiçeklerin ürünün alt kısmında renkli taşlardan da destek alınarak sergilendiği şık tasarımlar oldukça popülerdir. Cam vazo fiyatlarına etki eden pek çok faktör bulunur. Kullanılan cam materyalin kalitesi başta olmak üzere işçilik, boyutlar ve set halindeki ürünler farklı fiyat düzenlemeleri gerektirir. Üçlü cam vazo seçenekleri tek ürünlere göre daha yüksek fiyat aralığında bulunsa da set şeklindeki tercihler çoklu alım avantajına sahiptir. Aynı şekilde büyük cam vazolar küçük ürünlere oranla fiyat farkı taşır. Bu seçim yapılırken kullanılacak alanın genişliği ve içine eklenecek çiçek özelliği önemlidir. Uzun dallara sahip çiçek, bambu gibi bitkiler için dev cam vazo üretimleri de yapılır. Geniş cam vazolar sık yapraklı bitkilerin daha rahat sığması için ideal ürünlerken hacim olarak daha küçük bitkiler için ince üretimler kullanılır. Kısa ve uzun cam vazo seçenekleri ise çiçek boyutları ile şekillenen diğer detaylar arasında bulunur. Bu ürünler 80 cm cam vazo gibi yüksek boyutlara da çıkabilir. Farklı modelleri inceleyerek uygun fiyatlı cam vazo satın almak için Hepsiburada'nın geniş ürün portföyünden yararlanarak kolay seçim yapabilirsiniz.

Cam Vazo Nasıl Boyanır?

Düz cam vazolar hobi amaçlı boyamalarda değerlendirilebilir. Cam yüzeye etkili şekilde boya yapmak için önce rölyef boya ile çizgileri hazırlamak daha sonrasında cam, seramik, porselen boyaları ile boyamanın tamamlanması gerekir. Ürün kuruma süresinin sonunda kullanıma hazır hale gelir.

Cam Vazoları Popüler Kılan Özellikler Nelerdir?

Cam ürünler, şık duruşları ile dekoratif anlamda ön plana çıkar. Bu ürünler camın kaliteli görünümü ile üzerlerindeki detayları dikkat çekici kılar. Bu ürünler hem çiçekleri korumak için hem de dekoratif amaçlı kullanılabilir. Cam ürünlerin kolayca temizlenebilen özellikte olması da ürünlerin popülerliğini arttırır.

Cam Vazo Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cam vazolar kırılgan yapıda oldukları için zemin kısımlarının yere tam temas etmesi riski azaltır. Ayrıca kaliteli cam seçimleri de bu konuda etkili rol oynar. Kaliteli ürünler dayanıklı özellikleri ile avantaj sağlar. Bunun yanında özel tasarımlar için el yapımı ürünler tercih edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cam Vazolar

1297 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 1297 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?