Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nadir Gold 24 Ayar Külçe Gram Altın 100 Gr.

Nadir Gold
207.851,76 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/2147483617/530175/530176/60008291
Nadir Gold 24 Ayar Külçe Gram Altın 100 Gr.                                              Altının Özellikleri:
Ayar : 24 Ayar
Saflık: 995 milyem
Gram: 100 gram                                                                 Siparişiniz sigortalı olarak adresinize teslim edilmektedir. 
*Siparişiniz Yurt içi kargo firmasından size teslim edilene kadar sorumluluğumuz altındadır.
Kargo paketi açılmış, zarar görmüş, delinmiş, yırtılmış ve deforme olmuş, siparişlerinizi kargo personelinin önünde açıp ürünlerde herhangi bir zarar ve eksik olup olmadığını lütfen kontrol ediniz var ise içindekileri teslim alıp tutanak tutturunuz.

*Ürünler paketleme aşamasından itibaren güvenlik kameraları ile kaydedilmektedir.
16:00'a kadar vereceğiniz siparişler Ayni Gün Kargoya verilecektir.
Ürünler kese içerisinde, kırmızı kurdele ve çengelli iğne ile gönderilmektedir
Önemli Not: Altın fiyatları Dünya Altın Borsa’sındaki değişikliklere göre güncellenmektedir.
Bu nedenle Altın siparişleriniz kesin sipariş olup herhangi bir iptal ve iadesi bulunmamaktadır.
Sipariş sahibi bu şartları kabul etmiş sayılır. 
Faturanız, E-Fatura olarak elektronik posta adresine gönderilmektedir.Nadir Gold 24 Ayar Külçe Gram Altın 100 Gr.

Altın madeni ilk bulunduğu andan itibaren değerli olup bu değeri günümüze kadar sürmüştür. Yapılan kazılarda kral, kraliçe ve soylu mezarlarında altından yapılmış eserlere rastlanmaktadır. Bu durum altının her dönem önemli bir maden olduğunun en büyük göstergesidir. Daha sonra kurulan hükümdarlık ve devletlerde altın ticaret aracı olmuştur. Öyle ki tarihi araştırmalarda ülkeler arası yapılan alışverişlerde çoğu kez altın kullanılmıştır. Altın kullandığı alandan alana çeşitli işçiliklerle çeşitli şekillere bürünmüş ve aksesuar olarak kullanılmıştır. Yapılan işçilik altının değerinde çoğu kez değer kaybetmesinden dolayı ticarette külçe altınlara yer verilmiştir. Külçe altın işlem görmemiş belli bir kaba aktarılmış altındır. Üzerinde işçilik olmamasından dolayı değeri yüksek altın çeşitlerinden biridir.

Altının Özellikleri

 • Ayar: 24 Ayar
 • Saflık: 995 milyem
 • Gram: 100 gram

Düğünlerin Yeni Favorisi 

Düğünler hemen hemen her toplumda gerçekleştirilen toplu etkinliklerdir. Düğünlerde gelin ve damada değerli hediyeler vermek hem bir incelik hem de gelenek haline gelmiştir. Bu durum Türk toplumunda da oldukça yaygındır. Gelin ve damadın yakın çevresi hem hediye hem de destek amaçlı çoğu kez takı olarak altını tercih etmektedir. Gelin ve damat düğün masrafları için ya da yatırım için hediye edilen altınları memnuniyetle kabul etmektedir. Düğünde hediye edilen altınlar oldukça fazla çeşide sahiptir. Altının birçok şekil almış hali hediye olarak yeni evlenen çifte takdim edilir.

Son zamanlarda zaman geçmesine rağmen değer kaybetmeme özelliğinden dolayı düğünlerde gelin ve damada külçe altın hediye edilmektedir. Bu durum düğünde takılan altınlarla borçlarını ödemek isteyen evli çiftlere olumlu olarak yansımaktadır. Bir altınının işçiliği ne kadar az ise değeri o kadar fazla olduğu kanıtlanmıştır. Külçe altın görünüş bakımından da oldukça şık ve kulağa da oldukça hoş gelmektedir. Bu yüzden son zamanlarda düğün hediyesi olarak külçe altınlara olan talepler artış göstermekte göstermeye de devam etmektedir.

Yatırımcıların Gözdesi

Altının değerli tarihi günümüzde devam etmekte hatta herhangi bir savaş sonrası dünyada ortak olarak altın kullanılacağı ön görülmektedir. Yastık altı altın tabiri altının önemli bir yatırım aracı olduğunu gösteren cümlelerden biridir. Öyle ki günümüzde bankalar bile altın hesabı oluşturarak kişilerin gelir elde etmesini sağlamaktadır. Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler altında işlenmemiş olanları tercih etmekte bu tercihlerinin başında ise külçe altın yer almaktadır. Külçe altının satışı yapılırken değer kaybı yaşanmaz bu yüzden en güvenilir yatırım araçları arasında gösterilir.

Altının değeri düşme riski en az taşıyan yatırım aracıdır. Altın üzerinde yapılan istatistiklerde değerinin çok çabuk yükseldiği değerinin ise nadiren ve çok az azaldığı saptanmıştır. Bu yüzden uzun soluklu yatırımcılar paralarını altından yana kullanmakta tercihlerini de külçe altından yana kullanmaktadır.

Külçe altın sadece Türkiye’de değil dünyada da yatırım aracı olarak kullanılır. Aynı zamanda altın her ülkede geçerlidir. Yurtdışına uzun veya kısa vadeli gitmek isteyenler genellikle birikimlerini altından yana kullanılırlar. Bu yüzden altın her ülkenin en değerli ve değeri azalmayan madeni ürünlerin arasında yer alır.

Altın fiyatlarının önümüzdeki dönemlerde artma durumunun yüksek olması birçok kişinin külçe altına yönelmesini de sağlamıştır. Alış ve satış fiyatları arasında işçilikte hesaplanmaktadır. Külçe altında bu durum kesinlikle yaşanmaz. Çünkü külçe altın işçiliği olmayan altın çeşitleri arasında yer alır. Yatırım yapmak isteyenlerin kaçırmaması gereken ürünleri arasında yer alır. Külçe altına olan talep her gün artış göstermektedir. 

Ayar 24 Ayar
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu ALTGRAMNDR100
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön