Motosiklet Sürücü Ekipmanları kategorisinin altındaki Kasklar bölümünde bulunan LS2 markası; 1990 yılında, İspanya Barselona'da kurulmuş, İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen EICMA fuarında görücüye çıkmıştır. O zamandan beri LS2 kaskları, ikonlaşmış bir marka olarak motor severlerin favorileri arasında gösteriliyor.

Şirket, Birleşmiş Milletler, Avrupa Ekonomik Komisyonu'na üye devletlerin kabul ettiği standardizasyon kriterlerine uygun anlamına gelen "ECE" standartlarına uygun olarak motosiklet kaskları ve ekipmanları üretiyor. LS2 kaskları, almaya hak kazandığı güvenlik sertifikaları, MotoGp sponsorlukları ve son olarak da Amerika ve Kanada'daki kullanıcılara ulaşıp bugün bir dünya markası haline gelerek motosiklet kullanıcıların en sevdiği markalar arasında sayılıyor. LS2 kaskları; üretici ile sonuçları paylaşılan SHARP testlerine tabii tutulan ve bu testlerde yüksek dereceler alan ürünler olarak itibarını korumaya devam ediyor.

Kask alırken motosiklet sürücülerinin kulak sağlığı için uzmanlar tarafından ses geçirgenliğinin standartlara uygun olması öneriliyor. Aksi halde özellikle uzun süreli motosiklet kullanımlarında rüzgar ve motor sesi kalıcı işitme kaybına sebep olabiliyor. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilen LS2 motosiklet kaskları, motosiklet kullanımı sırasında duyulan motor, rüzgar ve diğer çevre seslerine karşı maksimum düzeyde ses yalıtımı sağlıyor. Tüm standartlara uygun olarak üretilen LS2 motosiklet kaskları, insan sağlığı ile dost özellikleri ile öne çıkıyor.

LS2 Motosiklet Kaskı Modelleri


Kask seçerken dikkat edilenlerin başında renk, model ve fiyatı gelse de önceliği koruma ve rahatlık gibi unsurlara vermek icap ediyor. İşte bu durumda seçkin model ve yüksek koruma standartlarını birleştiren LS2 Kaskı Modelleri, muadillerinden açık ara sıyrılıyor.
Kapalı (fullface) kask modelleri yüzün tamamını kapattığı için üst düzey koruma sağlıyor. Motosiklet yarışçıları, kuryeler ve cildini rüzgar ve güneş gibi çevresel faktörlerden korumak isteyen bayan motosiklet kullanıcılarının ekstra güvenlik ve rahatlık sağladığı için kapalı kaskları tercih ettiği görülüyor.
Açık kasklar en çok tercih edilen kask modelleri arasında gösteriliyor. Kapalı kasklardaki temel parçalar açık kasklarda da kullanılıyor. Ancak açık kasklar sadece kafatasını koruduğu için kapalı kasklara nazaran daha rahat ama daha az güvenlikli olduğu görülüyor.
Kross kasklar; uzatılmış çene, özel siperlik, çene çubuğuna ve yarı açık yüz kısmına sahip modeller olarak öne çıkıyor. Yarı açık kross kasklar; sürüş esnasında yapılan ekstra hareketler için geniş hareket imkanı sağlıyor. Geniş görüş açısı, sürücünün kafasını farklı yönlere rahatça çevirebilmesine ve dış etkilerden daha fazla korunmasına olanak veriyor. Uv korumasına sahip olan vizör modelleri, kullanıcının gözlük kullanmadan güneşten korunmasını mümkün kılıyor.
Çeneden açılır kasklar (Flip Up) çene bölgesindeki özel bir mekanizma sayesinde açılıp tekrar kapatılabiliyor. Bu modellerin birçoğu güneş vizörlü olarak satışa sunuluyor. Bir kaza esnasında çeneden darbe alma olasılığı %75 olup en riskli bölge olduğu için uzmanlar tarafından çeneden açılan modeller öneriliyor.
Ayrıca karbon fiber malzemeden üretilen LS2 kasklarda bulunan havalandırma özelliği, sürüş esnasında kullanıcının terlemesini önleyip vizörün buğulanmasına mani oluyor.

Kaskın güvenliği derecelendirilirken darbe testleri kadar kaskın görüş açısı ve havalandırma sistemine de önem veriliyor. Bu açıdan LS2 kask modellerinin hem darbe testlerinden hem de görüş açısı ve havalandırma sistemleri açısından yüksek derecelere sahip olduğu görülüyor.
LS2 Motosiklet Kaskı Fiyatları modeli ve teknik donanımlarına bağlı olarak her bütçeye hitap ediyor. Komple çıkarılabilir ve yıkanabilir yanak pedleri, fiberglas dış yüzey, kaskın kabuğunda kullanılan malzemenin ağırlık ve hafifliği, kullanılan vizör malzemesinin özellikleri, SHARP derecesi, ECE onay belgesi, darbe direnci, 3D görünümlü ön cam gibi malzeme özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişebiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

LS2 Motosiklet Kaskı-Kask Fiyatları

2170 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Motosiklet
Motosiklet
Kasklar
Kasklar
Açık Kasklar
Açık Kasklar
Kapalı Kasklar
Kapalı Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Çeneden Açılır Kasklar
Kross Kasklar
Kross Kasklar
Çocuk Kaskları
Çocuk Kaskları
Motosiklet Kask Yedek Parça
Motosiklet Kask Yedek Parça
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk