Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

GTA 5 Xbox One

Take 2
949,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (4)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

949,00 TL
950,00 TL
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226056/33000443
GTA 5 Xbox One
Bu ürünün teslimi sonrası ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlarının açılmış olması halinde cayma hakkı kapsamında iadesi kabul edilmeyecektir.
ksp2İNCELEMESİ
Grand Theft Auto V Aynı Macera 1080p Çözünürlük! PS3 ve Xbox 360 sahiplerinin geçtiğimiz yıl alıp oynadığı, Şefik’in geçtiğimiz günlerde bitirdiği GTA V, beklendiği gibi yeni nesil konsollara da geldi, gözlerimiz yuvalarından fırladı. Rockstar Games, 1.000 kişilik ekibiyle GTA V’i nasıl daha iyi hale getirebileceğinin formülünü bulmuş: Yüksek çözünürlükte, 30fps hızında ilerleyen, daha iyi kaplamalara, daha iyi ışıklandırma ve yansımalara sahip öğelerle dolu, sokakları daha kalabalık, dağı tepesi daha fazla çayır çimene sahip bir şehir oluşturarak. GTA V’in PS4 ve Xbox One sürümü, önceki nesil sürümlerinin yüzüne bakmayacağınız derecede iyi gözüküyor.

Daha Önce...
Kısaca hikâyeden bahsedip oynanışa, oradan da bizi ne gibi yenilikler beklediğine geçiş yapacağım. Bildiğiniz üzere üç karakterin kontrolündeyiz bu defa GTA oyunlarında bir ilk olarak Michael, Trevor ve Franklin üç karakterimizi oluşturuyor ve bu üç karakter de hikâyeye dâhil olduktan sonra hem görevlerde, hem de işiniz gücünüz yokken kahramanlarınız arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Eğer bir görev içinde değilseniz, karaktere geçiş yaptığınızda, o karakterin nasıl bir aktiviteyle uğraştığını görüyor ve bazen onları komik durumlarda yakalayabiliyorsunuz. Şayet ki bu değişim işlemini görev sırasında yaparsanız, görev tipine göre karakterleri farklı rollerde kullanma olanağınız oluyor. (Bazen de zorunlu olarak karakter değiştirmeniz isteniyor.) Bu üçlünün bir araya gelme sebepleri de elbette ki Los Santos’ta suça karışmak, soygun yapmak ve bolca iş karıştırmak. Sıradan görevlere çıktığımız, yan görevlerle uğraştığımız oyunun parladığı anlarsa “Heist” adındaki büyük soygunlar. Bu soygunlarda para ödeyerek adam da kiralayabiliyoruz ve işin bir hazırlık aşaması oluyor, daha sonra soyguna geçiyoruz. Üstelik soygunu tek bir tarzda yapmamız da gerekmiyor; eğer iyi bir araştırma yaptıysak hiç kimseyi uyandırmadan da işi tamamlayabiliyoruz. (Bu genelde pek olmuyor.) Görevlerin yanında elbette ki Los Santos birçok aktiviteyle dolu. Lâkin bu aktiviteler genellikle “eğlence” amacıyla yapılıyor. Yani karakterinizi geliştirme, senaryoya katkı veyahut sizi ileri taşıyacak güzellikleri GTA V’te bulmanız mümkün değil. Burada keyif almak istiyorsanız, bir uçak kaçırmayı hedef edinmekten, bir tankla şehirde kaos yaratmaktan zevk almalı, şehrin bir ucundan diğerine bisikletle gitmeyi kafaya koymakta anlam bulmalısınız. Tüm detaylarıyla harika bir oyun olan GTA V bana kalırsa maalesef hala “yapılacak iş” açısından kısır bir oyun.

Gözlerimle Görmeden İnanmam !
Oyundaki en büyük değişikliklerden bir tanesi kuşkusuz ki FPS modu. Evet, bütün oyunu karakterlerinizin gözlerinden oynayabiliyorsunuz. Üstelik bu basit bir eklenti de değil; sırf bu iş için Rockstar oyuna 3.000 tane ek animasyon geliştirmiş. Karakterinizin kahvesini içme animasyonundan, arabada sıkılıp direksiyonunda ritim tutmasına kadar birçok alanda yeni görüntüler var. FPS modunda siper almak zor olduğu için de dilerseniz karakteriniz bu hareketi yaparken üçüncü şahıs kamera açısından ekrana getirilebiliyor; kamera konusunda birçok ayar bulunuyor oyunda. FPS modu genel itibarıyla başarılı sayılsa da baştan itibaren bir FPS oyunu olarak hazırlanmış oyunlara göre biraz garip kalmış. Özellikle araba kullanmak bir hayli zor. Ben üçüncü şahıs kamera açısını kamerasını tercih ettim yine de, ancak ara ara geçişler yaptım. Bir diğer muhteşem değişim de elbette ki grafiklerde. Zaten PS3’te ve Xbox 360’da gayet iyi gözüken oyun, şimdi tek kelimeyle muhteşem bir hale gelmiş. Kaplamalar daha detaylı, araçlardaki yansımalar inanılmaz gerçekçi, ışıklandırmalar geliştirilmiş ve doğa olayları (Sis,fırtına falan direkt kopmuş...) çok iyi bir şekilde oyuna aktarılmış. PS4’te daha fazla çim var, Xbox One’da biraz daha az ama genel anlamda evet, daha fazla yeşillik görülüyor. Grafikler gelişmiş olsa da hızla araba kullanırken, özellikle virajlarda FPS kendini toparlayamıyor ve kaplamalar da biraz geriden gelebiliyor. Olsun o kadarda; koskoca şehri, hiç yükleme zamanı olmadan görüntülemek kolay mı... Bir başka yenilik de Michael’ın yapabileceği bir cinayet görevi. Bu görevin dışında yeni Stock Car yarışları da oyunda yerini alıyor. Birkaç yeni silah, ilk GTA oyunlarındaki araçlar ve 160’a yakın yeni şarkı ile birlikte zaten yeterince geniş bir oyun olan GTA V, fantastik bir hale gelmiş durumda.

Oyuncular Nerede?
Tek kişilik oyunun yanında, bildiğiniz üzere “GTA Online” adında da bir gerçek var. Arkadaşlarınızla görev yapıp şehrin altını üstüne getirebildiğiniz GTA Online’ın yeni nesil sürümü 30 oyuncuyu destekliyor. Ne var ki PSN’den midir, GTA’nın sunucuları yüzünden midir, ben 10 tane oyuncuyu yan yana zar zor gördüm. Zaten GTA Online’dan çok zevk alamamıştım, bu defa da benim için pek değişen bir şey olmadı. Şimdi oyunun puanına bakın. O puanı kimler için verdiğimi söyleyeyim: Bu oyunu ilk defa oynayacaklara... Hem PS3, hem PS4’ünüz varsa ve GTA V’i oynamadıysanız, hiç düşünmeden oyunun PS4 sürümünü alın. Ha PS3 sürümüne sahipsinizdir ve oyunu tamamlayıp rafa kaldırmışsınızdır. Eğer çok büyük bir GTA hayranı değilseniz, bu oyunu almanıza da hiç gerek yok zira oyuna dönüş yapanlar için ekstra içerik tatmin edici derecede değil.
Gta V !
ksp2
Seriye Devam ! Oyun, serinin önceki oyunlarından olan GTA: San Andreas'tan tanıdığımız Los Santos şehrinde, 2013 yılında (günümüzde) geçmektedir. Seride bir ilk olarak oyunda tam üç ana karakter bulunmaktadır. Hikâye, isimleri Michael, Trevor ve Franklin olan bu üç karakteri konu almaktadır. Eski sabıkalı bir suçlu olan Michael; kirli işleri bırakmak isteyip hayatında yeni bir sayfa açmak isteyen ancak bunu başaramayan profesyonel bir banka soyguncusudur. Eski bir savaş gazisi olan, psikopat kişilik sahibi Trevor; Michael'ın yakın arkadaşı ve suç ortağıdır. Dolandırıcı bir araba satış bayisinin yanında çalışan, Los Santos yerlisi Franklin ise; bu ikiliye sonradan katılan eski bir gangsterdir. Michael önderliğinde olan bu üçlünün temel hedefi, gerek durumlarının yetersizliğinden, gerekse yokluklarından dolayı şehrin suç dünyasına yeniden geri dönme zorunda kalarak banka soygunları gibi büyük suçlara girişerek büyük miktarda para kazanmaktır.
Seride İlkler ! Serinin yepyeni halkası olan GTA V, seriye büyük derecede yenilikler getirecek düzeydedir. Üç ana karakter özelliğinin seride bir ilk olmasının yanı sıra, oyun aynı zamanda önceki oyunlardan daha büyük, daha geniş ve daha kapsamlı bir dünya sunmaktadır. Belirtilene göre oyunun haritası, gelmiş geçmiş tüm Rockstar Games oyunlarından daha büyük bir haritaya sahiptir. Harita; metropol bir şehrin yanı sıra, kırsal alanlar, kasabalar, dağlar, ormanlar ve çöller dahil olmak üzere oldukça büyük bir alan sunmaktadır.
ksp2
Move Uyumlu Hayır
Oyun Türü Aksiyon, Macera
Kinect Uyumlu Hayır
Yaş Yetişkin
Oyuncu Desteği Multiplayer (Çoklu Oyuncu)
Uyumluluk Xbox One
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu GAMEARAL130060
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön