İnsanoğlu, eski zamanlardan bu yana söyleyemediklerini, anlatamadıklarını, duygu ve düşüncelerinin birçoğunu yazarak dile getirmektedir. Şüphesiz karşımızdaki kişiye duygularımızı en iyi yansıtmanın yollarından biri de mektuplaşmaktır. Mektuplaşmak eskiye nazaran azalsa da tamamen bittiği söylenemez, bazen sevgilinize, kimi zaman anneniz veya babanıza, bazen de uzaktaki arkadaşlarınıza düşüncelerinizi dile getirdiğiniz mektupları saklıyor olabilirsiniz. Kartpostallarda mektuplaşma açısından önemli bir yere sahiptir ve bazı kişilerce hâlen daha kullanılmaya devam etmektedir.

Turistik bir şehre veya ülkeye gittiğinizde kartpostallar dikkatinizi çeker. Çeşit çeşit, üzerine farklı pullar yapıştırılıp gönderilen kartpostallar hâlen daha birçok kişi tarafından önemli ve bir o kadar da değerli bir yere sahiptir. Kartpostallar yazdığınız kişiyle aranızdaki bağı kuvvetlendirmenin yanında ona; gittiğiniz yerlerin güzelliklerini gösterebileceğiniz, pullu veya pulsuz şekilde gönderebileceğiniz, kimi zaman ise özel günlerle ilgili tebrik mesajları iletmenizi sağlamaktadır.

Neden Kartpostal Yazarız?

Geçmişten beri, kartpostallar özel günlerin vazgeçilmez bir iletişim aracı olmuştur. Özellikle farklı şehirlerde ya da farklı ülkelerde yaşayan insanlar, özel günlerde sevdiklerine kartpostal göndererek özlemlerini, sevgilerini ve iyi dileklerini iletirler. Anneler günü, doğum günleri, nişan, kutlamalar, tebrik mesajları ve bayram mesajları için kartpostal yazılmaktadır. Bunların dışında, ön yüzünde bulunan çeşitli resim ve desenleriyle de ilgi çekici olan kartpostalları saklayıp koleksiyon yapabilirsiniz. Kartpostallar yaşadığınız anları canlı tutmanın en güzel örneklerinden biri olabilir. Yazdığınız kişinin sizin için ne kadar değerli olduğunu gösterir, konuşarak anlatamadıklarınızı yazarak ifade etmeniz açısından önemli bir yere sahiptir, kafanızda planlayarak ve hissederek bir yazı yazacağınız için duygu düşüncelerinizi net bir şekilde ifade etmenizi sağlayabilir.

Kartpostallar gönderiliş amacına göre, doğum günü kartı, bayram kartı, tebrik kartı, bebek kartı gibi isimlerle de anılabilir.

Kartpostal Nasıl Yazılır?

Kartpostal yazmak için öncelikle nereye, niye ve kime yazacağınıza karar vermiş olmanız gerekir. Annenize mi, kardeşinize mi veya sevgilinize mi? Kim için ve ne için yazdığınız, kartpostal yazmanın ilk koşuludur. Kartpostalın arka yüzündeki sağ üst köşe posta pulu için ayrılmış bir bölümdür. Dilediğiniz, beğendiğiniz bir pulu yapıştırabilirsiniz. Sol taraf, kendi notunuzu yazmanız için yapılmıştır. En güzel dileklerinizi, doğum günü mesajlarınızı, tebrik ve kutlama mesajlarınızı bu bölüme yazabilirsiniz. Sağ tarafa ise göndereceğiniz kişinin adres bilgilerini yazmanız kartpostal yazma da bir başka husustur. En son içinizden gelen sevgi ve iyi dileklerinizi imzanızla birlikte yazıp ilgili yere ve kişiye gönderebilirsiniz. Kartpostalları, siyah veya mavi tükenmez kalemle yazmanız tercih sebebidir. Ancak dilediğiniz kalem ve renkle de yazabilirsiniz. Kartpostal yazarken mektup kadar uzun yazı yazılmasa bile kısa fakat bir o kadar da içtenlikle yazılmış, gönderiliş amacını net şekilde ifade eden bir yazı yazmak önemlidir.

Şekil Olarak Bir Kartpostal Nasıl Olmalıdır?

Kartpostalların boyutları yazdığınız yazıya, şekil, çeşit ve ebat bakımından farklılık göstermektedir. Kimileri daha geniş ve büyük olurken kimileri de standart boylarda ve dar olabilir. Kartpostalların üzerinde kimi zaman turistik yerlerin resimleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse Kaş, Demre, Bodrum, Alaçatı gibi turistik yerlerin resimlerinin bulunması hem gittiğiniz yerden size bir hatıra da bırakmış olur hem de o yerlerden sevdiklerinize iyi dileklerinizi ilettiğiniz yazılar göndermenizi sağlar. Bazı kartpostalların üzerinde ise, yazılı veya yazısız karikatürler, esprili mesajlar tarzında tasarımlar bulunmaktadır. Vespa kartpostal modellerini dilerseniz koleksiyonunuza ekleyebilir, dilerseniz bir tanıdığınızın adresine esprili ve eğlenceli mektuplar gönderebilirsiniz. Bu nedenle, alacağınız Vespa kartpostal modellerini inceleyip kendi belirlediğiniz özelliklerde seçim yapmanız size yardımcı olacaktır. 

Vespa Kartpostal Fiyatları Ne Kadar?

Her kartpostal aldığınız yere, siteye, kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve kalitesine göre farklı fiyatlar gösterebilir. Kartpostalın ön yüzündeki desenler, renkler, şekil ve resimler de fiyat unsurunu belirleme de önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebeple bir kartpostal alırken öncelikle belirlediğiniz kriter ve özellikteki ürünlerin fiyatlarını incelemeniz size kolaylık sağlayacaktır. Alacağınız Vespa kartpostal modelleri, en düşük fiyattan en yüksek fiyatlara kadar sıralanmaktadır. Çok satanlar ve en yeniler sekmelerinden de bütçenize uygun, dilediğiniz ve beğendiğiniz ürünlerin fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Siz de sevdiklerinize çeşitli, renkli, farklı desenlerdeki Vespa kartpostal modellerini incelemek, almak, uzaktaki tanıdıklarınıza bir kart göndermek istiyorsanız Hepsiburada.com üzerinden dilediğinizi seçip, alım işlemini başlatabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Vespa Kartpostal Modelleri

Konumseçilmedi
DSACategoryId/2147483632/25000094/60003235