Çift Kişilik Bazalar

Yatak odası ortalama olarak günün en az dörtte birini geçirdiğiniz önemli yaşam alanlarından biridir. Birbiriyle uyumlu, modern ev eşyalarınız arasında yer alan yataklar ise hem ev dekorasyonunda önemli bir yer tutar hem de sağladığı konfor alanıyla ön plana çıkar. Uyku ve uyku kalitesi beden ve ruh sağlığı için oldukça önemlidir. Günün yorgunluğunun atıldığı yataklar, ne kadar konforlu ve rahat olursa o kadar verim alınır. Vücudun gelişimi, dinlenmesi ve onarımı için son derece önem arz eden uyku süresinin geçirildiği yerin hem vücudunuza hem de gözünüze hitap etmesi gerekir. Dayanıklı ve kaliteli yapıya sahip çift kişilik baza takımları, boyutları ve özellikleriyle ihtiyaçlarınızı karşılayan niteliklerde olabilir. Bunun yanı sıra dekorasyonda da ön plana çıkan büyük bir parça olduğundan, yapı malzemesi, süslemeleri ve başlığı gibi görsel özelliklerinin de zevkinize hitap etmesi gerekir. Genel ev dekorasyonunuza uygun ya da yalnızca yatak odanız için seçtiğiniz modelleri tercih ederek hoş bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. Birçok farklı çeşidin ve boyutun bulunduğu bu kategoride ucuz çift kişilik baza araştırıyor olabilirsiniz. Özellikle yeni evlenecek genç çiftlerin ev kurma hazırlıklarında ve eşya değişimi yapmak isteyen ailelerin araştırmalarında önemli bir yer tutan çift kişilik baza ne kadar sorusu hakkında fikir sahibi olmak için beğendiğiniz ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Klasik ürünleri tercih edebileceğiniz gibi son teknolojiye sahip tam otomatik modelleri de değerlendirmenize alabilirsiniz. Zevkleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun bütçe düzenlemesi yaparak ucuz çift kişilik baza fiyatlarından faydalanabilirsiniz. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de odanızın genişliğidir. Eğer yeterli alana sahipseniz geniş ve fonksiyonel ürünleri tercih edebilirsiniz. Örneğin kenarında kol dayama bölümü, uzanma alanı, kitap ve su gibi ufak eşyaları barındırabileceğiniz bölmeleri bulunan konsollu çift kişilik bazaları tercih ederek farklı dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Çift kişilik ahşap baza gibi klasik modelleri inceleyebilir ya da renkli farklı tasarımları değerlendirebilirsiniz. Çift kişilik baza siyah renk ya da soft renklerle evinizde farklı bir ambiyans yaratabilir.

Fonksiyonel Kullanım Sunan Özellikler

Yatak tercihi yaparken fonksiyonel ürünler tercih etmeniz, uzun süreli kullanımlarda size avantaj sağlar. Bir yatağı fonksiyonel hale getiren başlıca özellikler ürünün ayak tipi, başlık şekli, baza kapasitesi, yapı malzemesi ve ayarlanabiliyor oluşudur. Bu özelliklerin bir ya da birden fazlasını barındıran ürünler arasından zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçim yapmanız durumunda uyku alanınızı konforlu hale getirebilirsiniz. Ayaklı baza çift kişilik yataklarda, ürünün taşınmasında, yer değiştirme işleminde ve temizlik sırasında önem arz eder. Ayaklı ürünler tercih etmeniz yatak altı temizliği daha kolay yapmanızı sağlar. Ayrıca bazanın yerini değiştirmek istediğinizde ürün tabanının yer ile temasını keserek, yalnızca belirli noktalarda temas bırakıp sürtünme kuvvetini azaltacağından, basitçe kaydırarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ayakların ürünün dört bir köşesinde olması yeterli gelmeyebilir. Ağır kütleler taşıdığı için yatak ortasında bir süre sonra çökme yaşanabilir. Bunu önlemek adına orta kısımlarda da ayak desteği bulunan ürünler tercih edebilirsiniz. Bu ayakların kaliteli ve dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması da uzun süreli kullanım için önemlidir. İkiye ayrılabilen çift kişilik baza modelleri de son derece fonksiyonel ürünlerdir. İkiye ayrılabilme özelliği, hem yatağı ayrı ve farklı noktalarda kullanmanıza olanak tanır hem de temizlik esnasında alan açmanıza yardımcı olabilir. Bu özelliğe sahip ürünleri misafir odasında ya da çocuk odasında ayırarak kullanabilir ya da kendi odanızda ihtiyaç duyduğunuzda ayrı kullanabilirsiniz. Ayrılabilen yapıya sahip ürünlerin bazaları da ayrıdır. Ayırma durumunda eğer başlık ayrı değilse, başlıksız kullanmanız gerekir. Çift kişilik çekmeceli baza modelleri de son derece kullanışlı ürünlerdir. Çekmece şeklindeki depolama alanları sayesinde kolay ulaşılabilirlik sağlar. En ucuz çift kişilik baza fiyatlarını araştırırken mutlaka kullanışlı özelliklere sahip olup olmadığını da değerlendirmeniz önerilir.

Depolama Alanı Yaratan Kullanışlı Yataklar

Evdeki eşyaları depolamak kimi zaman alan kısıtlılığı sebebiyle zor olabilir. Az kullanılan ya da dönem dönem hiç kullanılmayan eşyaların düzenli şekilde belirli alanlarda muhafaza edilmesi, gereksiz eşyaları ortadan kaldırarak evinizi ferahlatmanıza yardımcı olur. Bu depolama işlemi için kiler gibi küçük alanlar ve dolap içleri kullanılabilir. Ancak her evde kiler gibi bir depolama alanı bulunmayabilir ya da dolaplarınız eşyalarınızı muhafaza etmek için yetersiz kalabilir. Bu noktada, çift kişilik baza yatak modelleri kurtarıcınız olabilir. Baza sistemi, yatağın açılır kapanır bir sistem üzerine kurulmasıyla oluşturulan depolama alanıdır. Yatak zemininin hemen altında olduğundan, zaten var olan bir alanı doldurur, bu sayede ekstra yer kaplamaz. Kullanılmayan battaniye ve yorgan gibi çok yer kaplayan eşyalar, büyük valizler, eski oyuncaklar, mevsimi olmayan kıyafetler gibi birçok farklı eşyayı bu alanda muhafaza edebilirsiniz. Çift kişilik yatak bazalı olması sayesinde birçok eşyanızı içine alabilir. Yapacağınız seçimle hem kaliteli bir uyku alanı oluşturabilir hem de depolama alanı yaratabilirsiniz. Eğer yatak odanız küçükse alandan tasarruf etmenizi de sağlar. Depolama dolaplarını daha küçük boyutlarda seçerek baza kullanabilir, bu sayede küçük odaları daha verimli kullanabilirsiniz. Çift kişilik sandıklı baza modellerinde dikkat edilmesi gereken konulardan biri muhafaza etmek istediğiniz eşyaların boyutuna ve ağırlığına uygun seçim yapmanızdır. Eğer fazla eşyanız varsa iç hacmi geniş olan bir ürün seçmeniz daha faydalıdır. Geniş iç hacim sağlayan özelliklerden biri baza kısmının yüksek olmasıdır. Ancak yerden yüksekte yatmak sizi rahatsız ediyorsa daha alçak ürünleri tercih etmeniz uyku kalitenizi daha olumlu etkiler. Yerleştireceğiniz eşyalar eğer ağır maddelerden yapılmışsa, baza zemininin sağlam olması gerekir. Bu nedenle baza tipli yatağın malzemesine dikkat ederek satın almanız gerekir. Çekmeceli baza çift kişilik ürünler içinde depolama alanı yaratan bir diğer seçenek arasında yer alır.

Bazalı Yataklarda Güvenlik Sistemleri

Çift kişilik baza modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Çekmeceli modeller bulunsa da yaygın olan sandıklı yatak tipi yukarı doğru açılan modellerdir. Bazaların yukarı doğru açılmasını sağlayan sistem amortisörlerdir. Güç uygulayarak yukarı kendinize ve yukarı doğru çektiğinizde açılan bu alan, siz güç uygulamayı ya da desteklemeyi bıraktığınızda tekrar aşağı düşerek kapanmaya başlar. Bunu önlemek için güvenlik kilidi sistemi kullanılır. Amortisörlere bağlı olan bir alana konumlandırılan kilitli güvenlik sistemi, baza açıldıktan sonra desteğe ihtiyaç duyulmaksızın onun açık kalmasını sağlamak üzerine çalışır. Manuel olarak aktif hale getirilen çeşitlerinin yanı sıra açıldığında otomatik devreye giren özelliğe sahip ürünler bulunur. Güvenlik kilidi son derece önemli bir sistemdir. Depolama alanından bir malzeme çıkarırken ya da yerleştirirken yatak kısmı üzerinize düşebilir ve yaralanmalara sebebiyet verebilir. Özellikle çocuklu evlerde bu güvenlik sistemi çok önemlidir. Çocuğunuz farkında olmadan baza içine girebilir ya da uzuvlarını sıkıştırabilir. Aynı şekilde evcil hayvanınız varsa onlar da oyun oynamak maksadıyla ya da merak ederek buraya girebilirler. Kazalara sebebiyet vermemek için güvenlik sistemine sahip ürünleri tercih etmeniz ve kullanırken düzenli olarak sağlamlığını kontrol etmeniz gerekir. Güvenlik konusunda gelişmiş otomatik çift kişilik baza çeşitleri ise bu konuda bir diğer alternatiftir. Uzaktan kumanda sistemiyle otomatik olarak açılıp kapanabilen ürünler bulunur. Bunlar hem pratik hem de son derece güvenlidir. Zahmetsizce ve güç uygulamanıza gerek kalmadan açılıp kapanır ve kendiliğinden kapanma sorunu yaratmaz. Çift kişilik baza ahşap ise güvenlik önlemleri farklılık gösterebilir. Çift kişilik baza en ucuz ürünlerde dahi mutlaka güvenlik sistemine sahip olmalıdır. Güvenlikli ürünler arasından tercih edeceğiniz beyaz çift kişilik baza modellerini ve diğer renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Hareketli Motorlu Baza Modelleri ile Sınırsız Konfor

Son teknolojiye sahip yeni nesil tam otomatik yataklar son derece ilgi gören ve fonksiyonel ürünlerdir. Çift kişilik baza seti halinde bulunan bu modeller genellikle yatak ile birlikte satışa sunulur. Motorlu sistemi sayesinde hareket ederek vücuda göre ayarlanabilen yatağa sahip olan bu ürünler, sınırsız bir konfor alanı sunar. Günün yorgunluğunu attığınız ve bir sonraki gün için enerji depolayarak uyuduğunuz yatağın tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve rahatınıza göre şekil almasını sağlayan bu sistem sayesinde hem dinlendiğiniz zamanlarda konfora ulaşabilir hem de deliksiz bir uyku çekebilirsiniz. Genellikle uzaktan kumanda ile kontrol edilen bir sisteme sahip bu ürünler, vücudun farklı noktalarına göre ayarlanabilen programlar içerir. Baş, boyun, sırt, bel ve ayak bölgelerine yönelik ayarlama sistemi sayesinde kendinize özel yatış ve dinlenme pozisyonu oluşturabilirsiniz. Bu ayarlamalar size konfor sağlamasının ve rahatsız etmesinin yanı sıra tedavi edici özelliğe sahiptir. Uyku sırasında bazı hastalıklarınızı tetiklenebilir. Örneğin reflü rahatsızlığı olan kişilerde başın aşağıda konumlandırılması reflü şikayetlerinin artmasına ve uyku sırasında rahatsızlığa neden olabilir. Bunu gidermek için fazladan yastık kullanılarak baş yükseltilebilir ancak bu boynunuzu rahatsız edebilir. Hareketli yatak sayesinde baş kısmınızı yükselterek reflü şikayetlerinizin tedavisine katkı sağlayabilirsiniz. Horlama problemi de uyku sırasında sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biridir. Kimi hastalarda bu sorun yan dönme ya da baş yükseltme gibi basit manevralarla hafifleyebilir. Uyku apnesi sorunu ise son derece önemli ve hayati risk taşıyan bir rahatsızlıktır. Bunun için tedavinizi destekleyici olarak vücudunuza şekil verebilirsiniz. Baş ve boyun ayarı dışında bel ve sırt ayarı sayesinde kas ağrılarınızı giderebilir ya da dinlenme sırasında sırtınızı dik konuma getirebilirsiniz. Ayak desteği sayesinde kan akışınızı hızlandırabilir ve tansiyon düşüklüğü gibi problemlerde destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Bu yatak baza seti çift kişilik olsa da iki ayrı yatak şeklindedir. Bu sayede tek taraflı olarak partnerinizi rahatsız etmeden ayar yapabilirsiniz. Küçük çift kişilik baza modelleri bu fonksiyonlar için uygun olmayabilir.

Çift Kişilik Baza Başlıkları

Başlıklı baza çift kişilik yatak satın almak isteyenlerin tercih ettiği avantajlı ürünlerden biridir. Baza ve başlığın bir arada olduğu bu setler sayesinde ayrıca bir başlık almanıza gerek yoktur. Yatak başlıkları, hem görsel hem işlevsel açıdan avantajlar sunar. Görsel olarak birçok farklı malzeme kullanılarak farklı şekillerde üretilebilen başlıklar, zarif ve şık görünümleri sayesinde yatak odası dekorasyonunun tamamlanmasına yardımcı olur. Duvar önünde geniş bir alanı kaplayarak bu duvarı görsel açıdan dolduran ve göze hitap eden başlıklar, deri, kadife, kumaş gibi farklı kaplama malzemelerinden üretilebilir. Dolgulu bir zemin üzerine kaplama malzemesi kullanılarak oluşturulan bu başlık tiplerinin haricinde direk demir ya da tahta gibi maddelerin kullanıldığı kumaşsız başlıklar da bulunur. Bunlar arasında seçim yaparken zevkinize hitap eden ürünleri inceleyebilirsiniz. Odanızdaki eşyaların genel konsepti, duvar ve perde renkleri, parke yapısı gibi unsurlar, yatak başlığı seçiminizde size fikir verebilir. Görsel açıdan zengin bir görünüm sunan bu ürünler, uyku haricinde dinlenme esnasında dik pozisyonda otururken sırtınızı dayamanızı sağlayarak destek görevi görür ve size bir konfor alanı yaratır. Uyku esnasında da duvarla temasınızı keser. Bu sayede görsel açıdan tatmin edici olduğu kadar, faydalarıyla da ön plana çıkar. Çift kişilik deri baza modelleri başlıklarının şık olmasıyla ön plana çıkar. Düz deri ya da düğmelere sahip modeller, yatak odasına farklı bir hava katmanıza yardımcı olabilir. Daha yumuşak görünüm isteyenler için, kumaş tipli başlığa sahip ürünler iyi bir seçim olabilir. Bunlar haricinde başlıksız çift kişilik baza modelleri de mevcuttur. Başlığı özel yaptırmak istemeniz ya da mevcut olanları beğenmemeniz durumunda başlıksız ürünlerden satın alabilirsiniz. Çift kişilik baza başlıksız olarak alındığında ekstradan başlık temin etmeniz gerekir.

Farklı Baza Şekilleri ve Boyutları

En ucuz çift kişilik baza modellerini araştırırken farklı baza şekillerine rastlamış olabilirsiniz. Yatak şekilleri boyutlarla doğru orantılı olmakla birlikte kare, dikdörtgen ve yuvarlak çeşitlere sahiptir. Kare ve dikdörtgen gibi köşeli ürünlere sahip modellerde boyutlar en ve boy ölçüleriyle ifade edilir. Yuvarlak ürünler ise yarıçap ya da çap birimine göre boyutlandırılır. Çift kişilik baza 140x190 boyutları köşeli yataklarda standart ölçülerdeki minimum ölçülerdir. Kullanımı yaygın olan ürünler dikdörtgen tipteki modellerdir. Çift kişilik baza 150x200 boyutları dikdörtgen şekle sahip ürünlere örnektir. Dikdörtgen ürünler özellikle dar odalarda tercih edildiğinde alan kısıtlamasını minimumda tutar. Daha ferah bir görünüme ulaşmak için ince ve uzun modelleri tercih edebilirsiniz. Çift kişilik boyuta sahip ürünlerdeki 140 cm boyutundaki minimum genişlik dar alanlarda konumlandırmak için son derece uygundur. Çift kişilik baza 140x200 boyutlarında ise ince olmasına rağmen uzun bir yapıya sahiptir. Çift kişilik baza 180x200 ölçülerinde de olabilir. Bu modeller diğerlerine göre daha geniştir. Evli çiftler için ideal olan boya sahiptir. Eğer tek başınıza çift kişilik bir yatak kullanmak istiyorsanız eni 140 ya da 150 olan bir ürün sizin için yeterli olacaktır. Bunun haricinde bir buçuk kişilik yatak olarak adlandırılan 120x190 boyutlarındaki ürünleri de tercih edebilirsiniz. Kare yataklar ise genellikle 200x200 boyutundadır. Çift kişilik baza 200x200 boyutu ile size çok geniş bir kullanım alanı sunar. Uyku esnasında çok dönen kişiler ya da vücudu iri kişiler için ideal bir üründür. Geniş yatak odalarında tercih edilmesi daha uygundur. Yuvarlak yataklar ise alışılmış dışında tasarımlardan hoşlananlar için iyi bir tercihtir. Farklı çap genişliklerinde boyutlara sahip olan bu ürünler, geniş kullanım alanlarında kendini daha çok gösterir. Genellikle depolama alanı olarak baza bulundurmadıklarından, yüksekliği daha azdır. Bu nedenle, alçakta yatmak isteyenler için de bir tercih sebebidir. En ucuz çift kişilik baza fiyatlarını Hepsiburada üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz.

Bazalarda İskelet Kalınlığı Önemli midir?

Baza yatakların güvenle ve uzun süre kullanılması için iskelet kalınlığı çok önemlidir. İskelet kalınlığının yeterli olmadığı durumlarda zaman içerisinde yamulma görülebilir. İskelet profilinin kalın ve sık aralıklarla döşenmiş olması ürünün dayanıklılığını ve kullanım ömrünü arttırır. İskelet malzemesinin de sağlam bir metalden yapıldığından emin olunması gerekir.

Sandıklı Yataklar Güvenli midir?

Çift kişilik baza modellerinde güvenlik sistemi çeşitleri değişiklik gösterebilir. Kompresör kilidi, plastik ya da farklı malzemeden yapılan güvenlik kilitleri ya da tam otomatik açma kapama sayesinde elde edilen teknolojik kilitler sayesinde güvenli kullanım sağlanır. Baza fiyatları çift kişilik modellerde güvenlik sistemleri sebebiyle fiyat farklılıklarına sebep olabilir.

Baza Boyutları Kullanışlı mıdır?

Farklı seçeneğe sahip boyutları ihtiyaçlarınıza uygun seçtiğiniz sürece yeterli ve kullanışlı bir deneyim sağlar. Çift kişilik baza 160x200 gibi çeşitli boyutlara sahiptir. Oda genişliğini verimli kullanacağınız ve vücut uzunluğuna uyacak seçimler yapmanız durumunda boyutlar kullanışlı olur. Çift kişilik baza ucuzluğu boyutlara göre değişebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çift Kişilik Bazalar

2211 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2211 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/18021301/18021326/60007491