Şömine ve Aksesuarları

Yaşam alanını ısıtmak ve soğuktan korunmak için kullanılan pek çok ısıtıcı ürünler bulunur. Şömine, önü açık bir şekilde tasarlanan ve içinde ateş yakılarak bulunduğu ortamı ısıtan bir mimari yapı olarak bilinir. Markalar, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çeşitli şömine seçenekleri sunar. Şömine soba tasarımları alev göründüğü için şömine görünümü sunarken, tasarımıyla da sobaya benzer yapıdadır. Borular yardımıyla bacaya bağlanan ürünler, kullanışlı tasarımı ile ön plana çıkar. Şömine soba çeşitlerinin ön kısmında seramik bir cam mevcuttur. 1000 derece ısıya kadar dayanıklı olan bu cam sayesinde ateşi izleyebilirsiniz. Cam malzeme ani ısınma ve ani soğumaya karşı oldukça dayanıklıdır. Kolay çatlama veya kırılma gibi problemler olmaz. Bu ürünler, kamp ve ateş tutkunları için oldukça ilgi çekicidir. Evin içinde ateş yakarak odun kokusuyla ısınmak, eğlenceli ve huzur verici olabilir. Soba tipi ürünler oldukça işlevsel özellik gösterir. Bu ürünlerin üst bölümü kapalı olduğu için üzerinde çay yapabilir veya kestane pişirebilirsiniz. Modeller, kuzineli ve kuzinesiz olmak üzere iki çeşit olarak sunulur. Sadece ısınmak için bir soba arayışı içindeyseniz, kuzinesiz modelleri tercih edebilirsiniz. Kuzineli şömine soba çeşitlerinde fırın olarak kullanabileceğiniz bir hazne bulunur. Soğuk kış günlerinde ısınabilir, nostaljik bir deneyim yaşayabilir, fırın özelliği sayesinde lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Soba ile bütünleşmiş kestane ve patates gibi yiyeceklerin kısa süre içinde pişmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yemekleri ısıtmak için de kullanabilirsiniz. Bu modeller sayesinde enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Döküm kalitesiyle dikkat çeken ürünler, yüksek ısı verimliliği sağlar. Dekoratif bir görünüme sahip olan şömine camı görsel bir şölen sunarken aynı zamanda yüksek ısı yayar. Böylece geniş alanlar dahi dakikalar içinde sımsıcak olabilir. Şömine camından yayılan ateş görüntüsü ve ışık dalgalanmaları, karanlık ortamlarda hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Sobalı şömine modellerinde yakıt olarak odun kullanılır. Hızlıca yanıp bitmeyen, yavaş yavaş yanarak yüksek ısı yayan meşe odunu kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz. Bu modellerde ateşin yandığı kısım döküm malzemeden tasarlanırken, dış tasarımı kalın taçlar ile dizayn edilir. Bu kullanışlı modellere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Çevre Dostu Bacasız Şömine Modelleri

Bacasız olarak sunulan şöminelerde yakıt olarak sıvı formda şömine yakıtı kullanılır. Bacasız şöminelerde kullanılan bioethanol sıvı yakıt, duman oluşmasını engellediği için şömine yakıtı olarak bilinir. Bioethanol tarım ürünlerinin fermantasyonu sonucu elde edilen bir yakıt türüdür. Ekolojik dengeye hiçbir zararı olmayan bu yakıt türü, çevre dostu olmasıyla avantaj yaratır. Bacasız şömine çeşitlerinin en büyük avantajı ev ve ofis ortamlarının her bölümünde kullanıma uygun olmasıdır. Ayrıca bu şömine çeşitleri sayesinde odunla ve dumanla uğraşmanıza gerek kalmaz. Kül temizliği, is kokusu ve izleri, baca temizliği, ateş yakma zahmetinden sizi kurtaran bu modellerin kullanımı oldukça pratiktir. Birçok bacasız şömine seçeneği mevcuttur. Bu ürünlerin kullanım alanları, büyüklükleri ve tasarımları birbirinden farklıdır. Duvara ve yere monte edilen ya da masaüstünde kullanılan bacasız şömineler mevcuttur. Masaüstü şömine çeşitleri minimal ve şık tasarımlarıyla ön plana çıkar. Çok fazla ısı yaymayan bu modeller daha çok, masa üzerinde dekor amaçlı kullanılır. Yoğun ışık vermesi ile bilinen bu ürünler, şehirde bir site veya apartman dairesinde yaşayan kişiler tarafından tercih edilebilir. 2 saat aralıksız yanma özelliği ile ön plana çıkan bu modellerin camları 200 derece ısıya kadar dayanıklıdır. Bio ethanol şömine yakıtı ile yanan şöminelerde ürünün nasıl kullanıldığını bilmeniz daha güvenli bir ortam sağlar. Yakıt haznesini, üstünde 1 cm boşluk kalacak şekilde doldurduktan sonra uzun bir çakmak ile hazneyi yakabilirsiniz. Yanan şömine haznesine yakıt takviyesi yapılmaması gerekir. Şöminenin söndüğünden emin olduktan sonra yakıt eklemeniz mümkündür. Masaüstü şömine modellerinin kaydırmalı kontrol kapağı bulunur. Bu kapak yardımıyla alev boyutunu ayarlayabilir, istediğiniz zaman şöminenin sönmesini sağlayabilirsiniz. Bu ürünler ev, otel, ofis, kafe ve restoran gibi iç mekanlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra teras, balkon ve bahçe gibi alanlarda da kullanmanız mümkündür. Ayrıca duvara monte ederek kullanabileceğiniz şömine çeşitleri de bulunur. Sıvı yakıt ile çalışan bu modeller, baca, menfez gerektirmediği ve zehirli gaz, kül, koku oluşturmadığı için oldukça kullanışlıdır. Modeller estetik tasarımıyla bulunduğu ortama modern bir görüntü katar.

Birbirinden Şık Tasarımlarla Odunlu Şömine Çeşitleri

Şömine çeşitleri farklı yakıt türlerine göre birbirinden ayrılır. Odunlu, doğalgazlı, elektrikli ve bioethanol yakıtlı şömine çeşitleri vardır. Odunlu şömine modelleri, içinde ateş yakılabilen ve önü açık bir tasarıma sahip olan bacalı tasarımlardır. Bu modelleri, baca çıkışı olan her yerde kullanabilirsiniz. Doğal bir tasarıma sahip olan odunlu şömineleri yakmakla uğraşmak oldukça keyiflidir. Rustik, klasik ve modern tasarıma sahip olan odunlu şömine modelleri vardır. Şöminenin kurulacağı mekanın dekorasyonuna uyumlu olması gerekir. Klasik modeller, daha çok dağ evlerinde tercih edilebilir. Rustik şömine çeşitleri, tamamen doğal taşlar kullanılarak tasarlanır. Bu şöminelerin yanında veya altında odun yerleştirebileceğiniz bir hazne bulunur. Ahşap ile tasarlanan modern şömine çeşitleri ise klasik ve ahşap dekorasyonu bulunan evlerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilir. Kışın içinizi ısıtan bu tasarımlar, görüntüsüyle de hoş bir hava oluşturur. Sapelli, Iroko ve limba masif ahşap çeşitleri kullanılarak kaliteli ve dayanıklı şömine modelleri ortaya çıkarılır. Ahşap şömine çeşitlerinde, oyma tekniği kullanılarak farklı motifler oluşturulabilir. Bunun dışında daha rustik tarzlardan hoşlanıyorsanız, varaklı ve aynalı tasarımları tercih edebilirsiniz. El boyaması ile farklı renklerde şömine modelleri elde edilir. Klasik ahşap rengini tercih edebileceğiniz gibi, kullanacağınız ortamın dekorasyonuna uyumlu farklı bir renk tercihi de yapabilirsiniz. Ahşap ürünlerin çevresi güvenlik amacıyla granit malzeme ile kaplanır. Sizde kendi yaşam tarzınıza uygun bir şömine tercihi yapabilirsiniz. Bazı şöminelerin kenarlarında oturma alanı bulunur. Burada oturarak ısınabilir, kitap okuyabilirsiniz. Şöminenin etrafında kahvenizi yudumlarken, sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Pratik Ve Kullanışlı Şömine Tasarımları

Modern şehir evlerinde genellikle soba veya şömine bacası bulunmaz. Bundan dolayı bu tarz evlerde odunlu şömine kullanmak mümkün olmayabilir. Şöminenin dekoratif duruşunu ve ortamda oluşturduğu ambiyansı beğeniyorsanız doğalgazlı veya elektrikli şömine modellerini tercih edebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrikli şömine kullanımı yaygın hale gelir. Kurulumu ve kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler, gerçeğe yakın bir ateş görüntüsü oluşturur. Hem dekoratif olmasından dolayı hem de ısınmak amacıyla evlerde, kafelerde, restoranlarda, otellerde, ofislerde ve eğlence mekanlarında bu cihazlara rastlamanız mümkündür. 200 ve 220 V elektrik enerjisi ile çalışan bu modelleri, elektriğin olduğu her yerde kullanabilirsiniz. Yeni nesil tasarıma sahip olan bu ürünlerin zaman ayarlamasını da yapabilirsiniz. Zaman ayarı özelliği ile şömineyi açık unutup dışarı çıksanız dahi, şömine kendi kendini kapatır. Böylece hem tehlikeli olmaz hem de enerji tasarrufu sağlamanız mümkün olur. Elektrikli şöminelerin plazma modelleri duvara monte edilebilir. Duvardaki ateş efekti evinize şık bir görünüm katarken, sizin de içinizi ısıtabilir. Uzaktan kumandası bulunan modellerin ısı ayarını dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Alternatif olarak doğalgazlı şömine çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Bu modeller LPG veya doğalgaz kullanılarak aktif hale getirilir. Son derece zahmetsiz olan bu şömine çeşitleri odunları tutuşturma, kül temizleme gibi işlerle uğraşmayı sevmeyen kişiler için oldukça avantajlıdır. Modellerin alev kalitesi oldukça ilgi çekicidir. Gerçek aleve benzeyen bir görünüme sahip olan bu ürünler, görsel anlamda oldukça etkileyicidir. Ürünlerin işlevsel tuşlara sahip bir uzaktan kumandası mevcuttur. Bu kumanda ile şömineyi yakıp söndürebilir, ısı yüksekliğini kontrol edebilirsiniz. Evinde doğalgaz tesisatı bulunan herkes bu modelden yararlanabilir. Hem şömine konforundan faydalanabilir hem de tasarruf sağlayabilirsiniz. Modern, tuğla görünümü, klasik gibi farklı formlarda tasarlanan bu şömine çeşitlerinden, tarzınıza en uygun model tercihini yapabilirsiniz.

Güvenli Kullanım İçin Kaliteli Şömine Aparatları

Şömine kullanımı sırasında kolaylık sağlayan bazı şömine malzemeleri tasarlanır. Şömineyi yakma sırasında kullanabileceğiniz şömine maşası çeşitleriyle, ateşi kontrol imkanı bulabilirsiniz. Farklı başlıkları bulunan bu aparatlardan şöminenize uyumlu bir tercih yapabilirsiniz. Şömine yanı odunluğu ve odun taşımanızı kolaylaştıran kulplu kovalar da işlevsel tasarıma sahiptir. Şık bir yapıda bulunan şömine yanı odunluğunu, elektrikli ve doğalgazlı şömine kenarlarında da kullanabilir, hoş bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Ayrıca şömineyi yakarken ateş ile aranızda mesafe oluşması için şömine siperliği kullanabilirsiniz. Özellikle bioethanol yakıtı kullanılan şöminelerde alev aniden yükselebilir. Montaj gerektirmeyen bu siperlikleri şöminenin önüne yerleştirerek hem kendinizi hem de etraftaki eşyaları muhafaza edebilirsiniz. Hareketli kanatlara sahip bu aparatların duruş pozisyonunu kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Bu sayede ateşten çıkan kıvılcımdan korunabilirsiniz. Şömine ile ısınıp keyifli vakit geçirdikten sonra, şömine haznesinin temizliği için süpürge ve kürek gibi şömine aparatlarını kullanabilirsiniz. Aparatlar arasında bulunan şömine borusu farklı malzeme ve değişebilen ebatlarda dizayn edilir. Genellikle paslanmaz çelik malzeme kullanılarak tasarlanır. Bu boru çeşitleri çoğunlukla şömine soba modellerinde kullanılır. İhtiyacınıza göre şömine aksesuar seti satın alabilir, şöminenin estetik görünümünü tamamlayabilirsiniz. Setin içinde maşa, kürek, karıştırıcı, fırça, taşıma standı ve kova bulunur. Kürek ve fırça ile külleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bazı setlerde şömine içinde kullanabileceğiniz ızgara da bulunur. Şömine ızgarası sayesinde odunların zeminle temasını keserek daha hızlı yanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dumanın da azalmasına katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu ızgaraların üzerinde lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Közde kahve ve çay yapabilirsiniz. Siyah renkli demirden oluşan bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Bu işlevsel aparatlar ile şömine keyfini daha konforlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Her Tarza Uygun Dekoratif Şömine

Şömine birçok evde dekoratif amaçlı tercih edilir. Daha çok apartman dairelerinde tercih edilen dekoratif şömine çeşitleri, farklı tasarımlara sahiptir. Dış mekan şömine modellerini bahçenizde ve terasınızda ısınma amaçlı kullanırken, dekoratif anlamda da şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Mevsim geçişlerinde bahçenizde oturmak istediğiniz zamanlarda bahçe şömine tasarımlarını kullanabilirsiniz. Dekorasyon bütünlüğünü koruyan bahçe şömineleri ile ateş yakma keyfi yaşayabilirsiniz. Hoş vakit geçirmenize imkan sağlayan şömine ile bahçenizi daha da konforlu hale getirebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerle birlikte ahşap şömineler oldukça estetik bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca oldukça işlevsel olan barbekü şömine çeşitleriyle, hem ısınabilir hem de mangal yapabilirsiniz. Balkon ve terastaki mobilyalarınızla harika bir uyum yakalayabileceğiniz balkon şömine çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Bu modellerin avantajları şöyle sıralanabilir:

 • Şömine bacası odunun yanması ile ortaya çıkan dumanın dışarıya atılmasını sağlar ve ortamın havasız kalmasını önler.
 • Bacasız olarak sunulan şömine çeşitleri herhangi bir baca, elektrik veya gaz bağlantısı gerektirmediği için kurulumu oldukça pratiktir.
 • Bulunduğu ortama otantik bir hava katan şömine soba çeşitleri, paslanmaz çelik borularla bacaya bağlanabilir.
 • Odunlu şöminelerde yanma sırasında çıkan çıtırtı sesleri ve ateşin ihtişamı ile huzurlu ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.
 • Pelet şömine çeşitleri ağaç talaşları ve talaş atıklarından dizayn edilir.
  • Ledli şömine alev görüntüsü veren led ışıkları ile görsel bir şölen sunar.
  • Masaüstü olarak tasarlanan ürünlerin, en büyük boyu ortalama 15 m2 bir alanı 20 dakikada ısıtabilir.
  • Mini şömine çeşitlerini küçük salonlarda veya balkonlar için tercih edebilirsiniz.
  • Kullanışlı ve geniş şömine haznesinde birçok tencere yemeği pişirebilirsiniz.
   • Isı iletkenliği yüksek döküm şömine modelleri verimli ısınma imkanı sunar.
    • Şömine ısıtıcı ile soğuk kış günlerini sımsıcak geçirebilirsiniz.
    • Modern şömine tasarımları evinizin salonunda etkileyici bir görüntü oluşturarak tüm havasını değiştirebilir.
    • Şömine takımında bulunan kullanışlı aparatlar ile şöminenizi çok daha verimli kullanım imkanı sağlayabilirsiniz.
    • Evinizde baca sistemi yoksa hazır şömine çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
    • Doğal şömine taşı ile evinize otantik bir hava katabilirsiniz.
    Cazip Fiyatlarla Sunulan Şömine Çeşitleri

    Şömine fiyatları ürünlerin tasarımına, yakıt türüne, özelliklerine, kullanılan malzeme ve materyallere göre belirlenir. Her bütçeye uygun aralıklarla sunulan ürünlere sahip olabilirsiniz. Şömine ölçüleri de fiyatları etkileyen önemli faktörler arasında yer alır.

    Şömineler farklı ebatlarda müşterilerin beğenisine sunulur. Kullanacağınız alanın ölçülerine göre bir tercih yapabilirsiniz. Salon, oturma odası ve cafe gibi mekanlarda televizyonun altına monte edilen TV altı şömine çeşitleri, zengin bir görünüm yaratır. Modern dekorasyona sahip olan evlerde tercih edilen bu modeller, geniş salonların havasını değiştirebilir. Bu ürünlerin iç haznesinde yalıtım malzemeleri kullanılır. Böylece şömineden yayılan ısının televizyona zarar vermesi önlenmiş olur. Bunun yanı sıra dilerseniz yapay şömine çeşitleri ile zahmetsiz ve masrafsız bir şekilde şömine keyfi yapabilirsiniz. Seyyar şömine çeşitleri taşınabilir özelliği ile dikkat çeker. Minimal tasarıma sahip bu ürünler, ısıtmanın yanı sıra görsel tasarımıyla da büyüleyicidir. Isterseniz merdiven basamaklarında konumlandırabilir, estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kış bahçenizde farklı bir ambiyans oluşturmak isterseniz bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Kızıl bir alev görüntüsü sunan bu şömineler ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Portatif şömine çeşitleri ayaklı tasarıma sahiptir. Bu şömineleri dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bahçeye, salona, balkona ve bulunduğunuz farklı bir ortama taşıyabilirsiniz. Camlı şömine modelleri şık görselliği ile dikkat çeker. Yüksek ısıya dayanıklı seramik cam kullanılarak tasarlanan bu ürünler, son derece güvenlidir. Yüksek ısı yayan modellerin dört bir tarafı cam ile kaplıdır. Harlı ateş eşliğinde kahvenizi ve çayınızı içebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle restoran ve kafe gibi mekanlarda bu tasarımlar müşterileri cezbedebilir. Bu kullanışlı ve kaliteli ürünleri Hepsiburada üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

    Şömine Çeşitleri Hangi Yakıt Türleri ile Çalışır?

    Odunlu şömineler çok eskiden beri kullanılan nostaljik tasarımlardır. Kullanımı oldukça zahmetli olan odunlu şöminelere alternatif olarak gazlı ve elektrikli modeller tasarlanır.

    Gazlı şömine çeşitleri doğalgaz ile çalışır. Sulu şömine çeşitleri, bioethanol adı verilen yakıt ile kullanılır.

    Şömine Yakmak İçin Hangi Odun Çeşitleri Tercih Edilmelidir?

    Şöminede yakılacak odun seçimi, şömineden yüksek verim almanız için oldukça önemlidir. Şömine odunu olarak tercih edebileceğiniz odun çeşitleri sert olmalıdır. Meşe, kayın, gürgen gibi ağaç türleri, uzun süreli yandığı için kullanıcıya kolaylık sağlar. Reçine gibi çok şiddetli yanan ağaç türleri tavsiye edilmez.

    Şömine Aksesuarları Nelerden Oluşur?

    Şömine aksesuarları mum ve biblo gibi şöminenin etrafını süslemek için tasarlanan ürünlerden oluşur. Şöminenin temizliğini ve kullanımını kolaylaştıran bazı aparatlar da mevcuttur. Bunlar, şöminenizi küllerden temizlemek için kürek takımı, şömineyi yakmak için maşa takımı, şömineye odun taşımak için odun kovası, kıvılcım sıçraması gibi tehlikelere karşı siperlik ve ızgaralık gibi gereçlerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şömine Fiyatları, Modelleri ve Aksesuarları

2070 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 50 / 2070 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?