Akıllı Ampuller

Akıllı Ampul

Akıllı ampuller, büyüyen ev otomasyonu ve nesnelerin interneti (IoT) ürünleri kategorisinde en hızlı yükselen ürünler arasındadır. Özellikle akıllı binalarda son derece popüler kullanım alanı bulan bu ürünler, evde olmadığınızda evdeymişsiniz gibi görünmesine yardımcı olan otomatik tatil modu aydınlatması, renk değiştiren ampullerin eğlenceli yeniliği ve Siz yatarken çocuklarınızın açık bıraktığı tüm ışıkları tek bir sesli komutla kapatmanın konforunu size yaşatır.

Akıllı teknolojiyi evinize entegre etmeye evinizin neresinden başlayacağınızı bilmiyorsanız karar verme aşaması zorlu olabilir. Bu aşamada akıllı ampuller, evinizi akıllı bir eve dönüştürmede son derece kolay ve hızlı bir ilk adımdır. Son zamanlarda tüketicilerden gelen artan talep, akıllı ampullerde üreticileri birçok yenilik yapmaya teşvik eder. Akıllı ampul fiyatları, yüksek rekabet nedeniyle son derece avantajlı seçeneklerde bulunabilir.

Akıllı Ampul Nedir?

Akıllı ampuller, normal akkor ampullere çok benzer, ancak akıllı ampuller bir akıllı telefon, tablet veya mobil cihazla entegre edilebilir. Akıllı ampul, aydınlatmanın özelleştirilmesine, programlanmasına ve uzaktan kontrol edilmesine olanak tanıyan Wi-Fi özellikli bir LED ampuldür. Birçok akıllı ampul rengin yanı sıra parlaklığında kontrol edilmesine olanak tanır. Akıllı ampul hoparlörlü seçeneklere de sahiptir. Bluetooth hoparlör olarak da kullanılabilen bu ampuller, hem ışığı ayarlamanıza hem de eğlenmenize imkân tanır.

Akıllı led ampul nedir sorusu ise akıllı led ampul, uzaktan kumanda ile kablosuz olarak kontrol edebileceğiniz bir aydınlatma cihazıdır şeklinde yanıtlanabilir. Bu şekilde, onları farklı odalardan kontrol edebilir, hatta günün saatine göre değişen farklı ışık kombinasyonları kurabilirsiniz. Akıllı ampuller, normal ampullerden daha uzun ömürlüdür ve daha fazla enerji tasarrufludur.

Farklı ampul şekillerine ve taban boyutlarına sahip bir dizi akıllı ampul bulunur. Örneğin, rustik ampul modelleri, hem loş ışık tercih edenler hem de enerji tasarrufu yapmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Renkli akıllı ampul modelleri ise, çok sayıda renk seçeneği ile farklı ışık efektleri yaratmanızı sağlar. Değişiklik ve yenilik arayan kişiler için oldukça eğlenceli bir alternatiftir. Yine akıllı şarjlı led ampul modelleri de, kamp yapma gibi açık hava etkinliklerinde ışık sağlama açısından avantajlı bir kullanım sunar.

Akıllı Ampul Ne İşe Yarar?

Beyniniz, uyku döngülerimizde büyük rol oynayan ışığa karşı oldukça hassastır. Hava karardığında beyniniz size yorgun olduğunuzu ve yatmanız gerektiğini söyler. Güneş doğduğunda ise beyin bunu algılar ve uyanma zamanının geldiğini söyler. Akıllı ampuller, sabahın erken saatlerinde yataktan kalkmanızı kolaylaştırmak için güzel, yavaş bir gün doğumunu simüle ederek yataktan rahatça kalkmanıza yardım edebilir. Ampuller, Google asistan alarmlarınızla otomatik olarak da senkronize olabilir. Akıllı ampullerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Akıllı led ampul, ihtiyaç duyulan elektrik miktarını azaltır. Bu sayede geleneksel akkor lambalardan %25 ila yüzde %70 daha az enerji harcar.
 • Bu ledler, uzun ömürlü bir yapıya sahiptir.
 • Birçok akıllı ampulün hareket algılama özelliği vardır ve odaya birisi girdiğinde yanar.
 • Ruh halinize uyacak şekilde özelleştirilebilen farklı renk ve parlaklık seçenekleri sunar.
 • Işıkların ne zaman açılıp kapanacağına ilişkin önceden belirlenmiş bir program ayarlaması yapmanıza izin verir.

Akıllı Ampul Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akıllı ampulleri almadan önce onları kontrol etmek için hangi platformu kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Bu ampullerin büyük çoğunluğu, kişisel programlama kontrollerini kendi kontrol uygulamalarıyla birleştirir.

Google Asistan, Apple'ın Siri ya da bir başkası hangisi olursa olsun, akıllı bir hoparlörü veya akıllı bir ekranı evinizin merkezine yerleştirmek istiyorsanız, her biri yetenekli bir bağlantılı ev kontrol noktası oluşturur. Bunlardan birine sahipseniz, seçtiğiniz asistanın kontrol edebileceği ışıkları eklemek son derece zahmetsizdir. Akıllı ampul alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Akıllı ampuller, sinyallerini göndermek ve almak için kablosuz iletimleri kullanır. Bu, internet bağlantınız olan her yerde onları uzaktan kontrol etmenize imkân tanır. Ancak ampuller sadece belirli bir uzaklık seviyesinden kontrol edilebiliyor olabilir. Ampulleri daha uzaktan kontrol etmek, sinyallerini yönlendiricinize ve bulut aracılığıyla size iletmek için bir Wi-Fi hub'ına ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Akıllı ampuller, iyi bir karartma sağlar. Ancak dimmer anahtarlar ile kullanırsanız, iki karartma mekanizması çatışabilir ve bu ampulün titremesine neden olabilir. Yine de akıllı ampullerle iyi bir şekilde eşleşecek şekilde tasarlanan, giderek artan sayıda akıllı dimmer anahtarı görebilirsiniz.
 • Akıllı ampuller, prizle çalışan masa lambaları veya manuel duvar anahtarları olmayan güç kaynakları için en uygun olanıdır.

Akıllı ampul satın almadan önce renk, tasarım, boyut ve uygulama özelliklerini kontrol ettiğinizden emin olmanız önemlidir. Örneğin, akıllı rgb ampul, ortama farklı renkler vermeyi sağlar. Eğlenceli, son derece özelleştirilebilir olan bu ampuller, canlandırıcı mekânlar oluşturmanıza olanak tanır. Bu açıdan neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz önem taşır. Ek olarak, akıllı ampul tavsiye yazılarını inceleyerek kullanıcı deneyimleri hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Akıllı Ampul Nasıl Kurulur?

Akıllı bir ampulün kurulumu basittir çünkü delme veya yeniden kablolama gibi ağır hizmet kurulumları gerektirmez. Her ampul için talimatlar farklı olabilir, ancak genel olarak akıllı ampulü kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Akıllı ampulünüz bir göbekle birlikte geldiyse, göbeği yönlendiricinize takmalısınız.
 • Eski ampulünüzü çıkararak akıllı ampulü istediğiniz aydınlatma armatürüne vidalamalısınız.
 • Ardından satın aldığınız ampulün markasına ait mobil uygulamayı indirmelisiniz. Ampulü bu mobil uygulama ile eşleştirmelisiniz.

Son olarak, ampullerinizi isimlendirmeyi unutmamalısınız. Örneğin, yatak odası lambası şeklinde belirtmeniz hangi ampulü kontrol ettiğinizi daha rahat bir şekilde görmenizi sağlar.

Akıllı Ampul Nasıl Çalışır?

Akıllı ampul Wi-Fi ve Bluetooth gibi ev otomasyon sistemleri için özel bir bağlantıların entegrasyonu ile bir mobil uygulama veya bir bina otomasyon merkezi aracılığıyla kontrol edilebilir. Bir de akıllı ev aletleriniz için yerel bir kablosuz ağ olarak düşünebileceğiniz Zigbee bulunur. Birçok akıllı aydınlatma ürünü, sinyallerini göndermek için Zigbee'yi kullanır.

Kişisel olan bu ampuller, çıkışı belirli bir şekilde değiştirmek üzere programlanabilir. Ampulün internet bağlantısı, akıllı ampulleri dâhili kameralar, dâhili hoparlörler ve varlık algılama özelliği gibi ek özelliklerle donatılmasını mümkün kılar. Genellikle bu bağlantı, evinizdeki akıllı ampuller ile telefonunuz veya tabletiniz arasında bir ağ geçidi görevi gören bir hub aracılığıyla gerçekleşir. Hub, yönlendiricinizdeki bir bağlantı noktasına bağlıdır, ancak bazen akıllı ampullerde akıllı hub bulunmaz.

Cihazınız ve ampul arasında mesaj göndermek için ampulün kendisinde yerleşik kablosuz teknoloji vardır. Bu da ampulün açılıp kapanmasına, renklerin değişmesine, karartılmasına veya parlamasına neden olur.

LED ampul fiyatları markaya, iç ve dış mekân, kablolu veya kablosuz, hub olup olmamasına göre değişir. Normal ampullerden akıllı ampullere geçiş yapmanın önceden bir maliyeti olsa da, akıllı ampuller uzun vadede para tasarrufu sağlar. Akıllı ampuller LED olduğundan oldukça verimlidirler ve akkor ampuller kadar enerji tüketmezler. Ayrıca, akıllı ampulleri programlamak, evde kimse olmadığında ışıkların asla açık kalmayacağı anlamına gelir. Işıkları yanlışlıkla açık bırakırsanız, onları uzaktan kapatabilir ve daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Akıllı ev aletlerini denemek istiyorsanız , akıllı ampuller, akıllı yaşamı deneyimlemek için iyi bir başlangıç olabilir.

Akıllı ampul nasıl kullanılır?

Kurulumları düşündüğünüzden daha kolaydır ve tek bir anahtara bağlı çok sayıda ampulünüz varsa tasarruf edebilirsiniz.

Akıllı ampuller nerelerde kullanılabilir?

Çoğu akıllı ampul, normal ampul kullandığınız her yerde kullanabilir.

Akıllı ampullerin W-Fi'ye ihtiyacı var mı?

Evet, akıllı ampullerin çoğu Wi-Fi'ye ihtiyaç duyar, ancak birçoğunun ekstra Bluetooth teknolojisi özellikleri bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akıllı Ampül

532 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 40 / 532 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?