Yaşam alanlarını ısıtma amacıyla içerisinde ateş yakılan şömineler, düz baca sistemiyle ortaya çıkan dumanın dışarı atıldığı sistemlerdir. Günümüzde daha modern bir bakış açısıyla tasarlanan şömine modelleri, evlerde olduğu kadar iş yerleri, kış bahçeleri ya da avlularda dekoratif amaçlı kullanılır.

Şömine Modelleri

Geleneksel ısıtma sistemleri arasında önemli bir yere sahip olan şömineler, kış geceleri için sıcaklık ve huzuru çağrıştırır. Evlerde hem sıcak hem de şık bir hava yaratan şömineler, geleneksel modellerinin yanı sıra kuzineler ve modern tasarıma sahip elektrikli model seçenekleriyle sunulur.

Odunlu şömineler, en eski ve en çok kullanılan şömine türleri arasında yer alır. Uygun özellikte bir bacaya ihtiyaç duyulan bu ürünler, ateşin görünümünün yanı sıra odunların çıtırtısını da duyabileceğiniz ve şömine keyfini tam anlamıyla yaşayabileceğiniz tasarımlardandır. Doğalgazlı şömineler ise net ve temiz enerji prensibi ile tasarruflu yakıt kullanımı sağlar.

Önceleri ısınma amacıyla tercih edilen şöminelerin dekoratif etkisi, günümüzde kendini daha fazla hissettirmektedir. Bu anlamda, ısınma açısından odunlu, doğalgazlı ya da elektrikli modellerin yer aldığı ürünler, aynı zamanda dekorasyona zenginlik katan farklı tasarımlarıyla öne çıkar. Dekoratif modeller arasında oval, kare, dikdörtgen, kare, yatay şekillerde pek çok alternatif göze çarpar.

Elektrikli şömineler, genel olarak dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerdir. Bacası bulunmayan mekanlarda şöminenin geleneksel keyfini yaşamak isteyenlerin tercihi olan bu ürünlerin içerisinde görünen alevler, bir ışık oyunundan ibaret olup, bu açıdan ısınma amaçlı kullanılmazlar. Taşınabilir yapılarıyla pratik ve fonksiyonel bir kullanım sunan bu ürünler, şık görünümleri ve modern duruşları ile de sıkça tercih edilen modeller arasındadır.

Şömine Fiyatları

Tüketim alışkanlıklarının değişmesi doğrultusunda her alanda konfor talebinin artması, şömine tasarımlarında da kendini gösterir. Talepler doğrultusunda gelişen ve farklılaşan şömine modelleri, ısınma sistemlerine farklı bir bakış açısı kazandırır. Bu anlamda öne çıkan elektrikli modeller, gerek estetik görünümleri gerekse kül, is ve dumanı ortadan kaldıran iç mekanizmaları ile sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Oldukça kolay ve pratik bir kullanıma sahip olan bu modeller, termostat fonksiyonları sayesinde verimli ve tasarruflu bir ısınma sağlarken yaşam alanlarında farklı bir dekorasyon oluşturmaya da yardımcı olur.

Evlerin yapısal özelliklerine göre oturma odası, mutfak ya da kış bahçelerine yaptırılabilen şömineler, portatif özelliğiyle ısınmayı çok daha kolay hâle getirir. Bu açıdan, şömine fiyatları; modeli, ürünün hazne yapısı ve kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Isıtmanın yanı sıra yemeğinizi ya da çayınızı hazırlamanıza da imkan veren fırınlı modeller ile odun ateşinin lezzetini ve keyfini yaşayabilirsiniz. Mutfak ya da banyoda kullanacağınız şömineler ile de sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Şömine tasarımları, dekorasyonun dikkat çekici ögelerinden biri olup, salonlarda hem sıcak hem de modern bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. Klasik tarzın vazgeçilmezi geleneksel modeller, oyma detayları ve hat çizgileri ile sade ve şık mekanlar için en uygun seçenekler arasında yer alır. Bilinen tasarımlara göre taş ve granit detaylarıyla hareketlendirilmiş L ve U tipi modeller ise dikkat çekici görünümleriyle modern mekanlara sıcaklık ve zenginlik katar.

Hem modern hem de klasik tarzlarla uyumlu bir tarz oluşturan şömine soba modelleri, kaliteli ısınma sağlarken aynı zamanda evinizde şömine keyfini yaşamanıza olanak verir. Yanı sıra bu ürünler, cam ekran tasarımları sayesinde göz zevkinize de hitap eder. Taş, tuğla ve ahşap küpeşte özellikleriyle rustik ve ahşap dekorasyon tarzına hitap eden ürün seçenekleri ise farklı ve yaratıcı mekanların simgesi ısınma sistemleri arasında yer alır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Şömine Fiyatları, Modelleri ve Aksesuarları

156 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İnvicta
  2. Korflame
  3. Çağlar
  4. Miss Worble
  5. Greenmall
  6. Vadi Orman
  7. Yerli
  8. Çırağan
  9. BOGE
  10. Ribitech
  11. Semiafs
  12. Alaz
  13. Ateşin Efendisi
  14. Dekozem
  15. Euro Flora
  16. Flame King
  17. Güven Dekoratif
  18. Mavienerji
  19. Pirmoda
  20. Starfire
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021300/60003775/18021319
Başa dön